Bolesti v oblasti žeber v těhotenství, máte je také?

hondashi
4. črc 2012

Nemáte někdo stejné bolesti pod žebry. Nemůžu ani sedět jak mě z každé strany bolí. 7 mt. Díky

lajla
3. zář 2016

Tejpovani se běžně provádí na každých rehabilitacích...ale opravdu vybrat dobře dle recenzí...mi to minulé velmi uškodilo😞

symca
3. zář 2016

Tejp jsem chtěla taky,ale doktori mi ho vřele NEDOPORUČILI. A kamarádce to zakázal i přímo fyzioterapeut,že neexistuje aby si nechala tejpovat břicho,hlavně podbřišek bývá prý pěknej průser a spíš to škodí.

lajla
3. zář 2016

@symca ...no ono správný"tejpar" ví...že podbřišek a kolem dokola se tejpovat nesmí!!!! To by žádný neudelal

yorii
5. zář 2016

Asi takhle... Vždycky se najdou doktoři, kteří s danou léčbou/terapií souhlasí a nebo nesouhlasí. A to v každém oboru a problému. A vždy se najdou lidé, kterým to, co pomohlo jiným, nepomohlo. Mě tejpování pomohlo a vyřešilo obrovský problém s bolestmi. Z vlastní zkušenosti tedy radím všem, kteří se bojí k vůli negativním ohlasům zde na tejpování to podstoupit, aby se nebáli a zkusili to. V nejhorším ty náplasti vždycky můžou do pár sekund sundat... Jestli to tělu pomůže, se pozná v podstatě hned, většinou stačí den. 🙂

silvinka23
29. led 2017

Dobry den je to normalni ze mne picha pod zebrama v 7tydnu dekuji

yorii
30. led 2017

@silvinka23 Dobrý den, je to úplně normální. Kdyby to byla nesnesitelná bolest, jeďte na pohotovost do porodnice, kde máte rodit. Tak jsem to dělala já. 🙂

andajakubova
15. bře 2017

@megosek
Taky jsem myslela, že je to podprsenkou, ale i když ji sundám, nepřestane to, snad jen malinko povolí. Když jsem se ptala gynekologa, řekl, že je v těhotenství běžná produkce hormonu "relaxin", který uvolňuje kloubní spoje a kosti, proto i ty žebra, pánev, obratle atd. Co dělat s bolestí už mi neřekl...

kacecenecka
4. dub 2017

@silvinka23. Ahoj chci se zeptat zda to jeste trva nebo ti neco pomohlo ja se s timhle taky potýkam uz od začátku taky tak od toho 7 tt a zatim to nepřestalo jsem v 15 tt a boli to šíleně .vsude jsem se docetla ze to trapi hodne holek ale spis tak nejdřív od 25 tt tak me to taky zarazilo

renca_simkova
9. kvě 2017

@kacecenecka ahoj,já už mám skoro rok od porodu,ale myslím že nejvíc to bolelo ve 2.trimestru a pak to samo polevilo trochu. Tak držím palce!

kacecenecka
10. kvě 2017

@renca_simkova ježíš to by bylo fajn kdyby to polevilo pořád me to boli kazdy den byla jsem i u rehabilitacni lekarky a vubec nic nepomohlo .ted jsem ve 20 tydnu a porad boli 😢

janca0870
30. čer 2020

Ahojky mě od 20 týdne těhu začal bolet hrudník a levé žebro dlouho jsem trpěla až v 29 týdnu šla k fyzioterapeutovi ten mi udělal masáž u žebra a dál tejpy bolest odešla teď jsem 38 týden a mám neskutečnou bolest pod levým prsem žebra to určitě nejsou. Nic mi nepomáhá jsem zoufalá po večerech brečím ale kvůli malému to musím vydržet. Tak držím palečky všem maminkám co to mají stejně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru