Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kamaxet
23. únor 2016

@zoot
ahojky , začala jsem 31 týden , holčičky se mi krasně hýbou nekdy až moc🙂 a jsou hlavičkama dolů , tak vubec netusím jestli to pujde přirozeně nebo ne . zvažuji ten předporodní kurz jen ani moc nevím kam jít nezjištovala jsem to nemáte nejaké typy v praze? jo a co se Podolí týče jak to tam probíhá ty kontroly tesne pred porodem? zoot prosím čekala jsi dlouho? komunikuji ti doktoři v pohodě nebo jsou skoupý na slovo? slyšela jsem že se človek dostane pokaždé k jinému doktorovi když ma poradnu -je to tak ?
Jsme si říkala že se poptám doktora jestli si můžu vybrat typ porodu nebo jestli je to opravdu pouze na porodníkovi. Jinak si myslím že i standard je v Podolí OK , človek by neměl být rozhýčkaný . Je tam vše co potrebuje jedna rodička si myslím . a když ma clovek nadstandard tak je tam sám a ani si nemuze vymenit s někým zkusenosti , kamoska tam rodila a dodnes ma z porodnice kamošku tak si myslím že i tohle je výhoda. kdy mas termin? tak ahoj IVETA

zoot
23. únor 2016

@kamaxet Ahoj, urcite v Podoli poradaji predporodni kurzy, posivej se na jejich stranky, bude tam info. Ja chodim do Podoli od 20tt na poradnu, doktori se tam stridaji, ale vubec to neni na skodu, maji tam tvou kartu a vsechny informace. A jsou mili vsichni. Minule mi doktorka rikala, ze tak mesic pred porodem pujdu na konzultaci k docentce XY, ktera to tam ma pod palcem, abychom domluvily pripadne nalezitosti porodu. termin mam 22.4. V Podoli nechavaji rodit max v 38+6, takze o tyden driv.

kamaxet
26. únor 2016

Ahojky tak super jsem ráda a jsou tam všichni milí. Tak máme podobně termin ja mám 25.4.
Myslela jsi to tak, že te nenechaji s dvojčátky déle čekat než do 38 +6 ano? Kamošku tam vytrapili s přorozeným porodem ale kluk byl již velký prenášela jej asi 10 dní tak nejak si ríkám, že asi vedeli že když to za 10 hodin otvírání se a pote tlačení nedala že to již asi nedá . a nechali ji 24 hodin trapit - zvlastní prý doba porodní je 24 hodin . I tak nakonec sla císarem protože to díte melo 4 kila . Takže ten fakt co píšeš 38 + 6 platí jenom u dvojčátek nebo u toho jaký doktor to riká a má akorát službu či co?
tak uvítám zprávu od tebe jaká byla konzultace s dobtorkou XY co to tam má pod palcem a co bude po tobe chtít nebo jaké náležitosti porodu budete probírat .DÍKY MOC
Jinak předporodní kurzy jsme na stránkách Podolí nenašla tak nevím jsem slepa? ja nasla jenom tohle :
http://www.babyonline.cz/porodnice/ustav-pro-pe...
každopádne díky za info a to co tam píše pán jako zkušenost tak také nic moc ale holt každý to má jinak není potřeba se bát. Tak kdyz nezapomenes napis dojmy z pani doktorkou🙂 díky iveta

kamaxet
26. únor 2016

Moc pěkný kočárek to je TFK? ani bych neřekla ja viděla pouze tu sportovní verzi tak mně ty korbičky nic neříkaji.Také jsou tak malé a uzké jako Easy Walker ? ja meřila šíři easy walkeru jedné korby a je to 29 cm to jsme zvedavá jak dlouho to vydrzí a nebudou tam holky stísněné. 🙂 ještě že dvojčátka jso mensi zpravidla.

kyticka86
27. únor 2016

Ahojte holky, ráda bych se vás na něco zeptala. Dopředu se omlouvám za delší příspěvek. Je mi 30 let a čekám dvojvaječná dvojčata a jsem teď v běžícím 16tt. Na poslední kontrole jsem byla v běžícím 14tt.

1. Jak často chodíte na kontroly? A jak kontroly vypadají?

Já jdu teď až po 3 týdnech (naposledy jsem byla ve 14tt na NT screeningu), tedy jdu na další až v 17tt. Vždy dám moč sestře, kontrola tlaku, vážení a pak asi 3 minutový UTZ. Žádná kontrola čípku a ani spodku. Je to dobře? Neměl by čípek (a spodek) vizuálně kontrolovat?

2. Nutil vás doktor do triple testů po vynikajících výsledcích NT screeningu?

Mně vyšly na NT rizika 1:10000 a 1:50000 a přesto mě nutí do triplu.. Vlastně se o tom ani nediskutuje.

3. Možná jsem jen vystrašená a přecitlivělá, ale uvažuju o změně gynekologa (už jsem si našla jiného, který by mě vzal a má parádní reference a hodnocení tady na emiminu).

Vadí mi, že můj doktor nic neřeší. Na dotazy vůbec nereaguje, maximálně mávne rukou a dá oči v sloup.
Mám strach, protože nevím, jestli je normální, abych cítila v tomto týdnu občasné tlaky na konečník (možná hemerodidy, možná něco jiného..). Když jsem volala do ordinace, abych se zeptala, zdali je to normální, nedostala jsem se ani přes setru, která po telefonu dělala sama závěry. Řekla, že tento problém s těhotenstvím nijak nesouvisí a mám to řešit s obvoďákem. Ale tlak na konečník (a případně hemeroidy jsou v těhu časté, je toho plný net a píší to i v knihách). Když jsem jí řekla, že obvoďáka mám daleko (bydlím v jiném městě, než dříve), tak mi řekla, že to mám řešit telefonicky. Prostě k doktorovi jsem se vůbec nedovolala a odpálkovala mě sestra. Navíc vím, že i kdybych se dovolala, tak dá oči v sloup a nebude to řešit.

Minule (v 14tt) jsem si stěžovala na zelený svědivý výtok. Doufala jsem, že provede stěr (a taky konečně zkontroluje ten čípek). Ale doktor málv rukou a řekl, že sem přecitlivělá a nic to není. Ale problémy přetrvávají..

Holky změnily byste doktora na mém místě?

pavlapavlapavlapavla
27. únor 2016

@kyticka86 AHOJ ... tak já čekám mono-mono dvojčátka - jednovaječná dvojčata. Chodím na kontroly co čtrnáct dní a myslím, že ty už jsi v takovém stádiu těhu, že i u tebe s dvojčátkama by to tak mělo být. Vždy provede kontrolu čípku - pohmatem a poté ultrazvuk cca dvacet minutek. Pupíky, hlavičky, kostičky a průtoky pupečníkem .. já to mám teda složitější že je to nejrizikovější těhu, tak asi si dává více záležet, ale myslím, že u dvojčátek by kontrola měla být. Teď jsem 20+1 - tedy 21 týden a před čtrnácti dnama mi začala poprvé měřit i dělohu centimetrem. Jo a kouká i na placentu. Jinak tripl testy co mám načtený u dvojčat nemají cenu. Jsou dělaný na jedno miminko a tak u dvojčat vychází většinou špatně. A právě i tak se kolikrát když vyjde test blbě teprve maminka dozví, že čeká dvojčata 😀 .. takže být tebou .. pokud nt screening vyšel dobře, tak na žádné tripl testy nechoď. Mě vyšly taky dobře a nikdo se o triplech ani nezmínil .. tak snad jsem ti zodpověděla dost otázek a kdybych ti mohla pomoci, tak písni 😀 😀 ... jooo a k tomu výtoku a jinak k otázkám. Doktoři jsou tam od toho aby se ti věnovali a odpovídali. A zrovna v těhu, kdy je těch gyne problémů víc a otázek víc a mohou nastat jakékoliv problémy by je měli řešit a zodpovídat. Už přeci nejde jen o tebe, ale i o miminko ...

plea
27. únor 2016

@kyticka86 ahoj, dnes som začala 19tt a u svojho gynekológa som bola zatiaľ trikrát + raz u iného na screeningu. Prvé dva razy si nevšimol, že čakám dvojčatá, na screeningu sa na to prišlo a potom som šla zasa k svojmu s tým, že ma asi začne kontrolovať častejšie, alebo dôkladnejšie, ale popravde žiadna zmena. Kontrola raz za mesiac (to má zrovna voľno, takže tentokrát až za 5 týždňov a hneď týždeň an to veľký ultrazvuk v Prenatalu), cca trojminútový ultrazvuk a konštatovanie "vidíte, hýbu sa, takže je jasné, že sú vitálne a to je hlavné". U sestry meranie tlaku, nechala si nadiktovať váhu a odovzdala som moč... Krv mi vzali keď som tam bola druhýkrát, na výsledky som sa musela sama spýtať (pretože viem, že mám Rh - , čakala som že ma nejak informuje čo bude inak) a povedal že infekcie žiadne a Rh - mi založil ako poznámku do prukazky, žiadne ďalšie info. Triply mi ani nespomenul (asi keby som odmietla screening, bude to inak). Som z toho trochu rozpačitá, síce keď sa spýtam, tak vždy slušne (a stručne) odpovie, ale netuším či sa mám dožadovať aby mi skontroloval čípek atď... Na druhej strane si vravím, že v zahraničí sú tiež kontroly a ultrazvuky omnoho menej časté, ten screningový ultrazvuk bol aj tak najpresnejší a kým nemám nejaký problém, tak čím menej zásahov, tým lepšie. U Tvojho doktora by mi najviac vadila tá neochota a arogancia. Neviem si predstaviť, že by ma sestra odmietla prepojiť keď o to žiadam, alebo by ma doktor označil za precitlivelú.

zoot
27. únor 2016

@kyticka86 chodím od 20tt na kontroly do porodnice, poslala mě tam moje gyndarka (problém nebyl), ze by raději, ať jsem pod dohledem profíků. Čekám taky bi-bi, kontroly jednou za 3 týdny, pokaždé utz, kde kontrolují správný růst a jiné věci, pokaždé kontrola délky čípku utz. Podle mě je na doktorovi, jestli ti čípek bude kontrolovat, nebo ne. U minulého těhotenství mi to taky nemerila. Pokud doktor neochotně odpovídá na tvé otázky, neboj se ho změnit.

mishkacz
28. únor 2016

@kyticka86 Cekam bi-bi (dvojvajecna) dvojcatka. Na kontroly chodim kazdych 14dni. Vzdy jen kontrola moci a tlaku, doktor se zepta, jak se citim. UTZ jsem mela pouze v 8.tt (potvrzeni tehu), ve 12.tt (1.screen) a 21.tt (2.screen). Cipek mi zacal doktor kontrolovat az po 22.tt, do te doby vubec. Jinak pred 14dny jsem byla poprve v poradne v porodnici (poslal me tam muj gyndar, ze uz budu chodit do poradny tam a ne k nemu). Zitra me ceka dalsi poradna v porodnici, 3.screen (jsem 31.tt)

mishkacz
29. únor 2016

Tak mame za sebou druhou navstevu v porodnici. Dnes 30+1, delali nam 3.screen. Obe princezny naprosto v poradku, Leontylka 1470g, Natalka 1500g... Leontynka ukazkove hlavickou dolu, ale Natalka hlavickou nahoru ☹ Pry ma jeste misto a cas se otocit, tak musime doufat, nechce se mi pod kudlu ☹

pavlapavlapavlapavla
29. únor 2016

@mishkacz sikulky malicke 🙂. Uz bych taky chtela aby byly mije holky tak velike 🙂

zoot
29. únor 2016

@mishkacz mne se nejak touhle dobou otocilo, takze neves hlavu 🙂

mishkacz
29. únor 2016

@zoot Jj nevesim, zrovna mi pise nekolik maminek dvojcat na FB, ze se jim mimi pretocilo par dni pred porodem, takze do posledni chvile muzeme doufat, nadeje umira posledni :D

@pavlapavlapavlapavla ja si porad pamatuji, jakou jsem mela strasnou radost, kdyz mi doktor oznamil, ze miminka maji 13 a 14mm (8.tt) :D :D tenkrat mi to prislo uzasny, jak uz jsou veliky :D :D Porad si nemuzu zvyknout, jak strasne rychle to utika <3

pavlapavlapavlapavla
29. únor 2016

@mishkacz nooo tak to tti prejz, ze ti to utika. Me teda vubec ☹. A furt pocitam tydny abych byla alespin v nejakem rozumnem, aby kdyby holky chtely na svet, tak aby mely sanci do s doktorama dohnat 🙂

zluva
29. únor 2016

@mishkacz tyyyjo, to uz vsechno takhle vite jo? To jsou veci. I vaha miminek je pekna na 30. Tyden. Tak at v klidku a bez problemu dojdete az do konce tehu 🙂 Me jeden rostak tedka busi asi rucickou do mocaku 🙂

zluva
29. únor 2016

Ja jdu na kntrolu v pondeli. Jsem zvedava, jak mimca povyrostla 🙂 Uz mame dokonce i kocarek a komplet vybaveni ke kocarku. Tak to nejdulezitejsi mam z krku. 🙂

mishkacz
29. únor 2016

@zluva Nam prijde kocarek tento tyden, tak jsem zvedava 🙂

zluva
1. bře 2016

@mishkacz a ktery kocarek jst

zluva
1. bře 2016

@mishkacz a ktery kocarek jste nakonec zvolili?

mishkacz
1. bře 2016

@zluva TFK Twinner Twist Duo 🙂 jsme pro nej rozhodnuti uz dlouho, ale nemeli jsme ho nikde pobliz a nebo predrazena cena. Nakonec jsme ale sehnali, tak se moc tesim. Je tedy pouzivany 2roky, ale naprosto v poradku, zkontrolovany servisem, takze na nej budeme mit 6mes zaruku a dame za nej 11600Kc (sportak i korbicky)

zluva
1. bře 2016

@mishkacz to je super 🙂 taky jsmr koupili tfk 🙂 barvu mudd. A je vymazlenej. Za sportacek a korbicky 15000 a pani pridala jeste deky, hracky a spoustu prislusenstvi, takze si taky myslim, ze dobry kup. Uz se tesim, az si tam miminka nacincam 🙆

mishkacz
1. bře 2016

@zluva My budeme mit sedou barvu 🙂

zluva
2. bře 2016

Holky jeste jsem se chtela poptat na kojici polstar, budete kupovat? Popripade jaky? Myslite ze je nutnosti ten dvojceci polstar friends?

mishkacz
2. bře 2016

@zluva Kojici polstar si budu brat, ale klasicky ten dlouhy vyplneny kulickama. Tandemove kojit nebudu, takze dvojceci kojici polstar pro me zbytecny

zluva
2. bře 2016

@mishkacz ja byh to prave rada vyzkousela tandemem. Nevim, na kolik to bude uskutecnitelne, ale chtela bych to vyzkouset..

uhz
2. bře 2016

@zluva já ho budu brát po kamarádce s dvojčaty... nemohla si ho vynachválit, nepropadá se jak ty laciné kuličkové, krásně drží, dá se pohodlně kojit zaráz.. používala až asi do 13 měsísů

zluva
2. bře 2016

@uhz kojila tandem?

uhz
2. bře 2016

@zluva ano, prý to člověku dost pomůže, neb kojit na střídačku, tak by člověk nedělal nic jiného

zluva
2. bře 2016

@uhz prave proto se chystam vyzkouset tandemove kojeni...

uhz
2. bře 2016

@zluva jako těžko říct, co nás čeká, já vůbec netuším, ráda bych to ale určitě minimálně zkusila taky a kéž by to šlo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru