Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
29. črc 2008

U nás v Liberci to hodně houstne, protože zrušili porodnici ve Frýdlantě, tak jsou prý maminky i na přistýlkách 😒 Standardně na pokoji bývaly tři, a teď přesně nevím, jestli jsou jen návštěvní hodiny nebo se může na návštěvu kdykoliv (to bych pak pochopila, že návštěvy na pokoji ne, protože to by se tam furt někdo coural).

simonac
29. črc 2008

tak to jo, ale pokud jsi tam sama nebo dvě, tak v tom nevidím žádný problém 😉

daiquiri
29. črc 2008

Tady jsou taky dve az tri na pokoji.Stve mi to s tema navsteva.Ja moc dobre chapu,ze musim lezet,ale na druhou stranu,kdyz za mnou nekdo prijde,tak je to obrovska psychicka podpora a tu ted nejvic potrebuju.

z359
29. črc 2008

Ahojky, taky se mi zdá divné, že v dnešní době nesmí návštěvy na pokoj, pamatuju si, když ségra porodila první mimčo (r.1991), tak nám ho ukazovala jen v okénku ve dveřích, na oddělení se vůbec nesmělo, při druhém (r.1995) už byli povolené návštěvy, ale v návštěvní místnosti, myslím, že to byla jídelna a to poslední (r.1998), to už jsme na pokoj mohli úplně v pohodě, ale byla to soukromá porodnice, tak nevím jak je to jinde

dai: jinak ti taky držím palečky a jsem moc ráda že je to zatím v pořádku a určitě je dobře, že mimča jsou větší

jaanja: Já byla dneska v poradně pro výsledky triplů a taky mě zarazilo, že to tam psali, i když jsem s tím počítala, ale taky mě zaráží, že mě zatím neposlali na genetiku, když si nemůžou být jistí, ale já mám ty čísla trošku lepší u downa 1:1400
Ale od příštího týdně mě už doktor poslal do poradny pro rizikově těhotné, tak uvidím, co mi řeknou tam

rezi: já jedu na to echo srdíček 20.8 do Ústí, mají tam kvalitnější utz? Je to hezké pokoukáníčko?
příští týden by mi měli udělat v tý poradně i utz, tak možná už konečně budu vědět, co to bude, už se moc těším

z359
29. črc 2008

Smilers: U nás v městečku jsou taky jedny trojčata, ale těm už je asi 18, jsou to holčičky a jsou moc hezký a jsou si strašně podobný, hlavně dvě, třetí je jen brunetka, ale jinka je jim taky hodně podobná,a le nevím jestli jsou jedno nebo trojvaječný, ale prý nejsou z umělého oplodnění. Pamatuju si je, když byli v kočárku, všichni koukali a divili se 🙂

jaanja
29. črc 2008

z359: a na ta srdíčka Tě poslal Tvůj dr. na základě nějakého vyšetření? Já se jí právě na to dneska taky ptala, protože mi přišlo, že hodně holek tady na tom bylo, tak jsem si myslela, že u dvojčátek je to třeba automatické, ale dívala se na mě, jako kdybych spadla z višně, a že prý až kdyžtak po tom velkém ultrazvuku, kde srdíčka dobře uvidí, kdyby vzniklo nějaké podezření.
Já se ale modlím, aby bylo všechno o.k. a držím palce, ať ti to taky dobře dopadne..

z359
29. črc 2008

Jaanja: A nemá třeba tvoje dr. nějaký lepší utz? Já už to měla napsaný v těhotenský průkazce od tý doby co jí mám, cca od 10tt a mám tam napsaný i že půjdu v 24tt na OGTT, tak fakt nevím, jak to je, jsem ráda, že tam jdu, tak tě chápu, se srdcem jsme v rodině žádný problémy neměli, takže mě tam poslal jen tak, tak si myslím, že je to u nás normální, ale třeba má opravdu tvoje doktorka lepší utz a pozná to i tam. V tomhle ti opravdu neporadím, nevím jestli je to povinný nebo ne ☹

jaanja
29. črc 2008

z359: moje dr. má spíš jen takový normální utz, pokaždé se alespoň na chvilku na mimča mrkne, a ze srdíček tam vidíme jen takové ty černé pulzující bodíky. Na velký utz jdu jinam, a počítám, že tam vše uvidí detailněji. Ona moje dr. vždycky vyšetřeníma spíš šetřila, ale kamarádka si ji v těhotenství chválila, a je fakt, že já žádné problémy nemám a nehlásím.
Dnes se mě ptala na tvrdnutí břicha a pohyby miminek, a já fakt nevím, jestli něco takového u mě probíhá nebo ne 😉 Občas se mi břicho tak jako hodně "napne", to by mohlo být to tvrdnutí, ale pohyby si představuju jako nějaké šimrání zevnitř, a to teda nepociťuju 😖 Ale snad brzy jo 🙂

Holky, stalo se vám někdy, že se vám udělala kolem pupíku kopřivka? Mně v pátek 😒 Docela dost, dr. k tomu neměla žádné vysvětlení, já podezřívám takovej hodně oranžovej džus, co jsem koupila (z mrkve a broskví, ale ředila jsem to a vypila tak jen půl skleničky).

z359
29. črc 2008

jaanja: tak ti to udělají určitě tam, já to mám taky jako velký utz, tak se tam určitě podívají i na ta srdíčka.
Já si nejsem úplně jistá, jestli jsou to pohyby, ale občas mi přijde, jako by mě něco malinko dloublo třeba pod žebra a tak, tak si myslím, že by to mohli být už pohyby, ale je to takový slabý a s tou kopřivkou opravdu nevím, já na nic takového netrpím a ani o tom nic nevím
Já jsem byla na utz naposledy 25.6., mě ho nedělá na každém vyšetření, tak už se moc teším, až je příští týden zase uvidím 🙂

jaanja
29. črc 2008

z359: no já si myslím, že ty ultrazvuky mi dělá spíš jen tak pro svoji a moji kontrolu 😉 Minule jsem měla 3kg dole a přišlo mi, že pupík vůbec neroste, dneska jsem nedokázala říct, jestli nějaké pohyby cítím, takže je to spíš taková vizuální kontrola, co se děje uvnitř 😀 Jinak čím míň ultrazvuků, tím líp, nemělo by se to zas přehánět.

rezinka
29. črc 2008

daiq a ty jsi porad na tom pokoji sama nebo ti uz tam nekoho dali?? Protoze pokud jsi porad sama, tak teda taky vazne nechapu, proc by navsteva nemohla jit az k tobe na pokoj. Na jednu stranu chteji, aby jsi lezela a na druhou te malem "vyhaneji" od navstev, ktere jsou pro tebe ted tak potreba jako obrovska podpora, aby jsi dlouho nesedela. Krapet postaveny na hlavu 😠

z359 - na ten utz srdicek se moc netes - myslim v tom smyslu, ze to "pokoukanicko" - jak pises - ani moc neni, byla to hrozna rychlovka, cekali jsme tam snad hodinu a pul a pak jsme za 10 min byli venku, doktor skoro nic nenamluvil, spis mlcel, pro me bylo dulezite, ze nam pak rekl, ze je to v poradku. a jedte tam urcite brzo a hned az prijdes, tak si vezmi poradove cislo - je to tam vlevo od tech dveri, kam se chodi, na stene v takove drevene krabicce (zadny elektricky automat, jako napr. v bankach apod.) - jen cisla zalita do folie. kdyz jsme tam prisli, jeste to tam nemeli (ta cisla dana v te krabicce) a pritom nas uz tam tak 5 cekalo, ale pak je tam dali a rekli nam, at si to rozebereme tak, jak jsme prisli. no a pak uz kazdy novy prichozi si to bral proste tak, jak prisel ...

jaanja ta vyrazka je asi fakt z toho dzusu, pokud jsi nebyla zvykla to pit driv, tak muze stacit i male mnozstvi a telo na to uz reaguje ... hlavne, jestli ti to uz zmizelo 😕 ?

jaanja
29. črc 2008

rezi: ano, možná je to tak, já ten džus dříve nekupovala. Kopřivku jsem taky nikdy neměla, a ono to navíc vyskákalo jen kolem pupíku, tak mě to dost zaskočilo. Ale už je to pryč 🙂

rezinka
29. črc 2008

jaanja - takze vynikajici dzusik nech manzelovi 😀 a je po koprivce 🙂

holky, jake mate nebo budete porizovat nepropustne podlozky do postylek ??

fiallinka
29. črc 2008

z359: pořád mluvíš o genetice, ale ono se na žádné speciální genetické vyšetření v těhu nechodí, tak se říká ultrazvuku, který se provádí kolem 18 - 22. týdne, říká se mu "genetický", protože je hodně podrobný a můžou se u něj zjistit právě genetické vady, viditelné na pohled - no a tam jdeš, tak neboj 🙂

jaanja: mojí kámošce se teď v těhu dělá kopřivka skoro z veškerého ovoce, které předtím normálně jedla, takže asi ten džus nebyl ta pravá volba, zkus jiné ovoce...

dai: u nás teda můžou na pokoj návštěvy všude, ani mne nenapadlo, že to může být jinak...

holky, dnes se mi nějak blbě chodilo, jak kačeně, takové pobolívání stydkých kostí, jako kdybych jela hrozně dlouho na kole... stalo se vám to některé? Vím, že to může být rozestupem kostí, tělo se pomalu připravuje na porod, ale připadá mi to teda dost brzo. Snad to přejde, ať se zas neděsím..

septim
29. črc 2008

fiallinka: to budou asi ty stydke kosti, me to zacalo asi kolem 25 tydne a dr. me rikala ze to bude jen horsi. Ted uz chodim jak kacena, je to strasne neprijemne a docela to boli. 🙂 Jinak u nas v Hradce taky chodi navstevy az na pokoj, to me docela prekvapilo ze to ma dai: ted kdyz potrebuje podporu rodiny a nemuze moc sedet zakazane. jaanja: me tak pred 14 dny vyskakala vyrazka po celem brisku, jeste navic strasne svedila. Doktorka mi pro jistotu delala jaterni testy ale vse bylo ok. 🙂

daiquiri
29. črc 2008

Uz mam spolubydlici,rano ji odtekla plodova voda a pred chvili sla na sal.

fiallinka
29. črc 2008

septim: díky za odpověď, zdá se mi to hrozně brzo, ale vidím, že jsi to měla taky tak, asi mi nezbude než se s tím smířit, ale fakt mám pocit, že s takovou budu jen ležet na gauči a unudím se a užeru 🙂

septim
29. črc 2008

Ani nevis co mi to dela ted. Jak pises ze budes jen lezet tak to presne posledni 4 dny delam. boli to jak blazen a spatne se mi chodi. Ale neboj az porodime tak to prejde 🙂 🙂 🙂

septim
29. črc 2008

Daiguiri: moc se drz myslim na vas tri. Ja budu zitra 32 tyden a v patek jdu na kontrolu kvuli tem prutokum jak to pokracuje. Moc doufam ze to bude stejne a nebude se to zhorsovat, jinak bych tam pry uz taky musela zustat. ☹

simonac
29. črc 2008

septim a fialinka ...já chodila jako kačena taky asi poslední 3 měsíce, v nemocnici se mi holky smály, ony chodily normálně, připadala jsem si jak simulant, ale přejde to opravdu až porodíte 😉

daiquiri
29. črc 2008

Septim:vubec nepremyslej,ze tam budes muset zustat.Ja to takhle privolala.
Simonac:ja chodim tak,ze se plazim pri zdi,ale u me je to ten nerv.

septim
29. črc 2008

simoniac: presne jako kacena chodim, vsichni se mi doma smeji. Daiguiri: Ja vim ze bych o tom nemela premyslet, ale dr me pred 14 dny rekla jestli to bude horsi tak at se pripravim ze uz tam budu muset zustat. Tak si radsi jeste ted vse zarizuji, protoze mala jde od zari do prvni tridy tak at maji s tatkou vse nachystane. Chci bejt radsi pripravena, nez potom prekvapena, ja totiz v nemocnici brecim 😉

septim
29. črc 2008

Dai: ale vy se drzite krasne, je dobre ze i ty prutoky se vam zlepsili. Ted jeste co nejdele vydrzet at muzete vsichni tri brzo domu.

simonac
29. črc 2008

septim..já si v nemocnici taky pobrečela, hlavně ty první dny, pak už si zvykneš, ježiš ty máš doma školačku?? tak to ti nezávidím, držím pěstičky at vše zvládnete
náš malý je zářijový, takže je o rok později, naštěstí, ale třeba budeš mít hodná títka a vše pujde hlace, ty naše dost plačou, teda hlavně přes den je to děs, ale snad se to zlepší..........

fiallinka
29. črc 2008

holky nepotěšily jste mne 🙂, ale dobrá zpráva je, že to přejde 🙂

daiquiri
29. črc 2008

Septim:v tom mas pravdu,je lepsi mit vse zarizene a pak uz to v klidu nejak doklepat.Tak to jsme na tom stejne,taky posledni dny jen bulim.

rezinka
29. črc 2008

daiq neplakej ☹ ! mysli na miminka, vzdyt to je moc dobre, ze se takhle drzi a nederou se jeste na svet. ja vim, pro maminku to sice znamena vzdycky o nejaky ten den v nemocnici navic (a o to nestoji asi nikdo), ale pro miminka je naopak kazdy den navic velikanske plus !!

septim a co ti doktorka rekla, ze ma taky podezreni na horsi prutoky? a podle ceho se to pozna? z utz ?? ja o tom ctu az od vas, od daiq jsem se to docetla vlastne poprve, vubec nic o tom nevim, ani nevim, co ty horsi prutoky zpusobuje ??

smilers
29. črc 2008

daiq nebrec, jak rika rezinka, hlavni je ze mrnata se porad drzi u tebe, ale buhvi co budu rikat pak ja, moc drzim palce

fiallinka
29. črc 2008

holky, zase se na pár dní loučím (no, i když třeba se na net ještě dostanu), jedu do Uh. Hradiště na Letní filmovou školu, tak uvidíme, jestli zvládnu tou kačení chůzí přejít od kina ke kinu, jestli ne, tak zas jedu domů 🙂. Hlavně žádná neporoďte a držte se!

daiquiri
29. črc 2008

Ja vim,ze musim myslet hlavne na deti,ale proste jsem litostiva a co bych za to dala kdybych mohla byt doma.Jinak o tech prutocich jsem taky predtim neslysela a zjistili to na ultrazvuku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru