Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

maui
24. čer 2009

Sarri, to je sice hezký, ale jestli Petulka před IVF v práci skončila, tak už je určitě mimo podpůrčí dobu a tu PPM jí nemá kdo vyplatit, ne?

petulka26
24. čer 2009

Sarri, ano tohle platí, ale musela bych být v době otěhotnění zaměstnaná, což jsem nebyla. Zjišťovala jsem si to na sociálce. Takže mám prostě smůlu ☹

sarri
24. čer 2009

Já jsem to pochopila tak, že pokud jsi odpracovala 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na PPM, tak máš nárok.

petulka26
24. čer 2009

Já jsem to tak taky pochopila, ale na sociálce mi řekli že to je jen jedna podmínka. A ta druhá podmínka je to že musíš otěhotnět nejpozději do 7 dnů po ukončení pracovního poměru.

sarri
24. čer 2009

Být Tebou, tak to ještě prověřím z jiných zdrojů - zkus poslat třeba email na Českou správu sociálního zabazpečení a vylíčit svou situaci. Možná, že na něco mít nárok budeš.

Obecné podmínky nároku na dávky a jejich výplatu
Ochranná lhůta činí stejně jako dosud zpravidla 7 kalendářních dnů ode dne zániku nemocenského pojištění. U žen, jejichž pojištění zaniklo v době těhotenství, činí ochranná lhůta pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství 180 kalendářních dnů ode dne zániku pojištění. I u těchto žen, pokud pojištění trvalo kratší dobu, činí ochranná lhůta jen tolik dnů, kolik dnů pojištění trvalo.
... tak máš asi pravdu, pokud otěhotnělas jako nezaměstnaná.... je to ale s prominutím bordel

arwenka
24. čer 2009

Peti, je to tak, pokud jsi otehotnela jako nezamestnana, jsou nase debilni zakony uplne na pytel a narok nemas, ale v tomhel pripade k Tobe MA ZE ZAKONA VYZIVOVACI POVINNOST MANZEL - A TO, I KDYBYSTE BYLI ROZVEDENI. Ty na to mas ze zakona pravo a pokud platit nebude, buide mit sakra problemy!!!!!
Jdi na tu socialku, nic za to nedas, NEMUZOU Te nechat bez prostredku!!!!!

maui
24. čer 2009

Arwenka má pravdu, Petulko. O té vyživovací povinnosti manžela mi právě ten můj kamarád vyprávěl, na tu máš nárok, jen se o něj musíš trochu porvat 😒

maui
24. čer 2009

Holky, už jsem doma. Pálila mě žáha tak šíleně, že už jsem to v práci nemohla vydržet. Teď jsem se nalila mlíkem a najedla, tak snad se to zlepší.

lucy82
24. čer 2009

holky já pracuji jak mourovatá 😒 Navíc jako šéfka za mě nikoho nepřijme a včera holkám říkala aby si tu moji práci rozdělily na půl 😨 To je supeeer, protože jako nestíháme ve třech a oni to mají stíhat ve dvou, no nezávidím jim to, tak se snažím aby tady toho po mě zůstalo co nejmíň 😒 A zase mi tvrdne břicho a Nelča mi skáče po močáku takže se vždy stěží dopravím na záchod 😒

lucy82
24. čer 2009

Ju Maui budeš princezny oblékat stejně?

arwenka
24. čer 2009

Hele, kocicky, ja mam predepsanej ten horcik rozpustnej - a to byste teprve mely videt, co to dela 🙂 Mam po nem s odpustenim sracku jako bic 🙂

maui
24. čer 2009

No, Lucy, to ti nezávidím, ale aspoň ti to rychle utíká 🙂
Zpočátku budu žít ze zásob a poděděných hadříků, bohužel nedědíme po žádných dvojčatech, takže to budou mít holky asi pestřejší, ale na procházky a návštěvy je chci mít samozřejmě jednotný 🙂 A co budu kupovat nové, tak to samozřejmě taky všechno dvakrát. Mně se to hrozně líbí. Nemyslím si, že bych likvidovala jejich osobnosti. Až jim to bude vadit, tak si určitě řeknou 🙂

maui
24. čer 2009

Arwenko, tak to bych potřebovala, já mám opačný problém 😀

arwenka
24. čer 2009

Maui, lehka pomoc v podobe sumiveho horciku 🙂 Kolikrat jdu s pekne stazenyma pulkama, ale je pravda, ze pred par mesici jsem mela silenou zacpu a cpala jsem se Psylliem, to je humus prvni kategorie, ale pomaha...

sarri
24. čer 2009

Na zácpové problémy doporučuju glycerinové čípky - miminkám nijak neškodí a balení po 10 ks stojí kol. 50 Kč 🙂

sarri
24. čer 2009

Psyllium je taky dobré - zcela přírodní a dá se sehnat v takových tabletách, takže je to i poživatelné - to klasické je fakt přesně takové, jak ho nazvala Arwenka 😀

arwenka
24. čer 2009

Holky, já dala do alba fotku panděra. To není břicho, to je naprostá hrůza.....jsem se lekla sama sebe

maui
25. čer 2009

No, Arwenko, pěkný 🙂 Nemáš strach, že se ti ulomí? Blbej vtip, já vím... 🙂
Já mám taky panděro na 22.týden dost nadstandardní. Ale zatím se mi tlačí spíš nahoru. Včera jsem byla fakt nešťastná, jak mě pálila celý den žáha. Měla jsem pocit, že mi holky chtějí nacpat žaludek do krku 😠
Noc stála za starou belu, nějak se mi v leže špatně dýchalo, tak jsem místo spaní pochodovala po bytě. Musím to tu v práci dneska nějak zmáknout a rychle do hajan 🙂

arwenka
25. čer 2009

Maui, ahojky...ja mam strach, ze mi praskne - a to jako fakt, protoze je takovy jakoby napnuty - hlavne odpoledne a vecer je to hruza. Navic do toho ten horcik, po nemz furt litam, viiz dnesni noc. Malem jsem nedobehla a rano jsem zaspala...nezda se mi podle fotek, ze bys mela velke brisko.
A s tim dychanim, resim totez, asi mi tlacej i na plice nebo ja Ti nevim, ale je to pekne neprijemny....

lucy82
25. čer 2009

Ahojík, jů Arwenko krásný bříško 🙂 Náhodou není tak velký a máš ho nádherný, a ani žádná strie, ještě chvilku to vydržíš 🙂

Já se včera taky fotila tak večer dám fotečku 😉 Ale roste mi taky pěkně 😉

arwenka
25. čer 2009

Lucy, mne to krasny neprijde....strie se mi nahodou udelaly asi ctyri, jen nejsou, nastesti, rudy, takze nejsou moc videt. Horsi je, ze se mi ta kuze na brise strasne moc pne, tak jen cekam, kdy opravdu praskne. Tohle prece nejde bez strii donosit, no ne? Jsem zvedava na Tvou fotecku 🙂
A jak Ti je?

maui
25. čer 2009

Nene, přikláním se k Lucy, bříško máš fakt hezký, takový tvarovaný, a že je velký, to je při dvojčatech ve 30.týdnu asi normální, ne? 🙂
Já zkusím pupík taky zaktualizovat, na fotce mi připadá vždycky menší než ve skutečnosti, ale hlavně jde asi o pocit. Mně taky připadá hlavně večer, že je děsně napnutý a o že o moc víc už bez prasknutí narůst nemůže. U Apolináře jsme viděla takouvou hubenou maminku,která měla bříško, které se jí tak sklápělo dolů, že si ho při chůzi radši přidržovala zespoda rukou. Fakt to vypadalo, jakoby se jí chtělo ulomit. Ale jinak bylo úzký, žádný bachor 🙂

maui
25. čer 2009

Mně hlavně dost naskakuje váha. Každý týden mimimálně kilo...už bych se nedivila ani té závěrečné pětadvacítce 😠

lucy82
25. čer 2009

Maui já mám taky co týden to kilo 😒

Arwenko teď jsem se přežrala pizzou tak mi je dobře, a v sobotu už se vdávám takže masakr, vůbec se mi tam nechce 😀 Hlavně nevím jak to vydrží můj močový měchýř 😠

lucy82
25. čer 2009

nu a já mám leháro, všichni se zavřely vedle a školí se na ty nový datový schránky takže já už to potřebovat nebudu tak tu sedím a nechce se mi nic dělat jak jsem tu sama 😀

arwenka
25. čer 2009

Maui, ahoj. Vis, ze delam totez? Kdyz jdu, musim tam mit ruce, protoze jinak me to strasne boli ☹

Jeeee, Lucy, ja Ti to taaaaaaaaaaakhle preju, jen at je na Tebe hodnej..,..teda na vas!!!!

A soupla jsme do albicka novou fotku Danulicka, at mate predstavu, jakej je muj prvni 🙂

lucy82
25. čer 2009

Arwenko včera mi můj vlastní deda povídá ,, a budeš na něj hodná, běda jak uslyším že na něj řveš nebo že mu nadáváš, tak uvidíš! Protože to je tak strašně hodnej chlap. No to jsem čuměla neměl by kázat Davidovi aby byl na mě hodnej on 😕
Jé Danulík je krásnej a vypadá už dospěle určitě ¨na víc jak 6 let 😉

arwenka
25. čer 2009

Pokud mas hodnyho chlapa, je vyhrano 🙂 Super.....

lucy82
25. čer 2009

Arwenko on hodnej je, já jsem na něj občas škaredá 😅 No ale jsem beran a cholerik takže on už si naštěstí zvyknul 🙂

arwenka
25. čer 2009

Uf, holky moje, jsem tady z obeda, ale vazne to prestava jit, sla jsem jak kachna, drzela si pandero a boli to ☹ Fakt uz musim byt doma...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru