Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

mosquito
19. dub 2016

@zluva diskuze je tu už od roku 2008.... Dívala jsem se, že lze vytvořit novou diskuzi, soukromou a ta by pak byla uzamčená 🙂

zluva
19. dub 2016

@odvarkova ja videla jednou video, kdy par nerekl v rodine vubec, ze vekaji dve a az v porodnici jim ukazali jedno a pak druhe. Ty reakce byly super. 🙂

odvarkova
19. dub 2016

@mosquito ano, a ještě jsem nějakou dobu chtěla, dokud by nezačalo vykukovat bříško. Ale o víkendu slavíme moje narozky a manžel už to nemůže vydržet 😃 tak to prásknem. Ani děti to ještě nevědí. Jen já a manžel, a tady vy holky 😊

zluva
19. dub 2016

@mosquito ok jsem pro

zluva
19. dub 2016

@zluva opet cekaji a ne vekaji 😄

odvarkova
19. dub 2016

@mosquito
@zluva a co si založit místo diskuze soukromou skupinku? Diskuze chtějí do června zrušit myslím.

odvarkova
19. dub 2016

@zluva no, u nás ty reakce asi nebudou až tak super. Na jednu stranu se toho i bojím. Protože už u třetího nám říkali, že jestli si ho necháme, tak jsme blázni.

mosquito
19. dub 2016

@odvarkova mně hlavně přijde těžký to těhotenství utajit. Já byla najednou tak nějak vysmátá, v pohodě, přestala jsem pít nebo za mně pil přítel. Zvládli jsme dokonce víkend ve sklípku na Moravě, kde jsme byli s kolegy a kamarády. Přítel pil za mě a pak to převzala kamarádka. Doteď nechápu, že nikdo nic nepoznal 😀 Tak jsem zvědavá, jaké budou u vás reakce. V jakém jsi vlastně teď týdnu?

mosquito
19. dub 2016

@odvarkova @zluva a my jsme teď v diskuzi, že? 🙂 Takže soukromé skupinky zůstanou?

mosquito
19. dub 2016

já už se v tom nevyznám - ono i to soukromé je označené jako diskuze ☹

odvarkova
19. dub 2016

@mosquito teď jsme v 11tt a trošku už začínám cítit, že mě to v břiše začíná tlačit, ale ještě nic nevykukuje. No občas je to těžký, hlavně když mi není úplně dobře a musím předstírat že nic.

odvarkova
19. dub 2016

@mosquito myslím že chcou ty diskuze zrušit no. Že prý pro zjednodušení. Zkusím se zeptat jak se zakládá skupina. Jsem ve dvou

mosquito
19. dub 2016

@odvarkova já viděla rostoucí pupek dlouho jen sama 🙂 Ale kolem 13tt si začali všímat chlapi kolegové a po screeningu jsem to řekla i v práci. Ty nevolnosti fakt nezávidím. Mně bylo jen špatně bez zvracení. Dalo se to. Nejhorší bylo čištění zubů až mě můj zubař pokáral, že musím techniku zlepšit. Jenže jak, když jsem chytala dávivý kašel. Volné oblečení taky něco na chvíli schová 🙂

mosquito
19. dub 2016

@odvarkova ono je to jednoduché založit skupinu. Viděla jsem, že v seznamu je prostě možnost vytvořit skupinu, tam se vše navolí a je to 🙂

odvarkova
19. dub 2016

@mosquito tak já taky nijak nezvracím. A to čištění zubů mi dělalo zle u třetího, do šestého měsíce jsem nemohla vidět ani ty štětiny. Fuj. To byla hrůza.

odvarkova
19. dub 2016

@mosquito myslím, že to bude nejlepší. Tady mi přes mobil ani nejdou nahrát fotky. Do skupinky jo.

luckamb
19. dub 2016

Holky, diskuze už uzamknout nelze. Ani založit novou uzamcenou diskuzi nelze. Jediné co jde, tak jde udělat uzamčení si upíná. Taky je to fajn, ale jde o zvyk. A nebo odchod ba jiné fórum... Např Modrastrecha. Pár diskuzi už jsem zakladala a tohle teď poslední dny řešíme všude. Od 1.6.nepzide přispívat ani do těch stávajících. Tak uděláme skupinu?

luckamb
19. dub 2016

*uzamcena skupina. Telefon si píše co chce.

luckamb
19. dub 2016

Jinak holky, dnešek je vyzivnej. Bliju celý den. Grr

odvarkova
19. dub 2016

@luckamb určitě ano. Taky jsem pro skupinku. Jen jak jsem psala, přidám se až o víkendu až ohlásíme přírůstek 😆😉

odvarkova
19. dub 2016

@luckamb ani třeba obyč černý čaj ti trochu neuleví? Nebo říkají Colu vybublanou po troškakách.

zluva
20. dub 2016

@odvarkova Deti jsou Vase ne nikoho jineho. I kdybyste jich meli 10. Ja nemohla strasne dlouho otehotnet a i kdybych mela v brise 4 deti, necham si je 🙂

zluva
20. dub 2016

@mosquito jj tohle je diskuze

broucziyk
20. dub 2016

@mosquito páni to já pořád děkuju za to, že mi není absolutně nic...a to je moje první těhu a rovnou s dvojkama a vždycky jsem si říkala, že budu s prominutím blejt jak šakal :D a ono naštěstí nic až teď ten pátej, šestej měsíc mě pálívá žáha ,ale mlíko to rychle napraví 🙂 zatím si to všechno fakt užívám, pupík teď sice vyrostl ale nemyslím si, že na dvojky je nějak obří tak snad to půjde pomalu a ne že najednou probudím a neuvidím před sebe :D a co váha? mě to docela děsí jako, mám 6kg nahoře , snad to nebude na konci zas tolik, už tak jsem na vysoké váze začínala

bobule2015
20. dub 2016

@broucziyk jsme na tom stejně s tím zvracením.. Taky jsem si myslela, jak prozvracím celé těhotenství, ale prostě nic..... Ani náznak... A mě teda pálí žáha už od toho třetího měsíc, tedy cca měsíc, ale jak říkáš, mlíko je velice dobrý společník... 🙂 A já jsem v 14.tt a mám prosím 5 kilo navrch.. 😀 Docela se děsím, jak budu vypadat v tom 6 - 7 mesíci.. 😀 a ro nejím sladké, jen ovoce a dodržuji svůj jídelníček před otěhotněním, tzn 5x denně po malých porcích a samé vyvážené potraviny, nic extra .. ☹

broucziyk
20. dub 2016

@bobule2015 no ale určitě si nezačínala na mojí váza...já se nechci říct hlídám, protože když mám chuť na něco tak je to tak silné, že neodolám, ale snažím se jíst v menším i přes tu chuť a vím že ta kila jsou fakt ze sladkýho, já před těhu mívala tak sušenku za měsíc vůůůůbec jsem na sladké nebyla spíše na slaný a teď skoro není den abych si do něčeho sladkýho nepustila...ale hlavně ujíždím jak říkáš na ovoci, tomu jsem před těhu taky moc nedala a teď bych za jahody zabíjela :D a už víš co čekáš? nějaký náznak na ultz? co výbava? už něco máš? já se hrozně těším, dneska jdu na poštu pro povlečení a zavinovačky pro prcky tak snad to bude ok 🙂

broucziyk
20. dub 2016

@bobule2015 beru zpět teď jsem si uvědomila, že jsme si o pohlaví psaly včera :D

bobule2015
20. dub 2016

@broucziyk Hele já když to řeknu upřímě, tak ještě v říjnu jsem měla 82 kilo... Do ledna jsem zhubla na rovných 75, pouze běháním a cvičením doma... Krásně jsem si zpevnila zadek, nohy a břicho... No a nyní už mám 80..😀 takže jako docela v pr*eli to je.. 😀 Jinak výbavu už mám.. mám postýlky, mám peřinky, mám zavinovačky, deky, fusáčky, mantinely do postýlek, a hafec oblečení... teoreticky všechno dedím, a nakupuji přes bazary a nemůžu si to vynachválit, vše je jak nové, akorát to peru a nic by člověk ani nepoznal... 🙂 Nedávno jsem si na sekáči koupila fusak do autosedačky a mantinel, a dětský hadříky.. No a celkem asi za 150 korun 😀 jinak už mám i prostěradla, a povlečení... jediný co nám chybí je momentálně kočárek najít takovej, aby nám vyhovoval...cože je docela oříšek.. 😀

broucziyk
20. dub 2016

@bobule2015 páni tak vy jste už vlastně nachystaný, no já mám nějaký ty hadříky od 50-62 hlavně něco málo i větší...říkám si že toho mám dost a pak tady najdu fotky kdo kolik má oblečků a řeknu si , že ti moji kluci budou chodit asi nahatí :D jinak mám pleny do zásoby, nějaké lahvičky dudlíky apod teď mi má přijít to povlečení a zavinovačky a květnu chcem objednat kočár, někde maj dodací lhůtu na dvoják i 2měsíce...ale postýlky plánuju v červnu...přeci jen to je ještě brzy a v květnu budem malovat pokojíček tak bychom to neměli ani kam dát...pak hnedka po vymalování kupujem velkou skříň ať pak v létě můžu začít prát, žehlit a hezky si to ukládat....určo půjdu ještě na nějaké oblečky nemám žádné mikinky něco teplejšího kdyby náhodou...prckové maj být v srpnu venku ale přeci jen něco teplejšího pro jistotu chci mít...a zítra jdu taky ke známé která se zbavuje věcí po klukách dvojkách tak snad tam něco ulovím taky za rozumnou cenu 🙂 a nad jakým kočárkem uvažujete?

bobule2015
20. dub 2016

@broucziyk plenky kupujem taky dopředu, jakmile jsou někde v akci, tak je koupím... 🙂 spotřeba bude véééliká... 🙂 já mám postýlky zatím složený u našich 🙂 takže prostor nezabírají, no jako oblečení asi není nikdy dost, obzvláště bodýček, a kalhotek a tak.... 🙂 posere se, počůrá se pobleje se a budem převlíkat furt aby naše prdelky byly v suchu 🙂jinak kočárek my asi ani nechcem novej, stačí nám z druhý ruky, ale chcem sto pro minimálně dvojkombinaci.... A nejlépe nějaký černý v kombinaci s nějakou barvou.. hlavně ne růžovou 😀 třeba zeleno černý nebo tak 🙂 a aby šel dobře skládat, a hlavně měl nafukovací kolečka, jelikož chcem jezdit po lesích a tak... 🙂 takže prostě bytelný.. 🙂 značka je nám jedno, musí nás praštit do oka... 🙂 a padnout do ruky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru