Bolestivé tlaky v druhém trimestru těhotenství

oliverka28
9. únor 2016

Ahoj holky,čekám první miminko,ale už od začátku těhotenství mám nepříjemné bolestivé tlaky,v prvním trimestru jsem se uklidńovala,že v druhém to určitě přejde,ale teď jsem v sedmnáctém týdnu a bolesti pořád stejné,doktor mi říká,že je to normální,jak všechno pracuje a roztahuje se,předepsal mi magnezium ze začátku mi na chvilku ulevilo,ale teď je to zase stejné,na ultrazvuju je zatím všechno v pořádku. Poslední dobou mám pocit,jak kdyby moje tělo to miminko v sobě nechtělo a tímhle způsobem se brání,jak kdyby ho chtělo vypudit a z toho mám největší strach,že se mu to nakonec povede. Jinak jsem na neschopence,většinu dne proležím,ale že by to tomu nějak pomohlo to asi ne. Chtěla jsem se Vás zeptat jestli nemáte zkušenosti a jestli přes všechny tyhle bolesti to může dopadnout dobře. Moc děkuju.

lv
9. únor 2016

tyhle bolesti k těhotenství patří, jsou normální - zamysli se, děloha roste, místo aby byla velká jak citron, najednou je 3x taková, vazy, co ji drží na místě se napínají, je tam méně místa na všechny orgány..a bude hůř, až miminko pořádně zatlačí na močový měchýř, je to lahůdka 😀

eryzo
9. únor 2016

Ahoj, jsem v 19tt a mam to same. Pripomina mi to menstruacni bolesti. Dle doktorky je vse ok, akorat mi dala magnesko. Je to sice neprijemne, ale prcek proste potrebuje misto. Tak klid a mysli mimco, at hezky roste a zadne negativni myslenky 😉

oliverka28
autor
9. únor 2016

Moc dekuju,za uklidneni,je to pro me premiera tak to asi moc prozivam

ma_jo
9. únor 2016

@oliverka28 mam stejny pocit, taky prvni tehu a taky se tim porad stresuju. Zitra zacinam 23. tyden a teda rozhodne se to nezlepsuje. Jsem fakt zvedava jak to bude vypadat v 9. mesici 😀

verunka_korunka
9. únor 2016

@oliverka28 nechci strašit... Ale mi taky říkali ze je to normální... Jestli máš k tomu i výtok, tak si nechej udělat stěry pro jistotu... A magnesium jež, to pomůže na stahy dělohy. A za mě už žádnou bolest a divný tlaky a výtok nebudu podceňovat i za cenu, že si stěry a vyšetření budu platit sama...

oliverka28
autor
10. únor 2016

Vytok mam,uz od zacatku tehotenstvi.

oliverka28
autor
10. únor 2016

@verunka_korunka Myslím si,že na začátku devátého měsíce si před porodnicí postavím stan,abych tam denně mohla chodit :D

oliverka28
autor
10. únor 2016

@ma_jo Myslím si,že na začátku devátého měsíce si před porodnicí postavím stan,abych tam denně mohla chodit :D

oliverka28
autor
10. únor 2016

@verunka_korunka Výtok mám už od začátku těhotenství u něj mi dotor řekl,že je to v pořádku,tak nevím,stěry mi nedělal.

ma_jo
10. únor 2016

@oliverka28 taky to tak vidim :D.
Jinak vytok je podle me v tehotenstvi normalni, ale asi by nemel byt zluty, hlenovity, zapachat, nebo tak...

oliverka28
autor
10. únor 2016

@ma_jo Já už ho mám od začátku těhotenství,bílý a hustý,nijak nezapáchá,doktor mi řekl,že je to normální. Je to hrozný jak se člověk teď strašně moc porozuje,nejradši bych se vším běhala na gyndu.

martiniquest
10. únor 2016

Holky neberte to magnezium!! Upozorňovala mě na to moje porodní asistentka, že se to masivně doporučuje, ale je to velice škodlivé, protože to působí na receptory na děloze, která pak při porodu nefunguje tak jak přirozeně má.

martiniquest
10. únor 2016

Zkuste si o tom dohledat víc. Vzpomínám si, že se o tom zmiňovala i paní Königsmarková v nějaké přednášce pro těhotné (video na You Tube).

martiniquest
10. únor 2016

Podařilo se mi to rychle dohledat v záložkách. Video se jmenuje Jak prožít těhotenství s radostí:

https://www.youtube.com/watch?v=q8acVVC1uB0


O magneziu se p. Königsmarková zmiňuje v čase 1hod 17min.

ma_jo
10. únor 2016

@oliverka28 to bych řekla že je normální. Ono je asi důležitý mít doktora, který to nefláká a kterýmu věříš. Ale myslím, že ČR je v tomhle obecně na dost dobrý úrovni. Doktoři toho kontrolují mnohem víc a častěji než u nás v Rakousku.

oliverka28
autor
10. únor 2016

@ma_jo Me nekdy prijde,ze pro meho doktora je normalni vsechno,ale zase me vzdycky vysetril a nikdy me jen tak neposlal dom. Ja uz bych si to tehotenstvi chtela uzivat,ale zatim to je od zacatku samy stres,v prvnim trimestru krvaceni,do sestnacteho tydne jsem se doslova prozvracela a k tomu vsemu ty bolestive tlaky,ale vsechno to neprijemne za to stoji🙂

verunka_korunka
10. únor 2016

@oliverka28 tak si přečti u mě co nás potkalo... Taky to bylo normální.... A teď si myslím, že se to dalo lépe pohlídat... Ušetřila bych si spoustu trápení, strachu a nejistoty.

zlatkavlk
10. únor 2016

Já jsem kolem toho 20.tt. měla najednou taky takové tlaky do třísel, chodilo se mi blbě, nemohla jsem dělat delší kroky... zdůvodnila jsem si to jednoduše tím, že to dítko roste a v určité chvíli se přestane vznášet v plodovce, ale prostě gravitací tlačí na pánev a do všech těch vazů... je to nepříjemné, ale musím říct, že mě to po pár týdnech přešlo, nebo jsem si na to možná zvykla, nevím... 🙂
Jinak co se magnesia týká, nemělo by se opravdu brát ve velkém, hlavně po tom 30.týdnu, děloha se pak prý při porodu málo stahuje... Já brala občas Magnosolv, ale hlavně kvůli křečím do nohou, které jsem měla přes léto, asi z těch veder...

oliverka28
autor
10. únor 2016

@zlatkavlk Doufam,ze me to take prejde,mam to uz od zacatku tehotenstvi,na chvilku to da pokoj a pak to zacne znova. Magnosolv mam taky,ze zacatku mi trosku ulevil,ale ted uz vubec.

ma_jo
10. únor 2016

@martiniquest diky za tip, prednaaku jsem zkoukla celou a bylo to fakt zajimavy. Ve spouste vecech s pani Konigsmarkovou souhlasim, ale zrovna s tim magnezkem je to slozity. Urcite bych to nebrala preventivne, asi ani na krece do nohou, kdyby to bylo snesitelne, ale treba me tvrdne bricho a fakt casto a asi vlivem toho se mi zacal zkracovat delozni cipek. Ted beru magnezium a zlepsilo se to, takze jsem za nej fakt vdecna. Popravde, radsi budu prenaset a rodit v bolestech, nez abych porodila predcasne...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru