Bolesti zad v těhotenství.

pessy1
7. bře 2007

ahojky, jsem teprve v 6. měsíci a moc mě bolí záda.Večer už je mi nepříjemné "nosit" bříško.Co pro to děláte a co ty pásy pod bříško, nemáte někdo zkušenost? 😖

weronikad
19. čer 2016

Holky , me to zacalo tak cca od 21tt, ted jsem v necelem 26tt a polesti neustupuji, a to mam jeste dlouhou cestu pred sebou, presne stejne problemy...vecer me bolest budi, jsme schopna spat na pravem boku, ale celou noc opravdu ne a jakmile se mam pretocit na levy bok a zpet proste hruza a bolesti se budim..kdyz jdu ze schodu mi vystreluje hrozna bolest do leve nohy...taky doufam, ze me to po porodu prestane, protoze tahat se s miminkem by bylo jeste vic vycerpavajici..jakmile mam vzit nejakou tasku, ktera neni az tak tezky, ihned bolest citim i kdyz stojim na miste, pritel me musel zvedat nekolikrat z postele, proste des...pry to muze byt posunuta plotynka ktera tlaci na nerv,a le ze jsme ji mohla mit posunutou uz drive, ale s tim ted nic neudelaji a hlavne nezjisti presnou pricinu, kdyz nemuzou udelat ani rengen..

m09
19. čer 2016

hm. a říkali Ti, jaká je pravděpodobnost toho, že se to po porodu samo upraví? všimla jsem si, že sem hodně holek psalo, že bolesti měly podobné, ale pak už nikdo nenapsal, jak mu to probíhalo po porodu, zda to přešlo a tak...

kuceriskovas
7. črc 2016

Ahoj holky, jsem 17+5tt a dneska mě chytla bolest dolních zad - bedra a pánev a to jenom na pravé straně. Vystřeluje mi to i do nohy. Stalo se vám to někdy?

baarunecka
7. črc 2016

Mně záda bolely při všech 3 těhu.. Nejhorší to bylo u 2 to mi to střílelo do nohy.. Je to tím, jak se roztahuje pánev a rozvolňují se svaly a vazy... Ještě mě k tomu bolela i stydká kost a to u všech 3 těhu.. Nebojte se po porodu se záda vrátí do původního stavu a bolest přestane prakticky hned po porodu ( aspoň já to tak vždy měla ).. Teď mě sice taky bolí záda ale jinde a jiného původu... Jinak bych doporučila mazat záda lehce hřejivou mastí a případně i suché teplo ale to po poradě s doktorem a mělo by se aspoň trochu ulevit... 🙂

kuceriskovas
7. črc 2016

@baarunecka Děkuji moc za rady! 🙂 Zkusím tedy použít suché teplo. Chtěla jsem zkusit mazání, ale vše, která máme doma, jsou pro těhotné zakázána. 🙂

Ještě jednou moc děkuji. Vám přeji brzké zdravení. 🙂

baarunecka
7. črc 2016

@kuceriskovas Děkuji za přání 🙂 Ale mám to vpodstatě doživotně... No zkuste se zeptat v lékárně - myslím termolka nebo mně tenkrát v lékárně dali nějakou hřejivou emulzi 🙂 Termolku mám teď chvíli a je to docela masakr 🙂

m09
7. črc 2016

ahoj. píšu po nějaké době. jsem ve 39 tt, od nějakého 38.tt, 37.tt záda bolí, ale bolest se zmírnila minimálně o 70 %. Záda začaly bolet kolem 34.tt a to fest, bolel kříž a SI skloubení, bolest byla tak velká, že jsem sotva lezla. Dvakrát jsem ani nedoběhla na wc 🙂 prostě to nešlo zrychlit 🙂 nejdřív jsem byla na obstřiku (moc nepomohl), pak na rhc- nějaké sviky, které jsem se snažila doma dělat, ale bolelo to strašně při každém pohybu. pak jsem byla ještě na jedné rhc, kde mi i nějak "rovnali" kostrč přes konečník 🙂 psychicky to moc příjemný nebylo, ale tak nějak od tý doby mnohem lepší. Nevim, zda by to přešlo samo (hodně lidí tady píše, že po několika týdnech to přejde samo), ale fakt se to zlepšilo. A taky jsem mazala koňskou mastí- v těhotenství se může (dle dr i dle lékárnice) a nahřívala se soluxem. Měla jsem opravdu velký bolesti, nic mě nebavilo a říkala jsem si, že mít třeba 2- letýho prcka doma a záda by mě takhle bolely, tak bych byla pěkně v prd...Třeba dneska jsem byla s pejsem na dvě hodinky venku, cejtim to, ale jde to. Dřív jsem s nim ani nedošla před barák

veri0007
7. črc 2016

@m09 taky jsem v prvním těhu byla na obstřik, jednalo se o SI skloubení. Teď s tím taky začínám mít potíže, ale je potřeba to hlavně rozcvičit a ne odpočívat!! 😉

veri0007
7. črc 2016

@m09 promin, už koukám, že píšeš, že jsi nakonec sama přišla na to, že je to SI skloubení, reagovala jsem na starší příspěvek😀 Já byla na obstřicích v době, kdy jsem taky už nemohla sama vstát z popstele, brečela jsem u toho bolestí. Teď mě to zase začíná chytat, ale už vím co to je, snažím se tedy cviky předcházet tomu nejhoršímu, já totiž to dvouleté dítě doma mám a taky si to nějak dohromady neumím představit🙂

jinak cviky na SI skloubení:
http://www.cvicime.cz/cviky/automobilizace-si-k...

liliannn
5. zář 2016

Ahojky těhulky, tak dnes jsem 13+1tt a začalo mě pekelně bolet v kříži, nejhorší to je přes den, kolikrát mám problém i vstát, máte nějaké triky na uvolnění, masážní olejíček apodobné, na míč nechci pobolívá to i na něm 😒

smetttanov
13. říj 2016

No take jsem zkousela cvicit, ale nejhorsi je ze v praci casto stojim takze i z toho me zada bolli, pac jsem si ale koupila lepsi boty, primo nato aby me zada neboleli a ustopilo to

pipi12
1. pro 2016

Ahojky menstruace my meska uz tri dny test byl negativni ale jam.mam.stastne bolesti v.cislich a jak kdyby semi roztahovala deloha proste to je take ze to neumim ani popsat prosim porat te jsem tehotna 😊😊😊

eklementova
7. kvě 2018

ahoj holky chci se zeptat, jsem 14tt a bolí mě záda v bedrech na levé straně. ale je to taková tupější bolest jakoby zevnitř, jak kdyby mě pobolíval nějaký orgán na tom místě, ne vyloženě něco skříplého apod. máte to taky ?

2hanah
7. kvě 2018

@pessy1 Mně zabírá teplá koupel, uvolní mě a ta voda super nadnáší, aspoň chvíli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru