Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

smilers
18. črc 2008

issaga to jo🙂

smilers
18. črc 2008

a ty ses primo z olmika? ja jsem v olmiku bydlela od narozeni a ted bydlim v jedne vesnici za globusem smer Litovel🙂

issaga
18. črc 2008

smilers jojo, jsem primo z ol a do globusu to mam asi 10 min pesky 😉

fiallinka
18. črc 2008

smilers: já jsem byla na NT+ a pak i na triple testech, ale ty už byly jaksi do počtu, ony jsou míň přesné, ale je pravda, že se u nich zjišťuje jedna hodnota (myslím že defekt neurální trubice), která nejde ještě při NT+ zjistit, jenže u trojčat si myslím, že jsou opravdu hodně orientační... Řeknu ti, že jsem měla strach z amniocentézy u dvojčat a u trojčat bych na ni možná nešla vůbec, takže ono je to spíš na tobě, jestli pro tebe ty triply mají nějaký význam, jestli bys na amnio vůbec šla.

Ale jinak moc gratuluju a drž se! A budou jednovaječná nebo troj nebo je to namíchané...?

marrha
18. črc 2008

Ahoj Smilers 😵 😵

už nějaký ten pátek sleduju Tvůj album 😵 😅

to je paráda...trojčátka...,ale osobně si to nedovedu představit....mně stačilo,když mi před porodem viděli na UTZ tři hlsavičky..byl to pro mně šok..a vypadalo,že pro mojí mudr.ještě větší 😀 😀 se tam pěkně zpotila...

Isso..dost často jezdíme do OL na Svatý kopeček do ZOO..možná s etam někdy potkáme 🙂

smilers
18. črc 2008

fial to jsou trojvajecna trojcata, takze kazde bude jine 😝 jinak ja na amnio urcite nepujdu, rikam pro me je smerodatny hlavne pak geneticky utz 😉 a jinak dekuju

ahoj marrho🙂 no to verim, ja teda zatim vidim vsude na UTZ 3😀 a jinak rodit samo budu cisarem

skarbek
18. črc 2008

Ahoj holky!

Zdravím smilers 🙂 taky jsem nedávno narazila na Tvoje album,stejně jako marrha,a téééééééééééééééda... no málem mi vypadly oči z důlku! 😕 😀 Gratuluju strašně moc,ale především přeju radostné a pohodové těhot.bez komplikací!Jakpak to zvládaš po fyz. a psych. stránce?Nevyděsilo tě to ani na chvilku?...i když po těch letech snažení a víry,že už to konečně výjde,to člověk bere jako dar... ať už dvě či tři... 😉

rezi: nemám moc času teď vysedávat u netu,přípravy ny stěhování finišujou,a já si nepřeju nic jiného než,aby už bylo po všem!Chlopka nevidím skoro vůbec,maká po práci na bytě se zedníkem,tak jsem teď často sama ☹ ale změna tvého termínu mi samozřejmě neušla 😉 jsem zvědavá,co se dozvíš na ko u mudra...

skarbek
18. črc 2008

Mrzí mě,že jsem se nestačila rozloučit s daiq... ☹

fial: pokud si budete psát,tak ji prosím ode mně pozdavuj,že na ně myslím a držím palce! A ty jdeš na ko až za měsíc???? V práci si užij poslední den a pak si užííííííííííííívej volna!!! Je to skvělé... 😉

smilers
18. črc 2008

Ahoj skar zatim to zvladam dobre, co budu rikat pak, az se narodi to nevim 😀 a popravde me to nevydesilo, sice jsme pocitali aspon s dvojkama, ale tak halvne, ze to dopadne doufam dobre 😎

fiallinka
18. črc 2008

smilers: tak trojvaječná, to je krása, každé jiné 🙂... a jestli na amnio nepůjdeš, tak se asi nemá moc cenu stresovat ani s triplama...
skarbek: měsíc nevydržím, vecpu se mu tam dřív! Teda když budu mít pocit, že se mi něco nelíbí. Nějak to fláká, fakt. Je pravda, že mezitím ještě jdu na glukózový test a vezmou mi krev ještě na cosi, a půjdu si tam za dva týdny pro neschopenku, takže kdyby něco, nezbaví se mne.

Holky, napsala DAIQUIRI: už je ve špitále, doktorům se ale nelíbí jak velikost, tak průtoky plodové vody - pokud se vše nezlepší, do 14ti dnů vyvolají porod. Všechny zdraví a hlavně ať nemáme žádné komplikace!

Píšu, že na ni všichni hrozně moc myslíme, mimča to určitě zvládnou!

simonac
18. črc 2008

ahoj holky, jen jsem na vás na min. nakukla a vidím, že dia už tu není, už je v nemocnici??
jak jinak vy ostatní jak se máte? 🙂

simonac
18. črc 2008

jé, už to vidím a čtu, tak jí taky držíme pěstičky a at jsou hlavně všichni zdraví 😉

simonac
18. črc 2008

smilers ...ležela jsem přes měsíc ve ZL nemocnici a za tu dobu se tam narodila dvoje trojčátka, s jedněma jsem v kontaktu do ted, je to fakt mazec, přeji ti hlavně hodně zdravíčka Tobě i prckům a at vydržíte co nejdéle. 🙂

rezinka
19. črc 2008

tak to jsem na daiq zvedava , ale moc pozitivne to teda nezni ☹ Ale zase je ted snad v nejlepsich rukou, tak doktori udelaji urcite to, co je nejlepsi pro miminka i daiq, tak to me trochu uklidnuje. Zase lepsi, kdyz ji na nejakou komplikaci prisli zavcas a ted uz je pod lekarskym dohledem 24h denne. budu na ni moc myslet a drzet palce !!

jinak skarbek - my sice nestehujem, ale taky se nenudim, konecne jsem vybrala barvy do detskeho pokoje (zelenou a modrou - jak jsem od zacatku pocitala se dvema klukama, tak jsem mela tyhle barvy uz predvybrane, no a ted jsem to uz zkratka nemenila, rikam si, ze ruzovych doplnku budou mit holky v pokojicku potom az na pudu 😀 ) - takze jakmile manzel vymaluje, tak se do toho pustim, nachystam postylky, perinky, povleceni, ozdoby na stenu, vyperu pujcene autosedacky, vyperu vse z kocarku (taky mame z 2.ruky, jen nevim, jak servu potahy z tech prenosnych tasek 😕 ), no a az tam bude nastehovana skrin z vedlejsiho pokoje, tak zacnu prat vsechny hadricky a pekne si to tam budu uz rovnat. docela me ten rychly transport daiq do nemocnice vydusil, tak jsem hned zacala blaznit, abych to vsechno doma stihla pripravit, protoze clovek fakt nevi, jestli taky nebude muset do nemocnice. to muze byt porad vsechno v poradku a najednou bac ho a uz se neco doktorum nelibi 😖

fiallinka
19. črc 2008

rezi: s tou rychlostí máš pravdu, i u Juliet to bylo rychlé, tak nevím, když mám jít k doktorovi až za měsíc... ☹

tetadolly
19. črc 2008

Ahoj holky mám dotaz: V kolikátém týdnu jste zjistili, že čekáte dvojčátka, prý se stává, že se jedno schovává za druhým o objevuje se až tak kolem toho 15-20tt?

rezinka
19. črc 2008

tetadolly ja ti nevim, me to zjistili z utz uz v 7tt, uz tam videly byt i dve srdicka, takze to bylo celkem jasne. ale myslim, ze tu nektera psala, ze ji to zjistili az kolem 14tt ... 😕

simonac
19. črc 2008

tetadolly ....mě to taky zjistili kolem toho 6. týdne

rezi......... já byla taky radši nachystaná kolem toho 30tého týdne, co kdyby si mě tam nechali a oni si mě tam fakt 32. týden nechali

septim
19. črc 2008

muzu vam teda holky rici ze se uz taky pomalu chystam, bojim se ze to prijde necekane. Tak zitra budu chystat pokojicek a zabalim si pro jistotu tasku, clovek opravdu nikdy nevi. 😉

fiallinka
19. črc 2008

tetadolly: jj, u nás taky už v 6. týdnu, většinou se to později zjistí výjimečně, nebo u jednovaječných se to myslím zjišťuje hůře

juliet
20. črc 2008

Ahojky holky.
Nam taky dvojcata zjistili 6 tyden. To jedno nebylo videt, schovavalo se, ale doktor vedel, ze jsme zavadeli 2 kousky, tak hledal az nasel...
Jinak vam reknu ze to je mazec s dvojcatama. V pondeli jsme tady byly 2 maminy a behem tydne se narodily dalsi 3 parecky!

skarbek
20. črc 2008

Zdravím vespolek!

...u nás taky potvrzeny dvojky 7.tt 😉

rezi: tež se děsím toho zlomu 30.tt-dne,že by se mohlo něco přihodit a mě nechali ve špitále 😕,musím toho ještě toliko stihnout!...ale to máme asi všechny stejně,že.. 😅 čekám až budem bydlet a můžu se vrhnout poctivě na chystačky a přípravy pro naše chlapečky! 😀 jéééé,to máš tak supr,že bydlíš v domku se zahradou,úplně si představuju tu idylku 😵 A co kontrola,jdeš zítra,že?Pak napiš,co nového u holek 😀 Jo a na tu cukrovku tě nakonec neposlali....?Já jdu zítra,tož jsem zvědaváááááááá... 😨

Na daiq,myslím,myslíme úplně všechny!Hlavně ať vše dobře dopadne!!Moje švagřice rodila taky ve 32.tt,protože měla nějaké infarkty placenty 😒 ale Hubík všecko krásně dohnal a vůbec bych nepoznala,že se narodil o 2měs. dříve.To nám může být útěchou...kdyby něco... 😅

fiallinka
20. črc 2008

holky, teď se na tři dny odmlčím, jedeme pápá 🙂, ale ve středu večer mne tu máte. Kdyby byly zásadní zprávy od Dai, nějak to tu propašuju 🙂

skarbek
20. črc 2008

fial: a kampak fičíte? ...to už se dozvím asi až po návratu,což... 😅 každopádně mějte se fajnově,počasí skvělé,dávej pozor na malé loupežníky 😉 a ve středu ciao! 😉

rezinka
20. črc 2008

fial tak hezkou dovcu, at uz jedes kamkoli a ve St poreferuj, jak jste se meli 🙂 !

skarbek jj, na kontrolu jdu zitra, tak jsem zvedava, hlavne, jestli me posle na utz, tak se modlim, at je vsechno v poradku a taky mi uz nezjisti nejakou anomalii. porad si rikam, ze se citim dobre, ale to asi jeste nemusi byt vzdycky zaruka, ze bude vsechno OK i na kontrole a utz, ze? no ale snad jo, nechci se nervovat zbytecne dopredu (ale nekdy se tomu clovek zkratka neubrani - kor den pred kontrolou, ze 😅 Na te glukoze jsem nebyla, doktorka rika, ze to hlidaji z tech odberu krve a moci a kdyby neco nedopadlo tam, tak by me na to poslala, ale ze vysledky jsou v poradku, tak ze je to zbytecne. Tak nevim 😝
jo a skarbek, jak vis, ze mame domek se zahradou 😕 ?? jsem to tu nekde ted psala? si to ani uz nevybavuju 😀

simonac ja si ale prave vubec nedovedu predstavit, ze bych mela za 14 dni nastoupit do nemocnice. ty jo, doma nic pro mrnousky hotovo, ja ani nevim, co bych vsechno mela mit do porodnice sebou, no byl by to teda mazec ... ale asi se radeji uz poohlednu po nejakem seznamu, co je do te porodnice potreba vsechno mit ...

simonac
20. črc 2008

rezi.......já si to taky nedovedla představit. pár dní jsem si tam i pobrečela, ale pak se tam dalo zvyknout, nej horší byly tu budíčky v 5 ráno, to byl fakt děs ☹

rezinka
20. črc 2008

simon to verim ☹ Ono celkove to nemocnicni prostredi pusobi hrozne depresivne 😖 Ale zase te tam drzi nad vodou to, ze jsi tam pro to, aby bylo o miminka co nejlip postarano ... Ale byt tam dyl, nez 14 dni, to uz musi byt asi na budku 😒
tak jsem si ted nasla seznam veci do porodnice a zase jsem hotova z toho, co vsechno mi jeste chybi - nemam podprdu, nemam jednorazove kalhotky (ty nevim, jestli si mam kupovat dopredu, kdyz treba budu rodit cisarem, ale asi je to pro jistotu lepsi je rovnou mit, ze?), vlozky (je potreba mit nejake specialni nebo staci normalni ???) , nemam vlozky do podprsenky (holky kolik jich je tak potreba? a jsou lepsi jednorazovky nebo ty na to prani??), nemam pyzamo na kojeni, pak tam psali jeste Bepanthen (mast - ani nevim, na co je) ... ty jo, toho porad je ...

skarbek
20. črc 2008

rezi: nešpekuluj nad tím,co se může stát,to žádné z vás neprospěje 😉 ale úplně chápu tvoje obavy... Uvidíš však,že všechno je v naprostém pořádku a tvoje holčičky fit! 🙂 a jakpak jste pokročili z výběrem jmen...pořád Sára a Tereza???Jsem to ale zvědavá ženská... 😀 a o domku a zahradě psalas nejedou a ví to tady snad všichni,tož odtud vítr vane... 😉 jo a bepanten lze používat jako prevenci proti opruzeninám na zadek,ale taky prý vynikajíci na bradavky a údajně se nemusí ani před kojením otírat 😕 a jednorázové kalhotky určitě vzít,vžyť očistky jsou i po sectio cesarae... 😉 a vložky z lékárny...

Jinak jsem zrovna pročítala články na babyweb a už mám zase hlavu jak škopek 😨 samo mě zachvátila panika jestli to všechno zvládnu,všude tolik dobře míněných rad a doporučení,ale budu to umět a bude to fungovat... 😅 Každopádně stránky skvělé,ale pak samé otazníky...

rezinka
20. črc 2008

tak jsem prave dokoncila seznam, co vsechno musim v lekarne objednat, vsechno to vezmu pres internet, je toho snad 20 polozek, uf. jeste tapu, co detem na cisteni ocicek (nejakej Opthalmo?) a jestli je na osetreni pupicku nejaky specialni lih. ale to se poptam v lekarne. a na webovkach maji ty jednorazove kalhotky ve vel. 3 a 4, se bojim, aby to ze me nespadlo :o)
jinak diky za uklidneni 🙂 - a se jmenama jsme na tom asi porad stejne, i kdyz ja dneska v noci nemohla spat a vrtalo mi to hlavou a napadla me jeste Nela, chtela ji kamaradka (o mesic min tehotna), ale budou mit kluka a Sara a Nela by mi k sobe taky slo, ale manza prosazuje Terezku, jenze Tereza jsem ja, no a porad si rikam, ze se to bude plest a budou kvuli tomu pozdeji zmatky, tak fakt nevim ...
jinak sem s radama z babywebu !! ale to uz mi pak asi taky nebude stacit hlava na tu zaplavu informaci, jako by tech novych informaci nebylo kazdy den dost, ze 😀
a zitra jdes jen na ten test cukrovky nebo i na normalni kontrolu a utz ??

simonac
20. črc 2008

rezi.bepanten je fakt super krém na prsní bradavky, a opravdu se nemusí před kojením nijak otírat, to mi řekli v porodnici
co se týče vložek do podprsenek tak já mám ty jednorázovéa v porodnici jsem je vůbec nepotřebovala, záleží na tom za jak dlouho ti naskočí mléko, já porodila v po a mléčko se dostavilo až ve čt, tak docela mazec, musíš co nejvíce pít - mléko, minerálky bez bublin.............a čajíky pro kojící maminky , to na to má vliv, ale to určitě víš
kojící noční košile jsou super, mám je a jsou úžasné 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru