Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mosquito
21. pro 2015

Holky, zitra jdu na dalsi kobtrolu v 10+5. Po mesici. Jsem strasne nervozni. Moc se bojim, abych zas neslysela spatne zpravy. Doufam, ze mi zitra zamavaji oba prckove. Hezky vecer.

jitkacross
21. pro 2015

@mosquito určitě to bude ok ☺budeme držet palce 😉

mosquito
21. pro 2015

@kamaxet krasny vek 🙂 mne je 36 a take stale cekam na sve prvni. Drzim palce. Moc :-*

mishkacz
22. pro 2015

Ahoj holky, tak mame za sebou 2.screen, vse naprosto v poradku a cekame 2 holcicky 🙂 vcera jsem zacala 22.tt a zatim se vaha stale drzi +2kg od zacatku tehu, ale brisko roste snad kazdym dnem :D

zoot
22. pro 2015

@mishkacz zavidim, ze ti nestoupa vaha 🙂 a gratuluju k holcickam

mishkacz
22. pro 2015

@zoot hodne se hlidam a taky jsem mela vyssi startovni vahu. Ale tak nejvic se pry pribira v druhe pulce tehu tak snad se to netyka i me 🙂

zoot
23. pro 2015

@mishkacz ja jsem zacla pribirat zacatkem druheho trimestru. Ted se to dikybohu trochu zastavilo. Dietu nedrzim, ale ze bych se nejak prejidala, to se rict neda...

zubule
26. pro 2015

Zdravím všechny maminky, a přeji všem, aby měli hodně trpělivosti ke konci těhotenství a nepřepínaly své síly... 🙂
Jsem zřejmě toho důkazem...i když si nemyslím, že pečení cukroví (pouze 4 druhy), občasné vytření podlahy ve svém tempu a běžný úklid v bytě, vyvolaly předčasný porod v 31+0 tt. Holčičky se narodily narodily zdravé. Karolínka měla 42cm a 1670 g, Evelínka 40 cm a 1420g. Týden musely být v inkubátoru, ale nyní už jsou obě ve vyhřívaným lůžku a příbírají každým dnem. Držte nám pěstičky... 🙂
Evelínka už předběhla svou porodní váhu, ale sestřička na ní zřejmě čeká, aby spolu brzy mohly být u maminky, tatínka a starší sestry. Karolínka začíná pomalu sát zatím jen ze savičky, ale vzhledem k tomu, kdy se narodily, tak to je pro mně osobní úspěch. Jsou to naše šikulky, milujeme je a věříme, že budou brzy s námi doma... 🙂 🙂 🙂

jitkacross
26. pro 2015

@zubule gratuluji a jak píšeš nejlépe pokud to jde hodně odpočívat ke konci je to opravdu hodně náročné psychicky i fyzicky 😉

wochy79
26. pro 2015

Tak jsem si skocila do Krce pro jistotu a obe maji ŽV a srdecni akci ufff snad uz bude vse ok

kamaxet
26. pro 2015

Moc drzím palce zubule, verím že holčičky budou již jenom prospívat a když začíná sát , tak je to opravdu mooc velká šikulka a bude i jeji segra to je jasné 🙂 nase berusky se zatim jenom ozývaji v bříšku . díky za tvoje sdílení a všechny ti tady drzíme určitě palce at ty berusky jenom rostou a rostou .
budte všechny zdrávy.

zoot
27. pro 2015

@zubule gratuluju moc k holcickam 🙂 Na to, jak brzy se narodily, myslim, maji krasnou vahu. Preju at jde vse dobre, holky rychle rostou a delaji samou radost 🙂 PS: Neobvinuj se!

zubule
28. pro 2015

děkujeme všem a i Vám držíme pěstičky, ať jste zdrávy a zdraví, protože to je nejdůležitější... 🙂 Hodně štěstí a mějte se krásně. 🙂 🙂 🙂
@zoot ano, to máš pravdu....člověk si v hlavě musí srovnat vše, a nesmí si nic vyčítat, protože tak to ta příroda zařídila 🙂

mosquito
28. pro 2015

@zubule velka gratulace. Preji holcickam at uz brzy muzou byt doma u vsech, kteri je miluji. 🙂

babanci
28. pro 2015

Moc držím palce maminkám s dvojčátky. Moje kolegyně má taky dvojčata,dnes uż dvacetiletá ,tak vím,co to dalo práce je zaopatřit a vychovat.

zluva
2. led 2016

Ahoj holky, pokud to nevadi, jeste bych se vtirla. Parkrat jsem nakoukla uz drive, ale mela jsem v prvnim trimestru strach. Pred dvema lety jsem potratila v 11.tt. Stat se muze kdykoli cokoli, to je jasne, ale jsem malinko klidnejsi, zacinam 13tt A cekam dvojvajecna dvojcatka. Doma uz jedno ditko mame. 6ti letou holcicku.

Jinak ja zatim pribrala cca 2-2,5kg. Cely prvni trimestr mi bylo fakt spatne, uz to ale zacina byt lepsi.

zoot
2. led 2016

@zluva to vis, ze se vtirni 🙂 Gratuluju k postupu do druheho trimestru 🙂

@zubule tak co, jak se dari holcickam?

Jinak me holky v 25 tydnu uz pekne boli stydka kost. Mate, nebo mela jste to nektera taky? Z prvniho tehotenstvi to neznam...

zluva
3. led 2016

@zoot ja zatim az na ty nevolnosti a ze zacatku dusnost nic.
Jak mas stare prvni ditko?

mosquito
3. led 2016

@zluva to jsme na tom stejně, já jsem také ve 13tt 🙂 Prodělal jsem si dvě zamlklá těhu a teď věřím, že už se vše daří tak, jak má 🙂 To je fajn, že víš, že mimina jsou dvojvaječná. My víme, že každé má svůj obal, ale nic víc, doktor se klaní spíš k tomu, že jsou také dvojvaječná. Tak uvidíme 🙂 Držím ti palce 🙂

zluva
3. led 2016

@mosquito no mne dr rekla, ze dvojvajecna jsou. Asi proto, ze byla miminka dal od sebe 🙂 Tobe take drzim palce a kdy mas teoreticky termin?

zluva
3. led 2016

Holky jeste by me zajimalo, jestli jste chtely znat pohlavi deti? Kazdy mi rika, ze jsem divna, kdyz ho nechci vedet, ale mne je to fakt jedno. Hlavne aby byly obe deti zdrave.

mosquito
3. led 2016

@zluva Dle MS 14.7., ale na předvánoční kontrole bylo jedno miminko o den víc a druhé o 4 dny víc (snad třídenní rozdíl mezi miminkama není nic vážného - a to se mi ještě zdálo, že to druhé mimminko dr. změřil i s nožičkama). Na screeningu by nám asi měli říct termín dle stáří plodu, že?

mosquito
3. led 2016

@zluva to je přeci každého věc 🙂 Já bych to nevydržela a určitě to chci vědět, protože se těším na nákupy, i když stejně bych kupovala spíš neutrální věci od kočárku po oblečení 🙂 Ale jak říkáš, hlavně ať jsou obě miminka zdravá 🙂

zluva
3. led 2016

@mosquito u me je jedno mimi take o tri dny dopredu 🙂 Nemyslim, ze by to byl problem. Dr. s tim byla v pohode.

zluva
3. led 2016

@mosquito jj na screeningu by meli rict vse do detailu. Ja jdu pristi tyden. Jsem moc zvedava a doufam, ze vsechno bude ok. Byla jsem na utz naposledy v pulce prosince.

mosquito
3. led 2016

@zluva ted jsi me uklidnila. Děkuji 🙂 Kdy mas termin ty?

zluva
3. led 2016

Ofiko nekdy kolem 16,17.7, ale pry mam ocekavat spis zacatek cervence.

mosquito
3. led 2016

@zluva hm, ona dvojcatka byvaji driv. Jsem zvedava, jaky nam daji termin na tom screeningu.

mishkacz
4. led 2016

Ahoj holky 🙂 tak mam za sebou prvni kontrolu v novem roce 🙂 obe holcicky jsou v poradku, dostala jsem zadanku na cukr a v prukazce mam napsano T 52mm, takze to je asi cipek ne? Jo a pres Vanoce jsem pribrala 1kg 😖 jinak dnes zaciname 24.tt a celkovy narust vahy od zacatku tehu jsou 3kg. Termin mame stale 2.5. ale stejne me dele jak do pul dubna tehu nenechaji 🙂
Co se tyce stari miminek, tak u nas uz od zacatku jsou mimi 2dny od sebe a pry u dvojvajecnych to je bezne a normalni, ze jsou i nekolik dni od sebe. Dulezite je, jak rostou 🙂

zluva
4. led 2016

@mishkacz gratuluji 🙂 At se holcickam dari.
Ty mas pritustek jen 3 kg ve 24tt? To ja budu velryba :D mam ve 13tt 2 kg hore. Kolik jsi mela pocatecni vahu prosim?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru