Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kacikaci
9. kvě 2014

@werinka1 co začít číst pohádky nebo zpívat nějaké ukolébavky? nezklidnily by se?

lucik024
9. kvě 2014

Ahojj je tady nějaká maminka z Ostravy ,která čeká dvojčata

dexin
9. kvě 2014

@lucik024 nečekám, ale už mám a můžu poradit. Pokud budeš chtít info, napiš mi. A gratuluju! 😉 Taky jsem matkou 4 dětí! 🙂

werinka1
9. kvě 2014

@kacikaci Já a zpěv 😀 Asi by usnuly jenom proto, aby mě už neslyšely 😀 😀 Číst pohádky??Já nevim, nejsou na to ještě malé? Jak to roční děti vnímaj? Já vůbec nevim....

kacikaci
10. kvě 2014

@werinka1 hele manža taky zpívá strašně, já vždycky odcházim do jiný místnosti 😀 ale dceru naučil už takových písniček, a líbí se jí to..takže není to o tom, jestli umíš nebo neumíš 😝
a pohádky pro roční děti to by musely být nějaký krátký a nebo říkanky, dcera v týhle době milovala Ladovy říkanky, apod.

dexin
13. kvě 2014

@werinka1 děti už v tomto věku milují říkanky, které zároveň ukazuješ i rukama. Třeba tleskáš nebo uděláš z dlaně ptáčka, zobáček a tím zobáčkem šťouchneš. Naši kluci na to šťouchnutí už čekají a ještě než klovnu, už se smějí!

werinka1
13. kvě 2014

@dexin Jj, to holky taky rády, ale na uspávání mi to třeba nepřijde úplně vhodné....jinak samozřejmě už krátké říkanky zkoušíme, smějí se, to jo. 🙂

sopta78
13. kvě 2014

Zdravím všechny a také se přidávám do diskuze. Jsem 9+0 a včera mi na kontrole bylo sděleno, že čekáme jednovaječná dvojčata. Před 2 týdny to ještě nepoznali. Byl to trochu šok, protože doma už máme dvouletého lumpíka. Jen mám trochu strach, protože druhé je o 3 dny pozadu. Doktorka se netvářila moc radostně, spíš říkala, že s tím mohou být spojeny komplikace. Tak nevím, jestli se mám radovat nebo bát.

dexin
13. kvě 2014

@sopta78 ahoj, gratuluju! Neboj se a nestresuj! Přivítej ta miminka v bříšku a miluj je obě dvě. A dál? Ono to dopadne, jak jen to bude pro tebe nejlepší! 😵

adriene
13. kvě 2014

@sopta78 Ahoj, já mám doma jednovajky - kluky, bylo jim už 14 měsíců 😉 Neboj se, hlavně nepanikař. Chvilkové výkyvy jsou vcelku normální, jsi na začátku. Vše je otázka měření, jsou ještě tak maličcí!! Takže tomu nech volný průběh, lékaři tě budou sledovat, a to dost často v případě jednovajek, důvěřuj si a důvěřuj i svým lékařům 🙂

dexin
14. kvě 2014

@werinka1 narazila jsem na tento odkaz a vzpomněla si na tebe, třeba tě inspiruje http://www.naomialdort.cz/oznameni/oznameni

werinka1
14. kvě 2014

@dexin Dík, mrkla jsem na to. Je to hezky napsané. Ale jenom si nedokážu představit že každej večer nosím skoro 9kg děti nastřídačku až je uspim 😒 Včera jsme opět měly extenpóre. V devět šly holky spát a usnuly v půl jedenáctý, předtím se jedna opět poblinkala jak řvala a lezla v postýlce. Ano, když je vyzvednu z postýlky tak se zklidní. Když je vezmu zpět k nám do obýváku tak se na chvíli zklidní, ale jsou unavené, začnou zase pořvávat a pak vysílený padnou a usnou někde při hře na zemi, ale stejně to bude provázet pláč, protože se jim bude chtít spát. Tak nevím..............Dnes je zkusim uložit dřív. Já je nechávám vlastně do devíti, aby byly více unavené, ale stejně to nepomáhá. Stejně začnou v postýlce skákat a řvát ještě hodinu. Přeci není možné, aby nechtěly spát, když vstávají v půl osmé, spí max. 3hodiny přes den (spíše 2 a 1/2hod.). Vždyt tolik dokážu spát bez problémů i já! Natož roční dítě... 😠

sopta78
14. kvě 2014

@adriene Děkuji za podporu! Už jsem mrkla na Tvůj fotoblog...máš krásné kluky! Příští středu jdu na kontrolu, tak snad to bude v pořádku. Potom bych už měla přejít do Podolí, kde s tím mají větší zkušenosti, než moje doktorka.

adriene
14. kvě 2014

@sopta78 Já chodila do Podolí celé těhotenství, i jsem tam rodila 😉 budu Ti držet palečky a kdybys cokoliv chtěla vědět, dej vědět 🙂

dexin
14. kvě 2014

@werinka1 podle mě na holky přenášíš svůj stres z toho, že nespí. Mluvím z vlastní zkušenosti. Když potřebuji, aby spali, protože něco musím udělat nebo někam jet, uspávám je i 20 minut a víc. Když mě nic netlačí, tak s nimi dělám blbosti a vůbec mi nevadí, že je rozebereme, i přesto usnou do minuty po tom, co se smáli. Zkus změnit svůj přístup a říct si, je mi jedno, jestli usnete nebo ne, je to váš boj. 🙂

werinka1
23. kvě 2014

Holky už jste nějak vyřešily ty clony na EW? Máte kdyžtak tip? Ještě jsem nic nepořídila. @kacikaci Jak se ti osvědčily ty podnožky? Jedna paní co šije různé doplňky ke kočárkům tak mi napsala že je to dle ní hovadina že to šít nebude ptotože je nesmysl do toho cpát karton... 😒

kacikaci
23. kvě 2014

@werinka1 já je nakonec nepoužila, páč už ew nemáme..ale dexin je používá a asi je spokojená, napiš jí, jinak já proti sluníčku používám plínku s kolíčkama a je to to nej 😀 funguje to skvěle 😉

werinka1
23. kvě 2014

@kacikaci Já myslela že jsi je použila byť jen chvíli. Mě ty plíny holky strhávají.
@dexin Používáš prosím ty podložky pod nožičky na EW? Osvědčily se??

kacikaci
23. kvě 2014

@werinka1 měje kluci taky strhávají , ale mám je ještě jako záložní na hraní a pak nemají chuť strhávat ty proti sluníčku 😉

werinka1
23. kvě 2014

@kacikaci U nás se momentálně vše vyhazuje z kočárku.... 😀

agneszka
23. kvě 2014

@lucik024 ahoj narazila jsem zrovínka na toto téma..jsem z Ostravy a čekáme dovjky 😀

kacikaci
23. kvě 2014

@werinka1 klasika 😀 já už takhle bohužel ztratila i super hračku, co měli kluci v kočárku 😒 no myslim, že proti tomu sluníčku nic jinýho není..nebo jezdit pozpátku..

werinka1
23. kvě 2014

@kacikaci Právě že jezdit po zpátku je hrozný. Alespoň mě to nejde. Strašně kličkuju 😀

dexin
23. kvě 2014

@werinka1 ty podnožky jsou skvělé, nedokážu si to bez nich vůbec představit! 😉

@agneszka ahoj bydlím u Ostravy! Vítám tě mezi námi a gratuluju 😵

agneszka
23. kvě 2014

@dexin děkuji,sem na neschopence tak řádím po diskuzích a pročítám kde co ...děkuji za uvítání

kacikaci
23. kvě 2014

@werinka1 zkus zaaretovat přední kola, to se jede líp

lucik024
23. kvě 2014

@agneszka ahojj ,jak ti probíha těhotenství ? Z které částí Ovy jsi ?

koksi
26. kvě 2014

@werinka1 já jsem si nechala ušít clony - dávala jsem tu kdysi odkaz a SUPER!!!! plínky mi holky strhávaly...to fungovalo jen když spaly protože ve městě když jsme jely a byly vzhuru jim vadilo že přes to nevidí takže to šlo pryč během pár vteřin. Ty clony jsou super. Jsou dost dlouhé na to aby clonily ale pritom dítko vidělo v pohodě ven takže já jsem spokojená moc. Myslela jsem si že je bubu třeba sundávat když bude zataženo apod.ale vozím je tam furt. Kočár mám navíc černý a clony jsem nechala ušít tm.růžové takže to krásně kočárek i oživilo. Jak bude chvilka vyfotím ,-)

werinka1
27. kvě 2014

@koksi no bezva.já tu hledala ten odkaz ale už jsem ho nenašla.vim ze jsi sem nějaký dávala.hod ho sem prodim ještě znova.moc díky.

koksi
27. kvě 2014

@werinka1 tady to máš ,-) http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36154235&tab=1 a já jsem fakt moc spokojená. Holky za to netahají , krásně to drží, když to není potřeba jde to schovat jakoby do boudičky...paráda... fakt ti to zítra nafotím ,-) ať vidíš na živo na dvojkočárku.... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru