Bolestivá ovulace = bolestivé těhotenství?

sara_987
3. říj 2012

Zajímalo by mě, jestli když je celkem bolestivá ovulace (citlivé bradavky, křeče v podbřišku, velké množství hlenu), mohou být příznaky těhotenství také hodně zřejmé (nevolnosti, bolesti, citlivá prsa, citlivý čich apod.)? Měla některá např. výraznou ovulaci a těhotenství potom třeba vůbec bez příznaků a naopak?

jaja1986
3. říj 2012

Já jsem měla doooost bolestivou ovulaci,takže jsem přesně věděla kdy na to skočit🙂))a příznaky těhu jsem měla taky pořádný..motání kebule,hnusná chuť v puse-kyseláááá,vůbec né kovová jak se píše,brnění rukou,žaludek na vodě a bradavky mě bolej do teď a to za měsíc rodim a těhu test týden před MS pozitivní..a těhotenství žádnej med,na začátku hematom,pak do 16tt blití a 6 kilo dole,od 20tt tvrdnutí bříška,ale magnésko to jistí 🙂)teď ve 35 tt ukrutná bolest zad pod lopatkama,jako když mám skřípnutý nerv a poslíčci - někdy pravidelné,,ale stejne už se tak tešíííím,že i tu bolest vydržim🙂Někdo má celé těhu klídeček,pohodičku,já od začátku trpěla jako pes a trpím do teď auauau ta záda,fakt hrůůza..

horakovatereza
3. říj 2012

Tak já naopak. O ovulaci jsem vždy věděla přesně, ale těhotenství ne. Nechali jsme volný průběh, bylo moc práce na přemýšlení, zda už to třeba nevyšlo, mentruace nepřišla,ale přikládala jsem to stresu kolem inspekce a pak jsem si až v osmém týdnu udělala test a byl pozitivní - jo, od té doby ranní zvracení až do cca šestého měsíce. Hematom jsem sice měla malý v 17 týdnu a pak ve 28, to jsem musela být 4 dny v nemocnici, ale za ten druhý soi můžu sama vlastní blbostí, protože jsem byla v práci moc aktivní a chytla starou paní, aby neupadla.

lucka
4. říj 2012

Ahojky!
Já měla taky před těhotenstvím velké boledsti a teď jsem v 16.týdnu a pomalu ani nevím,že jsem těhotná

lucypuky
9. bře 2013

@lucka
@horakovatereza
@jaja1986 Ahooj holky 🙂 prosim a jak se projevovala vaše bolestiva ovulace ? Citili jste to každej mesic a stridalo se vam to nebo jenom z jedneho vaječniku ? Ptam se protože ja odkdy jsem vysadila HAK tak jsem mnela vždy ovu bolesti na pravem vaječniku.. raz jsem dokonce byla na pohotovosti a v nemocnici..ale pak jsem jeden mesic bolesti nemnela tak jsem myslela že ovu nebyla a zrovna jsem otehotnela ale z leveho vaječniku. Bojim se teda jestli to že to boli je zdrave a jestli i na tom pravem mužu otehotnet když se nam to prave povedlo pri nebolestive ovu a na druhem vaječniku. Děkuji za odpovede 🙂

horakovatereza
10. bře 2013

@lucypuky bolest v podbřišku, jakoby na slepáka, ale já tedy na levé straně a mám pocit, že vždy jen na levé straně. Ale já měla vždy i velmi silnou a velmi bolestivou a podle mého i dlouhou menstr., takže tohle bylo slabší. Netuším, proč vždycky jen vlevo, ale žádné zdr.problémy nemám, nebo o nich nevím a otěhotněla jsem okamžitě asi při prvním styku, který byl ponechán "volnosti".

lenicka07
10. bře 2013

Ahojky, mě při ovulaci vždy bolelo břicho jen na pravé straně a mám ověřeno z ultrazvuku, že ovulace byla střídavě z obou vaječníků. Ptala jsem se na to doktorky, proč mě bolí jen na jedné straně a prý to nic neznamená, není to tak že bolí na té straně, kde zrovna ovulace probíhá. Někdy může být ovulace dost bolestivá - tak jsem to taky někdy měla, přitom žádné gynekologické problémy nemám a nikdy jsem neměla. Slyšela jsem i o takových případech, kdy jel někdo na pohotovost se slepákem a bylo zjištěno že jsou to ovulační bolesti 🙂 Myslím že ty cykly, kdy jsem přišla do jiného stavu, zrovna patřily mezi ty bolestivější.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru