Bolela vás jizva po císaři při dalším těhotenství?

zandanem
24. únor 2013

měla jste některá při dalším těhotenství citlivou jizvu po císaři ? až bolestivou? po porodu mě bolela asi 14 dní, pak to ustálo a celé 3 roky jsem o ni nevěděla až teď 😒

maximka33
24. únor 2013

@zandanem taky mám po císaři, hojila se perfektně. dvě těhotenství mi nevyšla, teď čekám druhé dítě a o jizvě skoro nevím. jen pokud si vezmu nízké kalhotky, které se mi zařezají právě do jizvy, tak to bolí. takže raději kalhotky přes břicho. kdy tě to bolí?

zandanem
autor
24. únor 2013

@maximka33 od 7tt nosím těhotenské, protože mám mega břicho 😀 bolí mě při nějaké námaze, když uklízím.. někdy večer když usínám... nebo když se v posteli otáčím... docela nepříjemné...

hrusti
24. únor 2013

Já jsem jí cítila až tak poslední 2 měsíce před porodem, když už jsem měla fakt mega břicho 😉

miranda77
27. čer 2013

@hrusti a nakonec jsi rodila jak;

anetka1701
27. čer 2013

@miranda77 hoja. Já měla jizvu bolavou od cca. 30tt... 3týdny před TP byla 4mm a výhled na přirozenej porod... o tejden později se ztenčila na 1mm (14 dní před TP) a okamžitě druhej den císař...

miranda77
27. čer 2013

@anetka1701 jizvu mám změřenou 37+2 a byla 2,8-3,5mm ... no tak uvidíme 😖

ashlee
27. čer 2013

@zandanem me občas bolela jizva v tehotenstvi ale nakonec to nebyla jizva ale srůsty po prvním cisaři.

miranda77
27. čer 2013

@ashlee já právě občas také cítím takové divné tahy apíchání v souvislosti s močákem a mám pocit, že to jsou srůsty ☹

zandanem
autor
27. čer 2013

@miranda77
@anetka1701 holky jak změřenou jizvu? jak se měří nebo co to znamená? slyším to prvně...
@ashlee tak mě ta jizva teda bolí pořád , je to bolest jako po sekci, když jsem měla rýmu a nebo kýchla tak to bylo šílené... když se směju hodně tak to bolí taky... :-/ takže si to fakt užívám - toho císaře od začátku druhého těhu :-/ já mám zatím teda nízko placentu, tak uvidíme jak to ještě dopadne ...

miranda77
27. čer 2013

@zandanem ultrazvukem - vnitřní sondou mi ji MUDr. ukázal a změřil ... no je to měření (měří se s plným močovým měchýřem a změří to sílu stěny močového měchýře a dělohy) ... cut off je prý 2,5mm (někdě jsem četla 2mm)

Určitě to dobře dopadne ... !!!

ashlee
27. čer 2013

@miranda77
@zandanem ja jsem měla ve 39+4tt jizvu 3,9mm.

monivo
27. čer 2013

@zandanem já měla teda asi kliku, ale vůbec jsem o jizvě v druhém těhu nevěděla a to jsem měla slušně velký břicho (syn měl 4,2kg). Já jsem ale jizvu měla těsně pod břichem, takže s růstem břicha se mi jizva nezvětšovala.

zandanem
autor
27. čer 2013

@miranda77
@ashlee no když jsem byla na utz ve 20 tt na Veveří v Brně tak mi tam dr. řekl, že nesmím rodit normálně, ale můj gynekolog mi řekl že je to předčasné to tvrdit... ale mám nízko placentu, tenkou břišní stěnu, malou kilu na pupiku a rozestoupené svalstvo... kolem pupiku mě to docela dost bolívá, už jsem si na to dr. stěžovala, ale prý je to v poho... uvidím až tam půjdu na kontrolu... nejhorší je když mi to mimi kope v tom pupiku, fakt to dost bolí... ☹ ale tak zase, musím něco vydržet, ne? 🙂 asi bych byla ráda, kdybych rodila opět císařem... a doufám že i budu....

crawler
27. čer 2013

císaře jsem měla v květnu 2010 a bříško od pupíku dolů jsem měla na dotek takové nepříjemné pocity - ne přímo bolest, ale dotyk jsem tam nesnesla, v druhém těhu mě ale nebolelo nic až jsem se divila - jen ten nepříjemný pocit se na konci 2.těhu zvětšil. u 2.porodu (únor 2013)při kontrrakcích úplně v pohodě - jizvu jsem necítila a porod proběhl přirozeně a břicho už nemám na dotek tak nepříjemné - ale to dělá možná ta psychika, že jsem to zvládla přirozeně...

zandanem
autor
27. čer 2013

@monivo já ted asi ani nevím zda je to jizva a nebo srůsty, ale bolí to v místě sekce.... no a vlastně v poslední době bolí i ten pupík, takže nic moc....

ashlee
27. čer 2013

@zandanem ja jsem měla placentu v 19tt na předni strane a zasahovala do dolniho segmentu a pak se mi ve 21tt vytahla .mohla jsem rodit normalne ale mala měla abnormalni rotaci.

zandanem
autor
27. čer 2013

@ashlee jejda, a zase nevím co píšeš, jakou abnormální rotaci, co to je?

ashlee
27. čer 2013

@zandanem špatna rotace miminka

zandanem
autor
27. čer 2013

@ashlee to jako že jsou špatné pohyby?

monivo
27. čer 2013

@zandanem já podruhé rodila opět císařem, syn byl línej se otočit hlavou dolů 😀 A nakonec jsem byla ráda, když jsem ho pak viděla, jakej je to kus 😀 Šla jsem na plánovaného císaře, takže jsme měli klid starší dítě odvést babičce, vše jsem si vyřídila, doma uklidila atd. a šla odrodit 🙂

ashlee
27. čer 2013

@zandanem ne.špatne rotuje hlavička

zandanem
autor
27. čer 2013

@ashlee aha, já si ted připadám jak nějaký blbec 😀 vidím že o těhotenství nic nevím... no já vlastně nikdy po ničem nepátrala.... omlouvám se za ty otázky.... a děkuji za trpělivost 🙂

miranda77
27. čer 2013

@zandanem já myslím, že to úplně bude v pohodě ... jizva vydrží hodně a když bude plánovaný císař před kontrakcemi ... kolikrát je jizva před sekcí téměř nezměřitelná (při sekci prosvítá) a maminka i miminko v naprostém pořádku ...

zandanem
autor
27. čer 2013

@miranda77 děkuji 🙂 🙂 já vím že to bude v poho.... musí 🙂 nic jiného si nepřipouštím....🙂

hardlove
27. čer 2013

@zandanem prvni syn 2010 se narodil sekci u druhyho tehu me bolel podbrisek bylo to nekdy nesnesitelny kdyz jsem delsi dobu stala musela jsem si sednou. Pokud te jizva boli upozornuj na to sveho doktora. Druhej porod byl planovanej ve 38tt pro vvv ledvin z normalniho porodu jsem mela hruzu i kuli tem ledvinam ale prej budu rodit normalne po 30 hod vyvolavani jsem mela kontrakce po peti min,ale nebyli to porodni nkontrakce.Tak jsem dostala tabletu na zklidneni a jediny co me bolelo bylo okoli jizvy bylo mi zle nemohla jsem stat ani sedet nakonec jsem skoncila na sale pro bolest v jizve

jahodarka
27. čer 2013

mně po císaři blbě srostla jizva a na jednom místě mám dishiscenci a jizva má v jednom místě dokonce necelý 1 mm, teď jsem v 35 tt a vůbec o ní nevím.. 🙂 a to mě původně kvůli tomu pomalu ani nechtěli nechat otěhotnět... 😉

zandanem
autor
28. čer 2013

@hardlove já na tu bolest upozornuji dr. už od toho 7 tt kdy jsem tam byla poprvé.... prý je to normální jak mi roste bříško... no jak tam půjdu na další kontrolu tak se s ním na tom domluvím... potřebuju se s ním domluvit i na to břicho co s tím.. už to tak nenechám, jako u prvního - rozestoupené svalstvo a bolesti... chci ten poporodní pás, a vyčetla jsme že by mi ho mohla hradit i pojišťovna... prostě se nenechám odbít jako minule... děkuji 🙂

zandanem
autor
28. čer 2013

@jahodarka asi máš dobrou kůži a dobré svalstvo... nebo jak to říct... bud ráda že to všechno tak v pohodě snášíš, ta bolest je někdy děsna :-/ a to nejsu žádná chděra, vydržím dost....😉 při tom prvním porodu za mnou chodily všechny sestry že takovou optimistickou mamku už tam dlouho neměly a jak to prý všechno snáším a vydržím... no prostě to tak bylo a já se těšila na mimi a tak my ženy prostě něco vydržíme, no ne?🙂 ono to tady možná vyzní jako že si stěžuji, ale tak to nemyslím, jen prostě mě zajímalo zda to má ještě někdo takové jako já, jestli ty bolesti můžou být od jizvy a nebo je to něco jiného, protože to z prvního těhu neznám... ale zvládly to jiné a tak to dám taky... 🙂 jen asi budu klidnější když bude plánovaný císař, protože 3 dny rodit už teda nechci 🙂

zandanem
autor
28. čer 2013

@maximka33
@miranda77
@anetka1701
@ashlee
@monivo
@hardlove
@jahodarka
holky všem vám moc děkuji za komentáře, podporu - děkuji 🙂

hrusti
28. čer 2013

@miranda77 Podruhé jsem rodila přirozeně 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru