Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

luwa_s
27. led 2016

Přítele se drž 🙂. Já mám doma příšerného pesimistu.

zluva
27. led 2016

@mosquito jj jsou po dvojcatech stejne. My si je zatim nechame v loznici, a pak se uvidi. Mista mame taky tak tak. Ale 2 dalsi uz sw nejak vejdou 🙂

zluva
27. led 2016

@mosquito ale zatim je mame jen objednane od jedne mamky dvojcat. Prijdou v unoru 🙂

marticcelli
28. led 2016

@mosquito ahoj, me test na cukrovku vysel diky Bohu dobre, ale nevim, jak bych dopadla, kdybych nemela zakaz sladkeho kvuli zanetum..uplne jsem na sladkem ujizdela.. dle dnesniho mereni maji obe mimca kolem dvou kil, coz mi prijde hodne, ale asi se maji v brisku dobre 🙂

zoot
28. led 2016

@mosquito Ahoj, ja ji mam. Glykemie na lacno mi vysla 5,2, takze rovnou dietka a 3x tydne si merim cukr (na lacno a po hlavnich jidlech). Docela to jde, prestala jsem pribirat a cukr se drzi tam, kde ma 🙂 Neni to nic hrozneho a u dvojcat je to pry opravdu castejsi. Hlavne to udrzet na spravnych hladinach, pokud se to pomoci diety nebude darit, tak inzulin.

mosquito
29. led 2016

@zluva To vám závidím, že se vám obě postýlky vejdou do ložnice. My jsme teď rekonstruovali a ložnici si zmenšili, abychom měli navíc takovou jako technickou místnost (pracovna, šatna). No a tak postýlky nemáme kam dát 😀 Holt to bude o improvizaci. Teď si spoustu věcí naplánuju a kdo ví, jak to bude ve skutečnosti. Třeba teď jsem na 100% rozhodnutá, že budu látkovat a nakonec to bude takový masakr, že budu ráda za jednorázovky a látkové plíny nepoužité prodám dál 😀
Postýlky se mi líbí. My taky sháníme takovouhle klasiku. Dřevěná postýlka s nastavitelným roštem, který je prodyšný. Koupíme nové matrace a je to 🙂

mosquito
29. led 2016

@luwa_s všechno má své pro a proti. Já mám zas přítele flegmatika. Většinou je ta jeho klidná povaha super, ale vzhledem k tomu, že já jsem docela výbušná a rychlá, tak se to občas střetne 🙂 Ale my děti ještě nemáme, tak vlastně nevíme do čeho jdeme, tak možná proto i to nadšení 🙂 Je pravda, že mám dvouletou zkušenost s hlídáním dvojčat jako au pairka. Přijela jsem měsíc před tím, než se holky narodily, takže mám nějakou představu co a jak. Ale každý prcek je jiný, tak to určitě bude úplně jinak než si já naplánuji 😀

mosquito
29. led 2016

@marticcelli tak to gratuluji 🙂 Já na sladkém ujížděla před těhu. Teď ani moc chuť nemám. Ale když vidím, že to není jen o sladkostech, ale ty sacharidy jsou úplně ve všem 😀 Docela jsem i za tu dietu ráda. V práci jsem za poslední roky dost přibrala a tímhle si třeba zvyknu na zdravější stravování a jak mi řekla sestra, alespoň v těhu tolik nepřiberu. 😀

mosquito
29. led 2016

@zoot Mně vyšla taky 5,2 a gyndr mě poslal na OGTT, tam už byla hodnota 6,08. Nemusela jsem už nic pít, jen jsem dostala papíry s informacemi a příští čtvrtek strávím svůj první cukrový den v nemocnici. Snažím se tedy jíst podle jídelníčku, co jsem našla na internetu, ale je to docela náročné. Pořád vážím, čtu kolik co má sacharidů. Přítel řekl, že se ke mně připojí ať nevařím jen jednu porci. Tak snad to zvládnu i nějak rozpočítat. Udělám vždycky 3 porce, já sním jednu a on zbytek 🙂 Doufám, že také bude stačit ta dieta. Uvidím, jak dopadneme v nemocnici 🙂

zoot
29. led 2016

@mosquito neni to nic sloziteho, mne dala diabetolozka prehled, kolik ma ktera potravina a jde to 🙂 nevarim teda svickovy a tak, vetsinou maso priloha zelenina, nebo testoviny se yeleninovou omackou a syrem, to se pak pocita snadno. Dulezity je taky rozlozeni sacharidu behem dne a dodrzovani odstupu mezi jednotlivymi jidly. Dr mi doporucila stranky tehotenskacukrovka.cz, tam jsou i prehledy potravim a vzorovy jidelnicek. A cukr se mi dari drzet na uzde. 🙂 Ja teda na cely den do nemocnice nemusim, budu chodit jenom na kontroly jednou za tri tydny. A cukr si merim doma.

zoot
29. led 2016

@mosquito jinak ja jsem u prvniho docela dlouho latkovala (kvuli zivotnimu prostredi a uspore penez), ale nakonec jsem se na to vybodla. To nekonecny prani, veseni, skladani, kompletovani me ubijelo... Ale podl me je to tim, ze jsem zvolila spatny typ plinky. Nejradsi jsem mela plenku s "chobotem" zapnutou snappi sponkou a na to svrchni vlnacky 🙂 Naopak pleny typu all in one, kterych jsem mela asi 20 me vyslovene vytacely. Mozna je to i o znacce. Nevim. Ale urcite te nechci odrazovat, latkovani je super, jen si clovek musi najit, co mu vyhovuje a musi ho to bavit.

zluva
29. led 2016

Ahoj holky, tak ja po dnesni kontrole vse v poradku. 😊miminka se maji cile k svetu. Maji i rtiky v poradku. Kontrolovaly jsme s pani doktorkou snad vsechno 🙂 a pak se trosku prorekla a rekla mi pohlavi jednoho miminka, ktere nam porad ukazovalo prdelku. Takze vim, ze budeme mit urco jednoho klucika 😆

zluva
29. led 2016

@mosquito jj uvidime, jak se to vsechno vyvine. Tezko ted planovat. Ja byla take au-pair, ale hlodala jsem jen jedno ditko. Takze s dvojcaty zkusenosti nemam....jdu do toho rovnyma nohama 😄 Nic jineho mi ani nezbyva.

mosquito
29. led 2016

@zluva A to druhé pořád nic? 🙂

mosquito
29. led 2016

@zluva já si stejně myslím, že nakonec bude všechno úplně jinak, než si to představuju 😀

mosquito
29. led 2016

@zoot Já chci zatím zkusit klasické čtvercovky a k tomu vkládací. A uvidíme. Taky se mi líbí ty kalhotkové s chobotem na snapi sponku. No, řeknu vám v červenci 😀

zluva
29. led 2016

@zoot ja na rovinu latkovat nebudu. Asi bych to absolutne nedavala..jeste se starsim ditetem ve skole...

Jo a jak jste na tom s pribiranim? Ja s hruzou zjistila, ze mam uz 5 kg nahore 😮

zluva
29. led 2016

@mosquito druhe porad nic. Ale je pry take mozne, ze jsme videli to druhe a schovavalo se prvni 😆

mosquito
29. led 2016

@zluva Já jsem přibrala 3kg, ale teď s tou dietou si myslím, že moc přibírat nebudu.

mosquito
29. led 2016

@zluva Takže v tom případě už byste věděli obě pohlaví? 😉

zoot
29. led 2016

@zluva A v kterym jsi tydnu? Ja v 29tt a mam nahore 10kg. Ale jenom diky diete, jinak uz bych mela tak 15 minimalne ☹ Nastesti jsem ted trosku zhubla, kdyby to slo rychle jako predtim, tak bych mela na konci plus 25 ☹

zluva
29. led 2016

@mosquito pokud se prohodili, tak bychom znali obe pohlavi jj 😄

zluva
29. led 2016

@zoot ja jsem teprve v sestnactem tydnu! A neprijde mi, ze bych jedla nejak vic. Jim stejne jako driv, ale uz mam 56 kg a pribira se nejvic ke konci tehu...

mosquito
29. led 2016

@zluva A? 🙂

mosquito
29. led 2016

@zluva
@zoot tak jsem se dnes zvážila a mám o kilo méně. Takže nahoře 2kg za 16 týdnů. Holky, já mám ale pořád hlad a nemůžu si nic dát. To je děsný 😠

zluva
29. led 2016

@mosquito ale to mi nevime jestli se prohodilo nebo ne. ☺Musela by videt obe pohlavi deti pri jednom ultrazvuku. Coz se zatim nepodarilo...

zluva
29. led 2016

@mosquito tak to ses dobra. Mne ta kila naskakujou snad z vody 🙂 ale co. Hlavne ze jsou mimi v pohode

mosquito
29. led 2016

@zluva já jsem ti zvědavá, jako kdybych čekala na vlastní 🙂 Na velkém UTZ v 16tt nám řekli, že s pohlavím už můžeme počítat, tak už začínáme nakupovat i klučičí věci. Ale lepší holka v modré než kluk v růžové 🙂

mosquito
29. led 2016

@zluva no mně nic jiného nezbývá, než držet tu dietu a chci to dělat dobře, tak si to hlídám. Stačily dva dny a už je to znát, snad se alespoň ten žaludek scvrkne a zvyknu si i já. 56kg? To jsem měla tak na základce 😀

zluva
29. led 2016

@mosquito 😆

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru