Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jirule33
25. lis 2008

ahojte 🙂

tak to tady zůstanu úplně sama, co? Beda, Fanys a teď ještě i ty Z 😕 Jen mě tam nechtějí a já už chtěla 😀 Tašku jsem měla ssebou a nic.
Dnes jsem měla jen vyšší tlak jinak dobrý a za týden +2kg 😕 no jo buchty 😀
Na kontrolu jdu za týden, takže ozvy v pondělí a kontrola v úterý.

Tak na vás budu holky myslet 😉

fanys
25. lis 2008

ahoj
jirulle bud ráda ,ono to přijde.plus dve kila jo?a to si říkala že jich snedla jen 4. 😵 asi byli dobrý vid?to já mám po sladkém než se mi zahojí zub.to je fakt svinárna takhle před porodem,kdyby mi ulítl dřív,manža zrovna říkal že to budou krásné fotky z porodky. 😒
jo tak mne napadlo že nás třeba ješte předběhneš,ale holka drž

murecka
26. lis 2008

Ahojky holky,

vkládám vzkaz od Bedy:
Ahojik, tak zatím se nic neděje, při včerejším vyšetření jsem prý otevřená na 1 cm, tak uvidíme, poslíčky jsou, hlavně v noci, miminka ok, ale mně zlobí ledviny, tak uvidíme. Pokud vše bude v pátek ok, půjdu na víkend domů. Je mi smutno, všechny pozdravuju.

murecka
26. lis 2008

Jinak my jsme byli včera na prohlídce v 6.týdnech, Adélka má 3,42kg a 52cm, Eliška 3,56kg a 53,5cm, tak jsou to holky šikovný, všechno je zatím ok, daří se nám plně kojit, tak doufám, že to ještě nějakej čásek vydržíme. Trochu si upravily spaní, zalomí ve 23,00 a spí do 4,00, pak nakrmím a spí do 8,00. Večer od těch 20,00 mají ty svý uplakaný 2,5 hoďky, ale dá se to vydržet, přes den jsou moc hodný, už teda nespí od krmení po krmení (krmím po zhruba 3 hodinách), ale ani moc neplačou. Kéž by to tak vydrželo co nejdýl 🙂.

jirule33
26. lis 2008

Ahojte 🙂

No jo Fanys, jenže pak jsem ještě pekla štrůdl 😀 A to je pořád něco.Když jsem chodila do práce pekla jsem tak jednou za 14dní, teď i 2x do týdne.A dřív jsem to pekla spíš pro kluky, teď už si dávám taky.A skoro denně mám banán se šlehačkou /ovoce přeci musím/ a ke kávě oplatek.Tak co bych pak chtěla za zázraky, že?
Včera nám přišlo vyúčtování elektřiny tak se mi nad doplatkem protočily panenky 😕 Holt PC jede denně od rána do večera aŤ u toho sedím nebo ne 😒 Ale je to podraz takhle před vánocema.

Fanys a proč ti ten zub vytrhla? Nedala se udělat korunka? Když ti bude dělat můstek tak ti musí zbrousit další dva zdravý zuby, ne?

No Beda má aspoň dobrý že je na víkend pouští domů 😉 Mury jestli ji budeš psát tak ji moc pozdravuj 🙂

Závidím kojení, jsem zvědavá jak to dopadne u nás.Kojíš obě naráz? Jste šikulky 😉

murecka
26. lis 2008

Jirule, jo, přes den kojím obě naráz a večer a přes noc každou zvlášť. Ono mi to tak krásně vychází - nakojím jednu a už se mi budí druhá 🙂. Ale ze začátku nám to nešlo, až se holky naučily pořádně přisát. Bedu budu samozřejmě pozdravovat. Říkala jsem si, že bych jí pak - třeba večer - napsala, co je tady nového, aby byla v obraze.

majerovi
26. lis 2008

Ahoj holky. Tak vám sem nakukuju, ale vidím, že už je tu hodně maminek a nebo těch, kterým se porod kvapem blíží 🙂 ..Já jsem teprve v osmém týdnu- čekáme dvojvaječná dvojčátka po druhém cyklu IVF..Jednoho zbojníka už mám, ale vzhledem k tomu, že teď čekáme dvě- je to jako poprvé..Samozřejmě jsem plá obav, aby vše dobře dopadlo, abych těhotenství dotáhla pokud možno do konce atd.., to jistě všechny znáte samy.. 🙂

majerovi
26. lis 2008

Murecko- vidím, že máte kočík, který jsem po nekonečném prohlížení nabídky vybrala jako favorita..Akorát jsem ho ještě neviděla v reálu (na to se teprve chystáme do jedné prodejny, však času dost 🙂 ) a nevím, jak se s ním drandí..Jsi s ním spokojená?

murecka
26. lis 2008

Ahojky majerovi, gratuluju k těhu a moc držím pěstičky, aby bylo všechno ok.
Kočárek je bezvadnej, máme ho sice už po jedněch dvojčatech, ale jsem s ním spokojená. Je lehkej, docela se s ním dá jet i v hlubokým sněhu, do korbiček se vlezou klasický velký fusaky. Jen mi připadal trochu takovej vachrlatej, ale jakmile jsem ho dostala do ruky, tak se mi s ním jezdí bezvadně. Je i jednoduchej na složení a rozložení. Vleze se nám v pohodě do Berlinga - složenej, ale jak říkám, je jednoduchej na skládání a je lehkej. Teď jsem někde na slovenskejch stránkách našla http://www.kocikovo.sk/kociky-znacka/implast/, je to ten sám, jen nemá jedno dvojitý aretovací kolečko, ale dvě aretovací kolečka, takže nevypadá jako trojkolka. Ten taky není špatnej.

z359
26. lis 2008

fanys: no právě, že nám co ještě nemáme děti, to zase až tak nevadí a naopak budeme rádi, že jsou děti pod dozorem, a hlavně je to jen na chvíli 😉 S tím zubem je to fakt smůla, ale člověk si nevybere, hlavně, že se třeba nestalo něco mimčům 😉

jirule: no jo, máme smůlu, ale ty buď ráda, že si ještě doma, máš tam ještě Martina a ten je určitě rád, že tam s ním jsi a jak píše fanys, je klidně možné, že ještě porodíš dřív než mi, ale drž se co nejdéle, ale my 4 tu už máme krásný týden, tak můžeme být v pohodě, že kdyby se už narodili, tak už budou mít krásné váhy 😉
jinak já jsem za týden teď přibrala taky 2kg, tak už mám +9kg, ale dr. mě chválila, jak se krásně držím a moc nepřibírám
To vám posílají vyúčtování takhle před vánocema? Ty jsou ale vyčůraný, ale je to dost divné, takhle ke konci roku, ale co člověk zmůže

murecka: To ti taky závidím to kojení a taky to, jak ti holky krásně spinkají, snad to bude i u nás tak dobré. Ode mě taky Bedu pozdravuj a ať se drží 😉

majerovi: Taky se přidávám ke gratulaci k těhu a moc vám přeji, aby bylo vše OK

jirule33
26. lis 2008

Ahoj Z 🙂

Je pravda, že jsem chtěla vydržet doma co nejdýl kvůli Marťovi, páč manžel dělá na směny.Ale už mě to všechno zmáhá a doma prostě nejde ležet 😠 Itak mě to přijde že mě nějak nekontrolují jestli je vše v pořádku 😕 Jsem si říkala, že to třeba v porodce nějak víc ohlídají nebo tak.
Snad ten týden ještě vydržím 😉 Já mám +15kg ani nevím jestli jsem to psala.

Gratulka nové těhulce 🙂

majerovi
26. lis 2008

Díky moc za přivítání.. 🙂 Bydlíme na vesnici, tak nechci výběr kočáru uspěchat a mapuju terén už teď 😉 ..Něco jiného je jezdit po chodnících ve městě a po vesnici, kde některé úseky vypadají jako tankodrom 😀

Murecko- díky za odkázek, mrkla jsem na něj a stejně raději zůstanu u toho, co máte vy-mám panickou hrůzu z těch malinkých koleček vepředu, tím spíš, kdyby napadl ten sníh.. 😎 😉

septim
26. lis 2008

majerovi moc gratuluji k dvojcatkum
🙂 🙂 🙂

majerovi
26. lis 2008

Septim- díky moc.. 🙂 ..
Stále si na tu myšlenku zvykám (že budou prcci dva) a zároveň už si neumím představit, že bych čekala "jen" jedno 🙂 🙂 ..Sice to asi bude dost záhul, protože manžel má zaměstnání, kdy je 4 dny v práci a 4 dny doma, k tomu jedni rodiče bydlí v Praze (od nás cca 70km) a stále ještě pracují, no a naši sice bydlí jen 20 km od nás, ale také pracují, takže o tom, že bych zapojila babičky, dědečky nebude moc být řeč.. 😀 😉 ..Na druhou stranu Kubík (můj první syn) byl extrémně vzteklý a nespavý až do roka a půl, takže si říkám, že mám snad slušnou průpravu.. 😀 ..Popravdě jediné, co si neumím představit, je to zdvojené kojení..asi to ale chce najít jen ten správný grif, že? 🙂

fiallinka
26. lis 2008

murecka: no krásné míry a váhy 🙂, budu tě mít jako srovnávací vzorek, jo 🙂, jinak s tím spaním je to skoro stejné u nás - večer se řve nebo pobrekává, usíná až k půlnoci a budí se kolem osmé asi se dvěma přestávkama 🙂

fanys
26. lis 2008

ahoj holky 😎
vítám a zdravím majerovi-hezky si to užívejte 😵

jirulle-no s tím zubem-udelal se mi váček nad kořenem,tak šel ven 😢 detičky mne vysávajía prý mám zuby za pul roku co sem tam byla v háji,asi se moc odvápnuju,ale začína mi to být vcelku jednu jen mne štve ta estetika 😕 tak krásná holka sem byla a je to pryč..... 😒 nám dnes taky přišli odečíst elektřinu,u nás normální postup v listopadu,známá z okolí měla přeplatek přes sedumnást tisíc co by bylo žužo,ale tchánovci co taky topejí luxusne jako my měli nedoplatek téměř devět tisíc,tak v hruze očekávame co řijde nám.já mám navrch 11 kilčo,takový bezubý hroch. 😀

z 359 ahoj,právě kdyby sem měla nejakýho prcka doma tak bych bojovala,ale tak sem fakt ráda že zalehnu a budu krytá,mám to knám do porodky dost daleko tak stejne kdyby něco....a nejak mne už vše zmáha,poslíčci sílí,břicho pobolívá a mám doma dva staroušky co se o nich starám,od manžy .....nejak je už toho moc.

jinak zítra jdu do poradny,a na monitor,doufám že mi udelaj i průtoky..........večer se ozvu.

tak pa a dobrou noc

jirule33
27. lis 2008

Ahojte 🙂

přesně jak píšeš Fanys, já se sice starám jen o ty své dva chlapy, ale taky mě to zmáhá.A navíc manžel dělá i noční a kdyby mě to chytlo musela bych si volat sanitu ☹ My to máme do porodky asi 4km.

hele a monitor a průtoky je něco jiného? Mě dělali ozvy miminek to jsem myslela že jsou průtoky sledují akci srdeční.Nic jiného se u nás teda nedělá.

Tak ať dobře dopadneš 😉

Mě už se zase zdálo o porodu 😀

lenule76
27. lis 2008

Zdravím všechny těhulky,
murecka: moc díky za vložení pozdravu od Bedy. Moc jí prosím pozdravuj, ať se drží a přeji, aby jí to utíkalo ... je mi jasný, že je to strašně moc zdlouhavé.
Myslím, že jste s mimískama chytli dobrý režim, kéž bych to také měla takto..jenže u nás nneí nic normálně tak spíše očekávám, že se nevyspím plakání ... no uvidíme 😀 S kojením jsi fakt šikulka, také bych chtěla kluky kojit najednou tak uvidíme jak to půjde.

Jirule33: neboj 🙂 my tu budeme s Tebou ... moc Tě chápu, že Tě to už zmáhá, já mám problém už teď, připadám si jako ropnej tanker...a to nejhorší je teprve přede mnou. Musela jsem se smát jak píšeš, že teď pečeš pravidelně .. já jsem na tom hodně podobně. Koupili jsme papiňáček no a já jsem jako velkovývařovna, hrůza ... dříve spíše jen o víkendu a to ještě nějakou rychlovku, někdy když jsem měla náladu tak třeba gulášek, segedínek apod., pečení tak někdy 1x za 2-3 týdny a poslední dobu jse, to flákala přímo neuvěřitelně. A teď ... už jsem vařila rajskou, hovězí polívčičku, vepřové masíčko s mrkví a dnes se chystám na segedín 😀 no a k tomu jsem pekla dva dny za sebou margotku. A papiňáček mám od pátku ... no blázen, ale ono mě to rychle přejde. Ale hlavně, že je manža spokojenej .... 😀

majerovi: velikáánská gratulace k dvojčátkům !!!!! Mě trvalo celkem déle, než jsem se srovnala s těhotenstvím (snažili jsme se 3,5 roku a pak jsme si řekli, že to necháme volnému průběhu, no a že se necháme oba vyšetřit, a popřípadě půjdeme na IFV. Manžel vyšetření stihnul, ale já už ne 😀 ) a když mi dr řekla, že tam jsou dvě tak jsem měla fakticky šok. Trvalo mi to cca 3, měsíce než jsem to zkousla, říkala jsem si, to přeci není možné, u nás v rodině nic, žádné přáčky jsem nebrala, léčbu nepodstoupila, a najednou jsaou tam dvě fazolky 😀 ale je to zázrak a s manželem se moc těšíme. Dostane kluky k 10. výročí svatby.
Co se týká kočátku tak já osobně mám také typy ... prvním byl Hequles, má vkládáné tašky, je to kvalitní kočárek. Upřednostňuji super ovládání, po složení aby se vešel do autíča, byl lehký (vzhledem k tomu, že je pro dvě mimi), měl by 😀 projet dveřmi, měl by být prostorný ... Herqules bohužel ukončil modelovou řadu (měli jsme vybraný ten maskáčový) a nová bude v lednu nebo březnu 2009, jelikož máme TP 16.3.2009 tak je to pro nás dost strašidelný termín, dodací lhůta je něco mezi 6-10 týdny, dle výrobce. Také hodně přemýšlím nad tím zda kočárek s krobičkami anebo s vkládacími taškami. Měli bychom se už rozhodnout 😀 Pokud budeš chtít můžu Ti polsat nebo sem na forum vložit odkazy na naše kočárkové favority.

fanys: Koukám jak makáš .. měla by jsi se fakt šetřit .. ale z vlastní zkušenosti vím, že to ne vždy jde, i když Ti hodně lidí říká vykašli se na vše, prostě to člověku nedá. Je to těžké a složité ... člověk chce mít zdravé mimi, chce aby vše bylo bez problémů no a okolo je potřbe audělat, alespoň tu nejzákladnější práci ... nikdo ji za nás neudělá, rodičové daleko popřípadě chdoí do práce, manžel je také v práci ... pokud máte ještě další dětičky tak ty vyžadují péči ... no a teď "babo" raď. Hlavně hodně odpočívej, já to vždy prokládám ... tuhle jsem (no debil jak jinak) gruntovala kuchyň, dělali jsme myčku, sekala se voda a odpad, takže bordel hrůza a děs. No a já lezla a utírala vršky linky, vytírala police, třídila potraviny, myla nádobí, vracela ho zpět, vždy když jsem cítila že jsem unavená tak jsem se šla na táhnout a pak jsem se do toho zase pustila ..ale bylo to hodně vyčerpávající.

Těhulky můžete mi prosím poradit od jakého tt se jezdí na kontroly do nemocnice kde máte "v plánu" rodit?
Předem všem díky a přeji také všem krásný den.
Zdraví Lenka

jirule33
27. lis 2008

Ahoj Leni, no já jsem byla v porodnici na kontrole v pondělí poprvé 😕 Asi záleží jestli máš problémy nebo ne a taky na tvé gynekoložce.

A stou reakcí na dvojčátka tě teda plně chápu 😉 Já jsem se situací spíše smířená než vyrovnaná a manžel zrovna tak 😀
Včera asi v 8hod večer jsem zblajzla poslední kousek buchty a o půlnoci mě vzbudilo šílený pálení žáhy, tak jsem si nadávala do nenažranců a jestli mi to fakt stojí za to 😉
Ale buchtu s margotkou neznám, to máš recept z netu?

lenule76
27. lis 2008

ahoj Jirule: už jsem se na to ptala dr a říkala, že od 36 tt ..ale nevím zda jsem jí dobře rozuměla. Chtěla bych rodit ve Varech, u nás v KV kraji je to jediná nemocnice, která je vybavená novorozeneckou JIPkou. A člověk nikdy neví co se může stát. Jinak u mě je zatím vše v nejlepším pořádku, výsledky včetně odběru plodovky jsou úplně ukázkové (musím zaklepat 😀) mimísci jsou také v pořádku, rostou, váhově jsou skoro stejně, velikostně také. Zatím jsem moc nepřibrala cca 2-3 kg, ale teď jak jsem doma to bude už horší ... ale nevadí, hlavně aby vše bylo ok. Koukám, že čekáte holčičky, ty jsem si strašně přála já, i páreček, ale jsou tam rarachové 😀 ale hlavně, že jsou kluci zdraví.
Jinak jsem ted sežrala 😀 dvě misky hovězí polévky a vypila skleničku džusu a nemůžu se skoro hýbat ... nevím co budu dělat pak, až budu ještě ve vyšším tt.
Jinak receptík na margotku je super, úžasně rychlej:
ŘEZY Z ČOKOLÁDY MARGOT
1 ČOKOLÁDA MARGOT (1 VELKÁ NEBO 2 MALÉ), 2 HRNKY POLOHRUBÉ MOUKY, 1 HRNEK CUKRU KRUPICE, 2 CELÁ VEJCE (+BÍLEK Z VAJÍČKA NA POLEVU), 1 SMETANA KE ŠLEHÁNÍ, 1/4 LITRU MLÉKA, 2 LŽÍCE OLEJE, 1 VANILKOVÝ CUKR, 1 PRÁŠEK DO PEČIVA.
Postup: čokoládu nastrouháme na hrubším struhadle, přidáme ostatní suroviny a zamícháme, těsto nalijeme na plech vymazaný a vysypaný hrubou moukou a upečeme (já peču cca na 180 st., mám elektrickou troubu, cca 30 minut, ale je nutné hlídat).

POLEVA: 100 G ROZEHŘÁTÉHO MÁSLA, 200 G CUKRU MOUČKA, 1 ŽLOUTEK, 2 LŽÍCE KAKAA, 2 LŽÍCE RUMU. zahřejeme na mírném ohni a mícháme, až se všechny suroviny spojí. (JÁ TO VŠE DÁM NA TEFLONOVOU PÁNEV A MÍCHÁM, AŽ SE VŠE SPOJÍ A PAK TO NALIJI NA UPEČENOU BUCHTU). Rozetřeme na mírně vyhladlý moučník a necháme ztuhnout.

Je to můj oblíbený receptík, málo nádobí, je to šup šup a mnamka. Mám více takových, třeba na perník, ten je přímo užasný 😀 a také na bábovku, ten mám od kámošky z Moravy. Za jeden měsíc jsem upeka 8 ks, jak jsem ho přivezla.

z359
27. lis 2008

Já jsem taky už ze všeho strašně rychle unavená, ale taky nedokážu ležet. Včera jsem měla jeden docela větší stah, tak jsem se trochu vyděsila, ale pak to bylo dobrý, tak jsem opravdu ráda, že půjdu do tý nemocnice
Jinak jak píšete o tom šoku z dvojčátek, tak já ho měla taky, hlavně proto, že jsem sama taky z dvojčat, tak jsem si vždycky myslela, že mě se to netýká, ale zvykla jsem si na to a teď se moc těším.

Jirule: neboj, ozvy určitě poslouchají pravidelně, ne? A to je podle mě to hlavní. Jinak s tou žáhou se já budím snad každou noc, mám u postele Rennie a to mi pomáhá

Lenule: já chodila do poradny v nemocnici už od 18tt každý 2 týdny, ale záleží opravdu hlavně na tvém gynekologovi, můj se chtěl asi chránit, tak mě tam poslal, ale mě to vyhovovalo, aspoň jsem poznala doktory, kteří mě třeba budou rodit

Tak já se s vámi rozloučím už dneska, protože nevím, jestli se sem do pondělí ještě dostanu. Tak všem těhulkám držím palečky, ať mají co nejlepší průběh těhotenství a taky krásný porod a všem maminkám hlavně zdravý a hodný dětičky. A taky všem přeju krásný vánoce a ať je v nemocnici tráví co nejméně z nás 😉

dada134
27. lis 2008

Ahoj holky,tak jsme dnes byli u dr.pochváleni,že jsme vzorní,najednou važí 1300 a 1350g.
Lenule76:Kde jsi zjistila,že herqules může být až v březnu?Mně psali z babyexpertu a dvojčátek leden/únor.My máme termín 14.2.a Herqules jsem si zamilovala a už nechci vybírat jiný kočárek.Nám se maskáčový nelíbí moc,mají ho prý ještě v Brně,zítra tam mimochodem jedeme,ale kvůli jiným věcem pro miminka.

sheilaxxa
28. lis 2008

Ahojky, hledam budouci maminku dvojcatek po umelem oplodneni na vymenu informaci. Vsem dekuji predem. Jsem tehotna 25+2TT. sheilaxxa@seznam.cz

lenule76
28. lis 2008

ahojky všem,
dada134: díky za info, mám také odkaz na babyexpert, jako výhradního dovozce této značky do čr 🙂 a chtěla jsem je kontaktovat a optat se. Info o lednu nebo o březnu jsem měla nepotvrzené od maminek z koníka s kterými jsem řešila Herqules. Ale i tak to pro nás není moc dobrá info, že bude nová řada v lednu/únoru. Dodací lhůta kočárku je cca 6-10 týdnů, nevím jak je to u Herqula, a my budeme rodit dle mě koncem února, takže nevím jak to vše dopadne. Nerada bych byla bez kočárku. I když první dny samo, že ven se nechodí, hlavně když není příznivé počasí ... uvidíme. Teď jsem se zamilovala do jednoho korbičkového, tak ještě budeme zvažovat. Jinak co se týká Herqulese je fakt třída, a ten maskáčový je úžasný !!!! V Sokolově mají ještě jeden ks, teď stojí 19.999,- Kč a je nutné dokoupit nánožník, cca 1500 Kč. A je bez fusaků. A ten co se mi líbí je celkově za 17.000,- a dá se sehnat v akci i za méně. A je tam vše, 2x korbička, 2x sedača, 2x moskytéra, 2x pláštěnka, 2x fusak, nánožník. Zatím je ještě trochu času o tom popřemýšlet. Naštěstí jsme poznali v Sokolově jednu maminku s dvojčaty a jedeme k nim tuto neděli pro nějaké věci, pokecat a požádala jsem paní o radu ohledně kočárku, tak uvidíme. Zatím je vše ještě otevřené. 😀
Koukám, že čekáte dvojčátka v půlce února ... vždy raději já říkám o nás, že máme o dva týdny dříve termín, i když to tak třeba nebude. A kočárek budete tedy kupovat kdy? Jsem to, ale zvědavá viď? Tak se nezlob, že se takto vyptávám.
Téda koukám jak mimískové krásné váží 🙂 já teď aktuálně nevím kolik mimi mají, 29.10. měli cca každý 400g, a za 14 dní už cca 700g, byla jsem v poradně a ptala se dr. Téda to je, ale fofr ... tak jsem zvědavá kolik budou mít 1.12. kdy jdeme na další poradnu.

z359: V pondělí se optám dr jak to bude s tím vyšetřením v nemocnici kde budu rodit. Zrovna jsem se včera o tom bavila s manželem, že pokud by toto vyšetření bylo od 36tt, tak pokud bychom třeba rodili dříve t.j. v 38 tt tak bych tam byla jen jendou a to se mi zdá málo. Tak hodím s dr řeč 😎 i když u nás je fakt vše v pořádku a bez problémů. Zatím 😀 ale díky moc za info.

Mějte se zatím všechny mooc hezky.
zdraví Lenka

beda
28. lis 2008

Ahojík holčeny!

Tak jsem dorazila dom,dovezl ymne rodiče,malá ve školce,takže mám chvilu klidu.
V porodce je to zdlouhavé...to máte pravdu.Dnaska a každy druhý den mám monitor,jako KTG a utz,ale je prutoky.Vše v poho,akorát je desně zdlouhavé,ráno v 5 roznáší prášky,pak v 6 změření teploty,pak čekání mezi 7-8 na vizitu pak snidaně,kolmpul 12 obed a pak se odpoledne táhne jak sopel.N apokoji se mnou ležely 2 mamči z dvojkama,jedna je z ostravy ve 29tt.odéká ji pl.vodaa druhá skoro kousek od mne ve 35tt,čekála na porod jak já.Včera noc vlastně už od uterka nemohla jít na Wc,tak se ptala,že když trošku zatlačí,co se stane,já jí říkam,že asi nic no pak vylezla ze záchodu celá bledá,že jí asi rupla voda a odešla zátka(což mne mimochodem taky ve středu),tak šla za sestrame,zd aje to fakt plodovka a buch během 5 min,byla sbalená,volala manžovi a má 2 chlapečky,víc nevím,dneska jsem za ní šla,ale měla ještě kapačky,tak jsem se s ní vubec nebavila.Ale asi jdu o.k.No tož tak...!
V neděly večer se musím vrátit a doufám,že už zač,tydne porodím,abych třeba na mikulajdu z malou byla doma.Já se na ni tak těším!
AAchjo,jinak se cítím naprosto v poho....tak uvidíme!
Opatrujte se...pa

jirule33
28. lis 2008

Ahojky 🙂

Tak koukám, že o zážitky z nemocnice není nouze! Teď jsem to četla manžovi tak prý prosím tě nechoď na záchod 😀 On dnes v 15h totiž vyráží na pařbu do pivovaru.Už si myslel že bude i zapíjet holky, když jsem prý strašila jak to bude brzo a pořád nic.Teď jsme se vrátili z města, koupila jsem si vánoční ubrus a potkali jsme pár známých a každej se ptá jak to že už nerodíme 😀

Bedo monitory závidím 😉 snad se ještě v pondělí dočkám i já 🙂 a možná si mě tam už taky nechají 😕

leni, chystám se dělat tu buchtu z margotky, ale nevím jak vypadá velká a malá? Koupila jsem teda 2ks, jedna má 100g, velikost asi 10cm/4cm tak to je malá?Díkec za rady. Klidně napiš i ten perník, dělala jsem asi 2x z MMB z receptů, taky byl dobrej, ale klíďo zkusím i nějakou novinku.

lenule76
28. lis 2008

ahojky všem:
Beda: Ráda Tě vidím 😀 Tak tohodle se obávám, že se budu v nemocnici strašně nudit a přemýšlet nad vším možným i nemožným. Koukám, že dvojčátka jsou stáe častěji a častěji. Chudák ta maminka z Ostravy, tý jo ve 29 tt je chudák ... určitě má strašný strach o mimi. Tak jí prosím vyřiď, že držím všechny palečky, aby jí miminka vydržela v bříšku co nejdéle. A velikáánská gratulace mamince k dvojčátkům-klukům 🙂
Bedo, hlavně Ti budu držet palečky, aby jsi to už měla za sebou a ty a mimísci byli v pořádku. Těším se na zprávičky od Tebe. Opatruj se a pokud budeš moci tak písni, třeba i sms (603 467 518 T-Mobile nebo Vodafone 775 251 376).

Jirule33: Tak můj manžel by reagoval úplně stejně, s tím záchodem. Normálně mi předevčírem říkal, že má strašnej strach, aby to na mě nepřišlo, až on bude v práci. Smála jsem se mu, že je ještě brzy takhle nad tím přemýšlet a hlavně, že si myslím že to nepůjde tak rychle ... no uvidíme. Ale nač se zbytečně stresovat dopředu. Říkala jsem mu, že nakonec ho budu já podporovat a povzbuzovat, místo aby to bylo opačně 😀
Jinak ta veliká margotka je 100g, koukala jsem doma, mám ještě dva ks 🙂 koupila jsem jich více.
Tak mi pak písni jak se Ti povedla a hlavně jak Ti chutnala. Ten perník ti písnu, každej kdo ho jedl říkal, že je super, není totiž suchý, a rozpadá se. Fakt mnamka.

PERNÍK
1/2 KG POLOHRUBÉ MOUKY, 20 DKG CUKRU MOUČKA, 1 PRÁŠEK DO PEČIVA, 1 PRÁŠEK DO PERNÍKU, 2 LŽÍCE KAKAA, 1 SKLENIČKA (0,2) OLEJE, 1/2 LITRU MLÉKA, 1 CLÉ VEJCE.
SMÍCHÁME, VLIJEME NA VYMAZANÝ A VYSYPANÝ PLECH PLECH. NAKONEC POLIJEME POLEVOU. (klidně můžeš použít tu polevu z Margotky 😀

fanys
28. lis 2008

ahojky holky 😀

bedo tak te pustili za luckou aspon na víkend,to je dobře.pro tebe i pro ní.no jo dvojčat příbývá,hlavne díky ivf.neboj holka to tam vydržíš.

jirulle-ctg neboli monitor zkoumá srdeční akci a činnost a kontrakce delohy,prutoky to je vyšo které ukáže prutok pupečníkové krve mezi placentou a mimiskama.hodne zjednodušene,delá se to uz a dost dlouho trvá.
jak ste si povídali o tom zjištení že budete mít dvojčátka tak pro mne to byl šoking,nechci se rouhat nikdy sem po dvojčátkách netoužila,ale příroda je milostivá.........dá nám čas se stím vyrovnat a sžít.9 měs.je dooost dlouhá doba 😅 taky se už všichni diví že nerodíme,už mne ty starostilivé tel.a otázky začínají zajídat,a taky otázky jé vy čekáte dvojčátka-a to normálně?ne nenormálně............

lenule-taky se hod do klidu,četla sem co spáchala v kuchyni ,my jsem ješte v říjnu rekonstruovali barák tak vím o čem mluvíš,nevím že sme se přestehovali a makali na baráku až po tom co už byli dvojčátka na ceste.to fakt nebyl dobrý nápad.jo a tá buchta margotka je super.už sem jí delala víckrát i ve formě na bábovku a mnamka.

včera sem byla na kontrole-monitor trval hodinu a pul,jedno dítko stávkovalo,uz v poho,nabrali sme jak maminka tak deti,vyšo nebylo nic moc-krvácím ješte ted,a znervoznuje mne to.příští týden nastupuju,smířená s osudem....hlavne to bude sranda,budu tam jak královna,do 15.se gynda,porodnice a novorozencký maluje......no nevím a bulovka chystá stop stav.

ješte Z359..kdyby si se ješte mrkla...přeju pohodový pobyt a klidný porod,držím palečky.......papa

jirule33
28. lis 2008

Ahoj Fanys,

no tak průtoky mi nikdo nedělal, u nás je asi nedělají 😕 škoda.Stejně, když jsem seděla v nem. a čekala na ozvy, tak mi tam paní vykládala o mudrovi kterej měl zrovna službu a poslal paní které odtekla plodovka ve 32tt ať jede do Olmika do Fakultky, že u nás se rodí až od 34tt.Tak paní sedla do auta a kamarádka ji vezla do Olmika /60km/ prý přijeli a za 5 minut byl malej na světě 😕 Tak prý z toho měl dost průšvih, že ji neposlal sanitou nebo vrtulníkem.Vždyť kdyby porodila v autě tak to to dítko nemuselo přežít!
A ji samotnou prý poslal v 9tt na revizi dělohy, že má zamlklé těhu a pak před zákrokem ji dělal ještě ultr. jiný doktor a mimču tlouklo srdíčko 😕 Tak doufám, že zrovna tohoto experta nechytnu na císaře 😠

Leni, buchta se už chladí, odpolko mám dvě návštěvy, tak pak písnu jak chutnala 😉

Fanys a oni tě vyšetřovali vnitřně, že krvácíš? Na mě už 14dní nikdo nechytl.

jirule33
28. lis 2008

Fanys a ty si jdeš do nem. lehnout kdy? v pondělí? Jinak mě monitor dělali asi 20min, hoďku a půl na zádech to musí být teda "žůžo"

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru