Bolesti v podbřišku v těhotenství, je to normální?

zuzkahrt
12. zář 2014

Ahoj holky, jsem ve 12.týdnu a průběžně celý den mám při chůzi bolesti v podbřišku, nejhorší je to asi pak odpoledne až k večeru, to mě v podbřišku při chůzi až propichuje. Ještě pořád pracuju, sice mám víceméně sedavé zaměstnání, ale sem tam musím i pobíhat a vyřizovat, může to být tím? Nebo je to normální? Vím, že děloha se mění, ale že mám ty bolesti každý den, to mě znervózňuje. A doktorka má bohužel dovolenou. ☹ Měla - nebo máte to některá taky? A co na to váš MUDr.? Moc díky za případně info, či rady. 😅

vera_vila
12. zář 2014

Ano, může to být tím... Ono stačí třeba prudčeji vstát, nebo sednout, nebo být dýl na nohách a můžou se objevit bolesti. Pokud si ale nejsi jistá, zajeď si na gyn. pohotovost, když má Tvoje dr. dovolenou... Jinak si naordinovat magnesium a večer nohy hore a odpočívat

verunkach
12. zář 2014

Ahoj, já jsem řešila taky, jen asi možná v menší míře, doktorka mi na to řekla, že je to normální, děloha v té době roste a šlachy se roztahují.Říkala, že kdybych měla křeče či začala špinit, tak mám přijít.

v2e2rka
16. říj 2014

Jsem v 16. týdnu a bolesti v podbřišku mívám taky v podstatě během celého dne, u mě je to hlavně způsobeno péčí o "líného" ročního prcka, nechce se mu chodit, tak ho musím pořád přenášet, běžně ho lovím na schodech a tak... Včera už jsem taky čekala, že poletím do špitálu, dvakrát jsem si tak kýchla, že jsem si málem cvrkla a ta bolest byla neskutečná. Ale za chvilku bylo vše pořádku, je to naprosto normální, chce to klid a hořčík. Doktor mi taky řekl, že vážné by to bylo, až bych měla dlouho trvající křeče a špinění nebo krvácení.

svoba
16. říj 2014

Já to měla taky. Někdy mi ta bolest vystřelovala do břicha. To jsou ty vazy. Šetři se!

senoritapetra
16. říj 2014

Taky jsem to tak měla mezi 12 - 15. tt, někdy mě to tak bolelo, že jsem nemohla pomalu chodit, ohnout se, spát.. Pokud nemáš vyloženě velké křeče či krvácení apod., tak se jedná s velkou pravděpodobností o natahování děložních vazů. Hodně teď odpočívej, doplň magnesko, nezvedat a netahat nic těžkého! 🙂 To přejde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru