Bolest zubů v těhotenství, jaký si můžu vzít prášek?

zaneta3
18. srp 2014

Zdravím,
jsem ve 34. tt a začal mě v noci strašně bolet zub. K Zubařce můžu nejdřív až zítra protože nejsem objednaná a ona bolestivé případy bere jen ráno do osmi. Tak se chci zeptat mohu si vzít nějaký prášek na uklidnění bolesti abych se mohla aspoň najíst? Jinak jak je to u zubaře v těhotenství, pokud mám kaz bude mi nejspíš vrtat že? mám docela panickou hrůzu ze zubařů..:/

vercik83
18. srp 2014

Muzes si vzit treba paralen a kazu neboj,ani umrtveni nevadi,kdyby chtela vrtat.

gosa22
18. srp 2014

já tedy nevím....ale moje zubařka mi nedoporučovala umrtvovací injekci v těhu, zejména ne ve vysokém stupni...měla jsem otevřený zub, takže rentgen se provést nemohl a muselo se čekat...pozor na paracetamol, sice se může, ale opatrně, raději bych se poradila s mudr 😒

ifet
18. srp 2014

Me to chytlo v 27 tt a cistila mi kanalky 2x...jednou s injekci a jednou bez....injekce nevadi, prasek bych si asi nevzala radsi...cucala jsem hrebicek, trosku to umrtvuje...

leg
18. srp 2014

Ahoj, mě v těhu trhali osmičku. MUDr. mi doporučil vydržet do 3 trimestru a pak šla ven pod injekcí a říkal, že si klidně mám vzít 200 Igalgin (kdyby to hodně bolelo) a jinak chladit a výplachy hřebíčku. Obecně už to beru tak, že když se podívám kolikrát s jakou životosprávou (feťačky, alkoholičky....) jsou některé maminy schopné porodit zdravé dítě, tak si říkám, že jeden prášek opravdu neuškodí. To asi více uškodí stres maminky, která tou bolestí trpí. 🙂

uztotakbude
18. srp 2014

Zubaře se neboj, umrtví ti to. Bavila jsem se o tom s doktorem na zubním v Brně U sv. Anny, byl to velmi šikovnej starší doktor s obří praxí a říkal, že to není žádný problém, plodu to rozhodně neublíží, je to malá lokální dávka a k plodu se vůbec nedostane. Jinak co se týče prášků ti neporadím. Ale zavolala bych doktorce, jsi těhu, to je jiná situace, třeba tě vezme dnes.

milatka
18. srp 2014

Na bolest bych doporučila pouze paralen v doporučených dávkách,není bohužel moc silný,ale třeba na chvili pomůže.Ibalgin ani jiné léky s obsahem ibuprofenu nedoporučuji,ve 3.trimestru je kontraindikován.
Myslím,že to chce co nejdříve zoubek otevřít,bude tam asi zánět a tak by měla bolest polevit.A samozřejmě přeléčit.

ninive211
18. srp 2014

Já byla u Dr. na začátku 7.měsíce, taky problém s kanálky a nějaký váček pod zubem, bolelo to fakt jako čert, injekci mi dát odmítla, že prý to si nelajzne v tomto stadiu (o měsíc dříve možná ano, ale v tom 3.trimestru prý 100% ne, že nebude riskovat předčasný porod a takový kecy :-/) Takže jsem to musela vydržet bez injekce, bolest šílená, i slzičky ukáply, naštěstí je to vždycky jen chvilka, a my ženské jsme silné bytosti, tak to holt nějak vydržíme....Na dotaz, jestli můžu nějaký prášek na bolest, mi bylo řečeno "jedině paralen".
@leg To s divím, že ti Dr. doporučila Ibalgin, u něj je výslovně napsáno, že se ve třetím trimestru NESMÍ!!!
@uztotakude Jo tak to moje Dr, mi injekci v 27tt odmítla, i když jsem jí říkala že mám z více zdrojů ověřené, že se lokální injekce dát může...prý ne, že ona si to nevezme na triko.

lenicka07
18. srp 2014

Mě na to v takovém případě v lékárně dali Panadol a doporučili proplachovat ústní vodou, docela mi pomohl Listerine.

45kata
9. led 2016

Ahoj holky,chci se zeptat včera mi doktorka trhala osmičku a neskutečně to bolelo a stále bolí už nevím co mám bolesti dělat... Paralen ani ledovani nepomáhá...máte některá podobnou zkušenost a nakou radu děkuji za odpověď

frenny
18. led 2016

myslím že paralen nebo u lékaře ti poradí.

domca89
4. čer 2016

Ulomila se mi půlka plomby a zub bolí jako čert. Paralen a ani hřebíček doma nevedu. Tak dotaz smím alespoň gel na dásně pro děti nebo třeba aspirin?

veverkamaminka
20. dub 2018

Jsem 29 tt a už zase mi vypadla plomba a všude mám kazy to se mi u kluka neničili u holčičky jo 😭a je pátek objednat se můžu v pondělí, hlídání v týdnu není možné a tak pojede se mnou a to přes celou Prahu z Modřan skoro do Dejvic ale vemu si taky paralen

veverkamaminka
20. dub 2018

@veverkamaminka ovšem bere akutní případy bez objednání tak je to akutní a pohotovosti v těhotenství nevěřím radši k mé doktorce

janulisek22
14. kvě 2019

Jsem tehu a bolí mě šíleně práva strana zubů a jde mi to až do ucha nemůžu ani spát co na to pomůže

odula
14. kvě 2019

@janulisek22 zubar. Asi to bude nerv. A v mezičase chladit a paralen. Už je líp?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru