Bolela vás jizva po císaři při dalším těhotenství?

zandanem
24. únor 2013

měla jste některá při dalším těhotenství citlivou jizvu po císaři ? až bolestivou? po porodu mě bolela asi 14 dní, pak to ustálo a celé 3 roky jsem o ni nevěděla až teď 😒

roni010
22. zář 2013

@zandanem můžu se zeptat, jak jste odrodila? Mám obdobné potíže jako vy - níž placentu, bolest jizvy cca od 25 tt, bolest kolem pupíku...Děkuji!

zandanem
autor
23. zář 2013

@roni010 rodila jsem přirozeně 🙂 a rychle... 🙂 bylo to super oproti prvnímu porodu... stahy jsem měla po 6-8 minutách od rána asi od 8 hodin...pravidelné... ale v pohodě... moc to nebolelo... v 19 hodin jsem je už měla po 4 minutách a tak jsem valila do porodky kvuli předchozímu císaři, dr.mi nařídil dojet zavčas... jinak bych byla asi ještě doma... ale bylo dobře že jsem jela... do porodky jsem jela v 8.30 v 9 jsem tam byly a dr. mi řekla že su zavřená... ☹ ale dali mě na monitor a v 9.30 už bolesti sílili... pak jsem šla do vany a bylo to silnější ... a najednou jsem byla na 3 prsty... juchůů .. pak za chvíli na 6.... pak praskly vodu a 8 cm.. ajá se chystala rodit... do poslední chvíle mě kontrolovala dr. jestli to nakonec nebude císař.. ale PA říkala že to jde moc dobře a taky šlo... takže nakonec normální porod 🙂 bolesti to byly ku..... ale byly asi jen hodinu dvě, tak se to dalo... a malá šla krásně ven... fakt jsem byla spokojená... lepší jak císař 🙂 zašitá jsem byla jen na jedničku, takže pohodička... krásně jsem se otevřela..
jo a tu placentu..... ta se mi trochu vyzvedla nahoru, tak to šlo 🙂
přeju i vám aby byl porod tak rychlí jako u mě.... malá se narodila 0.48 po půlnoci... takže jsem měla bolesti jen asi 3 hodiny.... 🙂

roni010
23. zář 2013

@zandanem děkuji, snad to taky u nás půjde podruhé přirozeně....!

hanik81
1. únor 2015

@jahodarka Dobry den, vim ze je tuto stara diskuze, ale shanim zkusenosti holek, ktere po prvnim cisari meli ztencenou jizvu a sli do druheho tehotensti a jak to pak probihalo.Jsem v podobne situaci.Doktorka sice nerekla, ze uplne nexoporucuje, ale moc nadsena nebyla, a ze to bude rizikove tehotenstvi.Jizva se sice hojila bez komplikaci, ale v jednom miste je zuzeni....Vas take odrazovali apod?

jahodarka
1. únor 2015

@hanik81 me byla zjistena dehiscence hned po sestinedeli po prvnim porodu, kdyz jsme se zacali snazit o druhe (pri ivf) nekolik doktoru se malem hroutilo, ze chceme jit do dalsiho, nakonec nam dali jen jedno embryo, i kdyz se normalne davaji dve, ze dvojcata by to mozna neudrzelo. Ve finale kdyz jsem otehotnela, tak me nikdo nijak vic snad ani nehlidal, jen pri screeningach se podivali i na jizvu. Co se ale nestalo, 9 mesicu od porodu druheho syna jsem otehotnela prirozene, tzn. ani ne rok po druhem cisari, takze treti cisar.. Nejen, ze me nikdo nijak nekontroloval, ale navic jsem k memu velkemu udivu rodila az na konci 39.tt.. Pri druhem tehu jizva nebolela, az kdyz jsem se rozrodila necekane ve 37.tt, pak byl akutni cisar, aby to neprasklo, pri tretim planovany cr ve 39.tt, jizva tentokrat bolela, ale jen na povrchu, kdyz me doktor vysetril vnitrne a sahl mi na ni zevnitr, tak to nebolelo, coz je pry ok.
Dost jsem se o to zajimala, protoze jsem se bala, ale procento zen, kterym jizva praskne je naprosto minimalni, to je jak vyhrat ve sportce. Ne, ze bych to chtela podcenovat, ale nebala bych se toho..

hanik81
2. únor 2015

@jahodarka moc vam dekuji za info.take shanim info kde se da.rozhodli jsme se s partnerem ze do druheho tehotenstvi pujdeme, tak snad se podari otehotnet a vse bude ok. Doktorka mne teda poradne vystrasila, ale clovek musi verit🙂 moc dekuji za reakci.

polaks
2. únor 2015

Prvý pôrod som mala císarom,druhý a tretí prirodzený,aj keď mi chceli hneď pri druhom robiť císara,ale nesúhlasila som,chcela som rodiť prirodzene,Dr. nakoniec súhlasil a jazvu pri kontrkciách pravidelne kontroloval a pýtal sa,či ma nepáli,našťastie sa nič nestalo a pri treťom sa o jazvu už nikto nezaujímal.Akurát (čo mi teda aj vyhovovalo) mi nesmeli dať žiadne lieky na urýchlenie,ani nič podobného čo napomáha pôrodu,či proti bolesti,takže to boli naprosto spontánne pôrody!

michaela_2
2. únor 2015

@hanik81 První porod byl plánovaný císař, protože dcera byla zadečkem napřed a přenášená. Takže po termínu porodu, jsem šla na sekci.
Podruhé jsem otěhotněla, když bylo dceři 13 měsíců. Lékaři strašili od začátku - tenká jizva, brzké těhotenství no a samozřejmě doporučován druhý císař automaticky. Věděla jsem ale, že pokud bude další císař doporučován pouze z důvodu toho předchozího a další důvod k němu nebude, nepřistoupím na něj.

Syn se narodil téměř na termín, přirozeným porodem a velmi rychle. V 19.30h jsme přijeli do porodnice a ve 21.05h byl venku, bez nástřihu, bez šití 😉
Během druhého těhotenství mě jizva po sekci ne přímo bolela ale jakoby táhla, prostě jsem o ní věděla. Je to velký zásah do těla, takže počítám s tím, že o ní budu vědět vždycky, Zároveň je to ale ta nejkrásnější jizva, jakou může maminka mít 🙂

pisisvori
3. únor 2015

1. císař kvůli poloze koncem pánevním 07/2009 (39+6tt), druhé těhu 2013/2014 (porod 07/2014 39+3tt) jizva mě nebolela, ale celkově podbřišek, pánev, kyčle už tak od 9-10tt, ale prý to tak bývá u druhého.

matilla
8. únor 2016

@jahodarka chcela by som sa spytat akú velku ste mali tu dehistenciu ak si pamätáte ja mam az 3cm a bojim sa mat druhe

veef
8. únor 2016

Otěhotněla jsem po roce od sekce. Přímo jizva mne ani po pohmatu nebolela, ale hodně mne píchalo uvnitř břicha a vlastně celý podbřišek byl citlivější. To bolení způsobovaly srůsty z první sekce. Druhé jsem rodila normálně a dost jsem cítila až pálení v podbřišku u porodu. Prý je to ale normální 🙂 Tak můžeš být klidná.

janesafari
8. únor 2016

Tak já od asi 28 tt problém s jizvou mám !!!První dítě bylo přirozeně,ale druhé akutní sekce a následně jizva x týdnů hnisala až se zanítila a 8 týdnů po porodu sem skončila na sále znova...Můžu říct ,že zdravá a v pořádku sem byla tak půl roku po sekci !!!
...no a od Nového roku mám obden celkem velké bolesti břicha a trvají vždy několik hodin...A bylo mě vysvětleno,že za to může pravděpodobně ta jizva,že to byl velký zákrok,jizva není elastická a tím jak roste břicho a miminko ,tak to natahování způsobuje ty bolesti.....
No je to bezva příprava na další porod vám řeknu !
Jinak teda pevně doufám,že nenastanou žádné komplikace zase a budu rodit přirozeně...Sekce už se bojím,po tom všem co s ní mám za sebou ☹ ...Zatím vše vypadá ok,jizva v pohodě a prcek už se uráčil otočit hlavou dolů...Od 36tt mě gyndařka předává do porodnice do rizikovky,kde už budou jizvu a váhu prdolky hlídat,tak snad vše zdárně dopadně a porodím přirozeně...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru