Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mosquito
15. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla Další holčičky, to je hezké. Mně tedy trochu "štve", že nebudu dělat culíčky, ale třeba kluky zas naučím, aby mi už jako malí masírovali záda 😀

mosquito
15. bře 2016

@plea Já měla už špatné hodnoty z krve na lačno při testech v prosinci - to byla tuším krev k prvotrimestrálnímu screeningu. Bylo to jen trochu, ale doktor me na OGTT poslat hned v 16tt a už na lačno jsem měla hodnotu zvýšenou, tak jsem ani ten cukrový sirup nemusela pít. Týden na to, jsem byla celý den v nemocnici, měřili mi krev po jídle a měla jsm sezení v nutriční poradně. Po měsíci jsem šla na tento glykemický profil znovu a to mi vyšly vyšší hodnoty po snídani, tak jsem tam zůstala přes noc a druhý den šla do diabetologické poradny. Tam mi dali glukometr, zítra jim mám volat výsledky. Jenže jsem chytla zánět průdušek, beru antibiotika, piju čaj, občas si dám med, sirup na kašel, tak nevím, jestli to výsledky nějak neznehodnotí, protože mi ty hodnoty tak divně skáčou. No, uvidím zítra. Na ty OGTT testy se chodí kolem 25tt tuším.

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

mosguito 🙂 masaze budou super 🙂 .. ja uz se mooooc na ty nase cacorky tesim. Porad se bojim, aby bylo vsechno v poradku, aby jsme vydrzely 3 v 1 do nejakeho normalniho mesice .. snad ted uz bude vsechno ok. Chtela bych mit uz alespon 30 tyden na dosah 🙂 a nejlip uz holky u sebe 🙂

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

jj OGTT od 24 do 28 tt

zluva
15. bře 2016

@mishkacz ja mam taky porad nizkej tlak.... dnes jsem byla na neplanovane kontrole. Nebylo mi dobre. Nastesti se jem roztahuje deloha a v ni je vse v poradku. Cipek dlouhy a mimca se maji cile k svetu. TOBE uz se to ale krati, jdes do finale 🙂 Drzim pesti v cilove rovince ;)

zoot
15. bře 2016

ahoj holky.. Ja mam pocit, ze už brzy puknu.. Jsem 35tt a už si sama ani neobuju ponožky. V břiše 5kg živé váhy. Už se opravdu moc těším, až to bude za mnou, ale samozřejmě si stále statečně říkám, hlavně, ať jsou tam co nejdyl 😀

plea
15. bře 2016

@mosquito Díky za vysvetlenie, na ďalšiu kontrolu mám ísť až v 25. tt, tak sa asi podrobnosti o OGTT dozviem tam. Krv mi brali len dvakrát, raz na screening v Prenatalu a raz na zistenie Rh faktoru a prípadných infekcií, ani raz nepožadovali aby som prišla na lačno (a objednali ma až poobede, takže by som to ani nedala), takže mi asi žiaden test na cukor nerobili... No nič, tak uvidím, dúfam že sa mi to vyhne a Tebe skoré uzdravenie z toho zápalu priedušiek a nech tie hodnoty cukru nezlobia! 🙂

uhz
15. bře 2016

@zoot 35 tt, to je krása, kéž už bych tam taky byla :D

zluva
15. bře 2016

@zoot coze? Mimca maji 2500g kazde? To ses dobra, ze sis je tak vykrmila🙂 35tt uz je super! 🙂

zoot
15. bře 2016

@zluva ja taky cumela. A to bylo minuly tyden, obvod hlaviček 31cm 😀 Každopádně bych byla fakt rada, kdyby se nám provedly 3kg prdolove..

zluva
15. bře 2016

@zoot ja pri prvnim tehu mela jen jedno dite a dcera sama vazila 2600g! :D

zluva
15. bře 2016

@zoot a to se narodila ve 40tt!

mishkacz
15. bře 2016

@zoot Ja jsem 33.tt a taky uz sotva funguju. Jsem rada, ze se doplazim na zachod a do lednice :D Holky maji 1700 a 1900g, takze uz taky nejsou nejlehci. Leontynka (plod A) je niz a hlavickou dolu, pujde jako prvni, ale Natalka (plod B) je stale KP, nicmene pokud to aktualni stav dovoli, tak zkusime spontanni porod, cisari se chci pokud mozno vyhnout

zoot
15. bře 2016

@mishkacz tak to jsou taky pěkný! Polohy máme stejně. Dlouho byli hlavičkou a ted je A hlavou a B KP, taky bych raději prirozene ;) ale B se otočilo za poslední tyden, tak pořad doufám, ze se ještě vrátí zpátky.

mishkacz
15. bře 2016

@zoot No my mame stejnou polohu jako pred 14dny, takze sance, ze se pretoci je cim dal mensi, ale doktorka mi vcera rikala, ze je dost mozne, ze se dotoci az vyleze prvni. Protoze neni uplne KP, ale tzv. KP obliqa - hlavicku ma cca na 11.hod. Akorat se pry musi pri porodu hlidat, aby se neotocilo napric, to bych pak musela na akutni CS ☹ Mam to dokonce napsane i ve vcerejsi zpravy z porodnice i v jejich papirech, ze jsem naklonena spontannimu porodu. Kazdy na me kouka jak na blazna, ze chci rodit dvojcatka prirozene. A ja zase koukam na kazdou tehuli (s jednim mimi), ktera chce dobrovolne cisar, ikdyz neni treba :D

mosquito
15. bře 2016

@mishkacz také bych chtěla přirozeně, i když se toho už začínám bát. Jak jsou ale kluci natočení nevím. Podle ultrazvuku mi vždycky přišlo, že se v mém břiše oba vznáší na zádech 🙂

zoot
15. bře 2016

@mishkacz no přesně. Císař je dost těžká operace.. A starat se pak o 2 mimi?

mosquito
15. bře 2016

@plea U nás se chodí na OGTT do nemocnice. Na lačno hned ráno na sedmou a je to na celé dopoledne. Měří hodnoty cukru z krve na lačno, pak po vypití a pak ještě po nějakém čase, aby viděli, jak to klesá. U mě to prostě vyšlo blbě i bez OGTT. Myslím, že gyndař tě pošle se žádankou v tom 25tt automaticky. Ale těžko říct, jak to kde funguje. Děkuju, snad antibiotika brzy zaberou. Zítra si s tím cukrem volám na výsledky a nevím, jestli to i léky a sirupy můžou nějak ovlivnit...

mosquito
15. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla taky už bych chtěla, aby týden začínal trojkou. A taky se moc těším, až prckové budou s námi. Zrovna před pár dny jsem se dozvěděla, že kamarádka, se kterou jsem už pár let nebyla v kontaktu porodila dvojčátka ve 25tt. Už je to tři měsíce a všichni jsou v pořádku doma 🙂

mosquito
15. bře 2016

@zoot To už máš za pár 🙂 Já už si ponožky neobleču teď 🙂 Musím všechno udělat rychle a nejlépe hned napoprvé 😀 5kg, to už jsou pěkní macíci 🙂

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

@mosquito juj tak to museli byt prcicci. No ale vis co ... to meli vsichni fakt stesti, ze je vse ok, kdyz se narodili v 25 tydnu .. ja si rikam alespon 30-32. Idealne jjak je v planu v 35 🙂

mosquito
15. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla to měli velké štěstí. Ptala jsem se, co to způsobilo a neví. Najednou měla kontrakce a prý asi nějaká infekce. Plíce měli nevyvinuté, ale nakonec vše dobře dopadlo. Ale muselo to být pro všechny strašně těžké a vyčerpávající období. Přesně tak, alespoň 32 tt, ale když nejsou komplikace, tak to by mohlo být v pohodě. Jen je hrozný, že ty komplikace můžou přijít kdykoliv i z čistého nebe ☹ Ale to si nepřipouštím 🙂

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

@mosquito prave .. vse ok ok a z niceho nic :(

mosquito
15. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla Ale chmurné myšlenky jsou k ničemu. My to zvládnem na jedničku 🙂 Já tedy měla zas chvilku chmury, když tu pořád chrchlám div ty dva nevyprdnu, ale snad jim to zemětřesení moc nevadí 🙂

zluva
15. bře 2016

@zoot cisar neni tak strasnej jak se rika. Ja ho mela s epiduralem a byla jsem cilejsi nez holky po klasickym porodu 🙂 Nenechte se zadtrasit ;)

pavlapavlapavlapavla
15. bře 2016

@mosquito .. to je jasne, hlavne pozitivne 🙂. Jen u me byla cesta k miminku hooooooooodne dlouha a trnita a tak ted, kdyz uz jsme dosly tak daleko a citim ty zivoty v sobe bych nezvladla o ne prijit ... teda takovy kasel mas ??? Tak to nezavidim. Hlavne se opatrujte a odpocivejte a kulirujte ..

mosquito
15. bře 2016

@pavlapavlapavlapavla já mám za sebou dvě zamlklá těhu, ale hodně začátku - 9tt a 7tt. Když teď čtu, co všechno se může přihodit i později, tak si říkám, že takhle na začátku je to "brnkačka" oproti pozdějším týdnům. A teď věřím, že už nás nic nezastaví a klucí se narodí tak jak mají 🙂 Antibiotika zabírají, tak brzy už klucí budou plout zas klidnými vodami 😀

mosquito
15. bře 2016

@zluva já mám tedy velký respekt k císaři i k přirozenému porodu 🙂

zoot
15. bře 2016

Ja jsem si pořad říkala - aspoň do 30tt, pak 35tt, ted už bych chtěla dat ten 38 😀 Ideálně přirozený porod a miminka hned u sebe 🙂)) Ale moc si to nemaluju, už se mi trochu zvednut tlak a mam otoky, tak čekám ukončení tehu dřív kvůli preeklampsii (stejně jako u minulého těhotenství), uvidime. Už sena ne hrozne těším - jak budou vypadat a co to nakonec vlastně bude 🙂 Minuly porod jsem měla vyvolavany a ty bolesti, to bylo pěkný nekonečný tyrani bez přestávky. Takže taky mam respekt i z 'přirozeného ´ porodu. Ale ten císař - co jsem viděla holky po císaři, nevypadaly zrovna, ze si vyskakujou. A ja jsem hrozne miminka chtěla hned u sebe. Takže se to ve mne mele 🙂 Ale budu poslouchat doktory samozřejmě, nejsem blázen.

mosquito
15. bře 2016

@zoot přesně tak, já bych taky poslechla doktory, co mi doporučí. Ale už to fakt máte za pár. Utíká to nebo se to naopak teď vleče? Já jsem zvědavá jací budou 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru