Bolí mě stydká kost. Je to normální?

pavlanatlinka
29. říj 2011

ahoj už delší dobu mě bolí stydká kost, zvlášť v noci, při vstávání nebo zvedání nohy. Mojí sestře, která měla před rokem to samé, řekl pan doktor, že to může znamenat problémy při porodu. Zajímalo by mě, jestli tomu tak je nebo jestli je to normální projev při těhotenství?

petka.k
29. říj 2011

ahojky, mě teda v těhu nic podobného nebolelo. Raději si zajdi k lékaři. Co doktor to názor....

gejbule1
29. říj 2011

Ahoj,já jsem tyto bolesti měla už s dcerou a teď to mám taky.Bylo mi naopak řečeno že je to normální,protože se to chystá k porodu.Já bych z toho strach neměla 🙂

lena27
29. říj 2011

já to měla při druhém těhotenství a bavila jsem se s kamarádkou, taky byla podruhé těhotná a jí to bolelo také. Doktora jsem se na to neptala, ale porod byl v pořádku, necelé 2 hodiny

ladybugie
29. říj 2011

ahojky, já to měla ke konci prvního těhu a rodila jsem jak podle učebnice 🙂 Teď mě to občas trápí taky. Řekla jsem to dr a ta mě ihned poslala na UTZ a cervikometrii, jestli mimča příliš netlačí a nechtějí ven. Být tebou, zajdu k dr i mimo pravidelnou návštěvu a hned hlásím 🙂

jijitka
29. říj 2011

tak mě bolela taky, ale až ke konci těhotenství (nepíšeš,kde jsi ty). O problémech při porodu nevím, protože jsem rodila císařem

mistrulka
30. říj 2011

tak mě stydká kost v prvním těhotenství bolela až před porodem,a jak už tady někdo řekl i mě doktor řekl,že je to normální,že se tělo chystá na porod.Po porodu to normálně zmizelo.Teď čekám druhé,jsem v 30.týdnu a stydká kost mě bolí snad už od 12.týdne,ptala jsem se na to,beru vápník a magnezium ,ale že bych se bolesti zbavilo natrvalo to ne.Někdy je to lepší někdy horší,většinou při delší vycházce se to ozve,takže nezbývá než vydržet než se prcek narodí,a už se to konečně blíží,...

usounek25
30. říj 2011

ahoj, já to měla u prvního taky, ale až tak dva měsíce před porodem. Jít na procházku bylo utrpení, ale dalo se to přečkat a po porodu to normálně zmizelo. Uvidíme jestli se to objeví i teď 🙂 . Ale určitě se o tom zmiň svému lékaři, za to nic nedáš 😉

dukie
30. říj 2011

Moje chytrá knížka o těhotenství praví, pokud si správně vzpomínám, že je to "normální", páč hormony ke konci těhotenství způsobují rozvolnění vazů, aby miminko mohlo líp ven. Tj. i jakési spojení ve stydké kosti se rozvolní a dochází tam k jakémusi tření, které může být nepříjemné, nejvíc údajně právě při chůzi.

Takže normální to asi je, ale konzultací s lékařem člověk nic nezkazí. 🙂 Vždycky je lepší být za vyplašenou a úzkostlivou... než něco zanedbat. 🙂

andelka
30. říj 2011

Taky jsem to zažila, bolesti spodku, při vstávání i při chůzi - místo se nedalo přesně identifikovat. Muselo se to vydržet, moc jsem na to nemyslela a snažila se fungovat normálně. Celé těhu jsem cvičila, tak se to dalo. Začalo to asi měsíc před porodem. Porod pak byl v pohodě, ale týden po porodu jsem se nemohla ani otočit, ani chodit, kromě léků od bolesti se kterými by se nemělo kojit mi neřekl nikdo nic, teda byla jsem s tím jen u praktické. Ta mi ukázala nějaké cviky, hodně jsem ležela a místo nahřívala...postupně to přešlo. Zpětně jsem si vyčetla že to bylo asi rozvolnění křížokyčelních vazů. Postupně se to srovnalo samo. Teď to občas cítím když jdu delší dobu se zátěží, ale jinak zatím vše v poho. Tak jsem zvědavá na poslední trimestr a porod.

helcas
30. říj 2011

mě to u prvního těhu taky "bolelo", spíš jsem to permanentně cítila, pocit to byl jako bych byla tam "dole" pořádně namožená z častého sexu 🙂 🙂 a měla jsem to tak skoro celé těhot.

monny89
30. říj 2011

Taky mě to bolelo, ale k ničemu to nevedlo, měla jsem akutní sekci, a po porodu to bolelo znovu jak čert 😠

trudka4
9. lis 2012

Já mám 7 měsíců po porodu a stále mě ta stydká kost bolí, hlavně když potřebuju zvednout nohu nebo když ležím třeba v noci a chci se otočit nebo vstát k malému. Šílená bolest a neustává to. Nevím co s tím.

brbla1
17. dub 2013

Já byla s tímhle problémem včera u gyn. Jsem 24tt 4 těho... předtím vše v poho..ale první dvě děti kolem 3,5 kg a ten třetí 4,7 por. váhy.
V práci hodně měním polohy, sedím, postávám, hodně chodím.. nejhorší je vstát po delším sezení..nebo někdy vůbec chodit, stát na jedné noze při oblékání, obouvání.. předklon dřep.. no téměř to bolí už neustále.. někdy mám pocit, že už tomu dítěti leze snad hlava ven... Dr. říkal že nález normální.. a přesně, že se povolují vazy a vzhledem k předchozím těhu a té opakované zátěži a hormonálním změnám normál.. Strašil, že v nejhorším případě.. až už bolí jakýkoliv pohyb se prostě leží - že je to to jediné,co opravdu pomůže a prý se to taky stahuje. (prý prostěradlem.. si to moc neumím představit...). no já zatím vápník hořčík a uvidíme...

evelp
17. dub 2013

mě bolela poslední měsíce šíleně, že jsem vstávala jak invalida a žádné problémy při porodu jsem neměla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru