Bolelo vás v těhotenství břicho? Prosím o zkušenosti

sandynka
23. čer 2011

Ahojky! Prosím o zkušenosti! Na počátku těhotenství jsem sice měla bolesti a křeče, které odešly. Nyní jsem v 15. týdnu a začalo mě bolet břicho a v kříži. Břicho mě občas tahá, občas píchá, občas řeže, občas pobolívá, no a v tom kříži … Byla jsem u lékaře (vyšetření, ultrazvuk), ale všechno se zdá v pořádku. Čekám ještě na rozbor moči, jestli se nejedná o zánět močáku. Jinak to vypadá nejspíš na roztahování dělohy. Vážím 47 kilo, tak možná i proto 🙂 Nicméně mám strach, bolí celkem dost a často a je mi divné, že by to mělo být normální 😒 Nemáte někdo podobnou zkušenost?

johnatanka
23. čer 2011

když jsem čekala syna, tak mě taky dost bol´ívalo, i z auta, že jsem si musela jít i lehnout potom, dost často mi bylo celý den na nic, chvíli jsem někam šla a odspodu mně táhlo, nosívala jsem ted podpůrný pás, trochu pomohl, dost často jsem lehávala přes den a pokládala břuch na bok, s dcerkou jsem o těhotenství vůbec, ale vůbec nevěděla, bylo mi blbě asi jeden den, jinak jsem si to uvědomovala až večer, když se mi tam mrskla 😵 , i porod byl úplně jiný.....hlavně, že tam Dr nic nenašel, vše ti tam pracuje, tak to musí být někde znát 😉

ivca_doubek
23. čer 2011

Ahojky,
tak s bolestmi v břiše mám bohaté zkušenosti 🙂. Ale nikdy to nic nebylo, všechno je v pořádku, prostě si jenom děloha dělá místo a utlačuje všechno ostatní. No a při tvé váze si to místo asi nemá moc kde dělat (nic ve zlém), takže to bolí a ještě asi bolet bude. Taky se možná časem ještě přidá bolest pánve, až se začne připravovat na porod, to mám teďka a to už budu rodit podruhé. Někdy skoro nemůžu bolestí ani chodit, ale to je prý také normální 😠 .

petrusew
23. čer 2011

já se na to ptala doktora taky. Mívám křeče jako by menstruační, píchání, řezání, tahání...rozhodně nevážím 47kg (spíš bohužel) ale i tak to cítím. Takže mi doktor řekl, že je to normální a pokud na UTZ bylo vše v pořádku, tak mu věřím. Roztahuje se děloha, kam jinam by se to miminko vešlo, kdyby to nedělala, ona není sama o sobě nějak velká 🙂

doldol
23. čer 2011

Já měla něco podobného od 16 tt,,,přešlo to až po porodu..bylo to hrozný... nemohla jsem ani zvednout nohu, obout se ve stoje, obléct spodní prádlo... chodila jsem pomalu jak slimák,protože jakmile jsem šla trošku rychle,tak to nezkutečně bolelo...poslali mě s tím snad všude, od ortopedie až já nevím kam, samozřejmě ultrazvuk ale vše se zdálo v pohodě..a takyže bylo,dodnes nevím proč mě to tak bolelo..ale jak sem řekla, po porodu se to zase dalo do pořádku 🙂

evaviki
23. čer 2011

ja som mala bolesti od zaciatku, nebola som schopna stat (chodit) dyl, nez 20 minut, potom som si musela hned ist lahnut.. ked som sa prudko postavila, tak sa mi stalo, ze to bola taka bolest, ze som sa rovno zlozila na zem.. podla dr. to bolo ok (resp.nijak to neriesila). Ale zato mi porod pripadal v pohode, uz som na tie bolesti bola naucena 😀

kutcher
23. čer 2011

Teď jse po druhé těhotná, jsem v 21. týdnu a bolí to skoro furt, v 1. těhu to byla pohodička.. každý těhu je jiný😉

jajina87
24. čer 2011

já jse podruhý těhotná a nestašim se divit.. první těhu celkem pohodička, žádný nevolnosti, žádná únava, jen mi trochu blbnul tlak... ale teď trpim jak zvíře, zašátek těhotenství jsem problinkala a proležela, protože mi bylo strašně špatně.. dneska už jsem ve 24 tt. a nevolnost už je pryč, ale jsem často hoooodně unavená a pobolívá mě břicho, hlavně, když něco dýl dělam nebo když dýl jdu, tak mě tam úplně řeže.. doktor mi řekl, že když to začne, tak si mam ihned lehnout.. tak si vždycky lehnu a přestane to 🙂 nejlepší je fakt odpočívat, odpočívat, odpočívat 😉

marecek4
24. čer 2011

nevím jaké vyšetření Ti dělali,ale já měla bolesti a na normálním ultrazvuku nic nebylo ale dr mě poslal na robertka a našli mi cystu,nic s ní nedělali,že vymizí,ale i tak jsem posléze skončila na 14 dní v nemocnici,protože bolesti nepřestávaly a byly horší,klidový režim nepomohl,v nemocnici mi dávali jakési tabletky na podpoření rozpuštění a byl klid-a dokonce pak zjistili,že jsem těhotná o pět neděl dýl,prostě cysta mimi schovala,tak držím pěsti ať jste v pořádku a není to nic vážného-a nechtěla jsem Tě postrašit,jen spíš poradit na co se případně zeptat 🙂

misanda
24. čer 2011

tak mě bolí furt něco 😀 ale pupík mě bolel taky pak to asi po týdnu přešlo...do toho mě bolely střeva, právě z toho důvodu, jak se děloha roztahuje a orgány musí ustupovat...do toho máme oslabení žilních stěn, karpální tunely, bolesti kyčlí, třísel a stydké kosti...no jo...nechci to psát, ale věř, že bude hůř 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru