Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

chiwule
autor
6. bře 2008

fialinko, to je super! gratuluju! já měla za to, že jdeš k dr až příští týden, to jsem to ale popletla! já jdu zas ve středu, už se nemůžu dočkat! Minule si dr taky měřil mrňouse, ale nic nám neřekl - ani jak jsou velký - tak doufám, že teď bude sdílnější ... a fotku jsme si vzali, máme alespoň něco dalšího k těm počůraným testům 😀

chiwule
autor
6. bře 2008

daniellko, děkujeme! a občas se stav, určitě budeme mít spoustu otázek 😉

ten článek je hustej co? a docela mě zarazila i ta diskuze pod ním, jak se -mono-matky navážejí do těch co mají dvojčata. Holt každá odlišnost i v přírodě je tvrdě potrestaná 😀

juliet
6. bře 2008

tu diskusi jsem nečetla, nechápu, proč to vůbec mono řeší ... je nikdo neotravuje s takovými dotazy 😝

fialinko, ještě jednou velká gratulačka 🙂 A můžu se zeptat odkus jsi, máš taky v pasu okr. Vsetín. Já jsem přímo ze Vsetína.

Jo holky, co si tak změnit v pase snaž na těhulky? Nebo čekáte až na srdíčka?

chiwule
autor
6. bře 2008

já čekám na srdíčka 🙂 to právě bude příští týden 😉
juliet, víš co je zajímavý? že mi systém koníka počítá, že jsem v 7tt, ale podle mých výpočtů a oplodnění (opu) jsem teprve 5tt a pro změnu podle babystrology.com jsem dnes přesně 6tt. To je dost rozptyl 😀

fiallinka
6. bře 2008

chiwule: a vidíš, já jdu i příští čtvrtek, takže jsi to vlastně nepopletla 🙂
juliet: ježišmarjá, mne to vůbec nenapadlo, já jsem taky přímo ze Vsetína...napiš mi do vzkazů, jestli chceš, jestli se třeba neznáme...

chiwule
autor
7. bře 2008

fial, tak to mě zmátlo 🙂 jinak mě bylo včera děsně špatně od žaludku, jestli-že mají těhule obecně ranní nevolnosti, tak já mám večerní teda ☹ ale manžel má snad léčitelský ruce - dal mi dlaň na pupík a za chvíli už jsem mohla v klidu usínat 😎 😵
a co dělají vaši pupíci? já už se nemůžu dočkat příštího týdne a kontroly, jen mi to trochu kazí mezitím ta zkouška ve škole 😀

juliet
7. bře 2008

Chiwu, jestli jsi třeba 6+1 ten, tak koník už píše 7 týden ... já bych měla být 17+2 a už mám taky v pasu 18

daniellka
7. bře 2008

chiwule, dík, ráda mezi vás občas juknu..

Jak to tak čtu, tak i trochu závidím, člověk to hrozně rychle zapomene, to krásný období, jak se těšíš nakaždou kontrolu a roste to v bříšku 🙂

No vidíte ,holky, dvě dvojkočekatelky ze stejnýho města, to je fajn náhodička 😀 .

juliet
7. bře 2008

Chiwu, mě bylo špatně celý den, snídaně končila v záchodě denně, oběd byl OK, ale odpoledne a večer to už zase bývalo špatné

Danielko, můžeš mi, prosím, napsat jaký máte kočárek? Začala jsem se tím zabývat a není to sranda něco vybrat, tak by mě zajímala tvoje zkušenost.

daniellka
7. bře 2008

juliet - já mám Twin jogger Childwheels, spokojená jsem moc. je to tříkolka, ale přední kolo je dvojkolo, takže stabilita perfektní a otočím se s ním v obchodě v podstatě na místě. Akorát, jak je to dvojitý to kolo, tak se někdy hůř otočí,když ho mám vzpříčený do protisměru, třeba když jen popojíždím sem tam s kočárem, ale dá se zaaretovat.
U kočáru se koukej hlavně na váhu, aby mimina byly oddělený příčkou, jinak do sebefurt buší a na ovladatelnost. A samo na šířku, at projdeš 80tkama dveřma 😀

daiquiri
7. bře 2008

Ahoj holky, konečně taky diskuze pro mě 🙂
Taky jsem měla za začátku strašně nafouklý a bolestivý břicho, skončila jsem dokonce na pohotovosti. Prý je to po umělém normální, je to nějaká hyperfunkce vaječníků nebo co.
Jinak já už mám nahoře 5 kilo. Je pravda, že jsem byla docela dost hubená, ale i tak mi přijde, že to jde nahoru dost rychle. Ale prý u dvojčat se přibírá rychleji, snad nám do daniellka potvrdí 🙂

daniellka
7. bře 2008

daiguri - já jsem přibírala dost rychle, no.. tay jsem se pěkně ládovala, měla jsem sladký těhu, ob den jsem si musela dělat kaši, hrzný chutě!! 😀 😀 To kila jen lítaly 😀 😎

dvojmama
7. bře 2008

achoooj 🙂 koukám že se tu pěkně rozjíždíte 😀 no když budete něco potřebovat, na něco se ptát, tak přijďte i na slovenský čakáme dvojičky 😉 tam je hodně těhulek a rády pomohou 😉

Jinak všem sržím palečky, budu vám sem nakukovat, jak to jde 🙂

fiallinka
7. bře 2008

daiquiri: a kdy to přešlo 🙂? Mně už to nebaví...
daniellka: jestli fakt ty dvojčátka budou, tak mně strašně zajímá, jak se vlezu do výtahu (asi nijak...), no až to bude aktuální, tak to začnu řešit...

daiquiri
7. bře 2008

dani: přesně to mám, nikdy jsem na sladký nebyla a teď musím každý den aspoň kousek čokolády,
tak se pak nemůžu divit, že přibírám 🙂
Popravdě, tak nějak po 14 dnech po transféru mě to břicho přestalo bolet, ale nafouklý jsem ho měla pořád, teď už mám teda těhotenský, to mi začalo růst už od 8 tt 🙂
JInak my se kvůli dovjčátkům musíme stěhovat, máme malý byt, v baráku žádná kočárkárna, malý výtah.
Takže měníme byt s rodičema.

daiquiri
7. bře 2008

Zatím se loučím, ohlásím se zase odpoledne...

fiallinka
7. bře 2008

daiquiri: to jsem taky říkala, že musíme změnit bydlení, ale není s kým měnit 🙂, tak to asi zůstane při starém...

juliet
7. bře 2008

no my měníme, ale jen ložnici přesuneme do menšího pokoje a dětský do většího ... včera přišli zedníci, omítají jeden pokoj, pak vymalujem, dáme podlahu a přestěhujeme nábytek (toho se bojím, hlavně té velké postele) a pak začnem zařizovat dětský pokojík ... musím někam na inspiraci 🙂

juliet
7. bře 2008

dvojmama, a ty mi prozradíš, jaký máš kočárek?

chiwule
autor
7. bře 2008

jéé holky mám z vás radost jak se to tu rozjíždí!

já naštestí ještě nikdy nezvracela, ale včera jsem fakt měla už na krajíčku, byla to otázka vteřin... pak zasáhl manža a bylo vše ok ...

s tím kočárkem by mě to teda taky zajímalo, nabídka není zas až tak velká jako u jednoho dítěte a neumím si představit, jak se vejdu do výtahu v novém paneláku, kam se budeme stěhovat... snad tam mají dole nějakou kočárkárnu, to by bylo vysvobození... a co si myslíte o těch kočárech co mají korbičky za sebou a dají se různě natáčet?

jinak já zatím přibrala 2-2,5kg /to podle toho, jak dlouho nejdu na wécátko 😕 /, pořád trpím zácpou. na začátku při stimulaci jsem měla děsně sladký chutě, jako nikdy v životě a teď mě to zas přešlo, spíš sýry v jakékoli podobě, uzeniny nemůžu, to jen cítím, zvedá se mi kufr ať je to šunka pro děti, debrecínka nebo i uherák 😝

bříško už taky mám, ale nevím, jak se pozdná těhotenský, vypadám podle mě spíš jako dobře živená 😅 dneska jsem dokonce normálně zapla předhubnoucí kalhoty na knoflík ... a přestávají mě bolet prsa, teda ne už tak intenzivně, snad to není nic špatnýho ...

jsem docela zvědavá, jak to bude za 14dní v době, kdy bych měla normálně menzes, jestli budu zas špinit a mírně krvácet, nebo jestli to bylo jen na začátku 😕

juliet
7. bře 2008

mě se ty kočárky za sebou moc nelíbí, přijde mi, že to mimčo vepředu má míň místa ... ale je to věc názoru, u nás v paneláku ho mají a jim se zase nemusí líbit ten široký ... ale naživo jsem ještě nezkoušela ani jeden, v obchodě jsem zatím nebyla, spíš zatím pátrám po parametrech, hodnoceních...

chiwu, mě taky přestala prsa bolet po nějaké době (a nebyla moc dlouhá), to je v pohodě 😉

dvojmama
7. bře 2008

juliet: my máme taky ten co danielka 😀 je úžasnej, ale v Čechách se těžko shání. Nemůžu si ho vynachálit 😵 Potom máme ještě jané powertwin kvůli autosedačkám a taky je super, ale přece jenom mám radši ten Jogger 😉
s výtahem ti neporadím, my bydlíme v bytě v suterénu (na normální úrovni země, vjezd z cesty rovnou do bytu 😉 ) ale co jsem tak četla na diskuzi maminek dvojčat, tak sehnat ideální kočárek, aby se vešel do panelákového výtahu snad ani nelze 😖

Danielko: mám na tebe otázečku 😅 když byli kluci malí, jaký ste měli ty vložný tašky? a autosedačky na ten kočárek nejdou vid? 😉

daiquiri
7. bře 2008

To já taky ze začátku přibrala úplně nejvíc.
chiwule: mně asi týden po transféru bolely prsa strašně, pak ještě asi 3 neděle a teď už skoro vůbec ne.

Taky se mi ty za sebou nelíbí. My máme vybraný od Hartan nějakou kombinaci, vybíral manžel 🙂 Ale pojedeme pro něj do Kolína, je tam specializovaná prodejna, v Praze je o 4 000,- dražší.

My jdeme taky do paneláku, naštěstí je dole kočárkárna, tak to mám vyřešený.

daiquiri
7. bře 2008

dvojmama: můžu se zeptat jestli jsi byla doma než si porodila a od kdy?
Já teď byla měsíc v PN kvůli hematomu, ale už zase pracuju, ale někde jsem četla, že s dvojčatama se má být od 5 měsíce doma?!

dvojmama
7. bře 2008

daiquiri: já jsem psycholožka, většinu času pracuju doma. Od 20tt jsem zúžila své klienty na míň než polovinu a od 30tt jsem je "vypustila" 😅 úplně. Hodně zaléží na tom, co děláš 😉

daiquiri
7. bře 2008

Jsem kancelářská myš 😀 V práci sedím celý den u PC.

dvojmama
7. bře 2008

dai: tak to asi není moc náročná práce 😉 Ale zeptej se svého doktora, on posoudí jak je to pro tebe náročný, jaký je tvůj zdravotní stav atd.. a podle toho ti to vypíše 😉

daiquiri
7. bře 2008

Já vím, zatím je na to brzo, jen se snažíme co nejvíc našetřit dopředu 😀

chiwule
autor
7. bře 2008

holky já dneska usnula po obědě úplně unavená... mám to tak trochu ve vlnách - jsou dny, kdy nemusím jít spát celý den a jsou dny, kdy usínám každý dvě hodiny ... to asi mimískové zrovna pracujou na něčem novým 😀

já taky pracuju z domova, a nebýt toho, tak teda vůbec nevím, jak bych to zvládla, občas mě to přepadne jak dneska a neumím si představit, jak by se tvářitl zaměstnavatel, kdybych mu hodila čelo vedle pc v kanceláři 😀 a schrupla si 😅

jinak s těma kočárama jste mě dost nahlodaly, mě se líbí jeden typ co má korbičky dvě stejně prostorný za sebou, který se dají natáčet proti sobě a za sebou směrem k mamince nebo od ní, dají se na to dát i autosedačky a taky pak golfáče... jenže je tahle kombinace šíleně drahá... možná bude lepší koupit nejdřív korbičky vedle sebe a klidně použitej, když miminka ještě leží a pak až už mužou polo/sedět, tak zas jinej.

dvojmama, co je pravdy na tom, že dvojčátka se rodí tak o měsíc dřív? že v 40týdnu nerodí vlastně žádná?

fiallinka
7. bře 2008

chiw: no, já jsem to ještě nezačala "načítat", protože čekám, až jim budou bít srdíčka, abych věřila, že jsou fakt dvě 🙂, ale ten měsíc je myslím průměr, ne pravidlo - otázka je, jestli si to doktoři nehlídají a pro jistotu nevyvolávají porod dřív... hned, až si sebou budu trošku jistá, začnu zjišťovat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru