Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

baruda
16. lis 2018

@babikadaska já teda berz ořevážně 50, ona je každá jiná, některá je i menší a třeba tesco má tu velikost new born poměrně malou nebo mají ještě tiny baby a to by mělo být ještě menší a pak beru občas velikost 46 (48 neni ne?) ale spíš body, horejšek nevadí, když bude drobet větší a máme mít únorová mimča, takže něž si myslim, že neni třeba moc malinkých velikostí, stejně z toho rychle vyrostou

radecka1
16. lis 2018

@babikadaska Měla jsem asi 2x2 kousky v 50. Kluci se narodili v 29tt, z porodnice šli v 37tt a měli 2,5 kg. Nosili už 50 nebo 56 a zahrnula jsem jim to. Doma mi to nevadilo (ani babičkám a dědečkům) a kromě k doktorce jsme chodili ven jen v kočárku a v kombinéze/fusaku, tak je ani neměl kdo okukovat. V porodnici byli jen v plíně a nebo v eráru. Protože byli nedonošení, tak jsem návštěvy a chození mezi lidi (kromě kočárkování) až do 6 měsíce velmi omezila. Takže za mě není menší potřeba.

babikadaska
16. lis 2018

@baruda
@radecka1 dakujem za rady,nebudem teda do mensich investovat. V najhorsom pripade sa to da v pripade potreby rychlo dokupit a oprat.
V ostrave som nasla obchod a eshop pre dvojcata,ktory ma vzdy skladom aj extremne male vecicky prave pre taketo pripady,takze asi by som vyuzila.
Samozrejme veeeelmi dufam ze sa nenarodia predcasne a nebudeme nic mensie ako 50 potrebovat 🙂

radecka1
16. lis 2018

@babikadaska Držím palce, ať miminka vydrží až co nejvíc do termínu. Když se narodí hodně předčasně, před 30. týdnem, tak jsou většinou v porodnici dlouho a dorostou. Často jdou domů děti menší, které se narodí třeba v 35. týdnu, ale třeba kvůli preeklampsii nějakou dobu nerostou a proto musí ven. Ty jdou většinou domů menší, protože nemají problémy např. s dýcháním a mohou jít skoro hned domů. Ale i tak než Vás pustí z porodnice, tak všechno seženete přes Internet. Já měla před porodem akorát objednaný kočárek a tašku spíš větších velikostí od švagrové a všechno jsem zařizovala z porodnice. Manžel akorát vyzvedával balíčky na poště. Kluci byli v porodnici 60 dní (já naštěstí s nimi, což není úplně obvyklé), ale času na nákupy bylo dost.

babikadaska
16. lis 2018

@radecka1 preco si porodila uz v 29 tt ? A syncekovia su dufam uplne v poriadku !!! Juj ja sa tak tesim na tych nasich .... :* moja sestra porodila dvojcatka v 24 tt,ale ani jeden to neprezil zial. Som z toho taka nesvoja. Ale verim ze my vydrzime 🙂
Aky si mala kociar? Mam tolko otazok zeby modry konik nestacil :D ale objednala som si knizku od k.rulilove o dvojcatach a este o uspavani dvojciat,tak nasavam informacie.

radecka1
16. lis 2018

@babikadaska To je mi líto. Kolikátý jsi týden ty? Já měla HELLP syndrom. Naštěstí jsem byla už nějakou dobu sledovaná u Apolináře kvůli vysokému tlaku a asi týden už v porodnici, tak jsem byla hlídaná a zachytili to hned v počátku, takže ani já, ani děti jsme z toho neměli komplikace. Jsou v pohodě, už jsou jim 4. Dávám velkou zásluhu právě porodnici. Nedám na Apolináře dopustit. Kočárek jsem měla EW a byla jsem s ním moc spokojená. Klidně se ptej, i do SZ, když budu vědět, tak ráda poradím.

babikadaska
16. lis 2018

@radecka1 dakujem :* ja som dnes zacala 20 tt. Mam nizko placentu (ta sa dufam este vytiahne),tvrdne mi brusko a chlapcek sa otocil dole hlavickou uz a nalieha na krcok. Neviem,ci sa este moze otocit,dufam ze ano 🙂
Na Apolinara som pocula same dobre veci. Prave sa snazim dohodnut si vysetrenie u dr. Kouckeho odtial, ale neviem ci sa mi podari. 🙂
4 roky...uzasne !!! Je povzbudzujuce pocut aj o predcasne narodenych s dobrym koncom 🙂
Vy uz mate teraz ine starosti, pre "velkych" 🙂

radecka1
16. lis 2018

@babikadaska Tak to držím palce, ať ještě pár měsíců vydržíš. Strašně rychle to s těmi dvojčaty uběhlo, tak rychle, že jsme si ještě pořídili jedno miminko, abych si to ještě užila (ale té už je taky 1,5r).

sonisek
16. lis 2018

Holky,moc všem držím palce,ať vydrzite co nejdýl...snad nebudu litovat,že jsme si nechali dat dvě embryjka,když vás občas tak čtu...ale zatím je brzo

babikadaska
16. lis 2018

@sonisek aj my sme si dali dve embryjka. Prekonala som hned na zaciatku tazky hyperstimulak a odvtedy sa so mnou tahaju problemy. Hlavne mi hrozi ten predcasny porod. Napriek tomu to nelutujeme,rozhodli by sme sa tak s manzelom znovu. Na konci tejto tazkej cesty,budeme mat namiesto jedneho babatka hned dva vytuzene. Nechceli sme mat iba jedinacika ale po tolkych ivf by som o 2-3 roky uz asi do dalsieho nesla.

sonisek
16. lis 2018

@babikadaska tak naše už to také bylo 3.IVF,takže jsme šli do dvou bez rozmýšlení. Já mám syna z předchozího manželství,který byl stvořen lusknutim prstu a teď taková složitá cesta. Taky jsem si říkala,že pokud dáme jedno,tak zda třeba za dva roky bychom si dali dát ještě mrazacka. Tak jsme riskli rovnou 2. Já teda ťuk ťuk zatím vše bez problémů,tak snad...

babikadaska
16. lis 2018

@sonisek ja myslim,ze tie problemy u tehotenstiev s dvojcatkami su vzdy, ale zase vecsina z nich skonci dobre, aj u tych predcasne narodenych. V rodine sme si uz davku nestastia dufam vybrali a ja porodim dve zdrave deticky.
Super,ze je zatial vsetko o.k. Kde si chodila do centra? Ja reprofit brno.

babikadaska
10. pro 2018

Rodila niektora z vas dvojcatka v Brne ?

lenysek1988
10. pro 2018

@babikadaska v dubnu na Obilňáku

pavlapavlapavlapavla
10. pro 2018

kveten 2016 Obinak ...

babikadaska
11. pro 2018

@lenysek1988
@pavlapavlapavlapavla
Baby dakujem ze ste napisali.
Rodili ste cisarskym alebo prirodzene ? Ak cisarskym, mali ste nejake zdravotne dovody alebo ste sa dohodli ?
Ak prirodzene,prebehlo vsetko v poriadku??? Dakujem moc za vase skusenosti...

lenysek1988
11. pro 2018

@babikadaska vyvolavany porod a u mě všechno dobrý. Byl to ale fičák oproti prvnímu a celkově bolesti byly horší. Péče během vyvolávání a porodu super. K porodu dva doktory.

babikadaska
28. pro 2018

Pred 10 dnami krcok 37 mm,uzavrety. Dnes uz len 21 mm, funneling a cez klenby sa tlaci hlavicka dolneho babatka. Dalsia kontrola o 3 dni. Dnes som 25+0,drzte prsty,nech este vydrzime co najdlhsie

baruda
28. pro 2018

@babikadaska držím palce,já jsem podle utz 27+3 a včera mi praskla voda u plodu A a během dneška všechna odtekla a odtéká stále.moc držím palce,ať vydržíš co nejdyl

babikadaska
28. pro 2018

@baruda cozeee a co to znamena presne ??? Si v nemocnici a co sa bude diat ?? Dokedy moze voda odtekat ?? Boze same zle spravy co nam to tie nase dvojciatka robia !!! Ja drzim prsty tebe nech to dobre dopadne !! Aku vahu maju miminka ?

sonisek
28. pro 2018

Holky,držte se!!!

@babikadaska
@baruda
Máte jedno nebo dvojvaječna?

baruda
28. pro 2018

@babikadaska specielně na to jsem se ptala a říkal,že s jedním miminem zvládnou i 80 dní,což mi přijde neskutečný....hned včera jsem dostala kortikoidy,aby se jim dovyvinuly plíce a kapacku na zastavení porodu..... zitra ráno by už měly být plíce ok,kdyby náhodou museli ven.....odebírali mi plodovou vodu,aby zjistili, jestli tam není zánět a ten tam naštěstí není,tak ji poslali ještě na nejaky důkladnější rozbor do laboratoře.vysledky budou příští týden.chteji je udržet ještě aspoň 10-14 dní.....ležím v nemocnici na rizikovém oddělení a neustále mě kontrolují a natáčejí ozvy srdíček.....odhadní váha jednoho je přes kilo a druhymu to kleslo kvůli údajně kratší nožičce na 800g,což je blbost,protože tolik měl před měsícem.Myslim si,že nezměřil celou nožičku,že ji špatně viděl.jinak ostatní hodnoty odpovidaly

@sonisek já sice jednovaječná,ale každé má svoji placentu a plodovy obal,takže se tváří jak dvojvaječný :D

sonisek
28. pro 2018

@baruda tak ať ještě chvilku vydrzite ;) To ležíš na Lochaci?

baruda
28. pro 2018

@sonisek jojo ono jinde není moc kde a i v návaznosti na dřívější narození kluků to je nejlepší.....stejně by mě odevšad převezli sem. A všichni to sem mají kousek

sonisek
28. pro 2018

@baruda já si taky vždy říkala,že budu jednou rodit na Lochaci,hlavně je nejbliž no...a nevím jak je to u Mulacu s dvojčaty,to by se asi musely narodit v termínu,v pořádku,pak asi by to šlo...ale tak pro nás zbytečný jezdit přes celou Plzen

baruda
28. pro 2018

@sonisek já bydlím v Rokycanech,ale tam mi loni tu porodnici zavřeli.....u mulacu nemají neonatologii,takže b je stejně převáželi a hlavně na lochaci je všechno v jedné budově a jak pro miminka,tak případně i pro mě je zde v areálu....a manžel i taťka pracují v Plzni,tak kdyby byl problém a potřeba,tak tu jsou hned

babikadaska
29. pro 2018

@sonisek ja dvojvajecne.... a ty ?

babikadaska
29. pro 2018

@baruda ahoj ako sa drzite ???

sonisek
29. pro 2018

@babikadaska já taky dvoj... ;)

baruda
29. pro 2018

@babikadaska
Ahoj,dnes krom natáčení na monitor nám nic nedělali,ani kluky jinak nekontrolovali.tsk snad zítra nebo v pondělí.....chceme si sednout s doktory s zeptat se jich na případný varianty,abychom byli kdyžtak připravený....voda odtéká pořád,jsem jak prutokac....můj taťka rika,že mu je mám dát v narozeninám,ty ma 15 ledna,já ale tvrdím,že si je sám ke svým o týden dřív......je to blbý,ale zatím se mi vždy potvrdilo vše,co jsem řekla.....od začátku jsem věděla,že mě sem povezou mezi svatky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru