Bolesti zad v těhotenství.

pessy1
7. bře 2007

ahojky, jsem teprve v 6. měsíci a moc mě bolí záda.Večer už je mi nepříjemné "nosit" bříško.Co pro to děláte a co ty pásy pod bříško, nemáte někdo zkušenost? 😖

markeetka81
21. bře 2013

Ahoj holky, já mám dnes termín 🙂 ale zatím to nijak nevypadá, krom šílených bolestí zad. Záda mě bolely celé těhu, hlavně v noci při přetáčení ale pořád to tak nějak šlo během dne rozchodit, ale teď už asi 4 dny mě trápí ostrá bolest v bederní části spíš teda napravo od kostrče, nejsem schopná dojít ani do krámu, ujdu pár metrů a pak konec, pichlavá šílená bolest, vystřelující do zadku. V klidu to nebolí. Dneska jsem byla u doktora protože si neumím představit v tomhle stavu rodit a bylo mě řečeno, že se jedná o SI kloub, zřejmě se roztahuje pánev a nic mě s tím nikdo udělat nemůže :( poslal mě k rehabilitační, která mě tam nalepila nějaké náplasti, vyplázla jsem 200 ale nijak se to nezlepšilo. Takže jsem zvědavá, co mě čeká v porodnici, neumím si představit jak vydržím ležet na koze s nohama nahoře třeba několik hodin..... ☹ místo abych se v klidu připravovala na porod tak taky brečím a jsem totálně bezradná. Bohužel ale to budu muset nějak zvládnout, jen doufám že to po porodu přejde a nezůstane to tak napořád. Napíšu Vám.

pauline75
31. kvě 2013

Ahoj holky, tak se taky připojuji k vám které mají bolesti zad ☹ Myslela jsem si že to není možné-jsem teprve v 10tt, ale jak to tady pročítám, tak za ty bolesti asi fakt může těhotenství. Zajímavé je, že před 8 lety při prvním těh.bolest nebyla vůbec žádná. Zato teď.. Jako by nestačilo, že mi z prvního těhotenství zůstala cukrovka.. Mám silnou bolest bederní páteře a vystřeluje mi to do pravého kyčle. Říkám si, když takhle trpím v prvním trimestru co budu dělat na konci těhoteství. Příští týden jsem objednaná na míčkování a cvičení k rehab.sestře, tak uvidím co to se mnou udělá. Taky by se mohlo už konečně oteplit a přestat pršet-chlad je prý velký nepřítel bolavých zad! Tak napíšu jak mě to pomohlo nebo nepomohlo 😉

yuppy
27. srp 2013

Holky k tomu míči - z hlediska cvičení je sice jedno, jestli zvolíte značkový, respektive drahý, anebo něco levného, ale v těhotenství fakt doporučuju koupit bezpečnostní. Ten normální když praskne, tak jste ve vteřině na zemi (kdo ví, v jaké poloze), v případě horšího scénáře bude kolem vás i nábytek. Ty bezpečnostní (dělané hlavně pro těhule a starší lidi) mají mechanismus, který ten balón pomalinku vypouští, takže když praskne, nespadnete na zem, ale pozvolna ucítíte lehký únik vzduchu, a nezraníte se (popřípadě mimčo). Jsou sice dražší, to je pravda, ale já mám klid v duši, že neriskuju.

monouch
30. srp 2013

@yuppy nevíš o kterého týdne lze na balonu hopsat? jsem v 9tt a hrozně mě bolí záda a vím, že to mám ze špatného sedění. Říkala jsem si, že večer u televize můžu chvíli posedět na balonu, ale není to ještě brzy? Abych fazolce neublížila...

verisek91
4. zář 2013

taky mám bolesti zad,a krční páteř mě občas taky zlobí,ale to už mám několik týdnů..nevím co s tím,jsem v 19. týdnu ...
doktorka mi jakékoli prášky zakázala,ale říkala,kdyby mě to bolelo hodně,tak si mám 1x za 3 dny vzít paralen,ale já to zkouším i bez něj,protože nechci brát žádné prášky,mám z toho strach... .)

yuppy
10. zář 2013

@monouch Na balónu můžeš hopsat od počátku těhotenství, fazolce v žádném případě neublížíš. Jediné nevhodné cviky, které mě na tom balónu napadají, jsou posilování břišních svalů s polosedem/pololehem na míči, a protahování do záklonu, když máš míč v zádech, a děláš jakoby most. U těchto ale není problém ten míč, ale ty samotné cviky (hluboké záklony a natahování břicha, posilování břicha). Pokud používáš míč k sezení u TV, nebo na něm normálně hopsáš, absolutně nic ti nehrozí, neboj 😉

monouch
10. zář 2013

@yuppy díky 🙂

elastiq
12. zář 2013

Také mě občas trápily bolesti zad v těhotenství, jediné co mi na to pomohlo, tak cviky na posílení zádového svalstva a jen v poloze na zádech, nebo vestoje, či v sedě, když se medikamenty nesmí, jinak něco už má souvislost přímo i se změnami, které se týkají blížícího se porodu

lennus
19. zář 2013

Ahoj holky, co vám pomohlo od bolestí zad? Mě sem tam vždycky bolely, protože mám sedavé zaměstnání, teď jsem na začátku 6. měsíce a začíná se to zintenzivňovat. Lepší je to v leže, ale jak jsem celý den v práci a sedím, tak je těžké najít polohu. Byla jsem na masáži a chci víc chodit, pořídila jsem si hole na nordic walking a taky zkusím plavat. S čím máte dobré zkušenosti? Díky.

jennyska
4. lis 2013

@lennus @elastiq @monouch @yuppy verisek91@markeetka81
Ahoj Maminky 🙂

mohla bych Vás oslovit v souvislosti s Vašemi zkušenostmi s bolestmi zad v těhotenství a naší Wiki knihovničkou Modrého koníka? Tu si tady na MK tvoříme všechny, takže vlastně i vy svými zkušenostmi 😉

Tím, že svou zkušenost vložíte na https://www.modrykonik.cz/bolest-zad/ pomůžete ostatním těhulkám, které si právě prochází tím stejným a neví, zda je to běžné a nebo jak těhotenství prožívají ostatní těhulky.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji krásný den!
Janča

placka85
25. led 2014

Bolesti zad jsem řešila hřejivými náplastmi s uhlíku. Pomáhali a používám je do teď i třeba při sportu nebo zahrádkaření. Kupuji je v lékárně Dr.Max a jsou to tyto http://www.hrejivanaplast.cz/uhlikova/

olgachvalova
18. únor 2014

Záda v těhotenství bolet nemusí, milé dámy. Nevěřte těm, kteří říkají, že to k tomu patří, protože hormony, měnící se postava atd. Toto jsou věci, které k těhotenství patří. Problém je v tom, že něco nebylo v pořádku, ještě než jste otěhotněly a při této zátěžkávací zkoušce se to projeví. Proto je dobré cvičit a ještě lepší dát si při tom tyto nenápadné hříšky do pořádku. Až se vám narodí mimčo, jako když to najdete. To teprve bude změna a je dobré připravit se i na ni. Takže nejen posilování, ale držení těla. To je alfa omega všeho, nejen v těhotenství. .

elastiq
8. bře 2014

Zkuste cviky na záda

https://www.youtube.com/watch?v=sbxt1Is-RZg

a taky plavání 🙂

iplikator
7. črc 2014

Dobrý den,

dnešní způsob života vede k ochabnutí kosterního svalstva, takže bolesti zad se nevyhnout téměř žádné mamince. Mimo cvičení si můžete pomoct akupresurní pomůckou Iplikátor. Stačí si na ni pár minut denně lehnout nebo sednout a relaxovat. Podložka je složena z drobných jehliček na které tlačí váha vašeho těla a výsledkem je příjemná masáž.

Účinek se dostaví za několik málo minut, bez chemie a léků. Iplikátor je československý patent, který pomíhá již 24 let.

Omlouvám se za reklamu, ale tohle opravdu funguje. Více najdete na http://www.iplikator.cz

irenita
18. únor 2015

Me v prvním trimestru velmi bolela bederni pater a vyresila jsem to pravidelnými navstevami reflexních masazi chodidel. Nasla jsem uzasnou pani masérku,ktera nejenze po první navsteve bolesti dokázala zcela odstranit,ale když jsem posleze trpěla jinými zdravotnimi problémy, napr. nekoncici rýmou apod.,tak zase pomačkala body na chodidle související s imunitou a ryma byla pryc. Je opravdu uzasna,nedela obycejne masaze ale jsou mají navíc lecivy ucinek. Pokud jste z Prahy a okoli tak vrele doporucuji! Jeji web je www.joannam.cz

korfu
28. kvě 2015

ahojky chěla jsem se zeptat, jsem těhu 3tt, mám bolesti v pravé bederní části zad a vystřeluje mi to do pravé nohy, mám takovou tupou bolest, jelikož ted nemůžu cvičit a mám 14 dní pouze ležet, nevíte někdo jaká mastička by se mohla použít??? dík za radu

veronika182
28. kvě 2015

@korfu jestli ti to střílí do nohy, mohla by to bejt plotýnka - mast ti na to moc nepomůže, skočila bych za ortopedem, ten ti poradí...taky to může bejt skříplej nerv - odblokoval by tě

korfu
28. kvě 2015

nejhorší, že ted musím jen mít klidný režim 14 dní než půjdu na další kontrolu, tak to musím nějak vydržet bez doktorů, myslela jsem, že mastička by to trochu utlumila, ale nevim jaká je vhodná pro těhotné, ale děkuji za radu 😉

korfu
28. kvě 2015

já jsem otěhotněla pomocí doktorů, takže u mě je to komplikovanější

veronika182
28. kvě 2015

@korfu mám tady brožuru z Dr.Max, co se může a co ne v těhu - můžeš buď paralen v obvyklém množství pro dospělého nebo Traumaplant - mast - bez porady s lékařem nepoužívat však déle jak 1-2 TÝDNY

irenita
28. kvě 2015

@korfu ahoj,ja osobne jsem bolesti v bederni pateri resila reflexni masazi,nebot ta ti dokaze perfektne odblokovat mozny problém na pateri. Velmi doporucji pani masérku-mrkni na http://www.joannam.cz. Ma uzasne výsledky a mockrat mi pomohla. V podstate jsem k ni chodila na masaze cele tehotenstvi. Masticka sama o sobe je nanic,neresi pricinu.Hodne zdaru!

zimkovamonika
20. lis 2015

@dhav u nas je to to same 🙂

mar111
1. dub 2016

Dobry den.chtela jsem se zeptat mam bolesti v podbrisku asi dva dny a jde ze me neco buleho.problemy z vytokem mam od zacatku jen ty bolesti me zarazej.mela to nejaka z vas.?jsem 37tt.dekuji

mar111
1. dub 2016

@mar111 jde mi to az do nohou😞

weronikad
9. čer 2016

@dhav Taky si připadám jak simulant kolikrát, ale trápí mě to hrozně, jsme v necelém 6 měsíci a začaly mi bolesti vystřelovat až do zadku a nohy a kolikrát nemůžu ani vstanout nebo udělat krok, protože mi tam tam fikne, že málem spadnu na zem, bo ani nečekám takovou bolest a už jsme toho tolik nabrečela, zítra jdu do nemocnice a běda jestli mě pošlou někam, už mě to bolí skoro dva týdny, myslela jsme, že bolest ustoupí, začala jsme cvičit na míci, různé cviky pro těhotné, chůze je pro mě každodenní činnost, zkusila jsem i v klidu ležet a vůbec nic nezabírá, nevydržím další mesíce se takhle přepínat

aranka12
10. čer 2016

Já čekám miminko koncem listopadu, bolest je šílená , tuhle jsem si lehla na zem, a nemohla se zvednout brečela jsem bolesti, ale i vzteky☹ jsem z toho nešťastná, chodím k ortopedii pan dr řekl že to není normální, napsat mi rehab.na které jdu až koncem června , podotýkám že na to čekám už 2 měsíce, k němu na kontrolu až v srpnu ☹ připadám si jak simulant.

m09
19. čer 2016

ahoj. taky se přidávám. už 14 dní šílený bolesti v obl kříže, spíš jako v oblasti, kde se kříží záda a zadek, při každym pohybu cítím strašnou ostrou bolest, kulhám, musím se podpírat. já byla na neurol, dostala obstřik, u fyzioter, tam nějaké cviky, na gyndě, ale všude tvrdí, že jediný co můžu, tak zatnout zuby a vydržet....když sedím nebo ležim v klidu bez pohybu, tak ok, ale chůze, přetáčení se v posteli a tak se peklo. já se jen modlím, aby to s porodem přešlo. bojím se, že bych se v tomhle stavu nebyla schopná postarat o prcka

nurmisur
19. čer 2016

Mám to úplně stejně, některý dny lepší jindy nedojdu ani 100m bez bolesti. Blbý je to hlavně v noci, budí mě to při přetáčení. Holt se tělo připravuje, je to prý normální.

m09
19. čer 2016

ty jo, já to mám pořád stejně bolavý,prostě furt stejnej wopruz 🙂 takže dr Ti řekli to samý, co mě- vydržet...jak dlouho to máš?

nurmisur
19. čer 2016

jak dlouho mě to bolí? No už asi měsíc s přestávkami, dneska začínám 33tt. Zkouším cviky na uvolňování kyčlí a občas to docela pomůže.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru