Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

pavlapavlapavlapavla
20. dub 2016

@mosquito jj to prave musime pocitat o kousek driv. No a ja uz v 34-35 tt. Tak uz to je za 6-7 tydnu

petrapelech
20. dub 2016

@luckamb holky,rada bychse k vam pridala 🙂

petrapelech
20. dub 2016

@luwa_s Ahoj,to jsme na tom dost podobne..Uz se sotva valim,blbe se mi dycha,zacina me bolet stydka kost,proste uz je to znat..Jak rikas,kratka prochazka a mam toho az po krk 🙂

uhz
20. dub 2016

@luckamb ja též, děkuji!

ivanka86
20. dub 2016

@luckamb můžu se taky přidat do soukromé skupiny?

@pavlapavlapavlapavla pěkně to letí, co? Vždyť je to nedávno, co jsme tady hledaly někoho, kdo čeká mo-mo dvojčátka... A jak u vás? Vše v pohodě? My dnes byli na kontrole. Dr. byl vyšťavený, dostali jsme se na řadu až ve tři odpoledne. Vůbec nemluvil. Chvíli jsem se bála. Ale jinak snad vše v pohodě... Nervózní ale občas trošku jsem. Snažím se, aby mě to nesemlelo, tak to docela jde. Ale před námi byli na UZ s mobi dvojčátky a vypadalo to prý blbě...normálně jsem se rozbrečela... Občas ty nervy zapracují. Už bych si přála být přes 30. tt.

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@ivanka86 ahoj. No kurnik jak snad ?? To ti nerekl jak na tom jste ?? Kdyby te ale hnal do nemocnice bylo by hur. Takhle jste urcite v poradku. No u nas snad vsechno ok - tuk tuk tuk. Jen kvuli otokum jsem byla o vikendu na pohotovosti. Zmerili mi tlak vzali krev a pry vsechno dobry. Zkontrolovali jsme holky a pry se maji fajn. Ptala jsem se na te pohotovosti dr jestli maji holcicky pupecniky zamotany a pry je maji blizko sebe, ale ze by byly zamotane nevidela. No ale tezko rict. Byla to holciny mladsi nez ja 🙂. No a v utery jdu normalka na kontrolu. Jj me uz se 30 tt blizi a taky si odfuknu. Snad uz se ted nic nestane ...

zluva
21. dub 2016

@mosquito spaci pytle se z nas nechytily tak s nakupem pockej. Dcera je nesnasela od miminka. Vzdy v nich strasne brecela.

zluva
21. dub 2016

@luwa_s jsem na tom naprosto stejne navic kdyz si dojdu v noci na wc, tak do rana vetsinou neusnu...a pak jdu do prace. Ted jsem treba od dvou vzhuru. 😠

michaelabrazdilova
21. dub 2016

Ahoj holky, přidávám se do klubu. Čekám dvojvaječná dvojčata. Jsem teprve 13tt. Ale ráda si tady proctu vaše příspěvky, ať vím, na co se těšit.

bobule2015
21. dub 2016

@michaelabrazdilova Škoda že nebydlíme někde kousek od sebe.. byla by to psina jezdit společně s dvojkama.. jsem od tebe o týden s mimčama 🙂 a taky dvojvaječný 🙂

michaelabrazdilova
21. dub 2016

@bobule2015 to ano, v okolí nikoho s dvojkams neznám, ještě že existují ty diskuze aspoň.. 🙂 už máš pupík?? Jinak jsem četla tvůj příspěvek, že jsi 5kg přibrala. Nic si z toho nedělej, já taky už mám 5kg nahoru a to jím zdravě. 🙂 ale taky jsem před otehotnenim dost cvicila a zhubla a hned jaak jsem sekla se cvičením to šlo nahoru :D

bobule2015
21. dub 2016

@michaelabrazdilova právě.. nesmíte tohle támhleto, nesmím kolo, nesmím brusle, nesmím běhat, můžu jenom plavat a chodit... a to mě zrovna moc nebere se plácat támhle v bazénu aby na mě někdo koukal, jakej mám špek 😀 Já tu právě taky nikhoo neznám, a to jsme docela veliký město 🙂 Pupík už vykoukl no... ráno je to ještě jakš takš, ale přes den jak prostě chodím a tak, tak se pěkně ukáže.. A večer je to takovej balon 😀 taky jím zdravě, především ovoce a zeleninu, sladký nežeru vůbec, přes zadek jsem i něco zhubla, ale úspěšně to doháním na prsou a na břiše noo 😀

michaelabrazdilova
21. dub 2016

@bobule2015 Já nesmím ani plavat, proto

michaelabrazdilova
21. dub 2016

@bobule2015 Já nesmím ani plavat, pro

michaelabrazdilova
21. dub 2016

@bobule2015 Omlouvám se, zasekl se mi mobil. Já nesmím ani plavat, protože trpěla jsem dost naa mykozy pred otehotnenim a právě mi delaly problémy bazeny.. tak to neriskuji.. no mne to jde taky hlavne do prsou a bricha :D za chvíli budeme jak balony... a zatim bez komplikaci?

bobule2015
21. dub 2016

@michaelabrazdilova Tak to já naštěstí ničím netrpěla, ale nějak mě to nebere ty bazény... radši si v létě dojdu pořádně zaplavat do rybníka, kde je alespoň na to plavání místo 🙂 I když tohle léto budu jak bójka 😀 Já zatím komplikace žádné, ťuk ťuk ťuk 🙂 miminkám se daří skvěle, a mamince taky, ... já ani od začátku nijak nepociťuji, že byhc bxla těhotná 😀 krom toho, že musím nosit těhotenský legíny 😀

odvarkova
21. dub 2016

@michaelabrazdilova tak vítej mezi nás. Já se taky přidala nedávno. Končím 11tt.

luckamb
21. dub 2016

Holky, vy co jste psaly by jste měly mít pozvánku v poště.

vendy200
21. dub 2016

Ahoj nečeká tady nějaká maminka jednovaječný dvojčátka mo-bi ? Děkuji za reakce

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@vendy200 ahoj a vitam Te 🙂. Ja cekam mo-mo. Urcite budes mit vetsi stesti. Mo-bi dvojcatek je vic 🙂. Koukam uz 33 tyden. Tak to je za par. Kdy budes rodit ??

vendy200
21. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla Ahoj děkuji 🙂 už to chvíli zkouším a zatím se mi nikdo neozval. 🙂 jojo letí to jako voda a kdy budu rodit ještě nevím, teď právě sháním nějaké informace ohledně porodu mo-bi dvojčátek četla jsem že jedině císařem že v případě přirozeného porodu hrozí vykrvácení druhého dítěte, ale mám holky obě hlavičkou dolu tak se drobek obávám zda mě nebudou chtít rodit normálně.

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@vendy200 nooo u těch dvojčat člověk nikdy neví noo. Ale jednovaječná jsem četla, že jdou skoro vždy císařem .. 😲 tak si myslím, že nás to taky nemine. Já tedy ani o přirozeném neuvažuju ..

bobule2015
21. dub 2016

@vendy200
@pavlapavlapavlapavla holky vy mě děsíte.... já jsem sice ve 4. měsíci, respektive v půlce ale furt si nadějně říkám, že by to šlo spontánně ten porod... když budou obě hlavičkou dolů.. Já teda čekám dvouvajčený.. takže to je asi veliký rozdíl ☹

odvarkova
21. dub 2016

@bobule2015 taky snad doufám že budu rodit spontáně. Všechny tři děti bez potíží, tak snad budou dvojky taky. Nedovedu si představit starat se o tři starší děti, dvě miminka a domácnost s rozkuchaným břichem.

bobule2015
21. dub 2016

@odvarkova já si to nedokážu představit s těma dvěma.... dva roky zpátky mi dělali laparoskopii a bohatě stačilo.. dva týdny jsem lezla jak lazar... a natož abych k tomu měla ještě dvě miminka.. 😖 ☹ 😒

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@bobule2015 jj u dvojvaječných je to podle stavu a podle polohy. Tak je přirozený porod ještě v poho. Jednovajky jsou v tomto velký rozdíl ....

bobule2015
21. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla ale i tak z toho mám strach, to přiznám na rovinu... hlavně at to přežijeme jak my tak miminka 🙂

vendy200
21. dub 2016

@pavlapavlapavlapavla jako já jsem pro přirozené porody přijde mi to rozhodně lepší ale po tom co jsem četla že u jednovaječných dvojčat s jednou placentou hrozí že se může stát že se porodí první dítě a jak přestřihnou pupeční šnůru že to druhé mezi tím vykrvácí je tam myslím jen pár minut. Jinak holky co čekáte dvouvaječný tak si myslím že to máte v pohodě podle toho co vím od známé, každé dítě má svoji placentu a většinou ženy rodí normálně pokud není nějaký problém. 🙂

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@bobule2015 juj tak to já zase tak tragicky to neberu. To bych se z toho musela zbláznit. Já to beru tak, že to jako každá jiná operace. Jako kdyby mi dělali slepák. Je to taky zásah do organismu a neumírá se na to 😲 .. a ještě k tomu na konci bonus v podobě dvou mimísku 😉 .. no není to super ?? To se člověk i musí těšit 😀

pavlapavlapavlapavla
21. dub 2016

@vendy200 jak jsem psala .. neviděla bych to tak tragicky. V dnešní době už doktoři moc dobře vědí, co mají dělat. Já jim teda věřím maximálně. Stejně to nijak neovlivním 😨

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru