Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
14. črc 2009

Murecko, ten jsem taky nasla, nekde i o kousek levnejsi, je moc peknej. Kdyby mi nahodou bylo dobre, sjedu s kamaradkou nekam do nejake prodejny okouknout je a projet se s nimi, at vim, co shanet...snad proboha nelupnu driv, kdyz mi je takhle dobre ☹

maui
14. črc 2009

Ahoj holčinky.
Arwenko, není divu při tvém zápřahu a 33 týdnech, musíte to se zatnutými zuby ještě chvilku vydržet ☹
Já se v noci taky pěkně vyplašila. Litala jsem na záchod kvůli melounu, kterého jsem snědla večer snad tři kila, a když jsem letěla potřetí, tak mě tak rozbolelo břicho, že jsem rázem byla čilá jako rybička. Mně doteď nic nebolelo (krom hlavy občas) a břicho mi zatím taky netvrdne, tak mě tohle bolení jak před menzes dost vyplašilo. Od dvou do půl čtvrté jsem seděla v kuchyni, luštila a zkoumala se, jestli se to lepší. Ráno jsem se na práci vykašlala a zůstala doma v posteli. Břicho už mě sice nebolí, ale když chodím, cítím dole jakoby na čípku nezvyklý a dost nepříjemný tlak, skoro až do bolesti 😒 No jo, holt se teď už občas nějaký problémek asi objeví...

arwenka
14. črc 2009

Mauisku, ja jsem jete ted nejaka priblbla, hlava me boli, v brise mam tanecni zabavu a taky mam ty tlaky. Proste maji jednoznacne malo mista....je Ti uz lip???

maui
14. črc 2009

AHoj Arwenko. Řekla bych, že už je mi mnohem líp. To víš, hodně dělala i ta tma, v noci se všechno zdá strašidelnější. Smekám před tebou, jak dokážeš být nad věcí...já jsem hned vyplašená, jak je něco jinak než jsem zvyklá.

arwenka
14. črc 2009

Maui, ale ne, ja jsem taky vyplasena, ale co z toho? Nic. Nikdo mi nepomuze...napriklad pred peti minutami jsem curala a porebuju zase. Je to divny...vsadim se, ze si vyberou proste termin, kdy se mi to vubec nebude hoditk, budu mit doma Danecka, nebudu mit hlidani, budu mit Jardu v praci a tak dale....
Jede sem mamka a ja vubec nemam naladu, nejradsi bych si sla lehout....

maui
14. črc 2009

No já nevím, já už bych to hlásila doktorovi a další den klepala v nemocnici na dveře, jestli bych nemohla ležet pod jejich kontrolou 🙂 Já spíš ty ostatní věci házím za hlavu a u těch si říkám, že to nějak dopadne, že se peníze nějak vyřeší apod. Jak jde o zdraví a bolest-nebolest, jsem posera 🙂

petkan
14. črc 2009

Ahoj holky 🙂 Můžu se k vám přidat? Chodím si vás sem číst, jak to zvládáte. V lednu čekám jednovaječné dvojky a můj doktor mě vyplašil už na začátku se všema komplikacema. Tak jsem z toho byla pár dní špatná, dost mě to vyděsilo. Když se podívám kolem sebe, kolik je jednovaječných dvojčat, tak si říkám, že by tady asi nebyly, podle toho jak doktoři hned straší. U nás je to vymodlené těhotenství, po ivf, takže snad to nějak i s těma dvouma neviňátkama ve zdraví přežijeme. A vám všem přeju to stejné!!! 🙂

arwenka
14. črc 2009

No, vis, ja bych tam sla taky, ale pomuze mi leda tak, ze me zavre do nemocnice a to teda fakt nechci ☹ sleduju pohyby, nastesti mam v brise vazne veselo, takze jsou zivy a zdravy... dneka jsem teda ale fakt pekne pouzita, no hotovo, ted prijela mamka a zas ji zajima, jestli malej nema hlad, ze ma kocka hlad a nejhorsi je, ze me to vubec nezajima ☹ Je to porad dokola a uz me to unavuje ☹

darling007
14. črc 2009

Arwenko, holka, drž se!!! Ty se strašně přepínáš a přitom všem kolotoči doma jsi pořád tak statečná! Moc ti držím palečky, i mrńouskům, ať to všechno v pohodě zvládnete.
Maui, taky mám každou chvíli bolesti jako před menzes, už jsem si na to zvykla, ale přesto jsem pořád vystrašená a bojím se, aby všechno bylo tak, jak má být.
Snad to všechny v pořádku přečkáme a budeme se těšit z těch našich zlatíček. 😉
Petkan, tak to jsme na tom s termínem přibližně stejně, viď?

sarri
14. črc 2009

Petkan a nečekáš spíš dvojvaječné, když je to po IVF?

petkan
14. črc 2009

jednovaječné můžou být i po ivf, když se jedno embryo rozdělí na dvě 🙂

maui
14. črc 2009

Ahoj petkan, tak to tě moc vítám 🙂 A v kolikátém jsi týdnu?

Holky, u nás je strašný počasí. Venku je jak v sauně, teď se zatáhlo a hádám, že se budou ženit všichni čerti. Letošní léto stojí opravdu za to 😠

Arwenko, tohle znám. Když je mi mizerně, tak ze všeho nejhůř snášíím "péči" někoho druhýho, obzvlášť máminu 🙂

maui
14. črc 2009

Lucy, tak to ráda slyším, že ta bolest podbřišku je docela běžná. Mě až do včerejší noci nic nebolelo, dokonce mě ani nebolelo břicho ze začátku, když se měla roztahovat děloha, tak jsem dost znejistěla. Ale už jsem zase v pohodě. Zítra jdu úplně, ale úplně naposledy do práce a pak už jen budu čekat, jak se to všechno vyvine 🙂

darling007
14. črc 2009

Holčiny, zítra ráno jedu do Plzně na to genetické vyšetření. Tak nám držte palečky, bojím bojím... ☹

miradka
14. črc 2009

ahoj holky, dnes som bola na kontrole a všetko je ok. Jedno mimčo je 8+6 a druhé 9+0. Takže super. Akurát som dnes začala trochu špiniť, ale zdá sa, že je to už lepšie. Dr hovoril, že tam mám hematom. Konečne som dostala aj ja fotečku, tak som si ju dala do albumu 🙂

petkan
15. črc 2009

Ahoj holky 🙂
Maui, jsem teď ve 12tt. Zítra jdu na genetiku, tak snad to bude všechno ok. Někde jsem četla, že při dvojčatech vycházejí falešně pozitivní testy, máte s tímto někdo zkušenost?

sarri
15. črc 2009

Jé, tak to už jsme tři, kdo jdeme zítra na screening. Taky mám strach, i když nám vyšetření v 13tt i tripl test vyšly dobře.
Nu co už, budeme si držet palce a dobře to dopadne. Už se těším, až to bude za mnou, je tam totiž takový Mudr., který vždy dlouho mlčí, až má z toho člověk nervy jak špagátky. Hlavně le aby pak řekl, že je vše OK.

luzza
15. črc 2009

petkan
ty falešně pozitivní testy jsou u dvojek častý... proto je na některých pracovištích už ani neprováděj a volej jiný způsoby screeningu 😉 🙂
jinak přeju vám všem krásné a pohodové těhu 😵 😵

luzza
15. črc 2009

arwenko
tvoje břicho není zdaleka to největší 😉
měla jsem lepší "kamion" 😉 😉 🙂

darling007
15. črc 2009

Ahoj holky! Hlásím potěšující výsledky I. trimestriálního screeningu. Zachytili jsme to prý poslední den, kdy to bylo možné udělat 🙂
Miminka jsou obě v pořádku, mají všechno tak jak mají mít, ručičky, nožičky, nosní kůstky, šíjové projasnění 1,5 mm a 1,8 mm. Takže vše v pohodě. Jedno stojí na hlavě a druhé se drželo oběma rukama za hlavičku (jako by říkalo: "Nefoťte mě!!!" 😵 )
Sice to stálo tisícovku, ale dala jsem ji ráda. Ještě mi brali krev a v pondělí odpoledne by měly být výsledky. Pokud budou taky v pořádku, nemusím ani na plodovku. Rovnou jsem se objednala na další screening v 21. týdnu, to už bude i s videem 🙂
Petkan, paní doktorka mi vysvětlila, že program je speciálně upravený pro dvojčátka, aby to nevycházelo falešně pozitivní. Ale holt asi jak kde...

arwenka
15. črc 2009

Ahoj kocicky, prisla jsem se na vas podivat, teda je mi cim dal hur, nesedet na zachode vydrzim tak pet minut, v noci jsem kazdou chvili vzhuru a vubec nemuzu lezet na boku, strasne me pak boli bricho, pekne casto mi tvrdne, nemaji proste uz misto, no
😒

Darling, jsem MOC ráda, že jsou v pořádku!!!!

sarri
15. črc 2009

To je super, Darling.Doufám, že zítra dopadneme stejně dobře a také, že se do té doby neupeču. Ve stínu máme 32. Fuj.

darling007
15. črc 2009

Arwenko, drž se!!! Ještě chvilku ať si u tebe v bříšku pobudou... Ale musí to být opravdu hodně náročné, viď. Já běhám na záchod min. jednou za hodinu, a to jsem teprve ve 14. týdnu. Co budu dělat za pár měsíců? 😒
Ještě aby ta krev dopadla dobře, já už bych to asi znova nezvládla, kdyby bylo něco blbě... Snad to ale bude v pohodě, doufám v dobré zprávy. Holky, normálně se mi koulely štěstím slzy, když jsem tamodtud vylezla 😔
Sarri, taky držím palečky, tfuj tfuj tfuj!
Tady se nám už zatáhlo a vypadá to na bouřku. Ráno po cestě do Plzně lilo jako z konve, modlila jsem se, aby nám pršelo štěstí.

petkan
15. črc 2009

Darling, tak to je super, že ti to dobře dopadlo 🙂 🙂 🙂 Ju jdu do Olomouce do fakultky, tak tam to asi taky bude už pokročilejší. Jak dlouho to vyšetření asi trvá? A ten utz už se dělá přes břicho?

darling007
15. črc 2009

Petkan, tam by snad taky měli mít super vybavení. Jinak prý tadyv Plzni mají nejlepší ultrazvukový přístroj, jaký je u nás na trhu. Bylo to fakt ohromující, úplně neuvěřitelné, co všechno mi ukázal. Když si představím, že miminka jsou stará jen 14 týdnů a počítali jsme jim prstíky na nožičkách 🙂
Nejdřív jsem byla na pohovoru s genetičkou. Ta zkoumala rodinnou anamnézu, zajímali ji všichni členové rodiny včetně strýčků, tetiček, bratranců a sestřenic, dvě generace zpátky. Na co zemřeli, v kolika letech, jaké měli nemoci a tak. A pak mi vysvětlila další postup (3D ultrazvukové vyšetření - přes bříško, rozbor krve, v případě špatných výsledků amniocentéza), pak mě rovnou objednala na další screening v 21. týdnu s videem 🙂 a mám se taky objednat na dětskou kardiologii na odhalení případných srdečních vad. Potom následovalo samotné ultrazvukové vyšetření, to bylo hodně podrobné, cca na dvacet minut až půl hodiny, udělali mi i pár fotek. Poté náběry krve a instrukce ohledně výsledků (kdyby to bylo hodně špatné, volali by sami, jinak si mám zavolat v pondělí).

arwenka
15. črc 2009

Normalne my tady mame lijak jako blazen, slunicko nikde, no sila. Byla jsem v ramci svoji druhe prace psat 3 pujcky, ale to byla cesta s tim mym curanim, co 10 minut jsem musela nekde zastavovat a u kazdeho klienta jsem okupovala zachod.
Tech triplu jsem se, kocinky, taky bala jak cert krize - napsali jsme tam jeste ke vsemu spatny termin posledni menstruace, pak jsme tam dodatecne volali, no a nakonec dopadly taky dobre. Vsechny budete v poradku i s mimiskama 🙂

Tady takove spickove UTZ nemaji, coz me mrzi, mam DVD z 3D ultrazvuku, ale moc toho teda videt neni, navic na doktora dvojcatka vystrkovala zadecky a jediny, co bylo videt, bylo to, ze holcicka kope chlapecka do hlavicky 😀 😀

petkan
15. črc 2009

Darling, díky za info, aspoň vím do čeho jdu 🙂 Jo a ještě mám takovej nejapnej dotaz, jak to máš s břichem? Já jsem teprve ve 12.týdnu a už je to na mě poznat, prý je to tím, že jsou tam dvě, no ale já nevím, ve 3.měsíci takovou vanu... 😀

maui
15. črc 2009

Ahoj holčiny, tady u nás je zase na umření. Tohle přece není normální letní počasí! 😠
Já tedy zírám, jak je to všude jiné. Já tedy ten NT screening podstupovala automaticky u APolináře a nic jsem za to neplatila. Ale je fakt, že prstíčky na rukách a nohách mi tam nikdo nespočítal. Vzali to dle mého gusta docela rychle, ale prý je všechno v pořádku. Musím doufat, že v tom mají grif 🙂Pak jsem byla v tom 21.týdnu na dalším podrobném UZV a ultrazvuku srdíček, to se taky neplatilo. Ale video u toho nebylo a nemám ani žádné fotky. Je fakt,že u tohohle těhotenství to tak neprožívám, protože vím, že k těmhle fotkám už bych se stejně nevracela 🙂 Když to tak vezmete, kolikrát jste si pustily video ze svatby? 😉

maui
15. črc 2009

Ty Arwenko, jen tak čistě kontrolně....kdyby to náhodou byla plodová voda, tak bys to poznala, viď? 😕 Mně se jen vybavuje příspěvek jedné holčiny, že jeden den taky takhle pořád lítala na wc, ale kromě toho "učůrávala" i tak nějak nekontrolovatelně mezi tím, a na pohotovosti pak zjistili, že je to plodová voda a v noci jí definitivně praskla. To tě ale nechci v žádném případě strašit, věřím, že to bys poznala 🙂

maui
15. črc 2009

Holky, já dnes byla definitivně naposledy v práci...zvláštní pocit 😕 Mám trochu strach, jak se mi bude po třech letech naskakovat do rozjetého vlaku...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru