Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

juliet
19. bře 2008

když si otevřeš stránku rodiny, tak vpravo nahoře je růžový rámeček E-mail pro mimi .... zaregistruješ se tam

daiquiri
19. bře 2008

jéé juliet, já si to taky zaregistruju, to jsem nevěděla, že je tam taková služba 😀

rezinka, ty otázky už jsme tu probíraly 😀 Ale to nevadí.Já už taky na tom šíjovém projasnění a zjištění rizika
Downova syndromu byla, ve 13 tt. Naštěstí jsem to měla zadarmo.

marrha
19. bře 2008

Tak já co vím z okolí..tak holkám co na vyšetření poslala mudr.tak to hradila pojišťovna...a ty co na to chtěly jít samy si to i samy hradily 🙂

rezinka
19. bře 2008

juliet dekuju! marrha, ja to prave taky takhle slysela, ze kde te na to posle primo doktorka, kdyz ma tu moznost, tak to neplatis, ale kdyz si to vyzadas sama, tak si to musis uhradit. Juliet a v jakem jsi byla tydnu, kdyz jsi na tom byla, v tom 11 ??

rezinka
19. bře 2008

jo a na kolik to vyslo, jeslti se muzu zeptat ?

juliet
19. bře 2008

byla jsem 11+3 .. takže už 12 týden ... a stálo to 1400,- ... ale cena je různá, některé holky psaly o něco míň

daiquiri
19. bře 2008

Taky podle toho kam chodíš, kamarádka byla taky v Praze v Gennetu jako já, ale já neplatila nic a ona cca 1 000,-, ale prý je to vedený jako sponzorský dar.

fiallinka
19. bře 2008

rezinka: ahoj 🙂
holky, já budu mít strach až do konce a pak až do smrti, o ty děcka se budeme bát, i když budou mít 50 roků 🙂.. je hrozné, když se něco takového stane, ale stejně nejde pořád myslet na to, že se to může stát třeba mně, to bysme psychicky nezvládly... musíme si říkat, že z naprosté většiny těhotenství se narodí zdravé děti.... ale pořád se bojím, a už se těším, až za mnou bude ten 12. týden...

chiwule
autor
19. bře 2008

fialinko, já to taky beru jako určitý mezník - že když to bude ve 12týdnu dobrý, tak máme kus za sebou a můžeme jít do dalšího boje 😎

septim
19. bře 2008

Ahoj holky tak jsem se po dlouhe dobe ozvala. ale ctu si vas rada kazdy den. Koukam ze jste se bavily o to sijovem projasneni. Ja na tom byla dneska a to jsem zacatek 13 tydne. Vse dopadlo na jednicku a obe miminka jsou podle doktorky naprosto zdrava. Ja jsem za to platila 1 000 korun ale jak jste psaly je to ruzne.

septim
19. bře 2008

jo taky bych malem zapomela, jedno miminko pry bude holcicka. Docela jsem koukala ze uz se to dalo poznat.

chiwule
autor
19. bře 2008

tý jo septim to je skvělý! super, že je všechno v pořádku 😉

septim
19. bře 2008

Taky jsem rada, spadl mi veliky kamen ze srdce. 🙂

simonac
19. bře 2008

ahoj holky, tak jsem tady, byla jsem v té nemocnici tři a půl hodiny - moč, tlak, ultrazvuk, ktg....ale snad je vše v pořádku, jsem šíleně unavená 😝

šíjové projasnění jsem absolvovala ve 12. týdnu, platila jsem 1.400,--

marrha
19. bře 2008

Ahojky Simon...

tak to je fajn,že jsi v pořádku...teď už budeš chodit na kontroly jen do nemocnice,ne?

Septim ahojky...gratulace...ale přijde mi to brzo na určení pohlaví..a zvlášť,ještě holčička...kluci jsou dříve rozpoznat než holky 😉

simonac
19. bře 2008

marrha.... jo ted už budu jezdit jen do nemocnice a to mě objednali až na 7.4. - za tři týdny, doted jsem chodila každých 14 dní

dvojmama
19. bře 2008

ahojky holky, jsem tu zase dlouho nebyla 🙂
vítám novou těhulku 😵

simon:super že jsi v pořádku 😉

septim: taky gratuluju že všechno v pořádku 😉 a stim pohlavím mi to taky přijde brzy 😲

na tom šíjovým projasnění jsem byla asi ve 12tt a hradila to pojišťovna 😉

helisek84
19. bře 2008

marrha: mně o tom dr. taky neřekl, dozvěděla jsem se to až od holek tady na koníkovi, takže jsem se sama objednala, zaplatila si to. Slyšela jsem, že tripply vycházejí až u 50-60% falešně pozitivní a to je děs. Ten screening je prý přesnější.
A protože jsem posera, tak bych udělala první poslední, abych věděla, jak jsou prďolkové na tom. 😅

helisek84
19. bře 2008

marrha: on si to manža zkoušel ještě když jsme nevěděli, že jsem vůbec těhule 😀
Mně v nemocnici dělali utz 2x týdně, můj dr.mi ho v poradně taky dělal. Druhá poradna mě čeká až 2.4....ale jestli se sám nenabídne, budu vyrýpaná a budu ho chtít 😀

marrha
19. bře 2008

Heli 🙂 já koníka objevila až později 🙂

no já jsem ani nečekela,že mi bude dělat UTZ každou poradnu,ale od té doby co jsem byla těhu..ani an kozu mně nehnala..vyšetřovala ,mně jen na lehátku...
u Niky jsme měla jinou mudr.a ten rozdíl se nedá srovnat.....taky jsme od ní utekla,prootože po roce co jsem nemohla otěhotnět,tak mi řekla,že mi odumřel jeden vaječník a druhý taky nic moc..a léčila mně tak,že mám jíst Calibrum baby plan 😀 dneska se tomu už směju...
přešla jsem k jiné mudr a ejhle...vaječníky jsem měla oba..akorát se jim nechtělo produkovat vajíčka,tak jsme jim pomohly a mám dvojčátka 😵

Simon...není to nějaká dlouhá pauza na KO,když už jsi ve 30tt? 😕 já teda co mně přebrala nemocnice někdy ve 34tt tak jsem chodila na monitory každý týden a i před tím jsem chodila na poradnu co 14 dní 😉

rezinka
19. bře 2008

fialinko a chiwule a v jakem vy jste tydnu, ze vas ten "zlomovy" 12. tyden taky teprve ceka? Ja jsem z toho obcas taky na budku, z centra asist. reprodukce (byla jsem v ISCARE) jsem byla zhyckana ultrazvukama a najednou, kdyz jsem u svoji doktorky, mam cekat na dalsi ultrazvuk cely mesic ! No hruza. Tak se taky tresu, at je vsechno v poradku ...

a jeste k tomu sijovemu prosviceni - holky, co jste na tom byli a i si za to treba zaplatili - vas na to upozornil vas lekar nebo jste se na to nekam objednali z vlastni iniciativy? Ja ani nevim, jestli to je u moji doktorky mozne, tak nevim, jak mam ted postupovat ... helisku, objednala ses u sveho doktora nebo v nejakem uplne jinem centru ... ??

helisek84
19. bře 2008

rezi, objednala jsem se v centru v Brně, můj doktor mě o tom vůbec neinformoval. když sem tam volala, že si to chci jít nechat udělat, tak mi sestra řekla, že oni se o tom nezmiňují, protože se to platí a hodně ženských to proto nechce

rezinka
19. bře 2008

jo a jeste k tomu pohlavi - az pujdu ve 13. tydnu na ultrazvuk (cca za 3 tydny), tak mi moje doktorka rekla, ze uz se pry pozna, jestli mrnouskove budou stejneho pohlavi nebo kluk a holka. To jsem teda taky koukala jako blazen, ze se to pozna takhle brzo, ale ze by mi rovnou i rekli (v pripade stejneho pohlavi), jestli to budou kluci nebo holky, tak o tom nemluvila. Me ale omracilo uz jenom to, ze tak brzo poznaji stejne nebo rozlisne pohlavi ... pry je to dane i nejakou blankou, ktera ty dvojcatka deli a ktera tam bud zustane nebo ne ... no prd tomu rozumim, jsou to veci v tom dnesnim lekarstvi ...

septim a tobe tu holcicku poznali vylozene z toho ultrazvuku ??

rezinka
19. bře 2008

diky helisku, tak to ja si moji doktorce hned zitra zavolam a taky se na to preptam, popr. ji poprosim, aby mi doporucila nejake blizke misto meho bydliste, kde se da na to objednat ...

chiwule
autor
19. bře 2008

rezinko, týden těhu je vidět u mého profilu - ty si to taky můžeš nastavit ve svých detailech...
já jsem na konci 8týdne, takže mám ještě měsíc před sebou 😉

rezinka
19. bře 2008

no vidis chiwul, to me nenapadlo. A alespon jsem si diky tomu uvedomila, ze si musim zmenit svuj profil, protoze jsem naposledy byla na Koniku nekdy loni v prosinci a to jsem jste mela v profilu "snazime se otehotne". Tak uz jsem si to taky zmenila ...

chiwule
autor
19. bře 2008

no vidíš, rezi, tak už o tobě taky něco víme 😉

daiquiri
19. bře 2008

Holky, já si to měření projasnění nemusela objednávat sama, mně tam poslal doktor rovnou.
Jinak dneska jsem byla na kontrole, příští týden jsem měla jít na tripply a řekl mi, že pokud mi ty první výsledky /Downovům syndrom a šíjové projasnění/ vyšly dobře, tak je zbytečný chodit na tripply. Právě proto, že kolikrát vyjdou špatně. Prý stačí až ten velký UZV ve 20 tt. Tak se na tripply asi vykašlu, ať se nestresuju.

S tím pohlavím se mi to zdá taky brzo, já chodím na utrazvuky jednou za 3 týdny, byla jsem i dneska a teda pohlaví jsem žádný neviděla. Řekli mi, že až nejdřív v 18 tt.
Jinak mi rovnou řekl, že od 20 tt už zůstanu doma, že je to lepší ☹

simonac
19. bře 2008

daiquiri .... já byla na těch prvních tripplech spolu s projasněním a ty vyšly dobře, pak jsem byla na druhých a ty vyšly špatně, vysvětlili mi to, že je to vicečetným těhotenstvím, ve 20 jsem byla na ultrazvuku a tam řekli, že vše se jeví v pořádku 😒

daiquiri
19. bře 2008

No tak právě proto tam raději nepůjdu 🙂 S tím projasněním mám super výsledky, tak proč to pokoušet.
Co jsem četla, tak tripply vycházejí falešně pozitivně i holkám s jedním děckem, natož nám.
A simonac jak ti je? Máš veliký břicho?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru