Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adriene
25. led 2014

@gyty
@koksi To ti spinkají hezky. Mně se teď kluci budí kolem 6:30, do 7 je nechávám trochu "řádit" v postýlkách a nechodím k nim, max. je ještě položím a řeknu pššššt... v 7 přijdu a nakojím. Pak je dávám spát v 10 hodin dopoledne, spí cca 1 hod až 1a1/2 hod. Dávám do postýlek ... chvíli si povídají, ale vždy do cca 10 minut usnou. Nebylo to tak ale vždy, chtělo to tréning, který se též neobešel bez řvaní. Další spánek je v 14 hod., též spí cca 1 hod. No a na poslední spánek jezdíme ven s kočárkem - a to v 16 hod. V 17 už přijíždíme domů. Večer se snažím o určitý rituál, to znamená hrát si, kaše v 18 hod, obden koupání, hrát si před spaním, pak kojení a v 19 do postýlek... Každý den to samé.
@gyty O našem uspávání jsem napsala článek pro MK, tak třeba ti v něčem co budeš dělat pomůže: https://www.modrykonik.cz/blog/adriene/article/jak-jsem-naucila-dvojcatka-spat-lylfbd/

oli_k
26. led 2014

Maminky, naše dvojčátka rostou jako z vody, a tak se bohužel musíme rozloučit s naší milovanou ručně vyráběnou postýlkou-kolébkou. Ideální pro dvojčátka (naši v ní spali do 7 měsíců) nebo i pro sólo miminko např. na ukolébání. Přidáme mantinely i matraci, obojí šité na míru. Podrobnosti vám ráda napíšu do IP.

gyty
27. led 2014

@koksi

no my je mame v loznici. prez den by spali az hruza. jsou protivni otraveni placou tahaji se za ouska mnou si ocicka a sili nejde je nicim uklidnit. musim je dat spat a neusnou mi bohuzel jinak nez v kocarku. dam je do fusaku a nekdy usnou jen je polozim do kocarku ani nemusim zahoupat ani se nemusim rozjet a uz spi.

kdyz je vzbudim driv nebo je neco vzbudi driv a znovu je neuspim tak sou protivni az hruza a za hodinu jdem stejne zase zpatky do kocarku....

mam moznost jen k malemu sestiletemu a soupnout je tam. on ma spani jako kdyz ho do vody hodis. nevzbudi ho proste nic. ale nevim asi tam nedam 2 postylky.
on tam ma velkou palandovou postel 90 x 200 .to bych musela nejak vymyslet jak tam do te jedne dat dvojky zabezpecit aby nikam nespadli a nechat je kricet tam. jinou moznost nemam.

asi zkusim najet zatim na jiny rezim.
ted je to tak ze vstavame kolem 7 rano. dnes 7:30 a do postele dem taky tak kolem 7:30. vcera sem zkusila vzit malyho dat ho v pyzamku do fusaku a dala jsem ho do chodby kde je zima do 5ti minut spal jak spalek a sam. zadny houpani. nic.

horsi je to ted s malou. bojkotuje kojeni a to kompletne pije jen v polospanku. a kouse. zakousne se vsi silou do bradavky /uz ma pekny zuby/ a trhne hlavou/ pusti a zacne se smat. ja silim. nevim co s ni. place hlady krouti se ale prso si nevezme a kdyz jo tak me pokouse. nejhorsi je to pred vecernim spanim. to je horor. kojim ji v noci kdyz je v polospanku to normalne pije.
zkousela jsem flasku ale kouse i tu. ted tyden uz nechce pred spanim ani tu kasi s mlikem z flasky tu brala driv. a pak spala skoro celou noc. ted ne. zakousne se ted i do flasky a trha ji. dudlik si vezme ten nekouse ale po 30 vterinach co z nej nic netece ho vyplivne a rozerve se. tak ji znovu nabidnu prso a ona se prisaje dvakrat trikrat potahne polkne prso budto pusti a rozerve se nebo se do nej zase zakousne. tak zkousim kasi, presnidavky cokoliv ale nechce. vcera sme uspavali 3 hodiny. nejedla pred tim nic ani po tom. az ve dve rano. a to sme sli do postylky v 8 vecer. byl to horor. uz se to stalo po treti a bojim se ze se z toho stava pravidlo. jinak je mnohem hubenejsi nez jeji braska ten naopak ji a rozciluje se ze nemuze s nama jist knedlo zelo vepro k obedu. oproti ni je to peknej "porezizek". 😀

jinak jak uspavate vy? ja fakt musela zacit zavinovat do velky pleny svazat na tvrdo jsou jak housenky. jinak si mala proste ublizuje. je cela poskrabana a postipana. a malej se toci jako vrtule. ten si neublizuje ale krouti se az se dostane na brisko a snazi se v postylce postavit. uz mu to jde ale moc dlouho se neudrzi tak pak padne. a kdyz ho necham bez dozoru tak se i prastil do hlavy. tak sem ho ted pretehovala do cestovni postylky . protoze mam strach aby se mu neco nestalo. s prvnim klukem sem tohle proste neznala fakt
dala sem ho spat v 8 a on sam usnul a probudil se rano v 8. hotovo. tohle je teror a dvakrat.
nevim jestli to neni tim ze se narodili 37 tyden a cisarem. vsude se pise o tom jak je dobry prirozeny porod a sli driv nez sami chteli....nevim...hlavne nevim co stim. jak jsou nervozni a hyperaktivni.

sem rada ze to vypada ze mam paku na toho maleho. dat ho do fusaku a do zimi a fakt usnul uplne sam. ale nezaknoural. ale byl zatazenej v pline a ve fusaku. hlavne ze to zabralo. horsi je to s malou. na tu to nefunguje protoze ma hlad . tak rve a rve a rve a rve az po trech hodinach vcera sem ji uhoupala hladovou a po chvili ji dala prso a ona ve spanku pila.

nemuze to byt nejaka porucha? uz mam vazne strach.
dr mi rekla ze kazdy dite je jiny. ale ja zacinam mit divny pocit.

tak este k tomu rezimu. vstavalo se v 7. v deset sem je dala do kocarku nez jsem zvedla boudicku spali. oba. k jidlu ani jeden nic nechtel. na pul jsem do nich dostala jogurt od nestle. jen par lzicek. ale pit nechteli a ani ten jogurt nevypadal ze by ho museli snist. ale napul dobrovolne ho snedli. ted tady chumeli a mam na je balkone. zkusim je nechat spat jen hodinu a pul co to udela.

musu poprosit o tipy jak vedete vy jejich den?
zkousim fakt vsechno snad pridu na to co delam spatne.doufam ze je to tim rezimem ...i kdyz u te holcicky nevim. proc si tak ublizuje i kdyz ji prebaluju tak jak ma volne dostupnou kuzi zacne se stipat ale hodne. ale nevypada to ze by ji to bolelo. i kdyz si kuzi uplne trha. koupani je to sami.

uf. du varit obed
diky za vase rady a to jak to funguje u vas. zkuste napsat i co ji a kdy.

a co to spani? dali by ste je ke starsimu braskovi? ale co ta postel? je velka tak by se tam snad nerusili kdyz je dam spat do nohou ale nevim co tam a jak dat aby nespadli....ty plastove zasteny se siti?
nevejdou se mu tam dve detske postylky....to by bylo namackane....
ale byla by to jedina moznost jak se trochu vyspat aspon na par noci.....
nevim...
moc moc moc dekuji za vsechny prispevky. diky

@adriene
@zvalentova
@werinka1

gyty
27. led 2014

@adriene diky urcite si to prectu

😉

adriene
27. led 2014

@gyty U nás režim, který "jedeme" už cca 3. měsíc - tedy ten denní (protože noční jsem změnila - jak jsem říkala, tím, že jsem je naučila spát celou noc - to trvá cca 3 týdny). A vypadá to teď takto: v 7 ráno se vzbudí, nakojím. Pijí ještě za tmy (mám zatažené rolety) a pijí vážně dlouho a hezky (po noční abstinenci mléka to jde najednou úžasně) Dříve se mi stávalo, že si jen trošku cucli a hned začali dělat kraviny. Pak si jdou hrát, já snídám. Krmím je při tom. Oni lezou po zemi a občas jim strčím do pusy trochu chleba s žervé (snažím se je naučit jíst "kousky" - máme s tím zatím trochu problém, ale už se to lepší). V 9 jdou do židliček, snědí přesnídávku - 1 napůl. Pak si jdou ještě chvilku hrát, v 10 je dám do postýlek, ale už nezatahuji rolety. Usnou po chvíli. Spí cca 1 - 1 a 1/2 hod. Usnou různě, v různých polohách. Občas je pak dojdu přikrýt. Mezi 11:30 - 12:30 je oběd. Dávám jim najemno namixovanou zeleninu/maso/těstoviny/rýži... různé kombinace. Každý sní cca 200 - 250g. Pak opět si hrají, další spánek je v 14 hod - v postýlkách. Spí asi hodinu (spíše necelou). V 15:15 je svačina - někdy jogurt hollandia s domácí marmeládou (moc mi to nechtějí jíst, jsou vcelku zmlsaní). Takže častěji dávám kupované dezerty - hami, či nestlé - a to vanilkové. To sní dohromady 3. V 16 hod jdeme na procházku do kočáru. Usnou asi na 40 minut. Pak přicházíme domů, hrají si. V 18 je kaše (flaškou - Hami). Obden koupeme, protože jeden z kluků má atopický exém, jinak hraní si v pokojíčku. V 18 zatáhnu rolety, ztlumím úplně světlo, nakojím, uložím do postýlek a spát. Vzbudí se kolem 6:30... do 7 brblají v postýlce... a zas nanovo.

adriene
27. led 2014

@gyty Jinak s tím spaním... asi bych je opravdu "šoupla" spát k malému do dětského pokoje a zkusila to nějak vymyslet. Pozor ale na to, aby opravdu nevypadli z postýlek - postele. Kor, když si začínají stoupat. Jinak já jim na noc dávám spací pytle - trochu je to omezuje v pohybu a různém lezení v postýlce. Podaří se jim vstát i s ním, ale dá jim to víc práce a občas si to tím pádem i rozmyslí 😉

Pokud je chceš učit spát, tak doporučuji co nejdříve, než si začnou stoupat - je to pak mnohem horší.

S tím krmením holčičky - je to asi 3 týdny, co mi toto začal dělat kluk (kousání a tahání). Párkrát jsem mu "řádně vyčinila", trochu ho i štípla, aby věděl, že se to nesmí. A zpočátku jsem ho dala spát i nenajedeného a až tvrdě usnul, tak jsem ho vyndala z postýlky a dala k prsu, aby se napil. To pak pil krásně. Asi po 4 dnech se to spravilo a začal hezky pít večer, i ráno.

To, že bývají plačtiví a ukňouraní i přes den - to je i u nás. Někdy už jsou tak unavení, mudlají si oči... chtějí spát, že usnou rázem. Ale to co ty popisuješ, mi přijde jako spánková inverze - více spánku přes den, v noci málo.
No zkus jim opravdu toho spánku dopřát přes den méně, aby se to "otočilo".
Držím palce!!!

pidisek
27. led 2014

@adelidajen ahoj gratuluju - kdyztak muzes i za náma na diskuzi Dvojčátka 2014 🙂

gyty
27. led 2014

@adriene
no ja si taky myslim ze to je mozna tim ze spi prez den hodne jak to tu ctu. dneska jsem je nechala misto 3 hodin necele dve hodiny v kocarku. doma mi proste neusnou. snazi se vstavat v postylce placou ale nezaberou a nezaberou.

jinak s kouskama mame taky problem. malymu teda nevadi co se jidla tyce nic. ale mala musi mit uplne kremovou kasi. jinak to neji a jakoby se davi. dela se ji spatne. zkusila jsem namixovat ne uplne na jemnounko a problem. i kupovany sklenicky ji jen do 5tyho mesice. jinak se davi. a to mame 8 mesicu a pekny zuby.

gyty
27. led 2014

@adriene kolik je vam? promin uz sem zapomela....

adriene
27. led 2014

@gyty Ja i ty sklenicky musim mixnout, kdyz uz je obcas dam. Tez hladka kase, aby to snedli. Kluci maji zatim jen kazdy 2 zuby, jinak nic. Rikam si, ze az budou mit vice, bude lepe. Ale radsi namixuji, aby mi to snedli, nez aby snedli jen trosicku a pak se blokli... Casem se to poda.
Bude jim 11 mesicu.

Co se tyce spanku pres den, tak take neumeli usinat. Trvalo asi 14 dnu, nez se naucili... Hodne u toho plakali, ale nakonec usnuli.
Kazde dite ma vsak potrebu spanku jinou. Nektere deti nespi pres den vubec, ci jen minimalne. Jine zas hodne.

gyty
27. led 2014

@adriene
my mame 8 mesicu za par dni a 4 zuby
no uvidime. zase chteji jit spat. sou nervni. zkusim jestli fakt neusnou v tech postylkach.....

jak si je to ucila kdyz to taky neumeli? oni proste lezou ven a rvou. dam je na zada dam ji zpatky dudlicky a za minutu plac opet se snazi postavit a rvou chtej ven tahaj si ouska skrabou se na hlave mnou si ocicka a furt dokola az sem to vzdala a pokazdy se vobliknu soupnu je do kombinez a fusaku a ven. sice se nestiham uz ani ucesat /divim se ze ten muj je furt se mnou/ celej den jen mrnata domacnoct a kdyz se sem tam vidim v zrcadle tak se normalne videsim. fakt. ale problem je ze mi je ani nechce nikdo pohlidat. sou dva....to vim taky. ....
babicky u nas nefungujou....
ach jo.
prestali brecet a broukaj si. aspon ze tak.
🙂

adriene
27. led 2014

@gyty S tím hlídáním to máš blbý... to je pak na budku. Já občas hlídání mám, tak se to pak dá. On člověk potřebuje občas chvíli času pro sebe. Nejlepší slova byla mé mamky, když hlídala (a hlídá celkem pravidelně a často, ač jí je už 68 🙂 )... "Jedno dítě, žádné dítě" 😀

Jak jsem je to učila? No šoupla jsem je do postýlek, dala dudlíky a nechala je tam. Řvali, lezli po postýlce, stoupali si... Vždy cca každých 5 minut jsem se vrátila znovu to samé - položit, znovu dudlík a pápá. Říkala jsem jim pšššt, hají... ale nevyndavala z postýlek, nechovala, žádné konejšení... No a když by takhle řvali cca 1 a 1/2 hod a nic, tak pak bych je třeba vzala do toho kočáru... Když to takhle budeš dělat každý den a "učit je na to", tak si zvyknou a každý den to bude lepší a lepší. 🙂

arabiana
27. led 2014

@gyty Ahoj, teda je mě tě uplně líto,vim, že ti to nepomuže, ale musim ti to napsat a vyjadřit svuj obdiv, že to jeste davas ☹
Me je ted uplne trapne to sem psat, ale mam doma absolutne bezproblemove deti, spave jedliky.
Holkám bude brzy 8m, režim následující. 7:00 probuzení mlíko(u nás už od 3M UM) 9:00 jogurt s banánem nebo presnidavkou, oběd někdy ve 12 až 12:30 sní každá tak 205g masozeleninove polivky, 16:00 kaše od Babylove s přesnídavkou Babylove, 19:00 koupeme a 19:20 mlíko v ložnici, odkrknou a do deseti minut spí každá už ve své postýlce celou noc až do těch sedmi. Občas se poslední týden v noci vzbudí a knouraji, dám dudánka a je klid. Oni spí hodně tvrdě i přes to, že jim začínají lízt zuby. Laurinka už má dva venku, byla jen přes den trochu mrzutá, jinak to bylo v klidu, kdyby ji z pusy netekly potoky slin, tak bych na ty zuby ani nepřišla.

Jinak s tim domácím jídlem, zkus přidat kousek cibule, kousek česneku a mletý kmín, u nás jsou tak zvyklé a baští vše, i brokolici s bramborem. Vařim z bio zeleniny, maso jsem posháněla různě od tetiček domácí.
často přidávám vločky to z polivky udělá zázračnou dobrotu. Jednou týdně dávám vejce, nejdřív jen žloutek, potom už i bílek a v pohodě. Lepek jsme zavedli někdy v 6m.
Zkoušela jsi sladší druhy zeleniny. Holkám chutná červená řepa, upekla jsem ji v troubě a nakrájenou zamrazila, ke konci ji přihodim do polivky a umixuju. Hodně vařim v parnim hrnci od Aventu, otočim a umixuju.Sežerou vše a vždy 😀 Jsou to dvě kyseliny. Piškoty ani sušenky zatim nedávám, stačí jim přesnídávka bez cukru a občas kukuřičné křupky bez příchuti.
Jediný s čim trochu bojuju se Sofinou je pití, vodu nechce a čaj taky ne, ne obyč, tak ji dávám čaj s moštem, čistě jen z jablek(Rubín) ředim 5 dílů čaje a díl moštu.

Se spánkem opravdu radit nemůžu, jak píšou holky, zkusit to otočit, naše spí hodinu dopoledne, hodinu, někdy dvě po obědě, Laura ještě hodinu pred koupáním.
Držim palce, aby jste co nejdřív byli v klidu.

gyty
27. led 2014

tak holky za par minut je jedenact a dvojcata konecne sama usnula!
poprve se chudackove maly urvali....

nechala sem je vyplakat a jen chodila davat dudlicky. trhalo mi to srdce jak rvali ale zkusila sem nepovolit. takze od 8 kdy sem zahajila uspavani az do ted rvala holcicka , chlapecek to vzdal o dost driv. ale tech prolitych slzicek!

mam je u sebe v loznici jeste jsem nevymyslela jak je bezpecne presunout na palandovou postel do detskyho pokoje k malymu. kdyz budete mit nekdo napad napiste.

zitra dam vedet jaka byla noc. jsou dost utahani tak snad se nebudou tak casto budit. 😉

adriene
27. led 2014

@gyty Vim, ze je to hrozne, ale zkus vydrzet, kdyz uz jsi se k tomu odhodlala!! Posilam spoustu sil a trpelivosti! Bude to narocne na fyzicku i psychiku, ale vydrz!!
Co se na cas s manzelem odstehovat do obyvaku?

adriene
27. led 2014

@gyty Muzes ten detsky pokoj vyfotit, abychom meli lepsi predstavu jak to vypada a mohli neco vymyslet 🙂

gyty
28. led 2014

@adriene
takze nejdriv co bylo v noci

holcicka se nevzbudila ani jednou. spala az do rana . ja ji ale jednou v noci nakojila.
chlapecek se probudil 4x. dvakrat jsem mu dala pit a dvakrat ho nechala usnout samotneho. pokazde to trvalo neco kolem hodiny. hodne plakal ale nebylo to jako to prvni usnuti v tech osm.

dnes jsem je nechala spat pokazde jen hodku a pul a jsou hrozne uknourani a moc se jim chce spinkat. sem tu dnes sama tak asi vynecham koupani .... nevim. i kdyz je asi lepsi to udelat komplet stejne tak jdem do vany. 🙂
dala jsem jim dneska misto kase presnidavku a dezert od nestle. a nakojila jsem je.

a zkusime opet samousinani....

jdem na to.

adriene
28. led 2014

@gyty Jsi úžasná, držím palce dál a dál! Jen vydrž a uvidíš, že vše přinese skvělý výsledek! 🙂
ten report z dneška očekávám celý den... je to jak detektivka 🙂 Já tak sama můžu vzpomenout na naše učení spaní 😉

gyty
28. led 2014

@adriene 🙂

no dneska jsem byla vazne prekvapena! polozila jsem je po koupani do postylek malej se na me po prve za celou dobu co ho pokladam po postylky krasne usmal otocil se na brisko a usnul!!!!!!!

mala rvala vedle nej dve hodiny nez usnula a s nim to ani nehlo! kdyz byla v polospanku podarilo se mi ji nakojit.

dnes jsme meli ko v 8mi mesicich a dr rikala ze by mela pribrat.
malej ma 8600 a mala 7300 cca.
jak ste na tom byly v 8m?

a jeste otazecka
malej se zveda na 4 a je v batoleni rychlej jak vitr. mala jde taky na 4 malo spis lezi a mava nozkama. kdyz jde na 4 tak se jen houpa a max si trochu couvne. ale tot vse. malej se batoli uz dlouho. prozkoumava co se da. ma snahu se dostat k nabytku pridrzuje se a chce se zvednout jako v postylce ale mala nema sebemensi snahu.
dr rikala ze je to ok. co u vas?

jinak se bojim mit radost z dnesniho nahleho usnuti malyho, odpadlo houpani zpivani ukolebavani a rev aspon jednoho prcka a hlavne bolest zad po hodinovym noseni!
prala bych si aby se to zlepsovalo i u kocicandy a to moc a aby to zustalo i u malyho! 😵
premejslim co zitra uvarim prckum. mam tu kralici filety bio mrkev brambory ryzi rajcata papriku a zeleninu na polivku a cervenou cibuli
muzu zkusit dat i papriku nebo rajcata? nebo je brzo?
diky a preju dobrou noc!
😲

adriene
28. led 2014

@gyty Mám z vás ohromnou radost! 😵 😵 Z chlapečka velikou... asi koukáš, co?? Ale ta metoda vážně funguje... 😉 Uvidíš, že pak to půjde už úplně samo... nakonec to bude tak, že je dáš večer do postýlek, oba dostanou pusu, popřeješ jim dobrou noc a odejdeš. Krásně usnou a ty budeš spokojená máma se spoustou času pro sebe, užiješ si hezký večer a do rána se krásně vyspíš 🙂
Holčička se to také naučí, jen se neboj!! Dej jí čas!! Podle to ho, co psaly i jiné mámy, tak jim u této metody mnohdy děti plakaly i třeba 5 hodin... to musí být tedy něco ☹
Mně se takto budily asi 3 noci, ale já už k nim ani nešla. Prostě se rozplakaly a já je jen poslouchala v chůvičce a čekala, až zas přestanou. Po těch 3 nocích si uvědomily - naučily se, že se v noci spí, nekojí se, že maminka nepřijde a že musí usnout sami. A naučily se.
Dnes je to tak, že jsou na chůvičce... mám je ztlumené na minimum, abych je slyšela jen popř. plakat (ne se otáčet, kňournout, atd.) a pohodička 🙂

Naše váhy v 8 měsících? No když koukám na ty vaše, tak 8600g neměl ani náš Štépa v 10 měsících a to je ten buclatější 😀 A Lukáš měl teď v 10 měsících 7800 g a prý "ještě OK" (v 8 měsících měl 7300 g). Já bych radši, aby měl více, ale je to takový "nežravec". Takže si myslím, že můžeš být úplně v poho!! 😉

Rajče jsem v té době s jídlem klidně vařila, žádný problém 🙂
Já třeba dnes vařila dětem do zásoby na 5 dnů. Na 2 dny jsem jim uvařila krémové pyré z: cuketa, brambor, mrkev, cibule, celer, petržel, fenykl, kuřecí maso.

A další várka mrazák pyré: to samé, jen místo brambor - rýže. A bez masa, to dodám pak sólo.

gyty
29. led 2014

@adriene ahojda!
takze report z dnesni noci.
malej se vzbudil jen 3x! jednou jsem ho nakojila a dvakrat jen dala dudlicek a bylo to ok!
mala hajala a nic s ni nehlo. stejne sem ji ale vzala jednou nakojit. je to jedina doba kdy v klidu pije.

vzbudili se v 7 rano a meli hlad! to se mi nikdy nestalo. rano ani dopoledne nikdy nic nesnedli.
ted oba pili a snedli presnidavku a sli hajat do kocarku.
jsou tam asi 20min tak jim to dneska zase trochu zkratim 🙂

snad najedem na ten novy rezim a uklidni se to!
mam vazne uplne strach rikat ze to jde a ze to bude dobry i kdyz z toho mam zatim obrovskou radost!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀
diky moc za rady a za podporu!

moje sestra ma 2leteho chlapecka a ten do ted dela to co nas malej. krouti se po postylce tedy ted uz po posteli /vystehovala manzela na gauc kde uz pul roku spi / 5x za noc vypije flasku/ a jinak se krouti a place a jeji rekord budeni se byl 37x za noc. horsi je ze to trva i ted kdyz jsou mu dva roky.
nemuze usnout musi byt 100% klid kdyz usne a kdyz spi tak taky 100% klid . zadna televize zadna konverzace. je to horor. to my si jedem normalne svuj vecer dal i kdyz mame mimi. osvedcilo se mi to u prvniho kluka. a ten kdyz ted usne tak ho nic nevzbudi. a vzbudi se krasne vyspalej nez kdyz ho vzbudi ze spadne spendlik.

ja se bala abych na tom nebyla stejne s dvojkama! ve dvou letech - to bych se zcvokla!!

no nic. jdu varit mam tady kralici filetky. takze ty davas veskerou zeleninku koukam. tak jim tam taky primixnu co mam doma. ja davala jen mrkev brambory a ted dyni.

mam nejak moc energie po dnesni noci! bude se hodit - odpoledne jdu s malym k zapisu!

tak zatim jdu varit
jeste jednou diky - modlim se aby to takhle pokracovalo i dal! zda se mi to nejak moc snadny.....ta zmena.

adriene
29. led 2014

@gyty Je to nádherný pocit, že?? 😵 Jsem za vás moc ráda a těší mě, že jsem mohla poradit to, co nám pomohlo a že může tato metoda pomoci i dále.
Uvidíš, že teď už se to bude jen a jen zlepšovat, i co se jídla týče. Rozhodně ale nevzdávej pokusy o kojení před spaním. Zkus to trénovat. Z počátku i u nás byl problém, někdy to nevyšla, tak jsem pak třeba po 2 hodinách spánku Štépu vzbudila a nakojila ho, hned spal dál - pak až do rána. Postupně si to ale sedlo a teď pijí nádherně - večer před spaním, ráno po probuzení a dávám jim ještě 1x denně před spánkem po obědě.

Užívej si dne vyspalá matko 😀

koksi
29. led 2014

@gyty co to máš za doktorku??? 8600g má v 8měsících chlapeček a měl by přibrat??? To měli všichni moji kluci v roce, nejvíc měl prostřední a ten měl 9,5kg jinak ostatní dva byli do těch 9kg v roce a s holkama jsem s hodouj okolností byla včera na roční prohlídce a mají : A: 8170g a N. 8560g. A dr.nás chválila jak prospívají, vůbec žádná řeč o tom že jsou "hubené" a že by měly přibrat... uf... kolik by dle tvé dr.měly děti v roce vážit??? nechápu.. a to přitom naše holký s ní každá jeden velký talíř jídla a ještě by si daly .-DD

jinak super že se spaním se to zlepšilo ,-) jen tak dál!!! za chvíli nebudeš vědět co s časem ,-)) ale je to fajn že?? I tvojí sestry mi je teda líto. Absolvovat toto ještě ve 2letech to musí být taky pěkně vyřízená. A když se jim narodil to chodili kolem něj potichu, nehrála TV apod že je zvyklý na absolutní ticho?? To my jsme letos, slavili silvestra u nás... všechny děti naše jsme měli doma a dalších 8 dospělých ...docela jsme hluk dělali ale nikdo z děcek se nevzbudil 😀 tak jí taky můžeš poradit jak teď na to ,-) držím palce ať to jde tak dál.

maladama
29. led 2014

@gyty ad ta zelenina, na cibuli a česnek pozor! Obecně se nedoporučují do roka, že ty aromatické silice v nich jsou pro děti moc silné. A nemalé množství dětí na ně reaguje břichabolem - zrovna u těch tvých nespavců bych to radši zatím nepokoušela, abyste neměli zbytečně prořvané noci kvůli bolavým bříškům...

werinka1
30. led 2014

U nás to začíná bejt se spaním taky velice zajímavý!!!!! 😠 😠 😠

adriene
30. led 2014

@werinka1 Nejvyšší čas udělat rázný krok 😉

oli_k
30. led 2014

Ahoj holky, často si tu čtu jak se kdo máte a teď.musím taky napsat. Dvojčátka začala od 6.měsíce špatně spát. Nejdřív začala Klárka - dostala vždy jednou za noc mlíčko. Rychle si na to zvykla, za chvíli už se na jídlo budila 2x, dudlík ji neumlčel. Pak se k ní postupně začal přidávat Honzík s tím samým. Takže to vyvrcholilo častým (i každou půl hodinu) vstavanim - podáváním dudlíků, čaje a když už to jó nešlo tak mlíka. A pokud se někdo vzbudil a bylo třeba brzy po mlíčku a hulákal, nezbylo než se sebrat a jít si s ním lehnout do obýváku na zem... Běžně jsem tak přecházela třeba ve 2 spát s jedním vedle. Ani přes den už to nebylo ideální, spali málo a každý jindy. Tak jsem si pak přečetla článek od tebe, adriene, no a nasadila tvrdý režim. Přes den, když začne jeden mnout oči, vezmu oba do postýlky, dám teplý čajík, dudlíka a odcházím. Vracím se max 2x a spí kolem 1h což je super, předtím dali jen cca 30min. Takže denní spaní máme teď už pár dní krásné a čím dál lepší. Na noc jsme se včera s mužem přestěhovali do obýváku na zem a zavedli to samé i přes noc. Klárka plakala 1-1:50, Honzík 1:40-2:10, ten si pak už spíš povídal až usnul. Mlíčko nedostal ani jeden, byla jsem na sebe moc pyšná. Budíčekaz 6:30, hned mlíčko a 7:30-9:00 ještě spánek. Zatím se to rýsuje parádně, doufám, že dnešní noc bude podobná. Já se nedám!! 🙂

adriene
30. led 2014

@oli_k To jsou ale krásné a povzbuzující zprávy!! Moc Ti to přeji a jsi šikovná a dobrá, že ses "nedala" a vyzkoušela to!! Ve výsledku se budete mít všichni lépe - budete vyspaní, odpočatí a šťastní!! 🙂

gyty
31. led 2014

@koksi
ja to asi blbe napsala....
holcicka ma o 1,3 kg mene nez klucina. ma 7,3 kg a podle grafu proste od posledni ko nepribira. tak ze by mela vic bastit.
a proti klukovi je fakt jak susenka. uplne jako pirecko. jde to hodne videt a citit na ruce ze je titerna. a pritom je jen o cm mensi nez nas chlapak.
tak ona rikala ze by mela pribrat holcicka. ze od posledni KO nepribira.

tak sem to asi blbe napsala..... 😅

jinak se to lepsi i u nasi male. vcera oba usnuli sami a bez place. ani sem je uz nemusela svazovat do plen. bylo to osvobozujici!!! malej se v noci pravidelne vzbudi 3x. ale je to nic proti 27x !!!!!!a hlavne to usinani. je to skvely. zadny houpani ukolibavani nic. proste jdou spat a hotovo. stejne jako nas prvorozenej. sem fakt moc rada ze sem se nechala presvedcit a nechala je 2x vyrvat. nepopsatelne se to zlepsilo. mala spi celou noc. a u malyho taky neuveritelnej pokrok. se tesim az mi bude jednou taky spat celou noc!snad brzo!!!ale i tak 3x za noc je proste nic. jak jsem ale zvykla celou noc nespat stejne se budim!!!!!!!!! 😠
slysim nejakej mini sramot a hned sem na nohou a deti pritom hajaj...
snad se casem zklidnim i ja. 4 mesice beze spanku se na me podepsaly vic nez sem si myslela. takze deticky sice hajaj ale ja zatim ne......ach jo.

co se tyce u nas tak my taky neseptame. a silvestr se u nas taky slavi a chodi navstevy a jsou dost hlucni a tv hraje a nic se nedeje. to sem se snazila segre vysvetlit hned jak porodila at maleho zvyka ale ona neposlechla. a je to teda bes. oni ani i kdyz ted byly ty problemy se spanim tak to nebyl problem s hlukem on se malej proste treba 30x vzbudil /teda pravidelne az kolem 1 hodiny rano - do te doby spal tvrde/ a pak blbnul az do rana. jinak jim ani pred tim hluk nevadil.
ale stacilo je nechat vyplakat a ubrat denni spani a moc to pomohlo.
jsem vazne vdecna holky! vam vsem za podporu!

a jeste k ty my segre.
do toho uz skoro 3/4 roku jeji malej odmita jist. silene zhubnul. driv jedl normalne ale po nejake infekci s teplotami prujmy a zvracenim se zasekl a pil jen mleko jedl slane tycinky a krupky. nic vic. ted uz odmita i mleko. litaji po lekarich ale pricinu nenachazeji. uz jsou z toho fakt na prasky. nevi co s nim . zkouseli nenabizet zadne jidlo /nechat vyhladovet - to doporucila jejich dr. ze pry je jen rozmlsany/ ale nepomohlo. z normalniho jidla zvraci. zveda se mu zaludek. je uz jako stin. nevim co ji poradit. paraziti negativni. vse negativni. tak chteji zkusit jeste psychologa.
fakt je to neco. dite nespi a neji. nevim co ji poradit. s tim spanim bych vedela ale todle fakt netusim.

gyty
31. led 2014

@adriene jak jsem psala jsem fakt hrozne moc vdecna za podporu odhodlat se!
diky moc.

ale s tim vyspani zatim zadna slava. jak jsem ted 4 mesice byla zvykla nespat nejak se nemuzu dostat do klidu a v noci spat.
proste se v noci stale budim i kdyz miminka hajaj....
tak snad se i to brzo zlepsi a ja se nejak uklidnim. 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru