Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

jaanja
29. dub 2009

jirule: no jo, snad jim ty šatky nebudou nakonec malý 😀

Hexa včera snad bez reakce, jen Julinka míň jedla a trochu fňukaly... Náušnice ještě nemáme, vůbec jsem se nedostala někam do krámu 😒 Necháváte si je nastřelovat nebo propíchnout ucho?

S tou lžičkou/lahvičkou jsem si říkala, že začnu kaši ve flašce. Bude to nové jídlo, tak bych je hned od začátku nezatěžovala ještě lžičkou.. No, ale nám doktor včera řekl, že máme začít dopolední ovocnou šťávou.. tak jsem z toho jelen.. to nevím, jak budu vyrábět, odšťavňovač nemáme..

cipisek: a jaký čaj kupuješ? já se včera zapomněla dr. zeptat, přijde mi, že když je vedro, a na procházce křičí, tak že mají žízeň a čaj by pomohl..

jirule33
29. dub 2009

Cipísku, taky jsem s nima často doma sama, manža dělá i noční a různé odpolení nepravidelné směny....víš já to mám zatím jen v plánu uvidíme jaká bude realita 😉 jen bych chtěla teda krmit lžičkou ne jim to dávat do flašky, ale to neznamená že tak neskončíme....

jaanjo tak šťávičky kupuj, je docela velký výběr, Martinovi kdysi hrozně chutnaly, já kupovala nejvíc v Rossmanovi, měli už tehdy valkej výběr 😉

skarbek
29. dub 2009

Hello tety! 🙂

jaanja: židličky máme zn. baby ono,jsem maximálně spokojená. Zatím jsem nenašla nic,co by mi na nich vadilo či nevyhovovalo. Máme je z druhé ruky,tak jsem dala za obě dva litry,jinak stojí dva litry jedna,možná i něco přes... ☹ Krmila jsem právě taky v autosedačkách a buď jsem si je nachystala na židle do kuchyně,ale pak se mi s tím nechtělo furt tahat z jednoho pokoje do druhého,tak jsem si ke klukům sedla na zem a dělala to tak... teď jsem ráda,že ty jídelní mám,je to supr. Kluci se budou v nich učit jíst,fajně si sedět,mají to s pultíkem,tak snad to bude dle mých představ! Nehodlám,jako moje švagrová,lítat se lžičkou po celém bytě,abych klukům dala najíst! Dopolední šťáva??? 😕 To je překvapení! 😅 Pokud nemáš odšťavňovač,tak těžko budeš tlačit šťávu z mrkve 😀 Jedině opravdu kupovat,ale to nevyjde zrovna levně... Tak,jak to vymyslíš?

skarbek
29. dub 2009

jaanja: a kaši jsem dala prvně přesně v den,kdy jim začal sedmý měsíc,takže 2.4. 🙂

cipisek: pěkná vychytávka ta lžička 🙂 pro nás už to ale není 😅 To musíš holkám asi mixovat,aby to tam prošlo,že? Nějaké větší kusy by asi neprošly,že? A jak pokračujete s Vojtou? My už pomalu končíme druhou sadu,takže celkem to je 20 cvičení. No už se těším,až to pověsíme na hřebík!!!! Upřímně však musím říct,že to teďkom celkem flákáme,protože jsme furt venku a abych kvůli toho seděla s nima doma,tak to zas ne! každopádně se můžů pochlubit,že Miky už se plazí a začíná lézt a zvládá už i šikmý sed,takže asi se zachvilku i posadí! Tadík je lenoch,ale včera začal žvatlat a to je prdel!!! 😀 😀 😀

skarbek
29. dub 2009

jirul: myslím,že lžičku holky zvládnou hravě 😉 proč by taky né! Jsem taky zástancem obyč lžičky,i když je pravda,že tou spešl si to asi opravdu mamka ulehčí,ale já jsem taková,že si potřebuju pořád něco dokazovat,takže málokdy volím pro sebe snadnější cestu... 😅 A stran odstranění ohně,až v sedmi letech,jo??? Mně v poro říkal tak ve dvou- tří 😕 a já si říkala,jak udržím takového caparta někde na židli a vysvětlím,aby neměl strach...

lenule76
29. dub 2009

ahojky zdravím všechny,
po delěí době přispívám 🙂 ale snažím se sledovat a číst vaše příspěvky. Každá zkušenost je cenná...
Tak už nám je 10 týdnu (bylo v pondělí), kluci mají každý cca 5kg,snažíme se nastavit režim, zatím papáme cca po 3-4 hodinách přes den a přes noc poprvé od usnutí po 5 hodinách a pak po 4 hodinách a pak zase o něco méně, ale pod 3 hodiny nejdeme. Tak snad se to udrží 🙂 sice nás pořád trápí prdíky, ale kámoška mi poradila dobrou věc, pytlíček s peckami z třešní, prodávají ho v Dm, je to pod jejich značkou Babylove, po každém papání nahřeji pytlíček, dám chlapečkům na bříško a prdí jako vzteklí..usínají s ním na bříšku, už se tak nekroutí, i kakají lépe. Trubičku jsme už dlouho nepoužili 😀 ale vše je velice nejisté, může být vše jinak. dnes jsme byli na kontrole očního pozadí, jsme v pořádku, už na další kontrolu nemusíme 🙂 tak to jsem moc ráda.
Přeji všem krásné dny plné sluníčka, zdravé a spokojené dětičky...budu pravidelně sledovat diskuzi a ráda vložím své pozdravy pokud Vás všechny tím potěším.a samozřejmě si moc ráda přečtu a dozvím se je nového u vás.
všechny vás srdečně zdraví lenka a robinek+tomášek

jirule33
30. dub 2009

ahojte 🙂

skarbek, jo říkal že by to dřív neřešil, že je na to času dost, ale naše malá to má i na levém víčku tak možná i proto 😕 no uvidíme, vidím to takhle, náš Martin bude mít v létě 7let a nedostala bych ho tam ani náhodou to vím jistě 😒

lenul, jo o pecičkách jsem taky slišela od Smil dokonce jsem je jednou chtěla koupit a zapomněla 😠 tak říkáš dobrý???? no máme za sebou první pláč v noci, myslela jsem že to budou zuby ale nakonec se jen pořádně vykadila, jinak Lucijáška musím rourkovat pořád, tak jednou za 4-5dní jak vidím že je fakt ucpaná a jen tlačí a prdí....pak je taaaak spokojená 😉

jirule33
30. dub 2009

jééé no slyšela !!!! téda 😠

fanys
30. dub 2009
lenule76
30. dub 2009
jirule33
30. dub 2009

takže pecičky jsem koupila, tak dnes určo vyzkouším, dám to do mikrolnky jen tak? na jak dlouho?

lenule76
30. dub 2009

jirule: no vida 🙂 podle návodu by se měli nahřát cca 60 sekund při výkonu 800w,ja nahrivam 40 sekund, na 60 mi to prijde moc teple. zabalim je do plenky, vezmu plenku tu prelozim na tretinu dam na tu prelozenou cast (ma dve vrstvy plenky) ten pytlik s peckama, prelozim plenkou (je to jedna vrstva) a na brisko je dam temi dvema vrstvami .. a obtocim ty konce plenky, aby pytlik nespadl.muzes samo davat i bez plenky, ale ja takhle jistim ten pytlik, lepe drzi 😀 tak snad jsem to srozumitelne popsala.
tak pak mi pisni jak to fungovalo 🙂

cipisek007
30. dub 2009

Jaanjo, my jsme teď pily Humana "Aby bříško nebolelo". Docela chutnal. Teď jsem jim koupila Čiperka - Fenyklový a ten jim moc chutná. Dávám jim ho vlažný, studenej mi nepijou, ale není se čemu divit 🙂
Vám doktor doporučil napřed ovocem začít? TO mi přijde divný, děti si takhle zvyknou na sladký a pak ti nebudou jíst zeleninu. Nám dr. říkala, že máme začít zeleninou, po 3týdnech přidat maso, po 14 dnech dát místo dopoledního mlíka ovoce (banán, jablko) a na noc kaši. Tu jsme začali dávat hned, holky spí celou noc - 12 hodin 🙂 14 dní nám řvaly po koupání. My jim cpali různý kapičky na bolení bříška, nahřívali ho atd. atd. Jakmile jsme dali kaši, tak usnuly a už večer nepláčou. Tkaže to bylo hlady.
Ptala jsem se dr. i na ovocný šťávy prodávaný ve skleničkách. Zatím mi je zakázala. Holky by mi nepily neslazený čaje. 😉

Jirule, já jim to už dobrý 2 týdny nedávám zředěný do flašky 😉 Už používáme tu lahev se lžičkou, takže obídek dostávají lžičkou.
Přítel je pryč celý týden. Občas mi přijde pomoc segra nebo mamka, ale jinak jsem na ně celý týden sama, tak proto si drobet ulehčuju to polední krmení. 🙂

Skarbek, my jdeme na kontrolu Vojtění ve čtvrtek. Minule mi sestřička slíbila další cvik, tak jsem zvědavá. Zatím máme 3 - břišní svaly, plazení a posilování ramínek. Nám to vychází dobře, že cvičíme 3x denně, hned ráno po probuzení (cca 6hod), pak hned při dalším jídle (cca 9 hod) a pak před koupáním (18hod). Takže hned po obědě vyrážíme ven a vracíme se až na koupání.
Ty bláho, jsem zvědavá na holky, kdy se začnou přetáčet a posazovat 🙂 To už si pak neodpočinu 😀
Papu holkám mixuju, s příkrmama jsme terpve začli, tak to musí mít hladký, oni mi hrudky vyplivujou 🙂 Sem tam se tam i nějakej ten kousek dostane a projde. Větší už ale ne.

jirule33
30. dub 2009

Cipísku, tak to máš ještě o fous horší než já, manžel je občas doma a těch nočních nemá moc 😝 ale krom něho mi zase už nikdo nepomáhá, sice jsou obě babičky v důchodu ale násilím nikoho nutirt nemůžu...celej týden sama to musí být záhul i na psychiku, ne?

máte domek? že cvičíš už v 6h ráno, já myslím že je to fajn, ale v paneláku si netroufám 😖 takže ještě krmím a pak se to protahuje 😖 jak dlouho ti cvíčo obou zabere když máš 3 cviky?

my máme zatím jeden a odcvičím tak za 10minut jednu asi

ty čajíky nejsou slazený? Já jsem dala občas fenyklovej od hami a ten je teda sladkej a chutnal jim, to je jasný, ale šlo to hned na úkor mlíka...vypily pak míň tak jsem zase přestala dávat, zase až budou horka, to už budem na příkrmech

jinak taky mě napadlo založit jiné téma, když máme stejně staré děti a nezabírat tu místo...no ale těhulky sem myslím žádná nechodí

fanys, to spaní je teda úplně super!!!!jak to děláš???mě vydrží max 6hodin, ale teda jsem spokojená i tak 😉

člověče naše B je taky taková akčnější až bych řekla hyperaktivní, pořád sebou šije 🙂 málo jí, málo spí, mít jen Lucku tak těžká pohoda, nají se a chrní jak barynek 🙂 ale jakmil ji trápí bříško tak se teda dokáže pořádně ozvat 😠

cipisek007
30. dub 2009

Jirule, no je to náročný. Obzvlášť koncem týdne jsem už zralá na hospitalizaci na psychiatrii a padám na hubu, ale co nadělám.
V týhle době najít slušně placenou práci je těžký ☹

Nene, bydlíme v paneláku, ale máme rohovej byt, takže máme jen jednoho souseda vedle a my cvičíme v kuchyni, takže jsou mezi sousedem a kuchyní 2 místnosti. S kuchyní už sousedí jen naše pokoje. Navíc holky už u toho tolik neječí jako na začátku a říkám si, že v týdnu v šest hodin, kdy je celej panelák na nohou se nic neděje, když mi sem tam zařve mimino. Nad námi bydlí rodina s dvěma dětma. To mladší dítě neustále brečí. Jsou jí asi 2 roky a denně vstává v 5:30, v 18hod, když jdou koupat, tak ječí jako kdyby jí chtěli utopit, no hrůza. Holky jsou proti ní andílci, v noci opravdu vůbec nepláčou a chrní celou noc. Takže si myslím, že sousedy dole, kteří by ten jekot slyšeli nejvíc zase tolik netýráme 🙂
A jak dlouho to trvá? To je různý. To posilování bříška - už se u toho tolik netrápí, spíš se chechtaj a kecaj, takže tenhle cvik zabere nejdýl. No a ramínko a plazení, to už občas zapláčou, ale jak se u toho vztekají, tak jim to jde rychle. Takže bych řekla, že s jednou holkou jednu sérii cvičíme max. 4 minuty. Jakmile je ale po cvičení položím na bříško, aby si protáhly páteř a uvolnily se, tak už se smějou a kecaj 🙂

Čajíci jsou slazený jen přírodníma cukrama - laktoza (mléčný cukr, je obsaženej v MM, takže je dobrej) a nebo dextroza, to je zase hroznový cukr. Ale Čiperka a Humana u mě vítězí. Chtěla jsem jim koupit už i ovocnej, ale tam byl vysloveně CUKR, takže ten jsem azse vrátila na regál. 🙂

S tím tématem máš dobrý nápad! 🙂

cipisek007
30. dub 2009

No a k ještě k tomu, který dvojče je víc akčnější 🙂 Dlouho byla akčnější a zlobivější Terezka - B, poslední cca 3 týdny je to úúúplně naopak. Áčko nás začalo zlobit a z Béčka se stal andílek. Ať už co se hraní nebo jídla týče 🙂
Když jsem byla naposledy s holkama na kontrole Vojtění, tak jsem se na to setřičky ptala a ona říkala, že se ty dvojčátka hodně předhánějí. Jednou je hodnější a šikovnější jedna a za pár týdnů je to přesně naopak 🙂

cipisek007
30. dub 2009

Jirul, pecičky máme taky, je to skvělá věc. Lehounce to masíruje a hodně nahřejvá bříško. 🙂

leninek99
30. dub 2009

Ahoj,
už delší dobu vás pozoruji a chtěla bys se zeptat jak to s dvojčátky zvládate??já je teprve čekám a moc se na ně těšíme,ikdyž mám občas obavy zda to zvládnu,když budou na stejno chtít krmit apod..

fanys
1. kvě 2009
cipisek007
2. kvě 2009

Ahojky holky!
Dneska je nám 5 měsíců 😵 😵 Večer v 19:53 a 57 jim tolik bude. Touhle dobou před 5ti měsícema jsem už ležela vysmátá v porodce, pravidelně mi dělaly sestry monitor, dvě kapačky... Jééééé 🙂

Lenilku, jak píše Fanys. Zvládneš to. Je to sice hroznej frmol, obzvlášť na začátku, ale jakmile vjedeš do kolejí, tak už bude fajn. Nejhorší je období šestinedělí. My jsme ležely měsíc po narození v nemocnici, holky se narodily o 2 měsíce dřív. A v tý nemocnici to bylo snad nejhorší. Byla jsem na ně sama a sestry nepomohly. I o naučení kojení jsem skoro musela žebrat a to jsem si ještě musela počkat na jednu fajn sestru. Jedna z nich mi totiž dala jednu holčičku do zavinovačky, dala do náručí a maminko koj.
Doma už jsme na ně byli dvá, takže si troufám říct, že už to bylo dobrý, takže si pokus na začátek domluvit pomoc, ať už manža dovču nebo maminka nebo tchýně 😉

jirule33
2. kvě 2009

Ahojte 🙂

gratulka cipísku 🙂 jsme za vámi v těsném závěsu 😀 toto letí....

taky máme rohovej byt a dole mají ročního klučíka, každej večer řev, nevím jestli zuby nebo koupání nebo je přetaženej, ale často si říkám jestly ty naše takhle budou řvát dvojmo tak asi uteču 😀

já zas přemýšlým nad mlíkem, mm je čím dál míň, každej večer už musím sáhnout po um, mám poslední pikslu beby HA, tak řeším co dál

Leniku, u nás taky 6ti nedělí stálo za prd, do toho vánoce, boj s kojením, krmení stříkajdou a přicházela jsem o mlíko...no děs, nikde nikdo kdo by poradil páč byly svátky a novej rok, no na palici, byla jsem pěkně mimo, navíc budit děti co 3h, páč neměly 3kg, nakojit, dokrmit, odsát...fuj ještě že to máme za sebou, ale třeba budeš plně kojit a to je pak jiná...držím palce...jo mě zpočátku pomáhala mamka a manžel měl dovču 😉

skarbek
2. kvě 2009

Hello holky!

naší klukajzni mají dnes už 8 měsíců!!! 😵

cipisku: taky jsme druhého 😉 jen už ráno v 5.06 a 08... 🙂 ty joooo,dívám se na čas a zrovna rodíš 🙂 to je šílené,jak to letí,že... už je všechno jinak 😅

cipisek007
2. kvě 2009

Tak jsme přes 5 měsíců na světě 😀 😵

Holkám jsme dneska udělali ke krásnýmu výročí výlet. Jeli jsme za příbuznýma na Lipno a jelikož se tam dělal oběd na ohni, tak jsme všici včetně kočáru uzený 😀

Skarbek - tak taky veliká gratulace! 😵

Jirul, je to hrozný, když si vzpomenu, že před 5ti měsíci touhle dobou jsem nevěděla o světě 😀 Jen vím, že jsem se cestou ze sálu ptala, jestli jsou děti v pořádku (bylo mi řečeno, že neví, že si mám počkat na doktorku, která za mnou přijde - jako fakt skvělý oznámení), tak jsem se zeptala, jestli jsou to holčičky a to mi potvrdili. To je jediný co si z toho pamatuju a pak jak za mnou přišla dr. z neonatologie a povídala o holkách, v noci, po narkoze a takovým divným hlasem, až jsem se dost vyděsila, jestli jsou teda v pořádku. Ale byly, byly jen na dýchacích přístrojích, protože mi nestihli píchnout druhý kortikoidy.
Jinak my jsme byly doteď na Nutrilonu Extra, pak jsme přešli na obyč. Nutrilon 1 a ten holkám ale vůbec nešmakuje, takže přecházíme na SUnar. Už ho zkoušíme a celkem chutná, tak u něj asi zůstanem.

skarbek
2. kvě 2009

leni: gratuluju k jednovaječňákům klukajznům 🙂 a přeju pohodové a bezstarostné těhu a radostné rozuzlení 😉 jak se ti daří? Jak čtu příspěvky holek,tak si říkám,že opravdu to má každý jinak... Já na začátky vzpomínám strašně ráda,včetně porodu 🙂 V poro se ke mně chovali hezky,taky jsme tam strávili dva týdny,páč jsou kluci narozeni ve 33tt,taky jsem musela do 4kg budit pravidelně co 3 hoďky,a to měli lehce přes dvě kila při propuštění. Kojila jsem plně do konce 6.měsíce a teď kojím ještě asi 3x denně. Samozřejmě světice nejsem 😅 ,určitě byly i nějaké horší dny,ale pro mně ten začátek byl pohodový! Alespoň tak si to pamatuju 😅

Pěkně se tady chvástám... 😅 tak se ještě pochlubím 😀 Mikuláš ze dne na den začal regulérně lozit po čtyřech,plazil se asi 3 dny a teď tu lítá jak zběsilý 😀 a Tadíkovi jsem našla ve středu první zoubek 🙂

cipisek007
2. kvě 2009

Skarbek, ty ještě kojíš?? Tý bláho, tak to klobouk dolů! Fakt 🙂
Ke mě se v porodnici taky moc hezky chovali, to bylo moc fajn. Horší už to bylo na neonatologii. Sice sestry milý, ale aby udělaly o něco víc než měly, tak to ne. A to i když jsem dostala mastitidu, tak jsem musela žebrat, aby si holky vzaly na noc k sobě, protože jsem měla vysoký horečky, který nešly dolů, zimnici a byla jsem slabá jak moucha, takže bych holky určitě při přebalování upustila. Ten zánět jsem dostala 2x za sebou, a to i přes ATB, měly tam pak ze mě srandu 🙂 No pozdějc jsme se tomu smály všechny, ale ty dva dny a noci to byl masakr.

murecka
2. kvě 2009

Ahojky holčiny,
cipisku, velká gratulace k 5 měsícům, je strašný, jak to letí

Leninek99 - gratuluju k jednovaječňákům, my jsme byly vedeni jako jednovaječní celé těhu a nakonec jsou holky dvouvaječné 🙂.

skarbek-vám taky gratulace k 8 měsícům a k velkým úspěchům, naše holky se narodily 5,00 a 5,07, jen ten týden jsme měly kousek dál - 37.tt 🙂. A zatím regulérně válí sudy a Eli se snaží zvednout do sedu. Jo a obě se snaží nějak posunovat dopředu, ale nejde jim to, tak se vztekají. A abych to s nima náhodou neměla moc jednoduchý, tak se mi Aduš asi začíná odstavovat a věrná Eliška ji pomaloučku následuje. Daří se mi je pořádně nakojit jen v 5,00, pak v 9,00 a kolem 12,30, pak teprve můžu dát zeleninu, pokud to udělám opačně, tak si ode mně už ani necucnou. V 17,00 dostanou nastrouhaný jablíčko (o kojení nemůže být ani řeči, i když jim to odstříkám do flašky, tak nechcou) a kolem 19,00 zkouším znovu nakojit, někdy to klapne, někdy ne, pak vykoupeme, dáme kaši a to už tuhnou. Tak nevím. Jinak jsou spokojené a v pohodě a dokonce i dál přibírají. Už to ale trvá týden, tak nějak přestávám věřit, že se to zlepšíl
Jo a dneska jsme měly s holkama vzácnou návštěvu, přijela nás navštívit Fiallinka s Juráškem, je to moc milá holka a Jurášek je hezoučkej a miloučkej a je to kus chlapa, takže naše holky vedle něho vypadaly mladší víc jak o měsíc a ne o 5 dní. Bylo to prostě moc fajn.

skarbek
2. kvě 2009

Ahoj muri! No nekecej,fiallinka s Juráškem,jo!!! 😕 🙂 Jakpak se mají??? Už sem ani nekouká a já se ji už dlouho neozvala ☹ A jak vy jste k sobě přišly,myslím ten nápad s návštěvou? To jste asi v kontaktu,což? Ty bláho,tak to je zpráva! 🙂 Juri je krasavec už na fotkách v albu natož ve skutečnosti! To jsi holkám domluvila hezkého frajera 😉 ! A z Frenu až do Prostějova? To dost štreka! Jinak díky za gratulky 🙂 Jej,krásný 37.tt! 😉 Holky máš pěkné organizátorky 😀 Tak to jsme na tom stejně s kojením. Já 2x dopo,jednou večer v 19.30 a pak Mikulajdu ještě v noci,nespi mi až do rána 😠 A ty bys chtěla kojit častěji,jo? Vždyť už máte příkrmy,tak to stačí ne...? Už bych měla dávat i dopo svačinku,ale říkám si,že když je mlíko,tak proč jim ho nedat... ale nevím jestli to dělám dobře 😕 . Co myslíš?

fanys
3. kvě 2009

ahoj holky

cipísku-skrab-dotatečne gratulace k mininarozeninám 😉

muri-pozdravuj fialinku

Holky co máte starší míma-s jakýma příkrmama jste začli ?dopo,odpo,nebo večer kaše?já se osobne toho dost bojím....ted udelám flašku a pohoda...a jak to deti zvládli?díky za rady a porady

Další dotaz mám to jsem se ptala už v tehu-jak mám proboha zmenšit fotky do albíčka na požadovanou velikost?jsem asi pako a mám program přímo program na upravu fotek zonera a i když fotku v tom programu zmenším tak mi nejde dát do alba...už mne to štve.

mějte se fajn

cipisek007
3. kvě 2009

fanys, ahojky!
S tím zmenšováním ti moc nepomůžu, sama s tím bojuju 🙂

My jsme začali v poledne dávat "polívky" a na noc kaši. V rozmezí asi dvou dnů. Zeleninu jsem jako první dávala mrkev+brambor. Dneska už holky dostanou poprvý do polívky kaši 🙂
Ze začátku jsem dávala polívku rozmixovanou a trochu naředěnou převař. vodou ve flajdě, aby si zvykly na novou chuť. Teď už používáme lžičku 🙂
A kaši děláme taky řidší a večer jí dostávají ve flajdě se savičkou s křížkem. A chrní celou noc 😉

murecka
3. kvě 2009

Ahojky holky,

skarbek - no my si s fial docela píšeme a sdělujeme si poznatky o těch našich bobáncích, protože jsou od sebe jen o 5 dní. A taky se navzájem utěšujeme, když některá ratolest nedělá co by dělat měla 🙂 . Fiallinkovi tady byli na výletě na víkend ve městě kousek od nás, tak se stavili. A bylo to fakt bezva.
Pozdravy od všech samozřejmě vyřídím 🙂.
A k tomu kojení - mě by to tak vyhovovalo, jen nevím, jestli mají pokrytou denní dávku mlíka, když jí tak jak jí. Vlastně po zelenině, ovoci i kaši by se mělo ještě dokojit, což u nás nehrozí ani omylem. Pokud nenakojím před příkrmem, šanci už nedostanu ☹ . Zas to prostě musíme mít jinak, než ostatní 😒. Jo a když se mi nepřisajou, odsaju a dám jim to z flašky, tak to nechcou. Tak si říkám, že prostě mají dost a hotovo. Mě přijde, že to máme tak na stejno s tím počtem kojení (rozdíl je jen v tom, že tobě se přisajou pěkně a mě si ty moje vychutnávájí 😠 ) a když to čtu u tebe, tak si myslím, že by to tak mělo být a jsem klidnější. Každopádně u vás to funguje a děti žijí, takže na to házím bobek a jedu dál a uvidím, co bude, ne?

fanys - napsala jsem ti do IP, tak snad je to srozumitelny a bude to fungovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru