Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

adrosek
18. lis 2008

ahojík holky,tak já se kvám jdem přidat pokud mohu,dneska sme boli u dr. a máme potvrzené že čekáme dvojčata,začínám 7.týden,srdíčka jsou a sme zatím ok,

dada134
18. lis 2008

Děkuji holky za útěchu 🙂 Já taky věřím,že to bude dobré a aspoň se dřív dočkám kontroly(jinak bývá za 3 týdny)
Daiquiri,můžu se zeptat,kolik dětičky měly při narození v tom 33.tt?

daiquiri
18. lis 2008

Dada,Pavlik 2730g a Barca 1490g.

adrosek
18. lis 2008

dvojčátka se rodí většinou dříve nebo jak

jmisa
18. lis 2008

AHoj všem.
Adrosek, gratuluju, jak jsem viděla Tvoje testíky a krev, tak jsem si říkala, že to budou dvojky 🙂

Já mám termín o den dřív 🙂

adrosek
18. lis 2008

ahojík jmisa tak to je super že sme stejně

jmisa
18. lis 2008

Mám pocit, že teď je dvojčat hodně 🙂
Já jsem mohla být v neěvdomosti jako myslím Ipuska, protože doktorka na sonu viděla nejdřív jen jedno, ale když jsem jí řekla hodnotu krve, tak pátra a to druhé objevila 🙂

adrosek
18. lis 2008

jojo tak to jo,hlavně že se tam ukázalo a je vpořádku,no já měla to druhé schované za tím prvním ale pak se ukázalo aj so srdíčkom

geminis
18. lis 2008

ahoj holčiny,
všem těhulkám gratuluju! my už doma dvě zlatíčka máme...
adrosek -- dvojčátka se opravdu většinou rodí dřív, i proto, že se nenechávají v bříšku déle jak do 38tt...tak nám bylo řečeno.
u nás dr. viděla na prvním utz tečky 3! ale při druhém utz byly dvě srdíčka a ta třetí tečka byl jen hematom, který se časem vstřebal...tak si vždy vzpomenu na slova mého porodníka, když jsem z toho měla někdy hlavu v pejru a potkala ho "buďte ráda, mohlo být i hůř, mohly být tři!".
Někdy je to náročné, ale taky krásné...zvlášť, když už si pak spolu hrají!
Hezký večer všem!

adrosek
18. lis 2008

jojo geminis děkujem,no trošku se bojím ale těším se aji zároven

marrha
18. lis 2008

Ahoj holky...

no tady se to pěkně rozrůstá 😵

s ukončením těhu při dvojčatech to je všude jinak, záleží na konkrétní porodnici..u nás pokud je vše v pořádku nechávjí do konce...já jsem taky ten řípad..porod mi museli ješt vyvolávat, jinak bych přenášela 😀 a to jsem je už prosila, protože už jsem nemohla chodit, sedět, ležet prostě nic...taky se nám narodili pěkní mackové...

a na UTZ měli vždycky stejně a při porodu měli půl kilový rozdíl....doktorka mi vždycky říkala, že to mám brát s rezervou, že ty odhady nemusí být vůbec přesné...

Bedo myslím na Tebe 😉

juliet
18. lis 2008

Dada, moje zlatíčka měla taky rozdíl, holčička byla tak o 200-300 g lehčí , asi tak od 28 tt. Ležela jsem od té doby v porodnici a každý týden jsme šli na ultrazvuk. A když rozdíl narostl na 0,5 kg tak už mi porod vyvolali, malá už přestala růst. A když se narodili, tak odhad ultrazvuku byl skoro úplně přesný. Neboj, oni si to pohlídají 🙂

fiallinka
18. lis 2008

ahoj holky, taky zdravím a vidím, že staré osazenstvo se ještě drží, tak jen tak dál 🙂
Rezi, Muri, Dai, apod... doufám, že to pěkně zvládáte, maminy 🙂, u mně už je to přinejmenším o dost lepší 😉

murecka
19. lis 2008

Ahoj holčiny,

fiallinko, moc zdravím, jsem moc ráda, že jsi na tom líp. A co Jurášek, nezlobí moc? Ty naše hvězdy se rozhodly, že dřív jak ve 23.00 nebudeme chodit spát a pokud nemají nějakej výkyv - jakože odpadnou zázrakem dřív - tak to striktně dodržujou nebo i přetahujou a tváří se, že mají třeba bolení 😠. Ale pak spí až do 3-4. Pokud teda opravdu to bolení nemají. Jinak přes den jsou moc hodný.

Juliet, teď jsem zkoukla albíčko, dětičky jsou zlatíčka. Tadeášek je pěknej cvalík 🙂 a Nelinka zas smíšek 🙂.

Jinak zdravím všechny nové těhulky a gratuluju k mimískům.

juliet
19. lis 2008

Murečka, ony tě jen zkoušejí, uvidíš, že za chvilku se to zlepší. Mě teda děti spí luxusně (klepu na dřevo), usnou kolem 8 a budí se kolem půl 7. (Tadýsek se budíval v půl 5, ale teď už 2 dny taky vydrží do té půl 7). Ale přes den naspí max. 2 h a to tak po 20 min. takže bývají pěkně protivní a nevyspalí. Ale zlatíčka to jsou, to je pravda.
A strašně to utíká, už jsme oslavili 4 měsíce a přitom nedávno jsme tady teprve vše plánovaly.

adrosek
19. lis 2008

Ahojík holky,tak Vás zdravím všechny.

beda
19. lis 2008

Marrho,díky za palečky!
Fanys určo to obě ukecáme,bude na Tebe myslet a ty na mne ju?
Fial,jsem moc ráda,že je ti líp!
Holky,kde jste zbytek?
Jojo,dvojčata s epovětšinou nechávají jen do 38tt,pač pak už prý starne placenta....!tak mi to bylo řačeno.
Jinak budu rodit ve Zlíně,juliet,ty jsi asi rodila ve Vsetíně že?

daiquiri
19. lis 2008

Fial, ahoj 😉
To je fajn, že už je to lepší, Jurášek ti určitě veškerou bolest vynahradí!

Juliet, my máme taky spáče, večer ukládáme kolem sedmé až osmé a spí většinou tak do pěti až do šesti, ale přes den toho Pavlík už moc nenaspí, Barča je větší spáš, ale tu zase trápí prdíky ve velkým☹

juliet
19. lis 2008

tak my už máme snad prdíky za sebou, trápily teda jen Tadýska, Nelinku minimálně. Manžel vzal auto a dojel na Slovensko pro kapky, takže jsme to tím snad zahnali

Beda, rodila jsem ve Zlíně, ve Vsetíně jsem ležela na 2 měsíce a když zjistili, že už malá přestává růst (35 tt), tak mě poslali do Zlína.

beda
19. lis 2008

Juliet,ptám se jen tak víš,jak jsi byla celkově spokojená?Takže byl císař?No já se ptám proto,jeslti je zvykem ve zlíně posílat takhle docela brzo ve 35tt maminy ležet?

beda
19. lis 2008

aha,jak koukám do albíka,vydím,žes rodila normálně a spokojená?
já bych taky už radši na jednu stranu rodila,ale mimi jsou v poho,doufám.A za jak dlouho vás pustily domu z porodky?Tři dny byly v domečkách sami?a co kojení?promin tolik otázek,ale ja jsem tam moc zvědavá!

skarbek
19. lis 2008

Ahoooooooooooj parto!
nejde nenapsat,když tu vidím tolik známých tváři 🙂

jul+dai: máte se teda luxusně,dětičky spí ukázkově...tedy aspoň v noci!Já chci taky!Pravda Tadík nám vydrží někdy i 7 hodin,ale Miky to je čert a hladovec,víc než 5 nedá 😀

daiq: cvičíš s dětma vojtovku? U nás je zvykem u nedonošeňátek... jak je to u Vás? 😕 pomáhá to i na ty koliky a prdíky,sice u toho řvou jak tygři,ale zřejmě to funguje!Kluci byli ze začátku s rektálkou jedna ruka,kámoši nerozluční(bohužel),ale cvičíme poctivě a nějak se to zlepšilo!

bedo: já měla kluky s rozdílem 240g a pořád se to drží okolo 150-200g.Menší Mikuláš se snaží dohánět seč může,ale zatím marně 😀 Neboj a nedělej si starosti!A s uzv,můžu jen potvrdit... je třeba brát s rezervou to měření,kluci měli být každý o 200g menší a vida jaké měli krásné váhy... 😉 2180 a 1940

fial: zdravím Vás moc!!!! Jsem ráda,že tě tu vidím 🙂 až budeš mít chvilku zase pisni,ať se do jara pořádně seznámíme 😉 😀

skarbek
19. lis 2008

marha: ty máš děti přirozeně či po IVF? Ptám se,protože mě zajímá,kde jsi případně chodila do centra asistované reprodukce... do Ostravy??? 😕 A spokojenost?

A kdepak je asi konec rezince...????? 😅

marrha
19. lis 2008

Skrabek mám je po Clomhexalu 😅 🙂

ale jinak na OV jsem neslyšela moc dobré reference....kdyby nezabraly prášky , skončli by jsme nějspíš v OLomouci 🙂

holky vám ty dětičky tak krásně spí 😵 😵 , to u nás nebylo....ale ted už je to luxus...Davídek spí v kuse celou noc a Krista občas vyvádí, ale jinak je taky klid 🙂

juliet
19. lis 2008

Beda, ve Zlíně myslím vyvolávají v 38 t, ale my bychom už nevydrželi. Nelinka ztrácela tu váhu a zhoršovaly se průtoky pupečníkem, takže šli ven. Spokojená jsem byla hodně, porod super péče a pak taky. Nejhodnější sestřičky na JIPce, ale tam jsme byli jen na pozorování a pak že nebylo místo na intermediánu. A pak na porodním taky dobré, ve 3. patře to je OK, prý jsou protivné sestry ve 4. A pustili nás až později, malí nechtěli ze začátku papkat, musela jsem je dokrmovat sondou, pak stříkačkou a pak už jim to šlo i z lahvičky. Ale když se na to dívám zpětně, tak jsem ráda, že jsme tam byli dýl. Vše jsem se naučila, sestry vždy po ruce, o nic kromě dětí jsem se nemusela starat.

z359
19. lis 2008

Lenule76: Taky tě tu vítám mezi námi. A gratuluji k mimičům. S tou tchýní ti teda nezávidím, já mám naštěstí tchýni celkem v pohodě, bydlíme v jedný ulici, ale vidíme se tak max. 1x týdně, ale myslím, že se na mimča fakt těší, ale určitě to s návštěvama u nás nebude nijak přehánět, jinak co se týká darů, tak jsme toho od nikoho moc nedostali, jen od švagrové po jejích dětech, ale i kamarádka mi dává věci po svojí holčičce, ale zase musím říct, že od každého jsme něco dostali.

Fanys: taky jsem se viděsila, když jsem četla o té bouračce tvého manžela, ale opravdu buď ráda, že je v pohodě, auto se nějak vyřeší 😉. To ti nezávidím, s těma tvýma zdrav. problémama a že si tě tam chtějí nechat, ale zase na druhou stranu tam budeš ležet do porodu jen 14 dní, což je krásný, já jsem se pořád bála a ještě se bojím, abych tam neležela měsíc a dýl, vím, že to není nic příjemného, ale zase na druhou stranu to tam všechno pořádně vyležíš a až se mimča naroděj, tak budeš fit 😉

Ivka: Neboj se, tam si tě pohlídají a určitě ještě vydržíte 3v1 😉

dada: Já začala tašku pomalu balit už v 30tt, ale postupně jsem jí doplňovala. Já jsem byl na utz až v 29+5 a to měli 1281g a 1317 a za 14 dní měli 1516 a 1687, takže netuším, jestli je to u tebe hodně, ale při porodu je normální, že jsou mimča váhově od sebe třeba i 700g, tak se zatím neplaš a uvidíš 😉

Jaanja: to je mi moc líto, že máš ten zánět, já ho měla v první třídě a musela jsem být v nemocnici a vím, že je to hlavně dost nepříjemné, tak se brzo uzdrav 🙂

Lucieno: taky ti gratuluji k dvojčátkům a vítám tě mezi námi

Adrosek: Tebe tady taky vítám a gratuluji, a myslím, že se tady bojíme každá a stejně tak se i těšíme, ale já si říkám, že to zvládli jiný, tak my to taky zvládneme 😉

Beda: já taky ještě pořád řídím, teda, když nám zrovna jezdí auto, pořád nás zlobí. Já naštěstí moc malá nejsem, ale taky mám co dělat, když si tam sedám, abych se o volant neuhodila do bříška

Marrha: mě jedna známá říkala, že když rodila před 8.měsíci, tak byla v porodnici s jednou maminou co měla taky dvojčátka a přenášela je týden, ale teď už mi taky řekli, že je nenechávají, asi jsou nějaké nové poznatky a je asi míň rizikový dvojčátka vyvolat dřív, než je nechat do konce nebo přenášet

fial: zdravím tě, jsem moc ráda, že už je to Ok 😉

Skarbek+Juliet+daiq: Taky vás zdravím a závidím hodné dětičky, snad na tom budeme alespoň trochu tak dobře jako vy

Já jsem byla včera na kontrole a budu už na ní chodit po týdnu, utz mě čeká příští týden, čípek mi stále drží a váha mi za 14 dní klesla o 300g, tak doufám, že si to mimča berou ze mě, ale jelikož mi přijde, že kopou obě, tak jsem v klidu. Mě vychází 38+0 na 17.12 a to má Daniel svátek, tak bych chtěla, aby se narodili jiný den, aspoň třeba 13.12, to mám svátek já, tak bych si nadělila krásný dáreček, vlastně dva 😉 . Taky jsem se ptala, jak budu dlouho s mimčama v nemocnici až se narodí a dr. říkala, že to záleží na tom, jak se o děti zvládnu postarat, že můžu jít klidně za 5 dnů po porodu domu, když bude vše OK, tak mě potěšila. Jinak jak jsem psala, že mě bolí ta kyčel, tak se to opět v neděli a v pondělí trochu zlepšilo, ale stejně jsem se na to ptala a prý je to tím, jak se mi roztahuje ta pánev, jak jsou mimča těžká a že si můžu vzít klidně paralen nebo Ibalgin, nebo si to namazat třeba Ibalgin gelem, tak to asi občas udělám, ale ne často, přece jen mám o prcky strach. Jinak jsem ode dneška už na mateřský

skarbek
19. lis 2008

kde se asi ztratila janja..? ...žeby v porodnici...??? 😕

marrha
19. lis 2008

z 359.. ty poznatky byly už za mě...všude mi to na internetových poradnách říkali, že max. do 38tt, jenže naše nemocnice má na to jiný pohled a bohužel ani te´d se nic nezměnilo.... 😔
Málokterá mamča je donosí až do konce...tak se nad tím asi nezamýšlejí....

a o doktorech si myslím své....když Tě prohlíží v té samé porodnici tři různí doktoři a každý Ti řekne něco jiného 😠 😠 ..mohli by se aspoň domluvit, když už dělají na stejném pracovišti....

adrosek
19. lis 2008

Ahojík holky moje tak vás zdravím taky tady všechny.

fiallinka
19. lis 2008

Ahoj holky, ráda vás tu vidím, já bych s váma potřebovala kecat na nějakém spešl auditku dvojčata + Jurýsek 🙂, jinak jurýs taky usne až v jedenáct 🙂 a pak se za noc vzbudí jednou, někdy dvakrát - takže docela dobré, ale ve dne taky už usne jen jednou, ale zas třeba dá i čtyři hoďky. No a po měsíci (teď má šest týdnů) přestal spát pořád a začal být, když je vzhůru, docela protivný a rozhodně se mu nelíbí, dkyž je vzhůru, aby byl někde sám - pořád ho tahám an rukách a stejně pobrekává. JO, a holky - kdy vám mimíšci začali víc vnímat? Zatím žádný vědomý úsměv a ani za zvukama a za hračkama se nijak zvlášť neotáčí, spíš čumí kam on chce a nic s ním moc nehne... ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru