Bolestivé kopání miminka v břiše. Je to normální?

lenulin
28. dub 2008

chtěla jsem se zeptat.Možná je to blbá otázka, ale čekám první miminko, tak nevím co čekat.Teď už 4 den ten můj človíček když se někde schoulí uplně dolů do bodbřišku a začne tam dovádět tak to bolí jako čert nemůžu ani pořádně chodit celé břicho mám tvrdé nejdřív jsem si myslela, že už se mu snad chce na svět, ale má ještě měsíc čas.Jestli je to normální.díky za odpovědi.

sius
28. dub 2008

Ahoj Lenulin, je to naprosto normální. Mě to moje dítě taky kope, nejvíc bolí když mi načutne do moč.měchýře, nebo do jiných vnitřních orgánů. Taky mám pocit že se chce dostat ven a hledá cestu🙂) Ale alespoň o něm vím🙂) Břicho mi taky tvrdne, hodně dlouho, doktor mi dal pít Magnosolv, ale tvrdne stejně. Tvrdlo mi i u prvního těhotenství, takže je to asi normální....

kitty68
28. dub 2008

lenulin a jeste dlouho bude bolet, ja mam 3mesice po a porad citim jak me tlacila vpravo pod zebrama

lenulin
autor
29. dub 2008

Díky za radu.Když člověk vůbec neví co se s ním děje 🙂 a je vyplašený snad ze všeho a zvlášť když už se přibližuje porod.

alenka83
29. dub 2008

lenulin, to máš naprostou pravdu. Také jsem vystrašená z každého neobvyklého píchnutí nebo bolesti. Je pravda, že každý to prožívá jinak. U dr. se ptám na každou blbost, ale když nevím, co to je, tak proč se nezeptat, i když to může vypadat jako naprosto stupidní dotaz🙂 To víš, prcek tam teď už nemá tolik místa a proto to občas bolí. Ale močový měchýř a žebra...to je lahůdka🙂

vellynka
15. led 2013

Ahoj jsem v 8 měsici těhu a kolikrat si nemužu ani lehnout jak mně šileně kope mimi..dost to boli..je to normalni? 😉

hhelik
19. led 2013

Ahojda, neboj je to úplně normální. A většinou kope tam kdese to tělo dotýká madrace. Měla jsem u prvního to samé. A teďka mě malej kope zas strašně do močáku. A to jsem teprv v 6 měsíci. Je to dobrej fotbalista

timbouctou
19. led 2013

@vellynka
@hhelik holky v pohodě, starší kopal do jater, při porodu se od nich hezky odrážel 😝 a ten mladší kopal do posledního žebra takovým způsobem, že mi tam na obou stranách udělal slušné strije. A musím říct, že je to opravdu divous, tak se těšte 😀

vellynka
24. únor 2013

ja jsem v 9 mesici a strasne mi natekly kotniky,kolena i prsty na rukou je to normalni? Casto chodim a uklizim nekdy se i dost zohybam nemuze to ublizit malemu? termin mam 29.3. ....a kdyz si dam 2az 3dc vina jednou za mesic tak by to nemelo uskodit malemu? ..🙂

speedygon
24. únor 2013

@vellynka otoky jsou častým problémem...akorát nesmí být ve spojení s vysokým tlakem- to už hrozí preeklampsie...mně otékaly kotníky při delším sezení...chození nevadí, úklid by měl být jen lehký, teď už žádná velká námaha...ani to časté zohýbání asi není značka ideál....a to víno by v Tebou uvedeném množství vůbec vadit nemělo...

vellynka
24. únor 2013

@speedygon dekuji noo ja parve dost casto chodim a mam moc natekle kotniky pry na to pomaha elastic-Q ..🙂 ano me i prave doktorka řikala ze v 9 mesici vino vubec nevadi ze uz je miminko zcela vivinute takže plodu to nemuže nic udelat, termin mam 29.3. a je to me prvni tehotenstvi obcas si rikam co mam delat kdyz me praskne voda a jake mohou byt priznaky porodu 😉

daasenka85
24. únor 2013

@vellynka klidně si dát víno každý týden, ale raději jen decku, ty 3 mi přijdou už moc...

speedygon
24. únor 2013

prasknutí vody zaručeně poznáš, neboj...a počátek porodu také...na ty otoky masti nepomohou, spíše to konzultuj s porodnicí, kam chodíš...

vellynka
24. únor 2013

Mam nizky tlak a cervene vino je pry dobre na srovnani a vyvazeni tlaku a cervenych krvinek 2dc neuskodi a domktorka rikala ze ani tri deci neuskodi v 9 mesici to pry uz plodu nic nemuze spusobit bere se jako donosene a pokud je zdrave a nema zadne problemy tak v 9 mesici uz se to miminka netyče nemuze mu to nijak ublizit 🙂 Tak doufam ze porod nebude trvat dlouho kamaradka rikala ze to ani tak neboli ale ze tam musela rodit 31hodin a ze nejhorsi jsou natom ty ztahy

@daasenka85
@speedygon

speedygon
24. únor 2013

@vellynka porodu se hlavně neboj, strach umocňuje bolest...jako určitě je to vínko zdravé, ale opravdu spíše méně a třeba 1-2x týdně...neznamená, že když je mimi donošené, můžeš pít kolik chceš...to zas neee

vellynka
24. únor 2013

ne tak to určitě ne,ale miminku to neublizi kapicka raz za cas 🙂 no prave ze ja se porodu nebojim naopak tesim se a rikam si uz konecne abych porodila a bylo to mrne doma....jen se bojim treba toho ze budu prenaset to je pry nejvetsi bolest :/

vellynka
24. únor 2013

@speedygon ne tak to určitě ne,ale miminku to neublizi kapicka raz za cas 🙂 no prave ze ja se porodu nebojim naopak tesim se a rikam si uz konecne abych porodila a bylo to mrne doma....jen se bojim treba toho ze budu prenaset to je pry nejvetsi bolest :/

speedygon
24. únor 2013

@vellynka tak to nevím...oni potom porod kdyžtak vyvolávají a ten prý bolestivější je...já nemohu soudit...zažila jsem vyvolaný jednou, ale to bylo v jiné situaci a s epidurálem

vellynka
24. únor 2013

aha no stejne dekuji za rady jsem poprve v těhu tak mam občas obavy 🙂

vellynka
24. únor 2013

@speedygon aha no stejne dekuji za rady jsem poprve v těhu tak mam občas obavy 🙂

speedygon
24. únor 2013

@vellynka to je naprosto normální...každý se bojí, aby se přece jen něco nestalo....

vellynka
24. únor 2013

@speedygon no přesně hlavni je že bude zdrave jsem v 9 mesici a mimi vazi 2,5kg muj si mysli že to je moc ta vaha ale ja kdyz jsem se narodila vazila jsem 3,99kg a 2,5kg je myslim idealni vaha jeste nez se narodi tak urcite pribere ..ja jsem pribrala 17kg to je take normalni?..a zhodim to po miminku? 😀

speedygon
24. únor 2013

mimi bude mít něco přes 3kg, což je průměr....jinak já přibrala 20kg a ne a ne to shodit..ale jsou maminy, co shodí v poho...já shodila porodem 10kg, ale zas jsem to nabrala..pokud jsi zvyklá cvičit nebo sportovat, shodíš to snáze

vellynka
24. únor 2013

@speedygon noo jsem zvykla sportovat rada chodim do saun a plavat i behani mi nedela problem takze si myslim ze bych to mohla postupem času zhodit bez problemu mno 🙂 uzse tesim az budem mit prcka doma a nebudou me bolet tak zada a ta 6tinedelka obsahuje vubec co?...boli to ?

speedygon
24. únor 2013

@vellynka šestinedělí je období, kdy se tělo dává do pořádku, hojí se poranění, není menstruace....s bolestmi je to různé...záleží i na porodu...a některé maminy pociťují bolestivě svinování dělohy

speedygon
24. únor 2013

@vellynka jinak s tou menstruací je to různé..ona může potom dojít kdykoliv...někdo ji nemá dlouho....ale během šestinedělí bys neměla sexovat kvůli infekci

vellynka
24. únor 2013

jj takže během 6ti neděli menstruace neni?..🙂 tak urcite sex bych take radeji vyloucila...ja myslela ze 6ti nedeli je ze ma zena 6tydnu menstruaci bez prestavky ...?
@speedygon

speedygon
24. únor 2013

@vellynka neee, to nějakou dobu sice odchází očistky, ale ne celou dobu...a krvácení je různě silné...

ebsian
24. únor 2013

@vellynka Ano to špinění, krvácení může u někoho být až 6 neděl, já třeba měla měsíc..Ale ms to není, jen očistky po porodu..

vellynka
24. únor 2013

@ebsian
@speedygon aha tak diky za radu 🙂

speedygon
24. únor 2013

@vellynka však uvidíš sama...porod může přijít už kdykoliv....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru