Bodnutí vosou v těhu. Neublíží to miminku?

reruna
26. črc 2009

Ahoj, včera mě bodla do kolene vosa, nejsem alergická, aspon o tom nevím, jen to bolí a je to trochu zarudlé, ani by mě nenapadlo se na to ptát, ale moje mamka mě hned postrašila otázkou, jestli to nemůže nějak ublížit miminku? nevíte náhodou některá? Já myslím teda, že ne, ale červíček už hlodá...

ygreen
26. črc 2009

určitě ne, i když snad existuje minimální riziko boreliózy (mám sice pocit, že přestože lymskou boreliózu přenáší hmyz co saje krev, může být snad přítomna i u vos. Ležela jsem v nemocnici s paní, kterou prý bodla v Alpách vosa nakažená boreliózou.) Každopádně tu mohou přenášet i komáři a ti tě už určitě taky poštípali, takže bych to neřešila 😉

kacka79
26. črc 2009

Reruna myslim že to určitě mimču neublíží 😉

jakoo
26. črc 2009

To je pěkná blbost,neublíží.

reruna
autor
26. črc 2009

tak díky za uklidnění, já už jsem si něco na netu pohledala a nemělo by to teda vadit, akorát pokud by těhulka byla alergická, tak je to dost nebezpečné, ale spíš pro ni, než pro miminko a další nebezpečí pro mě by bylo, kdyby ta vosa byla infikovaná boreliozou, ale to by taky na mminko nemělo mít vliv, tak si možná jen pro jistotu nechám udělat testy na boreliozu... ale teda koleno mě pálí jako čert, blbá vosa 😠

victress
18. zář 2011

ahojte, zrovna dneska mě pichla vosa do pravé ruky, reakce byla malá, alergická nejsem, ale kdybyste mě někdo na 100% uklidnili, že miminku nic nehrozí, tak bych byla ráda 😝 😝 😝 😝

kutcher
18. zář 2011

@victress ne nehrozí, vem si, že já alergik nejsem, ale reakce byla docela drsná - píchli mě hned 2, ale moje mudra mě 1000x ujistila v tom, že pokud nemám takovou reakci, až bych upadala do šoku, tak o tom mimi neví a nepůsobí to na něj😉

horackovalucinka
11. srp 2020

Ahoj, jsem ve 3 měsíci a dnes mě voda píchla přímo do bříška ☹️ zrovna nic příjemného, alergii naštěstí nemám, ale i přesto se trošku bojím...

jancabr
11. srp 2020

Aspoň bude mít dítě další bonus do přirozené imunity. Já měla zase v těhotenství klíště. Naštěstí taky vše v pohodě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru