Bojím se porodu, je to normální?

tericek19
11. pro 2012

protoze mně čeka unoru

ikarkulka
11. pro 2012

Je to normální 🙂 Osobně jsem ten strach měla jen chvíli, v posledním trimestru, ale čím víc se blížil termín porodu, břicho se zvětšovalo, záda bolely skoro neustále a spala bych skoro celý den, tak už jsem se na porod vyloženě těšila 🙂

haniplanetka
11. pro 2012

taky jsem "únorovka" a začínám trochu nervit..

antarres
11. pro 2012

Kdo by se nebál? 🙂 Z prvního porodu jsem měla strach, u druhého už jsem věděla, do čeho jdu. Moc mi pomohlo docházení na předporodní kurzy a cvičení pto těhotné.

marecek4
11. pro 2012

to ja absolutně normální,já se uklidňovala tím,že jsem si říkala že to zvládlo tolik ženských tak co by ne já,v tu dobu ještě žádné kursy nebyly a knížky-minimálně a nic se v nich pořádně nedočetlo,jen dva speciály časopisu Rodiče-a s těma jsem prošla víceméně u všech dětí,mám je schované pořád 🙂,přiznám se že jsem si teď půjčila i velkou knihu o matce a dítěti-a nenašla jsem tam nic nového,nanejvýš trošku rozvedenější,takže každý porod je něco jiného-nevíš co od něj očekávat,ale nakonec a´t bude jakýkoliv ten uzlíček za to stojí

karlam
11. pro 2012

já se taky bála...měla jsem rodit dvojčata přirozeně, o císaři nechtěli doktoři ani slyšet ... no a zvládli jsme to. neboj se ničeho, všemu nech volný průběh a co se únoru týče...třeba už bude teplo, vždyť dnes kdo ví 🙂 hodně štěstí a ať je vše v pořádku 😉

vysocanka
11. pro 2012

jj to je uplne normalni ja budu rodit podruhe a taky se bojim.. asi jeste vic jak u toho prvniho protoze tam sem nevedela do ceho jdu 🙂)))))ja prvni mela vyvolavany a ted to bohuzel vypada kvuli opakujici se preeklamsii taky tak :(

slavicky
11. pro 2012

já jsem se taky děsně bála 🙂 a vím, že se u druhýho pak budu bát taky 😀 myslím, že když jsem to zvádla já, zvládne to už každá, nespím týden před a týden po,když jdu k doktorovi 😀 😀

pamal
11. pro 2012

Vůbec jsem si nedokázala představit, že dokážu porodit 🙂

petrusew
11. pro 2012

Ja si myslim,ze je to celkem normalni..ja se ale nebala.Vedela jsrm,ze se ven proste nejak dostat musi🙂. Ale asi jsem nejaka divna😀Mozna je to i tim.Ze jsem se nebala bolesti.Porad jsem si opakovala,ze horsi jak to co jsem si prozila pred rokem to nebude🙂

lenkaband
11. pro 2012

ahoj je to normální se bát.Já rodila po 18 letech a bylo to jak kdybych rodila poprvé neboj zvládneš to když jsem to zvládla já ve 41 letech tak ty jsi mlada držím palečky 😉 🙂

jennynka5
11. pro 2012

Jasne ze je to normalni. Vzdyt by bylo zvlastni se vubec nebat. Ale neni ceho, jede to samo, je to postupne (ve vetsine pripadu) a je to cele v takovem jakemsi opojeni-pry telo pri kontrakcich uvolnuje latky podobne opiu a tak, covek je jakoby v jinem svete,aspon ja jsem se tak citila. Bala jsem se dost a bylo to v pohode,mam na to krasne vzpominky. Ale teda doporucuji epidural 😉

pehaka
11. pro 2012

já se teda na porod vyloženě těšila shodit to obří břicho / já nepovažuji těhu za nejhezčí období/- je fakt ,že jsem čekala jinou bolest..v takových kritických chvilkách jsem si v duchu říkala je to jen chvilková bolest za chviličku už to bude dobrýýýý a taky že bylo !!!! a to mám oba kluky 4kiláky!!! Ty jsi mlaďounká plná síly, to dáš..🙂 myslím ,že jsou horší věci než je porod! takže žádnej stres, pozitivní myšlení a velké těšení sena miminko 😉

nikollita
11. pro 2012

Já jsem strach měla a to nejen z porodu, ale taky ze života po něm 😀 Díky mému strachu jsem přenášela skoro 2 týdny a kdyby mi porod nevyvolávali, tak bych snad byla těhotná i dnes 😀 Malý měl skoro 5kg 😀 A život po porodu? BÁJEČNÝ, mnohem lepší než kdykoliv předtím !

zdenca6
11. pro 2012

Taky mam prcka v unoru, ale je normalni mit strach to je jasny, ale neboj se da se to zvladnout, ja mam už 3 porody a zvladla sem to a to se bojim iněkce 🙂 stoji to za to uvidiš sama mysli na prcka a uživej si to

babulinkab
11. pro 2012

je to normální. Já jsem se po přijetí na porodní sál utěšovala jedním, tolik ženských to přede mnou zvládlo, všechny už jsou pryč (jako z porodního sálu), tak to zvládnu taky 😉 😉 😉

sarkar
11. pro 2012

Já jsem se bála když jsem zjistila že jsem těhu...taky mám TP v únoru a teď už se spíš těším na mimčo a na tu myšlenku, že budu rodit, už jsem si zvykla. Jako dost mě stresuje vidět nějaká videa s porodem, takže na to teď už nekoukám, ani na obrázky ne, protože vím, že by mě to vyděsilo (jo a taky slovní spojení "nastřižení hráze" mě děsí, z toho se mi ježí chlupy). Navíc čeho přímo se na porodu bojíš? Bolesti? Já mám teda větší hrůzu z trhání zubů, cokoliv co se týká miminka jsem ochotná podstoupit, taky nesnáším injekce a odběry krve a kvůli malý už jsem párkrát zuby zatnout musela a nakonec to vůbec nebylo tak hrozný tak předpokládám, že to tak bude i při porodu. Říkej si, že 99,99% ženských to zvládlo, tak proč bys ty neměla... 😉

ivuska22
11. pro 2012

Já spíš nechápu, když někdo řekne že se na porodo těší 🙂 Já myslím, že je normální se bát 🙂 Já se třeba bojim po druhé 🙂

ocelotka
11. pro 2012

Já se bála hlavně teď u druhého, protože jsem věděla "do čeho jdu" 😅 .

kasparci
11. pro 2012

Je to normalni😉

svha
11. pro 2012

Ahoj, nebát se by bylo nenormální 😀 tělo se ale na porod připraví, do únoru ještě času, nakonec bude všechno docela přirozené, únava i bolest jsou jiné, než obvykle, je to všechno prostě jiný stav 😉 a strach z neznáma k tomu patří, aspoň se aktivuje to, co má pomoct. Přeji, ať vše dopadne tak, že na světě budou další šťastní lidé a lidičkové 🙂

zamilovanadonej
11. pro 2012

Nenormální je strach nemít. Já se utěšovala: Šlo to tam, musí ven :D

ange_de_la_morte
11. pro 2012

Já se nejdříve bála čím dál víc a teď se zase bojím čímdál míň .... ten den dva to vydržím, ale bolest kyčlí a zad a věčné courání na záchod do konce života bych asi nevydržela 🙂 🙂

camelinka
11. pro 2012

Určitě je to normální, je to strach z neznámýho, ikdyž já se fakt těšila 😅 😅 . Víc už bych se bála u druhýho, protože už vím co mě čeká. Ale ven musí a pozitivní myšlení tomu pomůže víc, než obavy 😉

majule_j
11. pro 2012

souhlasím, je to normální 😉 bojím se i podruhé, jelikož na poprvé to nebylo nic moc extra 🙄 😀

kkklarka
11. pro 2012

Já se zatím nebojím, ale to přijde 🙂

nadja73
11. pro 2012

normalni to je. je to nezname, po pravde i bolestive, ale jak se rika:dovnitr muze, ven musi 🙂 je to ale vykoupeno krasnym stvorenim a to je nutno si porad pripominat, to pak prida hodne sily 😉

evulinkab
11. pro 2012

Já to nejak neřešila, divný, že? 🙂 Proste jsem nad tim nepremýšlela, že se mi blíží porod, nechodila jsem do žádných kurzů a spíš naopak jsem myslela pozitivne, rikala jsem si, že to prece nic nemuže být tak hrozného, že ty kontrakce nejak zvládnu a pak samotné tlačení...vždyt jde jen o pár centimetru, co musime to mimčo protlacit.A svete div se-porod jsem mela pohodový a hned po nem jsem rikala, že se tesim na dalsi🙂A to jako fakt ...

hehena
11. pro 2012

taky se bojím. poprvý to byla jen lehká nervozita. teď jdu na druhýho císaře a jelikož ten první pro mě nebyl nejhezčí zážitek, hojení trvalo dlouho, tak se bojím asi o to víc... :( poslední dny je to o dost horší. přesně za týden rodím a je mi až nevolno z toho pocitu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru