Bolestivé táhnutí bříška na jedné straně v těhotenství

lenulin
31. bře 2008

Ahojky mám takový dotaz.Vždycky k ránu a ráno cítím na levé straně rostoucího bříška bolestivé táhnutí a jakmile vstanu a začnu chodit, tak to přejde prostě to rozchodím, ale musím vstát už neusnu, protože je to dost nepříjemné.Máte někdo podobný problém?

dermajetics
31. bře 2008

lenulin - ahojky, no já taky tohle mívám,ale v průběhu dne, tak nevím,jestli je to ta stejná situace. Já jen myslím,že malé si dělá prostor v bříšku, že to bude tím....po ránu jsem to občas taky mívala, zjistila jsem,že když nad ránem ležím dlouho na jedné straně, malá se samozřejmě přesune na druhou stranu a ta mě potom bolí klidně i celé dopoledne,

lenulin
autor
31. bře 2008

No asi to tak bude,protože člověk v noci stejně leží na boku tak se asi ta jedna strana víc zatěžuje.Ale já se teda ráno cítím jak přeražená radši vstanu a chodím.No ještě 2měsíce a budu vstavat celou noc 😀 ,Ale už se na toho drobka těším až ho budu mít doma vedle sebe 🙂

juliet
31. bře 2008

lenulin, já to mívám taky, doktor mi říkal, že to je cítit, když se roztahuje děloha a že někoho to bolí vlevo a jiného vpravo

katkak80
13. kvě 2008

Ahoj holky, taky mě ted asi 4 dny pěkně pobolívá na pravé straně.Je to ale takové jakoby píchání a je to furt stejná bolest a hlavně ráno a večer nebo když déle sedím a pak se rychleji zvednu.To mě vždycky pak bolí tak, že se nemůžu ani narovnat.Doktorovi jsem to říkala, ale povídal že nevidí nic špatného, že se asi natahují jen ty vazy.Ale strach mám vždycky pořádnej když mě to začne bolet 😒

nensy
13. kvě 2008

aho jtak já to měla taky nejdřív na pravé straně a pak i na levé. ke konco těhu jsem to měla docela často gynek.řekl že je to od toho jak se zvětšuje děloha a zvětšuje břicho takže to je normální 😀

bzunda
13. kvě 2008

Ahojky, nebojte holky, je to normální, opravdu se natahují ty vazy, jak roste děloha. Může to dokonce někdy přejít i v křeče 😝 Taky mě to v těhu vyděsilo, myslela jsem, že mě snad chytá slepák, ale nic takovýho se z toho nevyklubalo 😅

hankakynclova
15. kvě 2008

Holky tak mě od rána pěkně pobolívá v podbřišku, strašně mě tam píchá.Ne na pravo ani nalevo ale celkově mě pobolívá celý podbřišek.myslíte že i to je normální? 😒 Mám strach 😖

lada82
15. kvě 2008

holky, ja to taky mela porad..... je to normalka 😀 my zensky vydrzime vsechno 😉

hani: mozna radsi zavolej k Dr., zda se na Tebe nechce radsi mrknout

klarikp.
15. kvě 2008

Holky taky mám pnutí někdy na levo, někdy na pravo, taková jakoby malinko pichlavá bolest a když se mimčo pohne, pěkně to vždycky zabolí.Ale co, vydržet to musíme 😉 Miminka stojí za to 🙂
Hani a nemáš problémy se střevama?Já mám hodně často "zaražené prdy" 😀 😀 a to mě pak šíleně píchá v podbřišku a všude kolem, že se nemůžu někdy ani narovant. těžko říct no 😒 At tě to brzy přejde a kdyby byly ty křeče nějak nesnesitelné, raději si někam dojeď.

lenulin
autor
15. kvě 2008

no tak to nadýmání mě provázelo celou dobu a to jsem už na konci, ale někde tady na koníkovi jsem našla radu, že nemám jíst po ráno na lačno jogurty ani mléko což bylo mne pravidelné snídaní 🙂 Tak jsem to zkusila a zdá se mi to lepší.Jinak používám espumizan a ten se mi nejvíc osvědčil moje záchrana.ty křeče v břichu to je děs no a teď jsem na konci a člověk ani neví jestli jsou to větry a nebo snad poslíčci nebo snad porod 😖 😀

kath
15. kvě 2008

Ahojky holky, jsem ve 25. týdnu. Dnes jsem byla v poradně. Vše ok. Akorát jsem měla trochu tvrdší dělohu. Dr. mi napsala předpis na magnesium. Ale že prý v pohodě, že když pocítím tuhost, tak si to mám vzít. Trochu mě vyděsila a teď se pořád pozoruji. Nevím, zda mám tvrdší břicho nebo ne. Nebo jestli je to tak normální. Máte někdo taky takový problém? Prosím o nějakou radu. Moc, moc děkuji. 🙂

jaul
19. kvě 2008

kath: Je to asi 10 dni, co jsem vleze docela dost pocitila, co to je tvrdnuti, vsechno se to stahlo a bylo to celkem neprijemny. Cetla jsem, ze kdyz to neni vickrat, jak 10x za den, tak je to v poho. Hodne holek to tak ma. Ja to citim hlavne vleze vklidu a jen tak cca 3x za den a uz ani ne v takovy intenzite!
Jinak delohu citim tak od toho 3 mesice docela dost. Natahuje se to, zaboli to, citim to pokazdy jinde, proste na vsech stranach. Nekdy jsem se musela dost pomalu narovnavat nebo jit v predklonu, nez jsem to rozchodila. Uz 2 doktori mi rekli, ze je to tim toztahovanim, ale teda nijak me nevysetrovali, jen konstatovali, ze je to normalni, tak mi nezbyva, nez jim verit.. 😉 Snad se s tim dokutalime do zdarnyho konce. Prvni tehu je asi o tom, ze clovek plasi, protoze si neni jistej, jestli je vse ok, pri druhym uz budem vedet vic 😀

lenulin
autor
19. kvě 2008

Na to tvrdnutí bříška je dobré magnezium.

blanvan
25. čer 2020

Holky diskuze je sice starší, ale přispěju se svou do mlýna, kdyby někdo i teď hledal odpověď. Taky jsem to tak v prvním těhotenství měla, že jsem při sebemenším píchnutí byla jako na trní 🙂. Ale teď už vím, že je to naprosto běžné. Většinou. Protože někdy ta bolest opravdu může způsobovat něco vážnějšího.

Psala jsem o tom podrobný článek: https://fitmama.eu/fit-v-tehotenstvi/bolest-bri...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru