Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
15. srp 2008

Ahoj holky, teda tady se to všechno zamíchalo, během těch dvou dnů! 😲 Trochu mě to zaskočilo, už sice nejsem tak mrštná, ale jinak taky všechno doma ještě dělám, ale zas je fakt, že jsem za vámi pár týdnů pozadu.. Jsem ráda, že na konci srpna končím v práci, to cestování do Prahy mě teď spolehlivě odrovná.

skarbek: pěkně lež, už jste přestěhovaní, tak to je dobré, určitě to trošku vliv mělo, ale teď se to zas může zlepšit, když budeš v klidu..

daiq: nemáte to teda vůbec lehké, ale určitě se všechno brzy v dobré obátí. Obdivuju vás, jak to všechno zvládáte.. a dneska už je pátek, to si manžel trochu o víkendu odpočine.

rezi: 7 praček??? 😕 😀 Já jsem teda asi nějaká podvybavená 😒 Pořád nevím, kolik čeho.. Jaké máš velikosti? Mně jde nejlíp nakupování šatiček na příští léto, to jo 🙂 Ten seznam od fial je super, jen jsem teda valila oči, kolik toho tam je, a u těch oblečků třeba nevím, s jakými velikostmi se tam počítá..

fiallinka
15. srp 2008

jaanja: taky jsem tak v práci končila a myslím, že dýl už to nemá cenu, to přicho zrovna v tomhle období nějak moc roste... jinak ten seznam: ono je to vždy jakoby pro jednu velikost - třeba např. 6 bodýček v 56, 6 v 68... ale je to podle mne dost nadhodnocené, protože u těch dvojčat hlavně člověk nepotřebuje vždy dvojnásobné počty věcí, protože myslím, že hodně často budeme prát, takže se to dřív usuší... třeba normálních látkových plenek stačí cca 20 - 30 pro jedno dítě, pokud do nich nepřebaluješ... takže brát to s rezervou...

rezi: 7 praček, tak to je teda fakt výkon, to asi nemám 🙂, ale ty jsi určitě prala i všechny ty větší velikosti, zavinky, peřinky a tak, ne? Já si pořád říkám, že kdyby něco chybělo, tak půjčí kámošky a pak zajdu do obchodu nebo sednu na net a do pár dnů to mám...

s tím ultr. jsi mne celkem uklidnila, jsem šťastná, že jsem je viděla takhle neplánovaně... jen zas si teď pořád říkám, že mi nijak moc neroste břicho, a dokonce jsem kilo zhubla (ale mám už nahoru 10 kg 🙂, tak snad kluci rostou, jak mají...

jak to teď holky máte s břichem - roste, neroste... a o kolik ? :_)

jaanja
15. srp 2008

fial, tak jo, tak já to budu brát s rezervou, já mám i problém poznat, co je body, co dupačky a co overal, v tom je taky trochu problém 😉 A teď mi vrtá hlavou, jestli má mimčo na sobě tu jednorázovou plenku, a pak rovnou třeba overal, nebo jestli se přes to dávají ještě nějaké kalhotky?

bříško mi teď roste, jak nemáme doma váhu, tak si měřím aspoň pupík, a pomalu se obvod zvětšuje, už se nevejdu ani do věcí, které mi byly volné. Teď naštěstí bylo hezky, tak jsem nosila šaty, a už jsem dorostla do těhotenských džín. 10kg je krása, to by mi tak vyhovovalo, naposledy na kontrole jsem měla nahoře jen 3kg, tak doufám, že do konce srpna ještě nějaká kilča přidám. Jak je na tom s váhou rezi?

Ale myslím, že tu někdo psal, že měl na konci přes pupek kolem 130cm, to bych teda musela narůst ještě hodně, teď mám 95 😀 .. ale kdo ví, abych se pak nedivila 😵

fiallinka
15. srp 2008

jaanja: neboj, ještě se určitě zorientuješ 🙂... jinak - body se dává přímo na tělo, je to takové to tričenko, co se zapíná mezi nožkama, s krátkým nebo dlouhým rukávem... dupačky jsou vlastně "kalhoty", zapínají se u krku a nemají rukávy, a overal - to je všechno dohromady, má rukávky i nohavičky a zapíná se nejčastěji uprostřed. 🙂. No a když dáš jednorázovku, tak na to můžeš už dáš klidně i overálek, ale většinou se na to dává body, protože to líp drží plenku... kalhotky se přes jednorázovky nedávají, jen pokud bys musela dávat široké balení a dávat ještě obyčejnou plenku, tak pak se dávají svrchní kalhotky 🙂

já mám břicho cca 110, a taky si myslím, že těch 130 nezvládnu, a to jsem začínala s pasem hodně přes 80 cm...

rezinka
15. srp 2008

daiq no nemate to fakt lehky, ale hlavni je, ze jsou miminka zdrava, ty se taky uz brzo uzdravis a brzo uz je budete mit doma a pak uz bude vsechno tak, jak ma, jen jeste tech par dni vydrzet ... !!

s tema prackama - presne tak fial, prala jsem i vetsi velikosti a taky budu prat povlaky a zavinky a zimni kompletky a fusaky apod. ... ale uz ted mam vyprane 4 pracky a jeste 3 varky na dalsi a to jeste bez tech fusaku apod. No jak jsem psala, sama jsem zirala, co vsechno jsem dokazala za tech par mesicu nashromazdit. At zije MMB 😀 - to ani holky neunosej 😀 A velikosti mam vsechny mozne, sama jsem zvedava, az to ted budu tridit uz do skrine, jak se mi to podle velikostí naštosuje ... 😕

jaanja - ja uz mam pro holky taky saticky na jaro a leto, rikala jsem si, jestli nejsem blazen, ze nakupuju takhle dopredu, ale vzdycky se pak uklidnim, ze pak budu rada, ze to mam, protoze nebude cas nekde jezdit po nakupech ...

a s pupkem a s vahou to mam tak, ze jsem za posledni mesic skoro nepribrala, mam nahore cca 10kg a obvod pasu 97cm. doktorka je spokojena 🙂

jaanja
15. srp 2008

rezi, tak to musíš mít óóóbr skříň 😀 Tak kdybys pak něco prodávala, až to holky unosej, tak dej vědet, budeme tak 2 měsíce po vás 🙂
S tou váhou a přibíráním jsi mě uklidnila...

septim
15. srp 2008

Ahojda vsichni tak se hlasim z kontroly. Uz se nam to asi hodne priblizilo. 🙂 jsem pry volne pristupna na jeden prst a doktorka rikala ze nahmata i hlavicku. Tak uz pry jen lezet at jeste nejaky den vydrzime. Jinak pry budem rodit normalne a je to otazka dni. Do pristi poradny pry 100procent nedorazime. Zacinam se pomalu bat.

simonac
15. srp 2008

septim....neboj, pokud můžeš opravdu jen lež, mě nahmatala hlavičku už ve 32 týdnu a ve 34 týdnu už jsem byla otevřená na 2 cm, a vydržela jsem do 37+4, ale opravdu to chce jen ležet a ležet.........držím palečky at vše dobře dopadne, jo a já jsem taky rodila normálně a docela se to dalo 😉 v 8,00 tabletka, v 10,00 vodaa v 13,00 byli oba na světě 😉
tak za chvíli tě přivítáme mezi náma 🙂

septim
16. srp 2008

simoniac: to jsi me potesila, ja co mi to dr: rekla se porad pozoruju. Snazim se poctive lezet. Muzu se zepata jak jsi mela deti velike_

septim
16. srp 2008

Tak jsem koukla do alba a uz to vim. 🙂

simonac
16. srp 2008

septim.... ve zlíně ani dýl se dvojčaty nenechávají - ukončují tam těhot. ve 37 týdnu - mimča už mají vše a pak je to prý velký a zbytečný záhul pro dělohu...... a mimča jsou 7 min po sobe, ani epidural mi nestihli dát a to jsem ho chtěla

septim
16. srp 2008

simoniac: tak to jsi mela opravdu rychle. Primo ukazkovy porod. 🙂

simonac
16. srp 2008

to jo, chodila se na mě dívat půlka nemocnice, dvojčata tam totiž taky všehcny většinou rodí císařem, první porod jsem měla kleštový - to byl děs, ted to fakt byla rychlovka 😉

fiallinka
16. srp 2008

septim: teda, toto letí, no ale už si daleko... aspoň nemusíš být v nemocnici, skoro se až divím 🙂, tak hezky zalehni k olympiádě a nech ostatní, ať se o tebe starají 🙂... a vidím, že docela dost lidí rodí normálně, no vida, taky bych chtěla... takže jsou hlavičkama dolů? A víš, jak byli naposled - t.j. kdy se otočili? Já mám jednoho hlavou dolů a jednoho nahoru, ale myslím, že na otočení ještě mají čas...

daiquiri
16. srp 2008

Holky,me do nemocnice prijali kdyz jsem byla otevrena na 4cm a rodila jsem az skoro za 14 dni cisarem,tak nebojte🙂Jo a Barunka se mi behem jednoho tydne otocila trikrat🙂

rezinka
16. srp 2008

septim a simonac a citily jste nejake tlaky, kdyz uz jste se zacaly otvirat nebo jste to ani neregistrovaly a kdyby vam to nerek doktor, tak o tom ani nevite? mozna se ptam hloupe, ale fakt nevim, jestli je to k poznani nebo ne, tak se ptam zkusenejsich 🙂

fial a daiq - me ted v Po rekl doktor, ze to vypada spis na cisare, protoze jedna je hlavickou dolu a druha naopak nahoru, ale ze je samozrejme mozne, ze se jeste otoci, ale ze si spis mysli, ze uz tak zustanou, tak nevim 😖 Prave jsem si daiq vzpomnela na tebe, ze tobe se barunka otocila nejak tesne pred porodem (snad tyden), vid?? a to byla predtim taky hlavickou nahoru nebo nejak nalezato??

simonac
16. srp 2008

rezi ...já měla tlaky už tak od ledna, hrozně mě bolel celý spodek a v nemocnici hsem už skoro nechodila, mohla jsem nic mi nezákazali, ale to tak mooc bolelo, že jsem byla ráda, že si dojdu 3x denně na jídlo 😉

rezinka
16. srp 2008

jaanja, aby nakonec tvoje holky ty nase s vahou jeste nepredehnaly 😀 Ale pak urcite prodavat budu, ale budu to jeste tridit, prece jen si musim nechat nejakou rezervu, kdybysme nakonec fakt sli do tretiho mimca ... 🙂

holky co cekate 2 zbojniky - ted jsem brouzdala po MMB a nasla odkaz na kraaasny svetricky, tak posilam
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=12201936&tab=5
k riflickam jak delany 🙂

simonac tak tos me uklidnila, ja se prave bala, ze i kdyz nic neboli, tak aby mi pristi tyden na kontrole nerekli, ze si mam sbalit tasku a nastoupit ... 😕 , to by me asi "vomyli" ... 😝

fiallinka
16. srp 2008

rezi: já mám A hlavou dolů a B hlavou nahoru, což se dá rodit normálně, ale asi to není moc běžné, ale myslím, že se tam ještě mockrát přetočí, když se tam melou, tak to fakt hodně tlačí až bolí... svetříčky supr, ale mám toho teď tolik, že vyčkám, až z toho vyrostou - a svetříky jedny pletu z nudy já (nejde mi to, ale zkouším), jedny tchyně a pak mají další kupované... myslím, že to nemůžou unosit, stejně doma v nich asi moc nebudou 🙂

nevím jak holky, ale většinou to otevření nebo zkr. čípku nejde cítit...

rezinka
16. srp 2008

ja to mam taky tak - A hlavou dolu, B obracene. tak uvidime, jak se tam jeste pretoci a pak asi zalezi, jak ve ktere porodnici - nekde doporuci rovnou cisare a nekde to treba zkusi normalne s tim, ze kdyz je A hlavickou dolu, tak se porodi bez problemu a druhemu doktor pomuze, ale jak je to v porodnici, kde budu rodit ja, tak to nevim ... 😕

ja mam taky hrozne oblecku, az si rikam, ze to holky nemuzou unosit. postupne, jak budou rust, budu asi na MMB prodavat jak diva - asi stejne, jako jsem jak diva nakupovala 😀 Svetricky ja uz taky nejake mam a kdyz koukam po nejakych novych, tak uz po vetsich velikostech s tim, aby je holky mely na jaro do kocarku (uz bez dalsi vrstvy nebo jen s nejakou vestickou...)

jaanja
17. srp 2008

Holky, přeju, ať se vám pěkně otočej dolů. Je to napínavé, co? Hlavně vydržte! Já mám holky řekla bych naležato pod sebou, měla jste to taky některá tak, a otočili se vám pak?
rezi: to já nevím, jak na tom budeme s váhou 🙂 Na velkém ultrazvuku jsme byly malilinko pozadu (jen jedna holčička měla dlouhé nohy 😀 A váhu dětí mi ještě nikdo neřekl, vůbec nevím, jak na tom jsme. Já začínala v pase na 72cm, tak jsi asi byla útlejší 🙂 A mám pocit, že jinde to nemám, jen v tom břiše, kopeček ještě pořád vyběhnu, i když více či méně funím 😉 Ono se to pak asi zvrhne, když třeba musíš pár týdnů hlavně ležet.

septim: neboj, neboj, bude to určitě v pohodě, nastoupí hormony a pofrčí to 🙂 Mysli na to, jak budeš mít pěkný a rychlý porod, a pak to tak určitě taky půjde 😵

fiallinka
17. srp 2008

jaanja: mně taky nikdo váhu neříká, ve 20. týdnu byli velikostně o týden napřed a to je všechno, co vím ☹... ale s tím otáčením - oni se teď přetáčejí asi pořád, ve 22. t. jsem je měla naopak a ještě naštorc a taky pod sebou, ustaluje se to až tak po 32. týdnu prý, ale asi to není až tak pravda, podívej na Dai a její holčičku (i když možná se otáčela, protože byla maličká a měla víc místa...)

jirule33
17. srp 2008

Ahojte, ráda bych se přidala mezi vás 🙂 Čekám dvě holčičky, což bylo pro mne velké překvapení 😕 Pročítám vás už dlouho, vlastně od té doby co vím, že budeme mít dvojky.

Ráda bych se zeptala, jestli pro mimísky pořizujete monitory dechu?Pořád o tom přemýšlím, je to dost velká investice, ale přece jen se mimča asi narodí menší, tak nevím, poraďte 😉

jaanja
17. srp 2008

Ahoj Jirule, to je fajn, že je tu se mnou někdo skoro nastejno 🙂 Tak vítej! 🙂

Já o těch monitorech vážně uvažuju, někdo říká, že je to zbytečné, někdo jiný si to zas pro ten klid nemůže vynachválit. Jen ještě nevím, jestli tu podložku nebo spíš respisence. Přeci jenom bych na začátku dávala děti ráda do jedné postýlky, a to pak není možné použít tu podložku. Ale zdá se mi, že na MMB není problém pak podložku prodat, i ještě za docela dobrou cenu, takže se ta investice částečně vrátí..

fiallinka
17. srp 2008

jirule: ahoj, vítám tě tady - no, já jeden mám z druhé ruky za pol. cenu a druhý od kámošky - přece jen dvojčata jsou v podstatě vždycky narozená dřív než jedno dítko, takže určité zvýšené riziko tam je... jak se znám, bude to uklidnění hlavně pro mne, jinak bych taky možná ani neusnula 🙂, ale myslím, že nutnost to není, pokud to přímo nedoporučí lékaři -spíš taková vychytávka pro mne... ale určitě si můžeš nějaký půjčit nebo koupit starší, a dokonce se půjčují, někdo tu nedávno dával odkaz, určitě to na pár měsíců vyjde líp. Ale když už se to používá, tak nejdůležitější je to ze začátku, takže jedna postýlka pak nehrozí...

tindra
17. srp 2008

holky kukám k vám,u nás všechny duomamky(dvojčátka) asi spí 🙂 Monitory máme,Nanny,usnu jedině,když se ujistím,že zelený světýlka blikají a pak spím během 20vteřin 🙂 Ale je to každého věc.Nám dost často i houkal,ale naštěstí vždycky stačilo Martínkem zatřepat,ale jsou i horší story....
Tak krásné čekání - závidím vám bříška,mě se to moooc líbilo,čekat a hádat kdo je tam schovaný.....hned bych si to zfoukla znova 😀 (teda jen prvních 7měs)

issaga
17. srp 2008

ahoj holky,
tak vam sem po delsi dobe nakukuji, nemam vas prectene, jen par poslednich prispevku

doufam, ze se dari vsem dobre, hodne myslim hlavne na daiquiri a jeji mimisky

monitory jsem mela koupene nanny, ale jelikoz holky spaly v postylkach po porodu ani ne mesic, tak jsme jen tak kratickou dobu monitory pouzivali... pak spaly holky se mnou a tim padem to pouzivat neslo. Dost jsem se bala, z porodnice jsem na monitor byla zvykla a byl to divny pocit - ale nedalo se nic delat, kdyz holky spat v postylce proste nechtely. Ted uz tedy v postylkach spi, ale po tech dlouhych mesicich uz je zacinat pouzivat nebudem (cimz vlastne pripadne zajemkyni muzu nabidnout k odkoupeni, jsou prakticky nove i kdyz kupovane pred rokem)
ja ted budu prodavat vic veci, ale nejak se nemuzu dokopat k tomu, abych vse nafotila a vyvesila na MMB, holky mi davaji zabrat

k unave - ja jsem byla unavena od zacatku tehotenstvi uplne priserne, dokonce jsem si par prvnich tydnu myslela, ze na me leze nejaka nemoc 😀 ale pak to trochu preslo a mohla jsem pracovat z domu, tak se to dalo zvladat

fiallinka
17. srp 2008

issaga: ty jsi ideální prodejce pro jaanju, ta teď mluvila o oblečení na holčičky i o monitorech 🙂

jaanja
18. srp 2008

Ahoj holky, a učí v těch předporodních kurzech, co vlastně dělat, když ten monitor začne houkat? 😕 Já mám pocit, že v klubu dvojčat nám říkali, že malýma dětma se nemá třást, ale pak teda nevím, co s takovým drobečkem provést, když třeba opravdu dýchat přestane? 😨

issago: jo,jo, já bych mohla být vhodný odběratel, sice lovím na MMB, ale stále se mi zdá oblečení málo, a u něčeho dodatečně vidím, že to moc praktické nebude (třeba malá body s krátkým rukávkem na zimu, ehm). S monitorama se rozhodnu, dej vědět, až začneš s prodejem, to by bylo fajn koupit to od Tebe 🙂

skarbek
18. srp 2008

Ahoj holky,

zdravím po ležícím víkendu u našich 🙂

jaanja: jj,tím stěhováním jsem tomu asi moc nepřidala,ale vyčítat si to teď zpětně nemá smysl,takže se tím neužírám... Mám kámošku a tu propustili z nemocnice po dvou měs.s šíleným nálezem-je bez čípku a otevřená na 4cm a to už takhle funguje měsíc doma,za týden má termín... Takže ještě na tom nejsem tak špatně 😵 ,ale stejně doufám,že na kontrole nebudou žádné další změny!Jo a kdybys ty monitory nebrala ty,vzala bych je já,tak přemýšlej! 😉

rezi: to otevírání a zkracování čípku nepoznáš... tedy dle mě,já měla pocit,že je furt všecko ok!

issaga: pisni prosím podrobnosti o těch monitorech,do kdy záruka,jaká cena etc.,hlásím se jako druhý zájemce po jaanji 😀

Tož já jdu zas ležet a juknu při nejbližší příležitosti.Mějte se hezky,opatrujte mimiše a hlavně opatrně! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru