Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zluva
6. dub 2016

@broucziyk nastup na MD si urcis sama 6 nebo 8 tydnu pred terminem porodu.

mosquito
6. dub 2016

@odvarkova Já si žádné kopmlikace nepřipouštím 🙂 Proč se stresovat zbytečně dopředu. Klukům věřím, že si u mě počkají ten správný čas 🙂 Pokud jsi i dříve rodila dřív, znamená to věší pravděpodobnost předčasného porodu i u dalšího těhotenství?

mosquito
6. dub 2016

@bobule2015 děkuju, zkouším dnes večer. Já mlíko naštěstí miluju 🙂

mosquito
6. dub 2016

@honeysun chci nastoupit 8týdnů před TP, doktor mi to spočítal dle PM. Vyberu si včechnu dovču. Jen mě mate to, že píšeš, že máš TP 15.9. Nemá to být 15.6.? To už máš za pár 🙂

mosquito
6. dub 2016

@bobule2015 však už brzy taky budou větší 🙂

mosquito
6. dub 2016

@broucziyk já si vyberu, jestli 6týdnů nebo 8 týdnů před termínem porodu. Jak píše @zluva
Jen jsem chtěla, aby mi to dr. potvrdil, aby mi pak nechyběla ta dovolená 🙂 A nevěděla jsem, jestli se to bere dle PM nebo dle UTZ. Dle UTZ termín v průkazce ani nemám. Už se fakt těším 🙂

odvarkova
6. dub 2016

@mosquito aspoň tak mi to řekl dr. Pokud jsem poslední dva porody měla dříve, můžu s tím počítat znova. Ale tak zase pokud by se měli narodit v 37tt tak to je pohoda. Taky se snažím si nepřipouštět žádné komplikace. Prostě to bude všechno bezproblémové a skvělé ☺

zluva
6. dub 2016

@mosquito ja taky covece spekulovala co tim honeysun mysli a doslo mi, ze by to mohl byt datum posledni menstruace nebo jeste poceti...

ivanka86
6. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla no jo, sama jsem to viděla. Vánočka tedy pořádná... Ono s tím stejně nejde nic dělat. Jen se modlit, aby se uzel neutáhl... Jinak vše v pořádku. Jen mě zajímalo, jestli je normální, že se ten uzel udělá tak brzo...

bobule2015
7. dub 2016

@mosquito Jo taky jsem mlíková 😀 ... denně alespoň jedna sklenice musí být, ale na to pálení mi to fakt pomáhá 🙂 .. vlastně leješ zásadu na kyselinu, tudíž se to zneutralizuje.... 😉

pavlapavlapavlapavla
7. dub 2016

@zluva a nevis jak je to, kdyz mi rikaji, ze budu rodit cs uz v 35 tydnu, ale termin porodu mam samozsrejme podle screeningu ...

pavlapavlapavlapavla
7. dub 2016

@ivanka86 ja teda nevim. Me a to jsem ted byla podvakrat u jine doktorky, protoze moje byla nemocna, o zadnych uzlich nerikali ... tak snad tam ani zadne nejsou ???

pavlapavlapavlapavla
7. dub 2016

@ivanka86 a reknu ti, ze teda te obdivuju jak to beres

honeysun
7. dub 2016

@zluva @mosquito 15.9 datum poslední mestruace, termím pordu mám 24.6 🙂 V uterý se domluvím s doktorem když mi dovoli nastoupit na mateřskou 8 týdnu před termínem porodu. Tak si vezmu dovču a plynule přejdu na mateřskou 🙂

ivanka86
7. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla u našich holčiček před dvěma týdny taky nebyly. Ale metají kozelce pořádně už tři týdny, tak se ani nedivím... No, jak to beru... Docela mě to, popravdě, rozhodilo, protože jsem to čekala až po tom 30. tt. Ale vzhledem k tomu, že s tím nemůžu opravdu vůbec nic dělat, nezbývá, než se modlit a snažit se nezbláznit...

bobule2015
7. dub 2016

@ivanka86 Jak to tak čtu, tak začínám mít obavy co přijde u mě... jelikož sice jsem v začátku, ale už tak tak je doktor zachytí na změření.....

ivanka86
7. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla a tím dotazem jsi myslela, kdy se nastupuje na mateřskou? Co vím, tak podle normálního TP, který určí lékař, nejčastěji dnes dle UZ (ale je asi na něm, který vybere, mě to počítají dle UZ). Můžeš si vybrat, zda nastoupíš 6 nebo 8 týdnů před TP. Pokud porodíš dříve, než bys nastupovala na MD, tak dnem nástupu je den porodu.

ivanka86
7. dub 2016

@bobule2015 a ty taky čekáš mo-mo dvojčátka? U nás je jinak vše v naprostém pořádku. A s těmi pupečníky se musí u mo-mo dvojčátek počítat. Já akorát počítala, že to nastane až po tom 30. tt, tak mě to takto brzy překvapilo. Ale prý je to právě takhle normální, protože zatím mají miminka spoustu místa a pěkně v bříšku řádí, takže uzly nejsnáze vznikají. Jen se nesmí utáhnout, aby se pupečníky nezaškrtily. Může se to stát i u jednoho miminka. Tam se uvádí, že to během těhotenství nedělá potíže, že to může zazlobit při porodu. Ale moje dr. mi dnes říkala, že zažila už několik pravých uzlů na pupečníku u jednočetného těhotenství a dokonce ani při porodu to nic nedělalo, přišli na to náhodou při kontrole po porodu. Dělat se s tím nic nedá. Pokud se zaškrtí, tak jedině sekce...pokud je to v dost velkém týdnu... Jinak se s tím nedá dělat nic. Nezbývá než doufat, že budou mít holky dost rozumu a nebudou za ten uzel tahat...

bobule2015
7. dub 2016

@ivanka86 Já jsem neznalec.. Mo-mo dvojčátka jsou dvouvaječný?

kamaxet
7. dub 2016

@luwa_s
@mosquito
@odvarkova
@petrapelech
@pavlapavlapavlapavla
@zluva

Holky ahoj , tak ja jdu rodit resp na planovaný císař v uterý 12.4 do Podolí .DRŽTE PALCE!
Dnes jsem mela tlak 120/ 80 jsem se musela smat protože před tím mi lítal po čertech dáblech 135/80 a desil mně , tak a dnes uplne standard. Držte se když budu mít čas napsat tak napíšu dojmy z Podolí uvidíme .snad bude vše ok to bude začatek 38 týdne , tak budu spokojená . Chtěla bych spinal a nějaký ten bonding a pak už děj se vule boží 🙂 Vše je i tak jak má tak se ani vy nestresujte hlavne klid nechte vse plynout oni ty mimča vše vnímaji a když je ve stresu nebo pochybnostech matka tak pak i ty deti .Také to pro ne není lehke jit na tento svet plný světla, hluku a vubec v bříšku se maji dobře.. Tak ahoj jest zatim 2 v 1 ....

odvarkova
7. dub 2016

@kamaxet přeji hodně pohody a zdravíčka. Ať to všechno proběhne v klidu a tak jak si přeješ 😉
Ty se máš. Já jsem teprve 9tt a mám o ty prťata strach. Ale věřím jim.

pavlapavlapavlapavla
7. dub 2016

@kamaxet budu drzet pesti, at vsechno pprobehne v co nejvetsi mozne pohode aa klidu a budu se tesit na dojmy a fotecku miminek a tise zavidim 🙂😊

zluva
7. dub 2016

@kamaxet jee tyjo! Ufuf! Drzim pesti, at je vse v poradku a miminkum se na svete libi. Tobe preji rychlou a bezbolestnou rekonvalescenci. Kdyz pak bude chvile, napis jak vse probihalo 🙂

zluva
7. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla to netusim. Zeptej se sveho gyn, co tim mysli..

broucziyk
7. dub 2016

@mosquito aha takže si prostě vezmu termín porodu dle PM a od toho data si odečtu 6 nebo 8 týdnů je to tak?

pavlapavlapavlapavla
7. dub 2016

@zluva no ja chapu co tim mysli, ze rodit budu o pet tydnu driv nez je termin. Ale nevim kdy tedy na materskou pujdu. Zatim je napsany tp podle screeningu a tam se drivejsi porod neresil.

luwa_s
7. dub 2016

@kamaxet Držím palce!

zluva
7. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla ja bych se asi s gyn domluvila, jak to udelat. Jestli Ti vypise materskou o to drive nebo jestli je nutne mitji az od skutecneho terminu dle PM

ivanka86
7. dub 2016

@bobule2015 mo-mo jsou jednovaječná s jednou placentou a společnými obaly.

ivanka86
7. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla jak jsem už psala, na mateřskou půjdeš 6-8 týdnů před TP dle toho screeningu. Když porodíš ještě dřív, tak až ode dne porodu. Tak to bylo vysvětleno mně. Tak doufám, že budu moct jít těch 8 týdnů před TP a ještě stihnu aspoň prvních čtrnáct dní "dovči" 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru