Bolesti zad v těhotenství.

pessy1
7. bře 2007

ahojky, jsem teprve v 6. měsíci a moc mě bolí záda.Večer už je mi nepříjemné "nosit" bříško.Co pro to děláte a co ty pásy pod bříško, nemáte někdo zkušenost? 😖

lienka79
7. bře 2007

Tak vitaj v klube..mozem ta ubezpecit, ze to bude este horsie 😀 Uzivaj si, kym sa este ako-tak vyspinkas...S pasom nemam skusenosti,ale ako-tak pomaha "hopsanie" na fit lopte..aspon teda mne...

elucinka
7. bře 2007

ahoj pessy, já mám velké bolesti v kříži od začátku těhotenství a to jsem teprve v 13 tt. V 6 tt jsem měla chřipku a takové křeče v zádech, že jsem myslela, že se zblázním. Moje Dr mi předpověděla, že asi ty samé bolesti mě čekají hlavně při porodu, že se mi tam vlivem hormonů uvolňuje vazivo a že mě křížové bolesti už asi neopustí ☹ Také mi poradila ten míč.

dhav
7. bře 2007

Ahoj těhulky, tak tyhle bolesti mám také hlavně v kříži Elicinko, takže vím o čem mluvíš (už je mám asi 3 týdny). Kolikrát nemůžu ani vstát a udělat krok.... no tak to nás teda čeká pěkné trápení, když si představím, že mám ještě skoro půl roku před sebou. Nikdo mi doma nevěří (přítel se mi směje)a myslí si že jsem simulant, tak jsem "ráda", že nejsem sama kdo má tyhle bolesti, já ani nevěřila, že to může být z těhotenství když mimi, ještě pořádně nic neváží a ono jo!

hotarova
7. bře 2007

Ahoj vsechny, ja na ty zada taky dost trpim. Celkem mi pomaha kurz tehotenskeho plavani, je to jednou tydne, ale dost se tem zadum ulevi. Taky jsou dobry masaze , vyhovuje mi ICE gel.

makalka
8. bře 2007

Ahoj těhulky, tak i já se hlasím do klubu 🙂
Bolesti v kříži jsou šílený a já mám občas pocit, že nevstanu ze židle. Začínám cvičit na míči a přemýšlela jsem i o tom plavání, ale kamarádka mě z toho zrazuje, že v těhu chytla nějakou infekci a pak s tím měla pěkné patálie. Prý ať se bazénu raději vyhýbám ... takže nevím, váhám.
Ještě jsem to nekonzultovala s doktorkou, tak jsem zvědavá, co ona sama doporučí či poradí.

hanysek
8. bře 2007

Ahojky, i já se přidám. Mě teda záda zatím moc nebolí, což musím zaťukat. Jsem totiž po 2 operacích s páteří a už tehdy mi doktoři řekli, že celé těhotenství proležím a rodit budu jedině císařem. Zatím mám ale relativně klid, jen semtam mě zabolí v kříži. O bazénu jsem taky hodně přemýšlela, dokonce mi to doporučil i doktor, přestože jsem mu řekla, že hodně trpívám na záněty, on mi ale na to řekl, že bezproblémů můžu chodit plavat, že záněty vznikají pouze tehdy, když jsme jak vylezeme z bazénu dlouho v mokrých plavkách. Ovšem ani to mě neuklidnilo a na bazén raději nechodím. I když vím, jak mi bazén pomáhá. Občas mám hrozný pokušení tam jít.. co myslíte?

elucinka
8. bře 2007

Já jsem měla dřív hrozně časté mykózy a stačilo mi jednou zajít do bazénu a bylo to tu jak na koni ☹ Teď jsem už delší dobu v pohodě, tak bych nerada něco vyprovokovala, takže na bazén raději zapomenu...navíc trpím taky na záněty močáku, raději to fakt nechci pokoušet. Tak si asi budu muset vystačit s míčem, od 4. měsíce chi začít chodit na těhucvičení, doma cvičím pilates a občas asi holt budu muset ukecat manžu, aby mě kapku namasíroval. 😉

blackmisticb
8. bře 2007

Můžu se přidat?? 😉

elucinka
8. bře 2007

No jasně, taky tě bolejí záda?

romana27
8. bře 2007

Mě šíleně bolela kostrč, vyloženě mezi půlkama 🙂 po osmi hodinách sezení u PC jsem byla ráda, že dojdu dom. Dokonce se mi zdálo, že ta chůze to zhoršuje. Doktorka mi to prohmátla a říkala, že se mi právě něco uvolnilo a posunulo a taky říkala, že se to asi nespraví.
Co mi pomohlo? Že už do práce měsíc nechodím a kostrč necítím.
P.S. Necvičím na balóně, ten mám u toaletního stolku, tak na něm hopsám jen když se líčím. Ale zvažuju, že budu chodit do kurzu pro těhule ( cvičení + přednášky )

dhav
8. bře 2007

Ahoj těhulky, ježíš nás je, tak to hned dneska té mojí drahé polovičce ukážu tuhle debatu snad mi uveří 😀
Děvčata a kde se kupuje ten míč? ve zdravotnických potřebách???? já bych to prubla....
No tak pilates mam doma na DVD, tak to hned zítra zkusím....

dhav
8. bře 2007

...a ještě k tomu míči jaku značku, nebo je to jedno a kolik tak přibližně stojí,,,já mám vždycky totiž štěstí na tu nejdražší věc a pak zjišťuju, že jinde je o dost levnější 😖

elucinka
8. bře 2007

Míče stojí od cca 150,- do 500,-, záleží na značce a velikosti, já mám nějaký cca 85 cm průměr a stál něco přes 300,-, myslím že je ze sportu, z Gigáče, asi...

protea
8. bře 2007

Ahojky,
tak mne přepadla děsná bolest zad někdy po Vánocích jako když se mi skřípnul nerv-fakt síla.
Tak jsem šla k doktorovi, protože jsem nemohla už skoro chodit.
Napsala mi cvičení s fyzioterapeutkou a taky rašelinový zábaly.
Ale nejvíc mi snad pomohla sauna 😉
Chodím do teď.
Míč je taky super, já ho kupovala myslím v Tescu normálně a kolik stál, tak to už nevím.

honzina
9. bře 2007

A já si vždycky myslela, že problémy ze zádama mají těhule až ke konci těhu, kdy je to bříško hodně veliký a těžký... Jó, život mě rychle vyvedl z omylu a už nějaký ten týden taky patřím k vám... auuu 😒
Pomáhá mi lehnout si nebo si napustím teplou koupel.
Jo a o tom míči uvažuju taky. 🙂

makalka
9. bře 2007

Holky nemám žádný drahý značkový míč, to myslím je zbytečné. Stačí ten nejlevnější v jakémkoli sportu, možná by bylo ještě zajímavější sehnat ho někde v akci. Držím se cviků pro těhule a docela mi to pomáhá. A hodně jsem omezila sezení u PC. Teď zvažuji ještě pro a proti toho bazenu 🙂
http://www.rodina.cz/clanek534.htm

makalka
9. bře 2007

A pokud se to nějak rapidně zhorší, budu uvažovat o těhotenském páse. Mám totiž problémy se svými zády i mimo těhu. Ale snad to nějak zvládneme bez toho 😉
http://www.lohmann-rauscher.cz/enid/Band__e_Cel...

monik111
9. bře 2007

Ahoj holky,bolesti zad.....no to je vážně síla.já v jedné poloze nevydržím dýl jak deset minut.A v noci než najdu správnou polohu abych usla,no to je tak na hodinu.Ale ten MÍČ potvrzuji,že pomáha.A opravdu néní nutnej nějakej značkovej.Já mám obyč. myslím z teska za 150.-a je v poho.Ale pozor na velikost!!!!!měl by odpovídat vaší výšce!!!!!! 😉

chaluska
9. bře 2007

Mě bolely záda vždy, ale co jsem těhu tak v kříži asi od 10.tt a jde to do kyčlí. Chodím na rehabil. cvíčo pro těhule. Cvičíme i s míčem a můžu to jen doporučit. Doma mám míč asi za 120,- ze zdrav. potřeb. 😉

chaluska
9. bře 2007

Oprava: ten míč za 120 je overball, takže ten malý. Ten velký stojí víc.

krizaci
18. bře 2007

Jsem v 26tt. Záda mě bolí v oblasti kolem kostrči od začátku a večer už to bylo k nevydržení. Pořídila jsem si těhotenský podpůrný pás a můžu říct, že to je minimálně o 50% lepší.Tak to vyzkoušejte! Doktor mi balón i bazén zakázal kvůli tomu, že se mi zkracuje čípek. Tak jdu příští týden na kontrolu a uvidíme, zda ten pás "třeba" nepomůže i čípku. 😉

samsa
4. dub 2007

Ahoj holky, jsem v 39 tt a před 2 dny mě začaly bolet záda a vystřeluje mi to do nohy, takže nemůžu skoro chodit. Porodní bolesti to určitě nejsou 🙂 Nevíte některá co s tím?

pessy1
autor
4. dub 2007

ahojky,koupila jsem si těhotenský pás s kšandama a jelikož se mi zkracuje čípek, nemůžu ho nosit.PRODÁM!!!!!!!!!!!!!!

lenycka
5. dub 2007

Ahoj všem, i mě trápí bolesti zad a snažím se nad nimi vyzrát pravidelnými dlouhými procházkami se psem a jednou týdně chodím do těhotenského plavání a řekla bych že mi oboje dost pomáhá 😎

mishita
6. dub 2007

Ahojky vsechny, taky me boli zada a to chodim na tehotenskej kurz plavani 3x tydne. Moc mi to pomaha a snad zadnej zanet nedostanu. Doporucuji plavani az klidne do porodu dokud neodtece voda a smaozrejme spravnou hygienu. Lepsi je asi chodit na bazen hned po oteviraci dobe brzo rano, teoreticky je voda cistejsi i vsehcno okolo. Tim nam alespon vysvetluji proc je ten kurz tak brzo 🙂 Taky hopsam na mici, ikdyz je dost malej. POdle napisu na obalu by mel mit prumer 75 sm ale nejde uz vic nafouknout a ma tak maximalne 40 takze me asi pekne podvedli. Musim se poohlidnout po jinym. Problem je ze ziju ve Spanelsku a tady to moc bezna sportovni potreba neni....

milly333
10. dub 2007

Ahoj holky,
jo jo zádíka mě taky bolí už dost dlouhou dobu, nejhorší je to opravdu večer, asi od 6tt mě dokonce strašně bolelo v kříži že jsem se nemohla postavit, trošku pomohlo cvičení, ale stejně když ráno vstávám z postele je to tu zase...v poslední době už se do postele ani netěším! ☹

mkopik
7. čer 2007

Ahojte, přidávám se k vám 🙂 Mě záda bolí už druhý den, je to šílené. Včera jsem nemohla sedět, ležet ani stát. Už ani ta teplá koupel nebo masáž nepomohla. Nebolí mě v kříži, ale v bederní části. Doktor mi řekl, že to nic není a že si mám zvykat. Ty bolesti jsou ale nesnesitelný a to mám před sebou ještě 4 měsíce ☹

marinka
7. čer 2007

mkopiku, mně tyhle hrozné bolesti chytly v pátek, nemohla jsem teda hlavně chodit, neudělala jsem ani krok a včera mně dr. poslala k neurologovi, které se na mně podíval zkušeným okem a řekl, že se mi pohnul obratel, jak se rozpínají vlivem hormonů vazy a pak se mně to snažil vrátit do původní polohy, což bylo šílené, ale snad to zabralo. Teď mám mít 4 dny klidový režim a běhěm těch 4 dnů by to mělo přestat bolet. Takže jestli máš ty bolesti velké, tak to taky může být kvůli tomu a určitě si někam zajdi! Samo to nepřejde, musí se tomu pomoct..

mkopik
7. čer 2007

Asi budu muset..je to vážně šílená bolest. Tebe aspoň dr poslala k neurologovi, mě řekl, že to nic není. Říkala jsem si, že to není normální takové bolesti...

marinka
7. čer 2007

mkopik, tak se tam objednej sama, nemusíš mít doporučení. To moje dr. je až moc opatrná, říkala, že kdyby mně to nepřestalo bolet, tak by mně poslala do nemocnice, tak se modlím, aby to přešlo, ale dnes se mi to zdá lepší, než včera, tak to asi opravdu zabralo.. Pitomé je, že nemůžeme používat žádné gely nebo léky, ale prý si můžu vzít Paralen proti bolesti, tak si ho když tak taky vem, ať se ti trochu uleví. A držím ti palečky a pak se ozvi, jak to dopadlo!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru