Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
8. kvě 2009

75 cm je super, hned se na to jdu mrknout 🙂 Ten First Whells je taky kolem 18.tis ale šířka je 78 cm.

Jestli jsi měla jenom trochu zvýšený tlak, tak to nic není, jen tě budou trochu víc hlídat. Já jsem měla 125/110, takže ta spodní hodnota byla fakt hrozně vysoká, tak proto mě hned hnali na vyšetření a dostala jsem ty prášky.

lucy82
8. kvě 2009

No já měla tlak 140/95 takže taky nic moc, měřila mě asi 5x a mamka doma taky 5x na na po šestý u mamky už byla spodní hranice v normě, tak nevím uvidím co řeknou na další kontrole. No a něž vyjdu ty naše schody tak jsem zadýchaná jak kdybych běžela maraton 😀 Aspoň se pak bude lépe hubnout 😅
Nu já si jdu pustit nějakou dobrou hudbu a jdu poklidit a udělat těstovinovej salát. Než chlap přijde z práce, volal před chvilkou a že už ho to tam nebaví takže za chvíli jede domů. A já nejsem schopná se pohnout z místa 😕

arwenka
8. kvě 2009

Tak to jsme na tom naprosto stejně. Mám Danečka, kterému bude šest a navíc půjde do první třídy - takže dvojčata, prvňáček a dvě práce - musím dělat dál, nebudu ani na MD ☹
Hrozným způsobem mě bolí stydká kost, záda na levé straně a žebra, večer se skoro něhýbu, ale prostě se nedá nic dělat. Špatně mi bylo snad 4 měsíce, teď je to naštěstí už pryč.....do ničeho se nevejdu a jsem jak sud 😠

petulka26
8. kvě 2009

Neboj oni si tě pohlídají, já dostala nějaký tabletky na snížení tlaku pro těhotný, tak taky doufám že při další kontrole to bude lepší. Jdu taky něco uvařit, manžel se učí na státnice, tak ho musím něčím dobrym nakrmit aby mu to lépe šlo 😀

arwenka
8. kvě 2009

A holčinky, tlak mi měřej vždycky několikrát za sebou, mají asi strach, že se jim ten přístroj rozskočí 🙂

lucy82
8. kvě 2009

Teda jo Arwenko to tě obdivuji že to zvládáš, a ještě dvě práce. To klobouk dolů.
A já jsem teda taky jak sud už teď, přibrala jsem 4 kila, navíc přistimulaci na IVF další 4 takže od února mám už 8 kilo nahoře a opravdu je zázrak narvat se do nějakých hadrů a nepřipadat si jak sud. A bude hůř, musím si zvykat ☹

arwenka
8. kvě 2009

Lucinko, ono mi nic jiného nezbývá....neuplatili bychom všecko, co musíme - nemohli bychom spolu bydlet. Stejně počítám, že to se mnou jednoho dne švihne - pokud ne s těhotnouo, tak potom 😠 jdu vařit a pak se ozvu 🙂

lucy82
8. kvě 2009

Arwi tak se hlavně neudři, opravdu tahle doba je zlá ☹ My naštěstí bydlení máme dobrý, půdní vestavbu a 100m2 teď mě trápí to auto ale nějak to taky vyřešíme.
Taky se pak ozvu a jsem ráda že je tady někdo s kým můžu pokecat.

petulka26
8. kvě 2009

To Vás teda obdivuju obě, já jsem celou dobu doma. Před IVF jsme se s manželem dohodli že odejdu z práce, abych byla v klidu. Dělala jsem koordinatorku v reklamce, a byla to hrozně stresující práce. No a když jsem otěhotněla, tak už nemělo smysl hledat novou práci.

Jinak já při stimulce nabrala 5 kg a teď další 3 kg, takže ve finále mám taky 8 kg nahoře. Narvat se do kalhot, mi občas přijde jako nesplnitelnej úkol.

lucy82
8. kvě 2009

Peti to já mám už od 10tt těhu rifle, v 8tt jsem si koupila rifle za dva litry s tím že mi budou určitě ještě tak tři měsíce a já se do nich za dva týdny nevešla 😠
Jinak v práci vydržím maximálně do července víc ani ťuk a to ani to, možná už v červnu to zabalím 😖 Sedím sice na zadku v kanclu ale bolí me kostrč, hlava od počítače a na ty lidi po telefonu taky nemám nervy, takže si počkám na letní prémie a pak padám

arwenka
8. kvě 2009

Kočičky, vařím, až se ze mě kouří, nahoře mám stopro už aspoň 10 kg a to se nemůžu vymlouvat na stimulaci, nebyla jsem na IVF. Jsem prostě jen sud ☹
Jinak jsem vedoucí obchodního oddělení, taky občas dobrý stres, k tomu jezdím po zíkaznících, dělám pro firmu, co půjčuje peníze, takže je klientům vozím a pak jezdím pro splátky. Další známej má seznamovací agenturu, tak mu ještě beru telefony...
Kolikrát bych daleko radši byla doma, ale nejde to a fakt mě to štve. Grrrrr
A jsem ráda, že jste tady, já už myslela, že mamky čekatelky na dvojčátka došly 🙂

lucy82
8. kvě 2009

Arwnko ju to možná děláš pro stejnou firmu jako moje ségra 🙂 Myslím ta co půjčuje peníze 😉
No to ti teda nezvávidím tenhle spěch a stres. Moje pracovní doba je od půl osmý do čtyř a když přijdu domů tak jsem tak mrtvá že si musím jít zdřímnout. Taky podle toho vypadá ta moje domáctnost 😒
Včera jsem si koupila knížku těhotenský kalendář a tam píšou že od 13tt by měla únava a nevolnosti přejít. Tak nevím mě připadá že jsem unavenější víc a víc.
´Dvojvaječná dvojčátka a přirozeně, to musel být pro vás šok co 🙂

arwenka
8. kvě 2009

Lucy, já jsem teda unavenější čím dál víc, houby, že by to přešlo 😠 Ráno vezmu Danulku, dovezu ho do školky, pak jedu do práce - dojíždím 15 km, pracovní dobu mám od 8 do 16.30, pak nasednu do auta, vyzvednu Danulku a jedu po lidech. Někdy jede se mnou, někdy ho hlídá babička. Mám s jeho otcem střídavku, tak je to takhle dva týdny v měsíci. Tvoje ségra dělá pro firmu od P nebo od S ? 🙂

A šok to teda byl, to mi věř - v naší rodiny nikdy dvojčata nebyla.....

lucy82
8. kvě 2009

Moje ségra dělá pro firmu P.... 🙂 Ale dělá v kanclu 🙂
No to teda máš napěchovaný, fíha, to tě fakt obdivuji že to zvládáš, tak se hlavně drž, teď jsem četla v knížce pro dvojčata že se doporučuje od 20tt být doma se třema !!! i když je všechno v pořádku. ˇ
Nu holky já jsem se chystala že půjdu dneska vyklidit děcák, vyhodit věci co nepotřebujeme, ale nějak se nemůžu dokopat tak nevím jestli se k tomu vůbec ještě dokopu 😀

arwenka
8. kvě 2009

Lucy, ja to vescko vim, ale nemam sanci to dodrzet ☹
Ted seberu Danecka, nejake veci a pojedu do bytu,tam budu presazovat kytky a uklizet....sice me priserne bere ta kost pitoma, ale neda se nic delat.
Ozvu se 🙂
Krasny den, kocicky

arwenka
8. kvě 2009

Tak jsem zase zpátky. Povím vám, že se nemůžu hnout. Nikdy bych nevěřila, že mi dá tak zabrat přesazování kytek a zametání....je tady někdo? 🙂

lucy82
8. kvě 2009

Arwenko to ti věřím, já jsem teda dneska nebyla schopná ničeho, chtěla jsem se pustit do uklidu toho děcáku a ani jsem se tam nedostala, z gauče moooc velká cesta 😀 Takže dneska opravdu lenoším až se nemám ráda

arwenka
8. kvě 2009

Ja myslim, ze kdybych si lehla, uz nevstanu. Opravdu des....bud rada, ze Te jakz-takz nic neboli 🙂
Povedela bys mi, jestli to neni tajne, jak dlouho jste se snazili o mimi a jak probiha IVF a kolik to stoji? Jestli mam pitomy otazky, omlouvam se Ti

lucy82
8. kvě 2009

Ne ne v pořádku ráda odpovím 🙂
My jsme se snažily 2,5 roku, už mi to celkem lezlo na mozek, zvláště když chlapovi je 36 let. Takže po dlouhých bojích, jako je sledování bazální teploty, dávání noh nahoru po sexu atd. jsme se rozhodli navštívit Sanus. Prodělala jsem ještě 4 neúspěšné inseminace i když já jsem byla naprosto v pořádku a manža měl o trochu horší morfologii spermií ale prý nic tak hroznýho aby jsme nemohly počít přirozeně ☹
Takže nakonec nás IVF vyšlo na cca 17tis. Píchala jsem si injekce do břicha aby rostly vajíčka, a po několika dnech jsem šla na odběr, který probíhá v narkoze. Odebrali mi 19 vajíček, a pak jsme čekaly jak se budou embryjka vyvíjet. 5 jich zamrazily a dvě ty nejkrásnější jsme si nechaly o pět dní později vložit zpět 😉
Mám ještě mutaci krve takže možná i to mělo vliv že jsem nemohla otěhotnět, takže si ještě píchám injekce na ředění krve.
No a po 6 dnech co mi vložily mimísky do bříška jsem si zkusila udělat testík a byly tam, moje první krásný // 🙂

arwenka
8. kvě 2009

Lucy, to je krásný.....moc gratuluju!!! Hlavně se hlídej, ať je vše v pořádku...to je teda cena, ale za to to stojí 🙂
Se mnou ta informace,že čekám dvě, málem sekla, ale už jsme si zvykla. Teda docela. To moje velrybí tělo je ale teda děs 😠

petulka26
8. kvě 2009

Ahoj holky, tak jsme dneska vyrazili s manželem na nákup a přinesla jsem si pěkný těhotenský kalhoty. To je taková pohoda, když mě nikde nic netlačí 😝

lucy82
8. kvě 2009

Arwenko abych pravdu řekla tak ač jsem si nechala zavést dvě emryjka tak po zkušenostech z internetu a různých diskuzí jsem byla přesvědčená že se buď nechytí ani jedno, nebo že se uchytí aspoň to jedno. A s dvojčátkama jsem absolutně nepočítala. Takže když mi pak tetsík vyšel už 6 den po transferu tak mi to bylo jasný. A abych řekla pravdu tak jsem se s tím asi tak 14 dní musela smiřovat 😀

Petulko to tě obdivuji že jsi to vydržela v normálních kalhotech do teď. Já po stimulaci byla nafouklá jak balon a už jsem nesplaskla 😒

petulka26
8. kvě 2009

Mě po stimulce, to břicho právě splasklo a začalo mi nějak výrazněji růst až tak před 14-ti dny, ale za to teď sleduju jak mi bříško každým dnem roste 😉

Taky jsme dvojčata nečekali, všichni mi říkali že 1. IVF se většinou nepovede a ať se s tím raději smířím. U nás je kevšemu problém na mé straně, takže jsem vůbec nedoufala že to takhle dopadne. Těhotenský test jsem náležitě obrečela. Ale jsem hrozně ráda že čekáme dvojčátka.

arwenka
8. kvě 2009

Ty jo, ja se snazim nosit normalni kalhoty doted, ale nejde to uz, nic nezapnu a v tehu laclacich vypadam naprosto strasne. Vypadam jak ostatni, co cekaji jedno, tesne pred porodem. Fuj ☹

lucy82
8. kvě 2009

Arwenko a to si říkáš sud?! Já těhu kalhoty nosím od cca 7tt fakt jsem se nevešla normálních riflí strašně mě tlačily. Ale teda nevím jestli v těhle kalohotech vydřžím do konce.
Já si zkoušela minule tuničky a ty nemůžu mít vůbec, vypadám jak před porodem 😒
A zvětšily se mi prsa a to o dost, manža mi koupil na vánoce podprsenku a tu už taky nemůžu mít. No jsme zvědavá jak budu vypadat v létě

arwenka
9. kvě 2009

Ahojky, hezké ráno 🙂
Tak jsem se zase krasne budila celou noc, nevedela jsem, jak si mam lehnout, jsem jak rozlamana a porad chodim curat - spis teda plazim se curat 😠
Lucy, ja jsem dost dlouho v praci tehu maskovala, nechtela jsem, aby to vedeli, bala jsem se, ze me vyhodi, ale sef zareagoval kupodivu skvele a necha me delat dal.
A zvetsilo se mi na mym tele snad naprosto vsechno krome prsou - kdyby se kojilo zadkem, tak bych verila, ze mam slusne zasoby 🙂

petulka26
9. kvě 2009

Dobré ráno 😉
Arwenko, to jsem na tom stejně, prsa u mě tedy taky nic nedělají, ale ten zadek 😠

arwenka
9. kvě 2009

Ja jsem vcera poznamenala o sousedce, ze ma cim dal vetsi pozadi a moje mamka me setrela, jestli jsem se divala do zrcadla 😀

lucy82
9. kvě 2009

Dobré ránko 🙂
No mě se prsa zv ětšily asi z toho důvodu že já tam nikdy nic neměla 🙂 Takže z cca jedniček až dvojek jsem si teď kupovala čtyřky 😠 No a zadek ten mám asi taky větší, vlastně všechno, na hubě plno jebáků, rozdělanou pleť, jak puberťačka, jsem se u zrcadla včera rozbulela 😀

NU já se nasnídám, jsem vstávala až teď, jsem ostuda, a jdu trochu uklízet když jsem se včera jen válela 😅

arwenka
9. kvě 2009

Ahojky 🙂

Já tam taky nic neměla a nemám 😀 😀
Půjdeme na stěhování, to se zas večer nehnu 😠 Ozvu se 🙂 Užijte si, kočky, hezký slunečný den a opatrně na sebe!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru