Byly rozdíly v těhotenství u 1., 2., a dalších dětí?

hanule05
11. dub 2010

Ahoj,

čekám své druhé mimčo a celkem by mě zajímalo, jak u vás probíhala těhotenství vašich prvních miminek a pak dalšího (či dalších).

Moje první těhotenství probíhalo naprosto v klidu, kolem toho desátého týdne až do čtrnáctého mi bylo trochu šoufl, ale dalo se to vydržet. A pak, v těch dalších týdnech to bylo naprosto v pohodě a já si těhu užívala.

Teď jsem těhotná podruhé a už od začátku mi dává dost zabrat 😒. Na začátku těhu mi začalo být dost špatně a vydrželo to skoro až do dvacátého týdne - třeba jsem si nebyla skoro schopná čisit zuby, jakmile jsem si strčila kartáček do pusy, tak se mi udělalo zle. Břicho mi tvrdne skoro od začátku těhu, doktor mi na to nic nedal, tak to doufám není nic hroznýho. V půlce těhu jsem dostala angínu a brala ATB. Kolem 25 týdne mi doktor nařídil ležet, protože jsem měla CS na 4 (ležet jsem moc nemohla, protože ta naše čertice neposedí a hlavně už vůbec přes den nespí). Teď se pomalu blížím do finiše a doufám, že se už nic nepřihodí a bude vše OK. Každopádně se už těším, až porodím.

Co vy? Jak jste si těhotenství užívaly?
Prosím napište a trochu mě povzbuďte, že jste to měly taky tak podobně 🙂

eloana
11. dub 2010

Ahoj -tak asi tak nejak jako ty🙂 prvni tehotenstvi relativne v pohode.A ted furt neco🙂)) zvraceni, nizko posazena placenta Atd....
Az po tom 20tt mi zaclo byt prijemneji🙂

la_cheri
11. dub 2010

Tak já první těhu dobrý až ve 27tt trvdnutí bříška a od té doby jsem spíš ležela na udržení takže nc moc!
Ted problémy od začátku v 11týdnu mi brali slepák a ted mi už pár dnít aky tvrdne bříško ale zatím na to magnézko stačí...ale jsem víc unavená a ospalá to u prvního nebylo a uvidíme jak se to bude vyvíjet snad už to bude dobrý.

eloana
11. dub 2010

tak to ja jsem unavenejsi take ,ale je to asi take tim ,ze uz jednoho cvrcka mame🙂 pri prvnim jsem si lehla kdyz jsem chtela -ted to tak uplne nejde

la_cheri
11. dub 2010

jo přesně tak tím to je že jak už doma jedno dítko běhá tak se člověk nemůže kdykoliv natáhnout🙂navíc mám i problémy se spánkem musím spát jen na levém bku jinak mě to tam všude tlačí a je to nepříjemné a navíc za noc jdu tak 4 na wc 😠

nika70
11. dub 2010

....první těhotenství v pohodě a druhé díky prvnímu dítku si ani nepamatuju...... 😀

eloana
11. dub 2010

cheri ja taky blbe spim -za noc jdu take asi 4x na zachod -hruza🙂)))treba 3x nez usnu a pak jeste urcite po pulnoci🙂

la_cheri
11. dub 2010

eloana: 😀 jak já než usnu taky jdu několikrát 😀

monik76
11. dub 2010

tak prvni tehotenstvi bylo v celkem v pohode asi do 4 mesice jsem zvracela ve dne nekdy i v noci 😝 ale pak uz to bylo dobry zadny problemy nic u druheho jsem travila na zachode asi celkem 5 mesicu bylo to horsi vsechno me bolelo blbe jsem spala ke konci me tak bolely kosti ze otocit se v posteli na druhej bok byl fakt vykon takze druhe tehotenstvi bylo teda u me horsi

coxa
11. dub 2010

ahoj, já taky měla první těhu naprosto v pohodě bez zvracení bez čehokoliv a teď jsem byla prvních 12. týdnů jak Šípková Růženka naštěstí teda opět bez nevolností, pak mi začalo lehce tvrdnout bříško, ale to vyřešilo magnezium a teď bych zase spala a spala, ale synáček mě nenechá. 😉

martinajarolimkova
12. črc 2021

@hanule05 ahoj já mám 5 těhotenství a každé vážně jiné...první jsem měla sice hezké hodně žravé, přibrala jsem 25 kg hrozila mi preklapsie měla jsem otoky nohou a vysoký tlak, druhé tehu dopadlo zamlklym potratem , třetí tehu bylo po 1 měsíci od potratu a bylo blinkaci, váha 17 kg ale bez otoků a s normálním tlakem dcera musela císařem protože tam klecela, t
Čtvrté tehu jsem měla jako bych ho neměla kdyby mě nerostlo břicho a necítila pohyby tak ani nevím že jsem těhotná , váha 11 kg a porod spontánně, páté tehu opět blici , pálení žáhy jako čert , žravost , chutě, zadychanost únava a zatím 8 kg nahoře a termín za sedm tydnu a porod doufám spontánní....tak asi tak

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru