Mám počítat s bolestí prsou do konce těhotenství?

kaii
13. únor 2018

Ahoj všem. Jsem v 9 týdnu, první miminko takže nezkušená. Měla bych pár dotazů.
První a nejdůležitejší co mě zajímá.. Mám počítat s bolestí prsou až do konce těhotenství nebo to v určitém měsíci přejde? Jelikož jsem trochu při těle, prsa nemám zrovna nejmenší :D.
Další dotaz, za který mě asi půlka z vás ukamenuje, je kouření. Jsem kuřačka, jak jsem se dozvěděla že jsem těhotná omezila jsem to na max 3 denně. Dotaz zní, vy co jste kouřili, přestali jste úplně nebo jen omezily?
A poslední takový informativní. Už hodně krát jsem slyšela i četla, že pohlaví dítěte můžete poznat podle toho co v těhu jíte (chlapeček - slané atd, holčička - sladké atd.), je to pravda? :D Zpozorovala jste to některá na sobě?
Jinak vůbec nebude vadi když napíšete nějaké vlastní zkušenosti a třeba na co si dát pozor. Budu jedině ráda.

Děkuji za případné odpovědi a rady.

barussska1
13. únor 2018

@kaii Ahoj, teď jsem 22. a prsa mě přestaly bolet asi tak před měsícem, takže tak do nějakýho 18. týdne. A mám je teď dvojnásobný než na začátku 😨, takže se bojím co přijde po porodu :D. Já jsem sice nekuřačka, ale já bych nepřestávala uplně. To tělo je na něco zvyklý... já si zas dávám občas deci vína .... A s tím pohlavím to u mě teda nefunguje, já od samýho začátku jím hodně ostrý a potom si dávám něco sladkýho i když sladký sem nejedla nikdy a čekáme kluka :D Já zas slyšela, že u holek se rozjedeš do boku a kluka máš břicho víc dopředu a to u mě platí, ale stejně myslím, že je to spíš uložením placenty.

margrethe5656
13. únor 2018

Ahoj, mě prsa přestala bolet nějak koncem 1. trimestru, takže se to i u tebe určitě zlepší. Nekouřím, takže na to odpovídat nebudu. A s těma chutěma to u mě nefungovalo. Měla jsem chuť na všechno, jenom se mi dělalo špatně po kyselém, takže jsem ho nejedla.

kepu
13. únor 2018

Ahoj jsem teprve 6tt nicmene mam uz dceru 10 let ...pred otehotnenim jsem kourila vic nez krabicku denne a s prvnim poz. testem jsem si uz nezapalila a ani mi to nechybi to same s kavou z me extra silne kavy 3x denne je caro 😁 prsa ...zadny nemam ale i zak to umi moc bolet ale uz ted me boli jak kdy nekdy vic nekdy min ale vetsinou to prejde az se trosku ustali hormony ... A v prvnim tehotenstvi jsem ujizdela na sladkem a mam holku a tentokrat je to taky sladke a taky tak nejak tusim holcicku ...takze uvidime ...

sheala
13. únor 2018

Prsa mě přestaly bolet docela brzo (v rámci třetího měsíce) a pak se ještě párkrát ozvaly, vždycky třeba na den, dva. S tou chutí na sladký to u mě platí perfektně, čekám holku a cpu se i věcma, kterých bych se dřív nedotkla (želé, karamelky, mléčná čokoláda, ...). Coby nekuřačka nedokážu posoudit, jak velká oběť by byla přestat úplně. I malý množství cigaret prý může škodit =/

pintule01
13. únor 2018

Ahoj,doktoři ti na kouření řeknou každý něco jiného,někdo jen omezit,aby dítko nedostalo šok a jiní okamžitě přestat úplně,protože děti kuřaček mají nižší porodní váhu,jsou menší a prý i hloupější,to třeba řekl můj gynekolog mě.
Ale já teda s prvním pozitivním testem zahodila krabičku a nekouřila

michza
13. únor 2018

Ahoj,čekám druhé po deseti letech a tenkrát jsem kouřila,jak jsem zjistila že jsem těhotná tak jsem hned přestala,stejně mi to nechutnalo 🙂 teď už jsem to řešit nemusela jelikož furt nekouřím 🙂 prsa si z prvního nepamatuji,ale teď mě přestala bolet kolem toho třetího měsíce 🙂 A co se týče pohlaví tak jak poprvé tak teď mám chuť na sladké,ale první je kluk a druhý by měl být taky 🙂 A jak tu bylo zmíněno,tak jak první tak i teď mám bříško do předu a to prý značí kluka 🙂 a tenkrát i teď cítím že to kluk bude 🙂

pavicka
14. únor 2018

@kaii jsem v 15tt a prsa mne snad bolela jen jeden den, jinak vubec a myslim, ze jestli se mi vubec zvetsily, tak opravdu jen minimalne.. 🙂 a co jim? :D hodne dlouho jsem mela silne nevolnosti, ted uz nejaky ten tyden funguju a vylozene zadny chute zatim nemam :D jo a brisko taky zatim zadny nemam :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru