Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

baruda
29. srp 2018

@kreatura no tam u toho sporťáku záleží, jak ho dáš, takže to můžeš mít na obě strany......Nemá sice asi přendavací rukojeť, ale myslim si, že asi nebude takovej problém ty sedačky otočit.......já chtěla vždycky aby na holčičku byl růžovej a na kluka prostě klučičí, ale uvidíme, co čekáme :D pochybuju, že by nám to řekli na screeningu, tak si budeme muset ještě počkat :D

kure18
29. srp 2018

@ovecka14 Já jsem měla oblečení, ostatní věci a kočár nachystaný do 30- 31 týdne. Byla jsem za to ráda, protože pak jsem byla ráda, že dokážu nějaké domácí práce a navařit. Měla jsem pak problém vydržet na nohou a když byly velké bolesti tak se nedalo ani ležet ani sedět. Rodila jsem ve 35. týdnu.

kure18
29. srp 2018

@baruda
také jsem se rozhodovala, hodná paní přes inzerát mi upřímně řekla, že kočárek za sebou využiji max. do 1,5 let. A já jsem chtěla kočárek jen 1 od narození. Tak mi kamarádka doporučila Britax - ten sporťák od 0-3 let. A pro miminka se dají koupit vložné tašky. Ale ty jsem ani neměla. Stačil prostornější fusak. Jsme s ním spokojeni už 1 rok a 8 měsíců. Vleze se do dveří 80, snadno se skládá a má jen 13 kg.

kreatura
29. srp 2018

@baruda Tak uvidíš, nám to už na 1. screeningu řekli, že to vypadá na 2 kluky, ale že to nemáme ještě brát vážně a tak jsme nebrali a počítali s klukama 😀 No a teď mi na 1. screeningu řekli, že to vypadá na 60% na holčičku, tak už počítám s holčičkou, takže někdy v lednu koupím nějáké oblečení ať má v holčičím a jinak to neřeším 🙂

babikadaska
23. zář 2018

Ahojte mamicky 🙂 Odkedy ste v tehotenstve prestali chodit do prace a boli na neschopence doma ? Citala som si rozhovor s lekarom,ktory tvrdi,ze najneskor v 20 tt by mamicky cakajuce dvojicky uz mali byt doma na rizikovom. Ja pracujem v kancelarii,akurat ze to mam na dojizdeni autem 30 min rano a 30 min pak odpoledne. Som v 12 tt a do toho 20 tt by som este rada pracovala. Ale ak bude treba,samozrejme pojdem na neschopenku skor. Zatial mam iba male brusko a vobec si neviem predstavit,ako to bude pokracovat,takze mozno su moje predstavy o chodeni do prace nerealne.

radecka1
23. zář 2018

@babikadaska Pokud nemáš problémy, tak normálně až do klasického nástupu na mateřskou + třeba si vzít před mateřskou dovolenou. Já šla z práce přímo do porodnice. Bohužel jsem rodila předčasně (29 tt), ale s chozením do práce to nemělo nic společného, měla jsem HELLP syndrom. Do nástupu do porodnice jsem se cítila výborně. Jinak, taky práce v kanceláři, celkem časově i psychicky náročná a cesta přes 30 min. tam i zpět odřídit autem. Řízení pro mě bylo horší ze začátku těhotenství, protože jsem večer byla vždy hrozně unavená.

nukyna
23. zář 2018

@babikadaska Ja v práci skončila klasický 6 týdnů před termínem, takže 4 před porodem (Kluci se narodili v 38. týdnu). Je teda fakt že poslední 2 týdny jsem pracovala home office, protože se mi už nechtělo trmacet, sice jsem moc velký pupek neměla, ale i tak cesta do práce cca hodinu autem a metrem byla značně unavená.
Jinak určitě bude záležet na tom jak se budeš cítit a na průběhu těhotenství. Přeju ať ho máš v pohodě🙂.

pavlapavlapavlapavla
23. zář 2018

ja v praci skoncila ve 30 tt a 31+5 se holky narodily ... cele tehotenstvi jsem se citila krasne. Holky sly ven protoze jsou mono mono a na utz se doktorce neco nezdalo. Presne nevim co, ale me bylo fajn a ani k porodu se nic nechystalo ...

baruda
24. zář 2018

@babikadaska já jsem aktuálně 14+3, doma jsem od nějkého 9 nebo 10tt, měla jsem dost problémy, pořád jsem krvácela a dr mě chtěla nechat doma od začátku. Nakonec to nechala na mém uvážení. V práci jsem se domluvila a momntálně dělám z domova a 1x týdně jezdím do práce. Také dojíždím cca 30 minut. plánuju takhle pracovat alespoň do Vánoc, pak uvidím, jak na tom budu a od 1.1. bych šla na neschopenku, to by bylo asi cca na měsíc, nástup na md bych mělá být na konci ledna, tak by to nemělo být tak hrozný

babikadaska
26. říj 2018

Mam este iny dotaz nakolk vobec neviem ako to v ceskych nemocniciach chodi... rodit budem v Brne,len este neviem kde. Kedze mam 33 rokov a som po IVF,je pravdepodobnost,ze budu chciet aby som rodila dvojcatka planovanym cisarskym ?? Alebo mam pre istotu chodit aj na predporodny kurz a pripravovat sa na prirodzeny porod ... kto o tom vlastne rozhoduje ? Moja gynekologicka ?

loylii
26. říj 2018

@babikadaska já dostala v 30.tt na vyber.. ať si zvolim sama. V Praze Podoli. Těhotenství až na slabší cukrovku a vysoký tlak, v poradku. Obe diagnózy byly na hraně s normalem. V 36.tt jsem potvrdila CS, který jsem hlásila od zacatku. I když deti byly obe hlavickami dolu. Nechtela jsem proste riskovat přirozený porod. Nevidim v něm důvod, u dvojcat.

babikadaska
27. říj 2018

@loylii dakujem. Ja sa nejak nebojim prirodzeneho porodu, ale po tom vsetkom,kym som otehotnela,by som radsej tiez nic neriskovala.a kojila si bez problemov ?

loylii
27. říj 2018

@babikadaska já se taky nebojim přirozeného porodu, jen u dvojcat je vše jiné, jak musí byt rychle venku.. máme v rodine 2 případy dvojcat a katastrofa.. tak jsem to chtěla eliminovat a dobre jsem udělala.. máme holt smulu. Ale vy to urco zvládnete, pozitivní mysl děla hodně! A záleží na Porodnici, Podoli rádo CS doporučuje, prave kvůli rizikům, kterým chtějí předcházet.. holt se s tím nemazou a mě se tenhle přístup libi. Navíc v mem veku 38😉

mosquito
27. říj 2018

@babikadaska CS si myslím není u dvojčat automaticky. Mně ho lékař doporučil, protože jsem měla A hlavičkou a B příčně. Nakonec vše ale rozhodlo to, že mi ve 32tt odtekla plodová voda. A teď k tvé druhé otázce ohledně kojení - i přes to všechno, čím jsme si na začátku prošli jsem kojila oba dva kluky 20měsíců, kdy už jsem si řekla, že to stačí 😀

mosquito
27. říj 2018

@babikadaska I přes dva potraty jsem na rizikovém doma nebyla. Když jsem si postěžovala, že mě něco bolí - záda, tvrdne mi břicho atd. tak mi dr. řekl, co bych chtěla, že to k těhotenství patří. Měla jsem těhotenskou cukrovku, takže jsem si musela i dost hlídat jídlo. Na mateřskou jsem odešla 17.5., 19.5. mi odtekla plodová voda a kluci se narodili akutní sekcí 22.5. Takže jsem si mateřské moc neužila a téměř až do porodu chodila do práce. 🙂

babikadaska
1. lis 2018

Holky neprodavate nektera kocarek,trojkombinaci ?napiste mi spravu,kdyby nahodou 🙂

pavlapavlapavlapavla
1. lis 2018

@babikadaska ja tako duo jumper. Sedo hnedy. Mam v bazaru. Hluboky, sportak a dve vajicka ...

babikadaska
Autor odpověď smazal
Zobraz
ovecka14
4. lis 2018

Ahojky, jdu se sverit. Jsem 32tt, obě holky hlavou dolů, tehu cukrovka na hraně ale držím se a hodnoty dobré. Vše v pořádku, čekám dvojvajecna. A neskutečně se bojím přirozeného porodu. Už se mi o tom i zda, mám noční můry ze strachu že Béčko je prostě ohroženo... V rizikovce v porodnici mi jedna MUDr řekla že pokud je vše ok, rodit přirozeně bychom měli ne museli ale měli bychom. Teď tam ale byl starší MUDr a ten byl naprosto nekompromisní že se prostě nedá nic dělat když jsou hlavou dolů a hotovo.... Já vím že sekce není žádná extra výhra, ale přeci jen, ta rizika pro děti jsou minimální a to je pro ně priorita.. To vážně nikoho nezajímá co já bych chtěla když je to mé těhotenství a mé děti? Já mám opravdu takový strach ze to nejde popsat a nikoho to nezajímá. Přitom co znám dvojčata já tak všechny byly sekci..

loylii
4. lis 2018

@ovecka14 já rodila v Podoli a hned v 24.tt co jsem k nim přešla mi dali na vyber! A když jsem řekla ze jsem rozhodne pro cisare, tak bylo videt, jak se jim ulevilo, ze eliminuju rizika a nebudu alternativka co stůj co stůj chce přirozený porod. Moje sestřenice má totiž taky dvojvajecny, cely tehu chodila na speciální kurzy pro dvojcata a ze chce rodit jen prirozene... všichni si tukali na čelo, co plánuje takhle dopředu.. jedno porodila normálně a druhy se zaseklo a muselo sekci! Doteď si to vycita, chudacek ten druhy byl dlouho v břiše, otocil se totiž a doteď se vyvíjí opozdene.. děkuji ale tohle mi stacilo. Navíc máme v rodine i u jednoho ditete celkem horory u porodu, tak já měla rozhodne jasno. Zdravy deti jsou pro mě priorita😍 a taky, ze zdravy mám a jizvu minimální. Já nevím co porad všichni bojkotujou cisare.. ano, je to operace, ale nejde přeci o moje pohodlí, ale zodpovědnost za 2 životy co mám v sobě😉

ovecka14
4. lis 2018

@loylii Mluvíš mi z duše, přesně tak to vnímám.. Nejde o to že by se mi nechtělo tlačit, ale prostě ta rizika jsou a ne malá... A teď co s tím? Já vůbec nevím co mám dělat, jsem nešťastná z toho že nikoho nezajímá co já jako máma, jako rodička bych chtěla. Doktor byl celkem arogantní a prostě nekompromisní.. Ještě měl poznámky k tomu, že se o to tak zajímám..

kaczorka
4. lis 2018

@ovecka14 a co změnit doktora? Já rodila císařem pro konec pánevní,sice jen jedno,ale dávali mi na výběr jestli přirozeně nebo císařem..

ovecka14
4. lis 2018

@kaczorka Nemůžu, to je právě už riziková poradna v porodnici kde budu rodit, střídají se tam různí MUDr.. A na jednoho z nich natrefim u porodu 😞 Já ani nevím jestli mám vůbec nějaké právo si říct..

babikadaska
4. lis 2018

Som treti den na pozorovani v nemocnici lebo mi tvrdne brucho. Som v 18tt a krcok nastastie zatial tuhy zavrety dlzka 32 mm. Mali ste niektora podobny problem tak skoro ? U dvojciat je to vraj viac problemom,lebo maternica sa viac a skor roztahuje :/

kaczorka
4. lis 2018

@ovecka14 myslím že právo si vybrat jak rodit určitě máš,já bych se ozvala a nenechala bych se odbyt.. Jde o tvé děti ne o jeho..

loylii
4. lis 2018

@kaczorka přesně! A kdyby nastaly problémy, tak ti řekne co? Ze dvojcata jsou vždy rizikové.. nasrat😉 já bych se nenechala odbyt a trvala na CS. Koneckoncu, když se ti rozběhne porod, tak se kolikrát ani ten CS nestihne.. ale pokud budeš mít plánován, budeš víc v klidu. Já si to do Podoli štradovala v satickach, balerinkach, namalovana a vysmata na prijem, protože jsem neměla žádné bolesti, problémy a věděla ze deti jsou v 37+4 dopečene, tak mě druhy den plánovaný CS nepřekvapí a deticky vyndaji zdrave.. a o to mi slo, v mých 39 letech.

sonisek
4. lis 2018

Ahojky, je tu některá která čeká dvojčata a je nějak na začátku? Budu začínat 8.tyden a chytla se nám po umělém 2 embryjka,i srdíčka mají 🙂

A vy,kdož cekate a jste ke konci,nebo v jakékoliv fázi přeji ať vydrzite co nejdýl ;)

loylii
4. lis 2018

@sonisek tak to je super zprava! Sledovala jsem te v jiné diskuzi..

babikadaska
14. lis 2018

Ahojte, bola som predminuly vikend hospitalizovana v nemocnici,tvrdne mi brusko a mam nizko placentu. Hrozne ma bolelo podbrusko uz treti den,a aj napriek snahe upokojit sa, som dnes rano citila,ze uz je to prilis a sla k doktorke. Tak jedno z dvojiciek je uz otocene hlavickou dolu - som v 19 tt- a nalieha na krcok,preto ta bolest. Nebola z toho 2x nadsena. Musim lezat a dala mi k magneziu aj utrogestan. Kontrola o 2 tyzdne. Mali ste niektora takyto problem s naliehanim v takom skorom tyzdni a zaobislo sa to bez predcasneho porodu ??

babikadaska
16. lis 2018

Ahojte dievcata. Poradite s vybabickou ? V akej velkosti ste kupovali prve vecicky ? 48 ? 50 ? Predpokladam,ze sa narodia trosku skor a mensie,preto rozmyslam,ze si aspon nejake body,dupacky,overaly objednam vo velkosti 46 ci 48.
Vo velkosti 50 a vyssie uz nam skoro vsetko. Dakujem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru