Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

bedna03
29. pro 2018

@baruda Ahoj, jak víte, že jsou jednovaječná, když mají každý svoji placentu i plodový obal ? 🙂 Čekáme taky bi-bi, ale doktor nám řekl, že zjistíme jen pokud jsou dvojvaječná a to tak, že budou různého pohlaví. Podle prvotních odhadů však čekáme holčičky a tam to lze zjistit jen podle krevních testů. 🙂 Díky za odpověď.

hafika
29. pro 2018

@bedna03 Třeba mně doktor při prvním vyšetření v 8tt tvrdil, že máme dvojvaječná dvojčata, protože jsou už na ultrazvuku hezky vidět oddělená miminka a že jednovaječná dvojčata takhle pěkně ještě vidět nebývají. Později na vyšetřeních už nikdo neřešil jestli jsou jedno- nebo dvojvaječná, měli jsme holčičky bi-bi. A po porodu už bude jasné, jestli jsou děti stejně nebo jiné. I když naše holky jsou si dost podobné a ze začátku jsem je poznávala hlavně podle barvy vlasů, jinak jsem si nebyla úplně jistá.

babikadaska
29. pro 2018

@baruda z tvojich prispevkov mam pocit,ze si v dobrej nemocnici, tak verim,ze vedia co robia lekari . Vcera som si o tom vecer citala, kedze o odtoku plodovej vody nic neviem, a niekto porodi po 1 dni ale vela dievcat pisalo,ze vydrzali aj 3 -5 tyzdnov s odtekajucou vodou... snad to bude aj tvoj pripad !!! Myslim na vas velmi a zajtra napis az sa porozpravas s doktormi. ❤

bedna03
29. pro 2018

@hafika Díky za reakci. Je pravda, že tohle mi taky říkal a ačkoliv byly v 7tt již jasně odděleny, řekl mi, že to není známka jedno/dvojvaječnosti. A že se i různě narození sourozenci mohou být natolik podobní, že ani vzhled nemusí být jasným znakem. Pokud budou stejného pohlaví, tak prý jedině krevní testy jako samoplátce. No uvidíme, teoreticky o nic nejde, jen mě to zajímalo 🙂

hafika
30. pro 2018

@bedna03 Jasně, chápu. Ale zase si myslím, že ten rozdíl mezi jedno- a dvouvaječnými dvojčaty prostě vidět je. U nás to nebylo jen o vlasech, ale i o rozdílných rysech. Že začátku to neviděl každý, ale i cizí lidé, kteří je viděli poprvé, byli schopní to poznat. A jak rostou, tak je ten rozdíl víc patrný. I tak se občas najdou jedinci, co se ptají, jak je poznáváme. Ale naprostá většina lidí rozdíl vidí hned, jen si nedokáží zapamatovat, která je která, což holky dost štve. Občas se nám naopak stává, že si lidé nejsou jístí, jestli jsou to dvojčata, protože jedna je trochu menší.

baruda
30. pro 2018

@bedna03 mě brali plodovou vodu,že které to zjistili

baruda
30. pro 2018

Takže holky.....včera při natáčení ozev mi naměřili i kontrakce po 8 minutách a už sem byla na dva prsty otevřená,takže rovnou na sál.koukala sem jak sova zjara,vůbec sem nevěděla,co se bude dít.....takže zacevkovat,sondu do žaludku (protože jsem vtipne dvě hodiny předtím jedla) a šlo se na to.....kluci se narodili ve 20.47 s váhou 990g a ve 20.49 s váhou 810g. Dýchají s lehčí podporou,ale drží se......miluji je

babikadaska
30. pro 2018

@baruda ja som tusila ze sa nieco deje ked nepises !!! Z celeho srdca blahozelam k syncekom !!! ❤+ ❤ !!!!! Zelam vela zdravia a dobru adaptaciu na svet okolo 🙂
Vahy maju skoro ku kilu, to je velmi pekne 🙂
Ako sa citis ??? Psychicky,fyzicky??

baruda
30. pro 2018

@babikadaska děkujeme moc..... psychicky asi nemám daleko do zhroucení,což ale bylo v pohodě do té doby,než jsem vzala do ruky mobil a nečetla všechny zprávy od rodiny a kamarádů......teď tu bulim jak zelva....fyzicky to docela ujde....zatím jedu bez prášků,břicho tolik nebolí,tak uvidíme

baruda
31. pro 2018

Holky,prosím, nevíte,jaké podmínky musí miminko splňovat,aby se mohlo klokankovat? Vím,že zase záleží na miminku od miminka,ale jestli to je podmíněné váhou nebo čím.....jeden z broučků měl ještě vcera ještě tu větší podporu dýchání,ale to Dr říkala,že by mu mohli možná dneska odpojit.

dvork
31. pro 2018

@baruda Já mám dvojčata narozená ve 29tt, syn měl 1170g a dcera 950g. Jako prvního jsem klokankovala syna po týdnu, když už se nemusel svítit kvůli žloutence. Dceru po 10 dnech, tam se to zdrželo kvůli tomu, že byla první týden zaintubovaná a děti v takovém stavu nevytahují z inkubátoru (tohle je praxe v Hradci Králové, jinde se klokánkuje i s intubací). Oba byli dlouho na CPAPu, ale to klokanění nebránilo. Jinak si myslim, že klokánkování se odvýjí spíš od stavu než od váhy nebo týdne, kterému miminko odpovídá.

baruda
31. pro 2018

@dvork děkuji za info....já doufám,že toho většího bych mohla ke konci týdne nebo začátkem příštího,ten je na tom dobře u druhého to bude dýl,to je mi jasne

babikadaska
31. pro 2018

@baruda na fb som sa pridala do ceskej uzavretej skupiny NEDONOŠEŇATKA ❤. Ma 3000 clenov a su tam mamicky s detickami narodenymi od 24 tt !!! Tam ti urcite so vsetkymi otazkami poradia lepsie ako my tu. Skus....

dvork
31. pro 2018

@baruda Ta skupina na FB, jak píše @babikadaska je super a ještě bych doporučila jinou skupinu na FB - Dvojčata, spousta z nás tam má děti narozené dřív a je i hodně maminek, co mají děti opravdu brzy.

baruda
31. pro 2018

@babikadaska

@dvork holky děkuju,kouknu na to

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru