Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

kanka80
21. únor 2018

@klaraaaaaaaaaaa Já měla kojící polštář pro dvojčata ten velký a byl super, můžu jen a jen doporučit 😉

wochy79
26. dub 2018

Ahoj, dlouho jsme se neukázali 🙂

kure18
26. dub 2018

Ahoj, ani se neznáme. To máš dvojčátka nebo trojčátka? Z fotky nepoznám, jestli ten chlapeček vepředu je stejně starý nebo o rok starší. Vypadá stejně starý.
Tady je mrtvo. Asi každá z nás dělá co může, aby se z těch starostí a povinností nezbláznila. 🙂
Těší mě, že v tom nejsem sama.

kanka80
26. dub 2018

Ahojky, no já jsem teď spíš furt na facebooku, tam toho koupím a prodám mnohem víc než tady 🙂 mému párečku bude 8.5. 15.měsíců a kluk začal konečně chodit...holka snad do měsíce taky začne a co vy? @kure18

wochy79
27. dub 2018

@kure18 jj trojcatka, temer dvouleta 😊

kure18
28. dub 2018

@wochy79 No, já mám také čtyři děti(kluky) Ale mít trojčata, to bychom se už všichni zhroutili 😲 Zvlášť, když máme všechny tak vynalézavé a neposedné

kure18
28. dub 2018

@kanka80 Naši kluci už chodí oba. Jeden začal v 1 roce a týden už chodit po bytě (teď už běhá), druhý až za 2 měsíce po něm. Jsou povahově trochu odlišní. Mladší je torpédo a chvíli neposedí. Chtějí pořád ven, ale tam nevydrží si chvíli hrát na jednom místě. Nejdéle vydrží, když je manžel vozí na čtyřkolce 🙂 Na internet chodím je na email, někdy mi to ani nevyjde. Ale na FB jsem nezkoušela prodávat. Kde to tam dáváš? Taky se mi to nedaří prodat. Asi málo lidí kupuje starší věci, nebo to dělá to Pepco.

kanka80
28. dub 2018

@kure18 Dávám to tak různě, do dvojčátkových skupin nebo do skupin tady z okolí bydliště 😉 tak to máš veselo, mě to teprve čeká, ale už se těším, že s nima budu moct i vyrazit ven ne jenom v kočárku 😍

klarape
11. kvě 2018

ahoj maminky chtěla jdu si pro radu klukum je 14 měsícu a chystáme se příští měsíc k moři a přemýšlím jaký kruh jim koupit do vody . nemáte prosím některá nějakou zkušenost

nukyna
12. kvě 2018

@klarape Tak naši kluci chodí od půl roku na plavecký kurzy a od roku plavou s pěnovým pásem a rukávky (http://www.florianek.cz/detail/5347872/plavecky...), ale po pravdě v bazénu super, ale kvůli vlnám se jim vloni moc v moři plavat nechtělo, raději se cachtali na břehu. Uvidíme co letos😉.

sarinkaropuska
28. kvě 2018

Ahoj holky jsem tu nová a rada bych se k vám pridala jsem po ivf a čekáme dvojcatka teď jsem na začátku 10 tydne😍😍

kanka80
28. kvě 2018

@sarinkaropuska Super, moc gratuluji, kdy vás čeká velký ultrazvuk? 🙂

sarinkaropuska
29. kvě 2018

@kanka80 dekujeme . Ultrazvuk nás čeká v Podolí 14.6

kanka80
30. kvě 2018

@sarinkaropuska Koukám, že máte ještě chlapečka...to bude velký brácha, když mu bude už 5let až se dvojčátka narodí 😉 a bude to super pomocník ❤

sarinkaropuska
30. kvě 2018

@kanka80 jj mám syna teď mu bude 5 let.a moc se těší na prirustky😍😍

petacejk
5. čer 2018

Ahoj holky – čekatelky nebo čerstvé maminky dvojčátek. Chystám se prodávat nosítko weeggo twin. Píšu nejprve sem. Pokud byste měla některá zájem, napište vzkaz a domluvíme po e-mailu. Jen prosím o shovívavost, k počítači se dostanu víceméně jen večer.
Ještě přidávám v kostce naše zkušenosti. Nosítko jsme pořizovali, až když byly holkám cca 2 měsíce (a mrzí mě, že ne hned) a používali asi do 4 měsíců. Je to super věc, jak uklidnit a uspat dvojčata, když je na ně maminka sama a jsou to chovací typy. Na nošení to tedy v našem případě moc nebylo, musela jsem s nimi víceméně jen ležet, ale já jsem vcelku subtilní a holek na mě prostě bylo (a stále je) moc. Přestala jsem ho používat, jakmile pořádně samy držely hlavičku, to už se mi je dařilo na sebe nějak obě naskládat i bez nosítka. Kdo má strach z nandávání dvou dětí, tak Vás mohu ubezpečit, že po shlédnutí videa na netu a dvojím natrénování s manželem jsem to v klidu zvládala.
A ještě, kdybyste nějaká měla zájem o klínky do postýlek, máme 4 🙂 Tak se taky stačí ozvat.

baruda
4. srp 2018

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,čím jste se mazaly proti striim.hrozne nerada na sebe něco patlam,tak jsem si koupila sprchovy olej saloos,ale to jsem ještě necekala,ze mám fazolky dvě.obavám se tedy,ze ten sprchac bude asi malo.díky za radu

kanka80
4. srp 2018

@baruda ahojky, ja se mazala jakymkoli telovym mlekem nebo olejem, ale na strie netrpim, tak snad poradi i jine maminky

baruda
4. srp 2018

@kanka80 já právě telovy mlika nesnasim,proto jsem myslela,ze bude stačit ten olej a ono asi ne :D

dvork
4. srp 2018

@baruda Pokud jsou sklony ke striím, tak v podstatě nepomůže nic (moje mamka má po mně a mých bratrech hodně viditelné i po těch letech, takže jsem s tím počítala), udělají se stejně, nanejvýš jich bude míň. To asi není moc potěšující zpráva. Manžel mé kamarádky je plastický chirurg a ten radil obyčejné sádlo, prostě hodně promastit, zbytek je genetika.

papaja90
4. srp 2018

@baruda ja mela z dm krem pro těhotné, střídala jsem s olejíčkem, strie se mi neudělali, ale je toho mraky, kremy, olejicky. Ja myslim ze je jedno co, hlavne mazat.

baruda
4. srp 2018

@papaja90
@dvork děkuji holky,u nás dvojčata nikdo nikdy neměl,takže jsem z toho ještě neskutečně PAF.koupim teda ještě nějaký krém a zkusim se s nim naučit a předpokládám mazat břicho,zada, stehna,prsa,ještě něco?

papaja90
4. srp 2018

Mazala jsem si hlavne bricho a boky, prsa mi moc nerostly takze ani nemohli popraskat 😃ale po každém sprchování se mažu tak jako tak protože mam suchou kůži ☹️ale podle me to neni ani tak kremem, kdo ma sklony ke striim, tak je mit proste bude a nic a tim neudělá... Je to o pružnosti pokožky.
@baruda

baruda
5. srp 2018

Holky s dvojčaty,vyrabi se prosim nějaká nejlépe video chuvicka pro dvocatka?

ovecka14
28. srp 2018

Ahojky, prosím maminky, kdy jste měly vše nachystané na příchod miminek? Myslím třeba už i sestavené postýlky , kočárek doma atd... Jsem 23tt a kromě čtver dupacek nemám zatím nic. Pořád si myslím že je moře času ale okoli mě poňouka že s dvojčatama mám okolo 30tt vše mit.. Jak jste na tom byly vy? 🙂

dvork
28. srp 2018

@ovecka14 Kolem 20tt jsem měla nakoupeno trochu oblečení (body, overaly, tak do 10ks) a domluvený kočárek od kamarádky po jejích dvojčatech, jinak nic. Od 26tt jsem byla v nemocnici a rodila jsem 29tt, děti se domů dostaly až 2 dny před původním termínem porodu. V podstatě vše se řešilo až po jejich narození a stihlo se to. Takže i když se mimča naroděj dřív, stejně se obvykle čeká na dosažení cca 2kg a 36tt, rozhodně to nebude ze dne na den. Pomalu bych s věcmi pro děti začala, ale žádný spěch.

baruda
29. srp 2018

Ahoj, taky prosím o radu....dohadujeme se o kočárku. Já bych chtěla klasický vedle sebe, abych na děti pěkně viděla, ALE.... vim, že jsou rozměrově většinou tak, aby se vešly do 80 dveří, každopádně, jak je to třeba v nějakym supermarketu, třeba kaufland a podobně? Dá se tam s kočárky projít nebo je to prostě bez šance? Manžel mě zas přemlouvá do kočárku, kde jsou děti za sebou, to mi ale přijde strašně nepraktický a to zadní dítě je prostě utiskovaný. Jaký na to máte názor vy?

kreatura
29. srp 2018

@baruda Používali jsme kočárky vedle sebe, kočárek, kde jsou děti za sebou, je pro mě nepředstavitelný.. Ale každý má rád něco jiného 🙂 Jinak v obchodech, kde jsou samoobslužné, to je úplně v pohodě a v jiných obchodech, jako je kaufland, lidl mají většinou 2 pokladny pro invalidy, takže chodíme tam, když je zavřená taková pokladna, tak nám to paní prodavačka otevře, my projedeme a jdeme k pokladně, kde máme svůj nákup, nevadí mi to 🙂
Hluboký jsme měli TFK, sportovní jsme měli Chipollino ( ten měl myslím 82 cm a projeli jsme i dveřma v bytě ) a teď už máme na občasné ježdění golfky a ty jsou pidi oproti těm kočárkům, autobusy nebyly problém, vlaky, výtahy také ne a jeli jsme i RegioJetem ( se sporťákem) a ve složeném stavu jsme ho mohli nechat v uličce před WC... 🙂
Nenašla jsem nikde problém, kam bych se nevešla, nebo tak, kromě hodně zúžených chodníků a jiných " vychytávek" 😀

baruda
29. srp 2018

@kreatura tak to jsi mne potěšila.....pro mě je ten za sebou taky absolutně nepředstavitelný..... já mam vybraný Dorjan Twin QUICK. Ale manžel přišel s tim, že jeho kolegyně dcera teď prodává po ročních dvojčatech, tak sem mu řekla, ať nám ho nafotí a podle toho uvidíme. Jen je teda červenej a on (pokud by to byli kluci) červenej nechce :D tak uvidíme

kreatura
29. srp 2018

@baruda My jsme měli hnědý a pak šedý 😀 Ale Dorjan je fajn, tam je sporťák myslím stylem, že se díváš na děti, což jsem zjistila, až jsme měli doma TFK a byla jsem silně naštvaná 🙂 Ale zvládli jsme to a zvykli jsme si 🙂
Jinak mě by u kluků červená nevadila 🙂 Ale zase je to na každém no 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru