Byla jsem zklamaná z pohlaví dítěte - je to normální?

lucijan11
14. lis 2013

Včera jsem byla na velkém utz a i když jsme si nejdřív s manželem říkali, že si necháme překvapení, tak jsme to nevydrželi a nechali si říct pohlaví. Problém byl v tom, že jsem se nezdravě upnula na to, že budeme mít kluka a zbláznila jsem s tím i manžela a byla jsem si jistá, že to "cítím" nebo jak to říct, že je to prostě kluk, už jsem o něm i tak mluvila a holčička mě ani nenapadla. No a dr řekl, že vidí stydké pysky a že je to tedy s největší pravděpodobností holčička. Vím, že jsem měla v tu chvíli být stejně ráda jako kdyby to byl ten kluk na kterého jsem byla prostě připravená, ale v tu chvíli mi to úplně vzalo vítr z plachet a ač se za to stydím, tak jsem byla v tu první chvíli prostě zklamaná a když jsme vyšli z ordinace, tak jsem měla na krajíčku a na chodbě už jsem začala bulet a řekla jsem to manželovi ☹ ten mi řekl, jestli jsem normální ať jsem šťastná, že čekáme nejspíš zdravé miminko (což je doufám pravda, utz dopadl dobře i všechna vyšetření doteď), že on je šťastný i za holčičku i za kluka a že se těší, že bude mít dvě princezny a já takhle blbě reagovala, samozřejmě má pravdu a uvědomila jsem si to skoro hned, jen zkrátka ten moment překvapení z toho, že něco stopro čekáte (což je samozřejmě blbost) a ono je to úplně obráceně. Dneska už jsem v pohodě, hrozně se na malou berušku těším a všechno a ani na vteřinu by mě nenapadlo, že bych ji třeba chtěla méně nebo tak, ale nejhorší je že teď si to vyčítám, že jsem takhle reagovala a že ona to ví, že jsem říkala že jsem zklamaná a bulela jsem a že si může myslet, že ji nechci, nebo že ji nemám ráda, což je samozřejmě nesmysl ☹ stalo se Vám to některé? fakt se za to stydím a docela mě to trápí

ninizoi
14. lis 2013

Dobrý den... U nás byl podobný problém akorat že zklaman byl přítela a má dcera... Strašně si přali holčičku a čekame chlapečka. Já tak nějak cítila že to bude chlapeček ale bylo mi jedno co to bude. Nakonec se s tím museli všichni smířit a přeorientovat představy což se doufam podařilo. Tak Vám přeji at se s tím v klidu smíříte a at vam vše dobře dopadne. Jste asi první co jsem v poslední době slyšela že čeka holčičku. Všichni čekají kluka.. snad nebude válka a maminky jako vy nás zachraní... Holčička je nádherna věc. uvidíte sama ještě budete rada. 🙂

laurital
14. lis 2013

@lucijan11 U tebe bych to přičítala spíše hormonálním výkyvům, tak se netrap a společně se těšte na nový život.

A teď všeobecně..Zklamání z pohlaví dítěte považuji, zvláště v dnešní době, kdy je tolik různých postižení a spousta žen je neplodných atd., za hodně neskromné.Vím, že to působí tvrdě, ale tak to cítím.

lucijan11
autor
14. lis 2013

Chápu, já si to racionálně uvědomuju, že to byla pitomost, ale v tu první chvíli jsem racionálně myslet nedokázala.. U mně to bylo prostě třeba těch prvních půl hodiny, než jsem ten nový fakt přijala. Možná spíš takový šok. Já se na holčičku moc těším a jsem šťastná, že ji budu mít a že spolu budeme moct dělat všechny ty holčičí věci, které bych s klukem třeba nemohla a manžel ten je úplně skvělý, nadšený. Přešlo mě to rychle, ale jak říkám v tu první chvíli ten pocit...zlobím se za to na sebe, ale na druhou stranu jsem taky jen člověk a tu chvilku co mě ty emoce převálcovaly si snad prominu.

memollka
14. lis 2013

Kamarádka obulela, že čeká klučíka a myslim, že se s tím do teď uplně nesrovnala a projevilo se to na jejím vztahu k němu. A kolegyně si nechala říct pohlaví dopředu, aby měli s manželem dost času srovnat se s tím, že to není, to co by radši..každý z nich preferoval něco jiného..Takže určitě nejsi jediná 🙂

laurital
14. lis 2013

@lucijan11 Právě proto píšu, že u tebe to beru jako hormonální kolotoč, který nemá s logikou moc společného 😉 .proto bych se tím netrápila, užívala si společné těšení na miminko.Budete opět rodiči a to je přeci úžasné!
My máme dvě dcery a muž je z nich úplně vedle, holky zbožňuje, tráví s nimi každou volnou chvilku a všem známým se chlubí, jaké fešandy se mu povedly a nabízí návod za drobnou úplatu🙂.

sasanka033
14. lis 2013

@lucijan11 ahoj, ja naprosto souhlasim s @laurital, proste jsou to hormony. netrap se tim, ted uz jsi se s tim "srovnala", k cemu se takhle pranyrovat...misto toho soustred sily na stesti, ktery vas potkalo. vim, o cem mluvim. 2,5 roku a nic. mame za sebou i IVF, 2 transfery a porad stesti nikde.

loafeer
14. lis 2013

Já taky prožila takové ,zklamáníčko,,. A věř, že nejsi první ani poslední, některé maminky to fakt i obrečí, ale to není důležité. Důležité je, že svou nenarozenou holčičku už teď miluješ, těšíš se na ní a budeš tu pro ni v dobrém i zlém a to malé zklamáníčko, které bylo na začátku, ti ona na 100 % odpustí:o)...rozhodně neměj žádné výčitky a těš se na zdravou krásnou princezničku:o)

andelka
14. lis 2013

Klid, já byla zklamaná dvakrát..vždycky jsem jistě cítila, že je to holka..a houby 😀 ale trvalo to tak den dva, a v poho..kluky bych nevyměnila za nic. Akorát já ťula už druhému bříšku dala jméno holčičí, a prvnímu synovi jsem říkala, že je tam sestřička.. 😀 se stane no. Vůbec si to nevyčítej. Je to úplně normální reakce.

venouska
14. lis 2013

Já se zas nějak podvědomě upnula na holku....a bude to kluk. Ale zklamaná jsem nějak moc nebyla, jen malilinko a chviličku. Teď se těším na kluka a představa holky mě vůbec nezajímá... Možná je to v případě druhého dítěte stejného pohlaví trochu jiné, ale myslím, že je nejdůležitější, aby bylo dítě zdravé; tvoje reakce byla asi trochu víc citlivější, ale hlavní je, že sis to uvědomila a teď se těšíš na další holčičku a nemá cenu se tím dál trápit 😉

yildiz
14. lis 2013

taky to chapu ! 🙂 me to ceka zitra 😀 chci holku ale obavam se ze tam na me koukne pindik a me asi omejou a odvezou nohama napred !!! 😀 je to desne zvlastni ...ale ...jsem rada ze nejsem sama ... 🙂 je to desne zvlastni takhle nad tim premyslet...hormonama to u me neni ...nevim proste predstava ze je to kluk me nejak desi ? tak pak pripadne nejaky cas na to smireni s tim ze by to bylo to co prave tak uplne nechci a nevyslo to bude tak me to treba prejde ale obavam se i toho aby to nebylo jako u te kamaradky co pise @memollka

lubinkova
14. lis 2013

My jsme oba s manželem chtěli holčičku. Já už teda tak nějak od začátku věděla, že to je chlapeček, ale pořád jsem doufala, že se pletu... no a nepletla jsem se. Taky jsem byla trochu zklamaná, ale teď bych určitě neměnila. Nemusíš mít černé svědomí, je to přirozené. Prostě něco očekáváš, a pak to tak není, logicky následuje trocha zklamání.. ale to neznamená, že bys to děťátko chtěla o něco míň, než předtím. Důležité je, že se teď oba na dcerušku těšíte a zahrnete jí láskou, co víc si přát? ;)

lucijan11
autor
14. lis 2013

moc vám děkuju všem za reakce 🙂 je to naše první miminko, plánovali jsme jenom jedno a manžel už si dělá srandu, že teda musíme mít ještě jedno potom, aby to byl ten kluk a já mu řekla, nebo druhá holčička a už jsme se tomu smáli 🙂 na můj vztah k ní to určitě vliv mít nebude, jenom jsem teď šťastná, že jsem já trubka neobjednala modrý kočárek (ano až takhle jsem byla o tom klukovi přesvědčená a chtěla jsem to udělat 😀) a jen doufám, že už u té berušky zůstane a hotovo, a že mi dr na dalším utz někdy ve 30tt neřekne že se spletl to už by mě asi omývali 😲

snilkova
14. lis 2013

Neboj, nejsi jediná..Když čtu tvůj příběh tak jako bych ho psala..taky sem měla slzy pač sem si myslela že to bude kluk..vyčitky mám dodnes, že ta moje reakce byla taková jaká byla..ted mi tady v postylce leží zdravá holčička a nevyměnila bych ji za nic na světě 😉

laurital
14. lis 2013

@sasanka033 Budu držet i s mýma holkama palce, ať si vás nějaké pěkné miminko vyhlídne.Neboj, dočkáte se!

katfan
14. lis 2013

@lucijan11 jojo,stalo,kdyzž jsem čekala 2.dítě,strašně jsem toužila mít holčičku.jakože budu mít doma dvě princezny.když mi řekli,že je to kluk na UTZ,normálně jsem se rozbrečela.všichni na mě koukali jak na blázna,no ale co už,hormony.pak jsem se samozřejmě srovnala,ale trvalo mi to pár dní.a co jsem tak slyšela,nejsem jediná.

mmiirrkkaa
14. lis 2013

Celkem ti rozumím, já nějak tušila holku, na utz to viděla doktor na kluka a já až do porodu "doufala", že se splet a že nakonec budeme mít Lindu. No nespletl se, ale Adama bych za žádnou babu nevyměnila. A kdybych náhodou měla mít někdy druhý dítě, tak chci zase kluka 😉

zunem
14. lis 2013

My to teď doma taky řešíme. Před ultrazvukem nám to bylo jedno. Jenže pak jsme zjistili, že budeme mít dvojčata, další už nechceme jen dvě. Manžel by chtěl aspoň jednoho kluka, takže ho furt připravuju na to, že si myslím, že to budou holky. Teda tak i o nich mluvím 🙂 takže jsem zvědavá jak to dopadne 🙂

blahova_andrea
14. lis 2013

já byla (dnes už nechápu proč 😀) zklamaná, že čekám kluka. potvrdili mi to tři dr. v různých tt, takže fakt jistota a já děsně chtěla holčičku a přítel taky. uvidíš, že je to nakonec jedno. budeš ráda, že je to malé zdravé, že zvládnete v klidu porod a budeš si ho užívat ať už bude mít mezi nožičkama cokoliv. já bych svého chlapečka dneska už nevyměnila ani za milion holčiček! 😀 a kdo ví...třeba v dalším kole 😉

kamino
14. lis 2013

Ja byla presvedcena,ze cekame kluka,vubec jsem si nepripoustela jinou variantu,ovsem lekari na UTZ se priklaneli spis k holcicce..pritel mel naprosto spravny nazor,ze je mu to jedno,hlavne aby byla zdrava,jen ja jsem porad doufala,ze se ten pindik najde..jeste na odberu plodovky dr.rikala,ze na 80% to bude holcicka. Kdyz prisly vysledky,tak jsem skakala radosti do stropu dvojnasob,nejen,ze je mimco zdrave,ale ze to bude vytouzeny Bohumir 😉😉 Kazdopadne i kdyby to byla holka,tak budu rada,ale kluk byla uz takova tresnicka na dortu 😉

lucka662006
14. lis 2013

Nic si z toho nedělej, mně se stalo úplně to samé a dnes jsem tak ráda, že máme holčičku! Baví ji se mnou vařit, vybírám jí krásné růžové oblečky a je moc hodná a mazlivá, a teď čekáme druhé, to bude kluk, takže to nakonec vyšlo, neboj, život vše dá🙂 Hlavně aby dítě bylo zdravé, to je to jediné na čem v tento moment záleží. Chvilka zklamání přeci nemůže miminku v bříšku uškodit, mnoho maminek zažívá v těhotenství nějaké stresy, co se týče zdraví miminka apod.... U mně to bylo tak, že jakmile se malá narodila, zamilovala jsem se do ní na celý život, stačí jediný pohled na to stvořeníčko....🙂 Takže držím palce ať zbytek těhu proběhne ok.

sweetest
14. lis 2013

@lucijan11 Já jsem chtěla obě těhotenství kluky...mám dvě dcery 😀 V prvním mi to ještě tak nevadilo, ale ve druhém, které bylo absolutně odlišné od prvního jsem si říkala, že by....na utz to byla zase holka ☹ To už jsem ovšem obrečela a byla ráda, že to vím včas, že mám do porodu čas se s tím smířit 😉 Teď u třetího si to nechám opět říct....to kdyby zase holka, abych to do porodu vydýchala 😀 😀 😀 😀 A naprosto Tvé pocity chápu...já brečela jako blázen a přítel to také nechápal 😅 Teď jsem ale ráda, že ty moje dorotky mám...už jsou velké, tak že, když teď bude zase holka, alespoň už to s nima umím 😉 😝

pegynka
14. lis 2013

Tak musím reagovat i tady 🙂 Kamarádka chtěla holčičku, na utz ji jí potvrdili a ona byla šťastná jako blecha......Měla to být Eliška...........Pak najednou šla rodit, nešlo to, tak musela císařem....po probuzení z narkozy, začala volat, že chce vidět svou holčičku Elišku a sestřička jí s úsměvem a úlekem řekla: Ale maminko, Vy máte krásnýho zdravýho chlapečka 🙂 Taky z toho byla zklamaná, bulela jak malý dítě, bála se, že si nezvykne a ho třeba nebude mít ráda a dneska???? V 8měsících prcka je ráda, že má synka a neměnila by 🙂

memollka
14. lis 2013

@yildiz ona totiž chtěla hodnou holčičku princezničku a ne kluka, kterej bude jak pytel blech...navíc její brácha i ségra kluky maji, tak holčička by byla první vnučka..a klučík je tedy fakt rarach, od miminka zlobil..začalo to prdíkama, neústálým pláčem, problémama při usínání, při jídle..teď neví jako lotrovinu vymyslet dřív..do toho kamarádka má holčičku, která nebrečela, jen spala a jedla, zůstala tam, kde jí postavili..až teď, když jí budou dva roky, tak začíná rozvazovat a vztekat se a má drahá přítelkyně vidí, že je uplně jedno, jestli je to kluk nebo holka, vztekat se a zlobit můžou oba, když na to přijde..Tak držim palce, ať nosíš pod srdíčkem holčičku 😉 popřípadě, ať ti dělá radost klučík

arlette
14. lis 2013

@lucijan11 nic si z toho nedělej, mě se to taky stalo 🙂 Když jsem čekala druhé dítko, tak jsem si tak strašně přála holčičku, že jsem i věřila, že v bříšku schovaná je. A tak jsem s nadšením očekávala výsledek utz a tam - pytlík! 😀 No, bylo tov ten okamžik, jako bych dostala po čuni. Ne, že bych ho nechtěla nebo snad neměla v ten okamžik ráda, to ne, chraň bůh! Ale jak jsem toužila po té holčičce a on tam kluk, byl to prostě šok a i zklamání. Pár dní jsem to musela vstřebávat, ale opravdu nic nezměnilo můj vztah k miminku. Byla jsem ráda, že je zdravé 🙂 No a je z něj teď takový náš roztomilouš 😀 A holčička se nám povedla do třetice, jenže to mi bylo úplně jedno, jakého pohlaví miminko bude a nenechali jsme si to ani říct. Na porodním sále to bylo nepopsatelné překvapení , protože jsem byla vnitřně připravená na kluka. A asi 14 dní po jejím narození jsem o ní stále mluvila v mužském rodě, ale ne proto, že bych nechtěla holku, ale proto, že jsem z toho byla pořdá tak zblblá 😀 😀 😀 😀
Tak si nic nevyčítej, užívej si těhotenství, je to krásné období 😉 Z tvého příspěvku je cítit, že už teď jsi milující maminka, tak se zbytečně netrap 🙂

elischka
14. lis 2013

u mě to spíš bylo pětiminutové šokové zklamání z toho, že mě vypekla má intuice 😀

jija
14. lis 2013

Proto je lepsi pohlavi nevedet, protoze clovek nemuze byt zklamany kdyz vidi to krasne miminko🙂
@lucijan11 myslim, ze je v pohode kdyz tehotna pod vlivem hormonu reaguje neracionalne, ale kdyz manzeluv bratranec oznamil, ze cekaji holku tak vsichni dali jasne najevo, ze chteli kluka, ja byt na miste jeho pritelkyne tak ma dite prijmeni po me

zunem
14. lis 2013

@jija To je sice krásný, ale i trošku neekonomický 🙂

jija
14. lis 2013

@zunem co je neekonomicke? Vic nez na prvni 3 mesice nema cenu oblecky nakupovat a to je mimcu jedno co nosi, doma je to uplne fukt a jeden oblecek k doktorovi a na navstevu nikoho nezruinuje🙂 My to nevedeli ani predtim ani ted a oblecky jsme zdedili, takze barvy jsou jedno, kolikrat mi chvalili holku a mame kluka 🙂

bublinka1980
14. lis 2013

Tak já jsem třeba chtěla vědět pohlaví u prvního a teď u druhého budu chtít vědět taky. Prostě jsem si už v období vytvářela vztah se svým synáčkem v bříšku...Nějak jsem se "cítila" na kluka a on to opravdu kluk byl. Nikdo další kromě nás s manželem pohlaví nevěděl, pro ně to bylo překvápko. Je mi jedno jakého pohlaví bude druhé dítko, hlavně ať je zdravé, co víc si přát!!!
@lucijan11 A ty se netrap tím, co bylo včera, ale dívej se na to co bude zítra 🙂 a těš se z toho. Užívej si těhulkování 😉

zunem
14. lis 2013

@jija No, nějak si nedokážu představit všechno koupit na 3 měs a pak někam vyjíždět a shánět další, když na to mám před víc času. Jsem z malé vesničky, takže není nic moc kam a sedět u PC a hledat asi taky nebude nic moc. A darovanýho nic nebude.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru