Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

odvarkova
21. črc 2016

@mimilela já 50

mimilela
21. črc 2016

@odvarkova děkuji

odvarkova
21. črc 2016

@mimilela není zač. Naší tři starší synové je ani jeden neunosili. Ale myslím, že ty dvojčátka budou přece jen menší a aspoň párkrát je oblečou 😉

mimilela
21. črc 2016

@odvarkova No já si taky myslím, že budou o dost menší. A dnes mi tchyně řekla, že tak 58, tak jsem ji odpověděla, že bude potřeba asi ještě menší. Uvidíme, ale asi koupím různé velikosti, kdyby náhodou 🙂

milovnikkoni
21. črc 2016

@odvarkova ja byla ted taky uplne hotova, ze se nemohu najist. Je mi spatne uz tak od ctvrte rano a odbery delali az v 8:45. Ja jsem si vzdy rikala, jak se budu v tehotenstvi cpat sladkym, protoze se sladkym muzu zivit od rana do vecera a mama mi vzdy vypravela, jak kdyz me cekala, tak svacila sedm indianu, ale ja nemuzu sladke ani videt. Vubec nic, ani sousto. Vsichni mi nosi, chteji delat radost a ja nosim muffiny a kolace manzelovi. Co mi dela starosti, ze se musim nutit do piti. Vubec mi nejde pit. Ani teple, ani studene. Zaludek to nechce a tlaci, i kdyz se napiju malo ☹

odvarkova
21. črc 2016

@milovnikkoni já jediné co piju a nic mi není, tak obyč kohoutí vodu. Jinak sladký nebo bublavý limonády ani prd. To je mi špatně i teď ve 25tt. Jinak od začátku mi bylo zle, pořád na zvracení, pak to asi 8-9tt přešlo úplně a začalo zas po asi 13tt, ale jen na chvíli. Od 17tt je to celkem ok. Občas se objeví nevolnost, ale na chvíli a zas dobrý. Drž se.

michaelabrazdilova
22. črc 2016

@mimilela Já mám od 50

michaelabrazdilova
22. črc 2016

@milovnikkoni mně nevolnosti přešly až kolem 15tt

beatkaone
22. črc 2016

@mimilela ahojky do porodnice zadny tam ti daji a je zbytecne si bret sve az na odvoz mam nachystane bud newborn nebo 56. Myslels jsem ze kdyz jsou dva ze budou malusenci ale rostou mi v brisku tak jak kdyby tam byl jen jeden takze budou mit porodni vahu peknou. Jinak nechci ti kazit radost ale divam se ze jsi ve 14tt ja bych zatim rozhodne nic nekupovala. Ja jsem zacala nakupovat sz kolem 27tt driv nic. Ale chapu te je to lakave a krasne😊

luckamb
22. črc 2016

@mimilela já 48,mivam malé děti
@odvarkova no jsem na to zvědavá

milovnikkoni
22. črc 2016

Ahojky. Ještě se zeptám, jestli chodíte do práce. Mně doktorka už teď (6tt) řekla, že mi píše okamžitě neschopenku. Tak jsem jí říkala, že určitě ne, že tak strašné to není, sedím v kanceláři, tak se i ty nevolnosti dají snést. Ale říkala, že určitě dýl jak do konce prázdnin mě v práci nenechá.

beatkaone
22. črc 2016

@milovnikkoni chodila jsem cca do 20tt ucetni ekonom ale jen proto ze jsrm jezdila denne 30km tsm a zpet autem jinak bych urcite pracovala dyl kdybych nemuselq jezdit

milovnikkoni
22. črc 2016

Já jsem dva měsíce po laparoskopickém odstranění endometriozy na děloze, tak jestli třeba proto chce, abych odpočívala. Nevím. Já taky do práce denně dojíždím, to mi ani tak nevadí. Dnes mám ale auto v opravně a musela jsem busem, což na mou nevolnost byl tedy zážitek 🙂

tanapa1
22. črc 2016

@mimilela Já kupuji 50, 56. Počítám s tím, že holky budou menší než předešlé děti.

zoot
22. črc 2016

My měli 50, deti mely 2,3 a 3,2 kg a bylo to tak na toho většího akorat 🙂 malá by snesla 48ku

mimilela
22. črc 2016

@beatkaone zatím nic kupovat nechci, vím že je to brzo.Tuhle otazku jsem napsala jen skrz tchyni, protože jsme se včera o velikostech bavily. A jinak jsem si kupovala knížku o dvojčatech a tam právě psaly, že taška do porodnice by měla být nachystana už od 29 týdne a psaly tam i o těch body 12ks a dupačky taky 12ks.Tak se mi to zdá i dost, ale jsem prvorodicka, tak nevím jak to funguje v nemocnici a jestli každá nemocnice to má stejně nebo ne.

beatkaone
22. črc 2016

@mimilela jj jssny tchyne je tchyne ty musi vedet vse😅

luckamb
22. črc 2016

@milovnikkoni já mám všechna tři těhotenství měsíc nebo dva po laparce a odstranění endometriozy a dr (kamarádka) nikdy proti práci nic neříkala. Dej na sebe, jak se cítíš a jak to zvládáš.

michaelabrazdilova
22. črc 2016

@mimilela Já jsem 26tt (od zítra 27tt) a před pár dny jsem tašku sbalila, ať mám raději nachystané, kdyby cokoliv..

beatkaone
22. črc 2016

@michaelabrazdilova tak jsem 35tt a vcera jsem dobalila😀

michaelabrazdilova
23. črc 2016

Holky, jaký míváte tlak? Já i přestože beru prášky na tlak mám dost vysoký :( dneska ráno 145/85

tanapa1
23. črc 2016

Já mám takový běžně u doktora a nic neříkal. Tak nevím. 😨

beatkaone
23. črc 2016

@michaelabrazdilova a mas otoky? Jestli jo tak bych na to mudr upozornila. A moc je ok.

tanapa1
23. črc 2016

Otoky mám jedině když jsou vedra, jinak zatím bez. To víš že jsem to i řešila, ale s obvoďákem, kterému se můj tlak nelíbil, když jsem si tam byla pro to razítko do průkazka a poslal mě na holtra 😖 . Ten je ale v pořádku. Když jsem doma tak jsem v pohodě. Tlak se mi zvedne asi jen když jsem u doktora. Jsem vždycky vystresovaná zda jsou ty naše princezny v pořádku.

Dnes jsem zjistila jak těžké je to mé bříško 😲 . když jsem vstala z postele a prďoli sjeli dolů tak jsem cítila jak musí má záda zabrat. Tak se nedivím, že mě tak bolí. 😅

rarynka
23. črc 2016

@michaelabrazdilova já jsem.mela na začátku tehu 165/95 chodila jsem na každodenní přeměření. Průměrné jsem měla 145/90 tak mě nasadili dopegyt. Teď ho beru 2x denně a pokaždé mi v poradně naměří 120/80-max.125/85 a cítím se mnohem lip

mimilela
24. črc 2016

@milovnikkoni
Ahoj, tak ja seděla na recepci a doktorovi se to nelíbilo. A 2x12hodin denní a 2x12 noční. A od 1.7 už jsem doma, čekám jednovaječná dvojčata.

milovnikkoni
27. črc 2016

Ahojky těhulky. Chtěla bych se zeptat, zda někdo nemá zkušenosti s nízkým tlakem. Měla jsem ho vždy nízký a teď je to ještě horší. Mám pocit, že i kvůli tomu je mi více zle. Kafe pít nechci a ni bych to nezvládla, nepozřu ani čaj. Máte nějaký tip? Děkuju

pavlapavlapavlapavla
1. srp 2016

@ivanka86 AHOOOJ, tak jak se daří ?? Doufám, že všechno v pořádku a holčičky máš ještě u sebe. Vedla tě určitě schvacují, ale už to máš za pár a bude líp 🙂 . Písni zprávičku a držím palce 🙂

beatkaone
1. srp 2016

Ahojky tak presne za tyden nastupuji na vyvolani 8.8. 😊 Ale teda treba dnes 1.8. by me to taky nevadilo😀Uz sotva lezu nohy katastrofa jak je mam natekle. Tak at jste vsechny v poradku ja uz finisuji😊

odvarkova
1. srp 2016

@beatkaone držím pěsti ať je vše v pohodě 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru