Bolestivé vstávání z postele a otáčení v těhotenství

klarikp.
23. dub 2008

Ahoj zdravím vás všechny těhulky i maminky a mám na vás takový dotaz.Stává se vám, že když ležíte a pak chcete vstát že vás to bolí po stranách bříška?Mně se to ted stává poměrně často a už i když spím třeba na levém boku a chci se otočit na pravý tak při tom přetáčení mě bolí všechny svaly na břiše.Nevím jestli je to právě normální, proto se ptám.Myslíte si že za to můžou třeba vaziva nebo úpony co drží dělohu?Jako že se vždycky víc namůžou a bolí?Já se vždycky leknu že se něco stalo mimískovi když mě tam takhle zabolí, ale snad je to všechno normální stav 😉

janaboris
23. dub 2008

Klari to je úplně normální,mě se to také stává,pokaždé když jdu v noci na wc,tak mě tak nepříjemně zabolí bříško jak vstávám...Já si nejdřív chvíli v posteli sednu a pak vstanu a je to o něco lepší,ale čím mám větší pupík tím jsem nemotornější...a při obracení v posteli z pravého na levý bok už těch 8kg navíc jde cítit🙂
Mimísek je u tebe v bezpečí neboj 🙂

kalerat
23. dub 2008

Klari tak to se mi taky stává, já myslím, že je to normální 🙂

masacek
23. dub 2008

Taky si myslím že je to normální-i mě se to stává.Spaní teď není moc pohodlné!

kaciska
23. dub 2008

ahojky taky přidám do mlýna-taky se mě to děje takže bud v pohodě...mě nebaví to courání na wc...a není to už ono to spaní a bude hůř 😖

scharfinka
24. dub 2008

Klari, nestresuj se, timhletim trpim uz tak 14 dni...Tvuj mimisek je urcite v poradku...

nadik
24. dub 2008

jojo přesně tak, já vstávám tak 3x za noc na wc a taky chce to pomalé pohyby a pak jde všechno.... já když mi něco upadne, tak si raději klekám než se ohýbat, je to pohodlnější, tak hodně zdaru.... 😉

lukin
24. dub 2008

I mě se to stávalo. Bylo to nepříjemné, ale po nějaké době ty bolesti přešly 🙂

kacatko13
17. říj 2011

ahojky tak to jsem rada ze je to normalni a ze to neboli jen me 🙂.myslela jsem si ze se spatne otacim a proto tp boli.

balisek
30. pro 2011

Ahoj holky, jsem ve 21.tt a přesně tohle se mi stává taky, jak při otáčení z boku, tak i při vstávání.vždycky si musím na chvíli sednout a počkat, asi to budou ty úpony, jinak nevím,ale chtěla jsem se vás zeptat, dneska jsem byla na kardiologii, maj tam takový děsně blbý lehátka, už je to ležení na rovno bylo šílený,ale pak to vstávání, doma z postele vstávám normálně z boku,ale tady to nešlo,bylo to tak úzké, že bych sletěla dolů,tak jsem se musela chytit ze strany lehátkaa zvednout se jak při sedách lehách a přitáhnout se, jenže se mi uplně zcvrklo bříško, zamačklo, asi svalama a pak když jsem vstala, tak to trochu bolelo u pupíku.mám ted fakt strach jestli jsem nemohla ublížit mimču, nebo si nějak neskřípnout dělohu,ale spíš tam malinkaté nějak nepomačkat. pohyby cítím, nekrvácím, ani nemám jiné problémy naštěstí.ale i tak poraďte prosím, děkuji moc!!!

andelka
30. pro 2011

@balisek neboj, to nic není, počkej za pár týdnů 😉 pokud nemáš po takovém incidentu vážné problémy, tak se nic nestalo. Miminko je chráněné dost a děloha a vazy taky leccos snesou. Jen my z každé bolesti plašíme, protože ji neznáme. Já u prvního těhu taky dost vytrpěla, i po něm, no teď to beru sportovně, protože při běhání za malým se nemůžu nějak extra pozorovat a řešit každé píchnutí.

balisek
30. pro 2011

No naštěstí jsem v pohodě,ale mám z toho ještě teď blbej pocit. Ted jsem se na netu dokonce dočetla že nějaká paní cvičila v 7.měsíci lehy sedy, ježiši, no já bych se zbláznila strachy:D no já už také čekám druhé mimi, myslela jsem, že budu víc v pohodě,než při prvním,je to lepší, taky se tolik nepozoruju,ale tohle mě dostalo a pořád to ve mě hlodá a hlodá:(

andelka
30. pro 2011

@balisek a jo, nevšimla jsem si 😅 on se člověk vždycky bojí. Ale určitě to nic není. Bych řekla že bude hůř.

nae
30. pro 2011

@balisek Neboj, ved mimi nie je z porcelanu, to je tam obalene ako salonka, len tak nieco ho nemoze poskodit.

Mna picha okolo brucha kazdu chvilu, hlavne mi strasne rychlo rastie (teraz som 26.tt), v noci vstat na WC je fakt boj...Ked som chodila este s prvym na cvicenie pre tehotne, fyzioterapeutka nam vravela, ze sa ma vstavat z postele tak, ze sa clovek prekuli na bok, nohy spusti z postele a rukami si pomoze. Inak ja ked sa otacam, tak si chytam brucho a potom otacam zvysok cloveka 🙂 Ale teda hrozne mi tuhnu krize v noci 😢 au.

andelka
30. pro 2011

@nae jj, při otáčení si připadám jak velryba 😀 snažím se vstávat taky tak. Ale třeba ze země to jde těžko i tak, bolí mě pánev.A taky kyčel při delším chození.

balisek
31. pro 2011

Tak to já jsem zatím v poho🙂 ráno se probouzím většinou na zádech a místo bříška mám jen vylezlej hrbolek s miminkem, je to srandovní a pak přes den mi veleze,večer je největší🙂 mě celkově to otáčení moc nejde, vždycky na boku mi to bříško sjede dolů a ani nevím,jak si tam nacpat ten polštářek🙂 Při Tomáškovi jsem spala v sedě,byla to hrůza a tak se snažím na tom boku🙂Jo a jinak to čůrání-chodím tak 4 krát za noc :D

andelka
31. pro 2011

@balisek taky jsem dlouho spala na zádech, ale nedávno mě v téhle poloze začala pálit žáha, takže spávám spíš na boku. A pod koleno nebo mezi kolena si dávám takový podlouhlý polštářek.

balisek
31. pro 2011

ta žáha, to je taky nepříjemný, mě naštěstí pálila jen dvakrát zatím asi🙂Ale celkově mi připadá že tohle těhu zvládám trochu líp,co se týče toho pozorování🙂

balisek
31. pro 2011

A čekáme také druhého chlapečka, ale připadá mi, že druhé mimi je o něco klidnější,malej byl hroznej lump, pořád kopal a to druhé je hrozně hodné, když stojím,tak cítím sem tam kopaneček,ale spíš když ležím na zádech tak kope a je to i vidět.Zatím teda od poupíku dolů🙂

andelka
31. pro 2011

@balisek jj, taky mám pocit že je to takové klidnější, i zdravotních problémů mám zatím méně.
Tak to máš fajn, že je druhé miminko klidné, můj malej je úplně stejné číslo jako byl Dany. Pěkně se tam vrtí a nejvíc když chci jít spát 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru