Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

zanetik
3. bře 2009

Jj myslím si, že mě taky v tom 38tt týdnu vyvolají, spíš to asi myslel dr. ze srandy, nebo tím do termínu myslel do 38tt. Váhy jsou pěkný, ale je to orientační, tak hlavně aby se nesekly dolů...
No moc toho nenachodím, ale jen kvůli otokům noh, jinak bych ještě mohla chodit na tůry, jinak jsem fakt v poho a klidně bych tam holky ještě 2 měsíce nechala...

cipisek007
3. bře 2009

z359, já jsem rodila 2.12.2008, holky se narodily 19:53 a 57 císařem. Termín jsem měla 30.1.09 🙂

skarbek
4. bře 2009

hello babenky 🙂

cipisek: ty jsi měla termín na moje narozky! 🙂 to je roztomilé... škoda,že to nevyšlo,že? 😅

zan: to je čupr,že všecko v poho! Jujda,to je skvělé,že už jsi tak daleko...je to fakt štěstí to dotáhnout takhle daleko! Tak se ještě holky držte! 😉

zanetik
4. bře 2009

Skarbku děkuji, dr. se taky divil s moji postavou kam už jsem to dotáhla a říkal, že asi do toho 38tt bych to mohla dotáhnout, když se čípek začal zkracovat teprve teď pomalu a holky by mohly mít 2,5kg, tak to je prej bez problémů...

cipisek007
4. bře 2009

skarbek, čoveče já bych asi toho 30.1. vypadala jak vorvaň 😀 Sice jsem do toho 31+6 přibrala jen 11kg, ale děsila jsem se toho, co ještě naberu. No holky mě nenechaly to poznat 🙂

skarbek
4. bře 2009

cipisek: ty jo vidíš to,to je fakt! 😀 já to samé... Rodila jsem taky 2.,ale září a mělo to být 13.10.,měla jsem plus 13kg a kdo ví,jak by to pokračovalo... už tak jsem se cítila jak kolos,a to mi všichni říkali,že mám malé bříško a já ho fakt měla,jen jsem se tak necítila... No teď už nezrobíme nic,že... 😅

zanetik
4. bře 2009

Tak já už mám taky skoro 13kg nahoře, ale dost tu vodu, protože jinak to nikde necítím krom bříška, ale ani to mě nijak neomezuje...
Na UZ jsem dopadla dobře, cévy se neucpávají, takže tromboza nehrozí, jen jak jsou holky už těžký, tak tlačej v tříslech na cévy...ale tu už nějak vydržím a jsem hrozně zvědavá jak dlouho...
Skarbku jak jsi spokojená s kočárkem? Máme ten samý oranžový hluboký a červený sporťák..
Jinak máte krásný fotečky 😉

skarbek
5. bře 2009

Dobré ráno... teda dopoledne 😅 🙂

zanetik: už třeba přihodit nějaké aktuální fotky kluků...ale díky,jj jsou krásní,to souhlasím!...žeby po mamince? 😀 Stran kočárku...jsem maximálně spokojená,ale nutno podotkonout,že nakonec máme úplně jiný... ten,co mám v albíčku jsem hrozně chtěla,ale pak jsem přehodnotila(nový je pekelně drahý ☹) a trefili na good kup,tady ve městě. Máme peg pérego deutte SW,je to kočár za sebou,s volantem... je perfektní! Tož nepovím,jaký je tento... má ho taky murečka,ale ta už tady dlouho nebyla,mohla by ti poreferovat...

murecka
5. bře 2009

Ahojky holky,
tak to jsem se zrovna trefila s nakouknutím 😀. Já teda nemám ten kočárek, co má Skarbek v albu, ale mám podobnej stroj Implast Spider Swing (mám ho v albu), má taky dvě korbičky, ale nemá dvě přední otočná kolečka, jen jedno zdvojené - a jsem s ním mooooc spokojená. Projede 80cm dveřma a jde rychle složit a je lehkej. Nevím, jakej bude jako sporťák, ale mám ho z druhé ruky a ta maminka si ho moc chválila.

Jinak Zanetik - krásnej týden, přesně v 37+0 jsem rodila.

Skarbek: vy jste byli v nemocnici? A už je všechno OK? Naše kočenky byly taky nemocný, obě měly ATB, táhlo se jim to skoro 3 týdny na přeskáčku. Jeden týden se mi sešli nemocní všichni tři.

zanetik
5. bře 2009

Díky za odpovědi, já mám zítra 36+0 tak snad ještě vydržím, protože podle UZ jsou holky asi o 10míň taky jste to tak měly...tak připadá mi to logický když 36 jsem od poslední MS a oplodněná jsem musela být 10-14dní po tom.
Murecko a sama od sebe? Jak se to stalo? 😅

murecka
5. bře 2009

zan: já byla ráno na kontrole a doktorka říkala, že čípek pořád drží a že to vypadá, že snad budu rodit v termínu 😀. No a večer ve 22,00 mi praskla voda - slušná přehrada - tak jsme se sbalili a jeli. Holky se narodily v 5,00 a v 5,07 a vážily 2,40kg a 2,62kg. Aduš byla asi 2 dny v inkubátoru a Eliška na vyhřívané dečce a šestej den jsme šli domů. Ale kdyby mi nerupla ta voda, tak bych to asi fakt dotáhla až do termínu, protože čípek držel fest. Martina jsem rodila ve 42.tt a porod mi museli vyvolávat a čípek taky pořád držel. Tak ať ti to dobře dopadne a vydržíte co nejdýl 3v1.

zanetik
5. bře 2009

Jj já mám taky čípka držáky, teprve se pomalu začal zkracovat, tak si myslím, že můj případ bude ruplá voda, nebo vyvolání v tom 38tt 😅

murecka
5. bře 2009

Mě chtěla doktorka nechat klidně až do termínu. Docela jsem se děsila, protože holky byly celý těhu vedený jako jednovaječný a četla jsem, že to se porod vyvolává v 36.tt. Ale holky jsou asi dvojvaječný, protože má každá jinou krevní skupinu. Při porodu jsem sice měla jednu placentu, ale ta mohla být klidně srostlá.

cipisek007
5. bře 2009

skrabek: Tak to já prej měla megabřuch 🙂 No ale holčičky se mají k světu, tak jsem ráda, že jsou na světě už 3 měsíce 🙂

Holky, dneska jsme byly na tříměsíční prohlídce a dr. z nich byla nadšená. Teď by jim byl normálně 1 měsíc a dr. říkala, že vůbec nevypadají jako měsíční miminka, že se takhle nechovají. Byla nadšená jak zvedají hlavičku a jak se na něco pohledem soustředí. Říkala, že tím jak se chovají jsou vývojově na 2-2,5 měsících. Tak mě to tak potěšilo, že jsem málem ukápla slzu 😵

zanetik
5. bře 2009

Cipisku, tak to gratuluju...tak oni to asi lehce venku doženou, když s něma člověk cvičí, učí je...můžou pozorovat, ten vývoj je určo rychlejší než v bříšku ne?

cipisek007
5. bře 2009

zanetiku, děkuju. Pokud se s nima dělá, to co má tak by to děti měli dohnat. Tyhle nedonošňátka prý do roka doženou svoje vrstevníky. A jestli nám to takhle dobře půjde, tak bysme je mohly dohnat i dřív 🙂

z359
7. bře 2009

Ahojky,
musím se taky pochlubit, my byli ve čtvtek taky na 3 měsíční prohlídce a dr. byla taky moc spokojená a náš Daneček začal zvedat hlavičku už 30.12 a termín porodu jsem měla mít 31.12, nebyl mu ani měsíc (TP 6.12), tak jsem se taky docela divila a vypadá to, že naše děti, zvlášť Daneček budou pěkně hyperaktivní, je na nich strašně vidět, jak už by chtěli stát a oni se i udržej na těch nožičkách, když je přidržujeme, no dělají nám strašnou radost, je to nádhera, ale jestli budou opravdu hyperaktivní, tak se z nich asi zblázním, ještě, že nebydlíme někde ve městě 🙂

cipisek: a kolik už ti vážej? Daneček má už 5250g a Lili 4930g. A kojíš? Já pořád kojím a dokrmuju.

murecka: tak to fakt asi budou dvojvaječný, protože jsem četla, že by měli mít stejnou krevní skupinu

cipisek007
7. bře 2009

Z359: tak to jsou krásný zprávy 🙂
My máme 3680g a 3600g a 55cm. Já nekojím, já to vzdala, mě to hrozně moc bolelo ☹ Tak jsem začala mlíko odstříkávat a dáváme jim ho v noci ohřátý. Už ale pomalu ale jistě dochází. Ale říkám si, že ty první dva kritický měsíce, co měly být ještě uvnitř moje mlíko dostávaly 🙂

z359
7. bře 2009

cipi: já mám už podruhý praskliny na bradavkách a taky mě to bolí jako čert, ale nechci přestat a hlavně aspoň něco ušetřím na mlíku. Důležitý je, že ho měli aspoň chvíli a 3 měsíce je slušná doba, ale taky bych s tím kolikrát nejraději skončila a dala jim flašku, já pořád dokrmuju stříkačkou

cipisek007
7. bře 2009

359: stříkačkou? Tak to je docela pracný, ne? Já jsem moc ráda, že máme flašku. Může krmit i někdo jiný než já a vím, kolik vypijou. Když pily z prsu, tak jsem nikd yneměla přehled kolik vytáhly, prtože doma nemáme váhu.
Je fakt, že neušetříme. Zatím máme krabici Nutrilonu na týden, ale dostávají nejnižší dávku. Ještě to pofrčí.
Já jsem u kojení už brečela bolestí. Kojení má prej být pro maminku i dítě prožitek. Já se bála dalšího krmení ☹

zanetik
7. bře 2009

Ahojky zdravím a koukám, že se mám na co těšit, taky bych ráda aspoň do půl roku kojila, ale kdo ví.
Taky vám tak strašně otíkakaly nohy? Mě už až pod kolena ☹

cipisek007
7. bře 2009

zanetíku, mě dětská dr. říkala, že tam sice měla maminku, která do půl roku dvojčata jen kojila (bez příkrmů), ale že to byla hoooodně světlá výjimka. Většinou to prý vychází do těch 2-4 měsíců 🙂
Mě neotýkalo nic, ale já rodila moc brzy, tak nevím co by mě čekalo v tvých týdnech 😉

zanetik
7. bře 2009

Tak počítám s příkremem,ale vydržet co nejdýl, ale zase ne za každou cenu, pokud bych měla u kojení brečet bolestí, tak se nedá nic dělat...
No tak já ty otoky mám už tak 3týdny, ale poslední týden už i lýtka a pod kolenem, že nemůžu kleknout, dřepnout...je to otravný a nárty bolej když hodně otečou...ale už to vydržím, asi mě zas tolik dní už nečeká...

cipisek007
7. bře 2009

zanetíku, tak to jsem tedy ráda, že mě to minulo. Já celkem těhu proplula 5. měsíce v pohodě. Až se každej divil. Ale holky nevydržely.
Budou ti dělat císaře, nebo čekají až to na tebe příjde?

zanetik
7. bře 2009

Tak to já celý těhu taky naprosto v poho, jen teď ke konci ty otoky no 😒
Asi budou čekat až prodím sama, o císaři dr. nemluvil, holky jsou hlavičkami dolů...v pondělí jdu naposled do poradny k němu a pak už budu jezdit do porodnice jak na poradnu, tak na monitor pro dvojčata, ale zkoušely jsme obyč. u něj a krásně to šlo natočit každou zvlášť, tak jsem je v pondělí slyšela jak tlučou 🙂

zanetik
7. bře 2009

Hlavně tomu nikdo nechce věřit, že jsem takhle bez problémů vydržela až do teď se svou tělesnou konstrukcí, včetně dr. 😅

cipisek007
7. bře 2009

zanetiku mě ve špitále před porodem nezvládli dělat monitory. U Terezky (narodila se druhá) jim to nešlo. Měla blbou polohu a při příjmu jí hledali srdíčko snad půl hodiny a pak mi dělali monitor každou hoďku a taky měli problém 🙂

No nic, my jdeme cvičit, koupat a krmit, hezký večer!

skarbek
7. bře 2009

Ahoj holky!

jéééé,tady je živo 🙂 ...to je fajn!

muri: ty máš čucha,víš,kdy sem kuknout 😉 A jakpak se máte? Kojíte furt? My furt a za měsíc už začnem s příkrmem 🙂 ...nechce se věřit,že už budou baštit mrkev a brambor 😅 to bude bžunda 🙂 Jj,byla jsem s klukama týden ve špitále,měli zánět průdušek a Mikulajda měl i dušnost,tak musel na JIP na kyslík a infúze,ale pomohlo,naštěstí! Ovšem špitál nikdy více!!!

zanet: mě taky otékaly nohy,ale ne tak extremně... pravda,že jsem porodila ve 33tt.,tož kdo ví,jak by bylo... Je fajn,že máš holky hlavičkama... porod přirozrně je supr,strašně ráda vzpomínám!!! A kojení je tež paráda,pokud funguje... kojím plně celou dobu a neumím si představit jinak! To chystání flašek a utracené peníze atd... Odstříkávám si i do mrazáku a budu přidávat do příkrmu nebo,když chci dát vínko s mojim,tak vytáhnu... 🙂 Naštěstí mastitidy a ragády a podobné katastrofy se mi vyhly! Přeju,ať to máš taky tak!

skarbek
7. bře 2009

cipisek: zrovna nedávdo jsem četla v Mamince o tandemovém kojení,že se bohužel daří jen 25%-tům maminek... což je hrozná škoda,že tak málo☹! Je to strašně pohodlné a fajnové,když se to daří bez problému! A jak dlouho jsi kojila? A přestalas teda kvůli těm ragádám,jo?

murecka
8. bře 2009

Ahojky holčiny,

Skarbek: máme se celkem fajn a zatím kojíme furt, i když začínám mít dojem, že jim to nestačí a přesto, kolik toho vypiju (přes 4,5l denně), se mi dělá míň mlíka. Neodstříkám už nic. Začínají se mi budit častěj v noci a přes den občas nevydrží ani ty 3 hodiny. Možná máme růstovej spurt, anebo je to tím stěhováním, že jsou rozhozené a já taky. Je fakt, že teprve tento týden zas žijeme jako lidi, těch 14 dnů předtím byla hrůza a děs. Dám nám ještě týden a uvidím, jestli se srovnáme, jinak asi začnu přikrmovat večer zásobama z mražáku. Zítra je budu vážit, tak taky podle toho, kolik přiberou. Ale ten týden to ještě určitě nebudu nijak hrotit. Mají teď 5,32kg a 5,53kg a zdá se mi, že se dost vytáhly, ale změřit je pořádně nedokážeme, jsou už dost mrštný 😀, to nechám na naši doktorku.

zan: nohy mi v těhu otékaly minimálně, ovšem co jsem měla od kolen dolů po porodu - to byly SLONÍ NOHY! Něco takovýho jsem teda nikdy něměla. A dobrá byla rada doktora, že musím hodně odpočívat a ležet - lítala jsem na novorozenecký kojit co 2 hodiny, když jsem měla pak holky u sebe, tak se mi samozřejmě rozhodily s krmením, tak jsem si hned tak taky nespočinula. Vyhrožovali mi, že to budu mít celé šestinedělí, ale hned druhej týden po porodu to zmizelo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru