Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

marrha
20. bře 2008

Daiq 😀 😀

už chápeš jak jsem psala jak na mně každý venku hleděl 😲 😲 😀
dneska se už nedivím ani já 😀 😀

mi to ani předtím nepřišlo 😝

juliet
20. bře 2008

Merha, co jsi nosila za oblečení? Bříško vypadá fakt hrozně veliké.

marrha
20. bře 2008

Juli..volné trika a kalhoty srolované pod pupkem 😀 😀

no jo byli tam dvě donošené miminka,tak to břicho podle toho vypadalo...kdo má 2 kg dvojčátka,tak bříško má menší 🙂

nikij
20. bře 2008

Týýýý jo!!! 😲 Téda, to taky koukám!!! Já se teda taky bojím, že budu mít obrovský břicho, ale takhle veliký - to jsem nečekala. 😅
Dai, nevím, že prý mám dobrou pleť a vůbec - že prostě vypadám na chlapečky... 😅 No, já jim to nevymlouvám, prostě uvidíme. 😀

daiquiri
20. bře 2008

No tak teď už to docela chápu 🙂 Ale teda jestli budu mít takový břicho, tak fakt netuším co budu nosit 😅

Aha, tak super, mně se pleť dost zhoršila, tak že by holčičky? 🙂 Ale u těch dvou to myslím, že tyhle pravidla neplatí.

marrha
20. bře 2008

Taky si myslím,že u dvou tohle neplatí..ani podle tvaru břicha....záleží jak jsou mimča uložené 😉

a mně se pleť nezhoršila ani u jednoho těhu....žádné beďary nic a první byla holka 😀 a švigra zas naopak..u obou těhu vypadala jako by byla v pubertě 😀 a první měla kluka a druhé holku 😀

chiwule
autor
20. bře 2008

marho, to jsi byla fakt statečná! takovou tíhu a náklad donosit do zdárnýho konce! no a co teď? už pupík splaskává?

jinak já na začátku zkrásněla a teď jsem jak patnáctiletý puberťák, tak co myslíte? holky nebo kluci nebo obojí 😅

marrha
20. bře 2008

Chiwu..pomalu....já jsem silnější i tak..a ta kůže byla hodně povolená 😒

no jo modelk ze mně nikdy nebude 😀 ale když to vezmu z druhé strany..je mi to celkem jedno,hlavně že mám 3 zdravé děti 😵 zní to jako klišé.....ale je to pravda 🙂

tak ajdu to smazat ať neplaším ostatní těhule 😀

nikij
20. bře 2008

Já si taky myslím, že u dvojčat tohle neplatí, ale nevymlouvám jim to. 😀 Je to sranda, když manžel ráno vstává a říká bříšku - tak co, kluci, jak jste se vyspali?? 😀 😀

chiwule
autor
20. bře 2008

tak to abych už začala šetřit na plastiku břicha, jsem takový malý otesánek už teď 🙂

nikij
20. bře 2008

Hele, ale já jsem v poradně viděla paní - ta čekala dvojčátka. Jedno mělo 3 kg a druhý 2,5 a bříško zas neměla tak veliký. 😅 Ono záleží taky na množství plodový vody, ne??
Na druhou stranu - přesně jak říká marrha - důležitý je, že jsou děti zdravý!!! A když je nejhůř, tak plastika břicha není zas tak drahá. 😅 😅 Teda alespoň, když vidím, co jsme utratili za IVF, tak za to bych teda měla už plastik několik...

marrha
20. bře 2008

Záleží na množství vody 🙂 já ji měla hodně 🙂

a ty váhy co měří UTZ..tak ty jsou hodně zavádějící...je tam tolerance až půl kila...a i u mně to tak bylo..

den před porodem podle utz mělo jedno 3.15 a druhé 3.10..a druhý den jak se narodili měli půl kilový rozdíl 🙂

daiquiri
20. bře 2008

chiwu: já se osypala od začátku, už si začínám zvykat 🙂 A to jsem si koupila i Normaderm od Vichy a vůbec to nepomohlo ☹

marrha: aspoň děkujeme za ukázku co nás čeká, myslím, že nás strie neminou ať děláme co děláme 😝

no já říkám bříšku holčičky, asi je to moje zbožný přání 😀

marrha
20. bře 2008

Nikij 😀 to samé říkal můj manža 😀 říkal tomu kluci...a to celou dobu....a nejvíc mně vytáčel,že pak na tu stranu kde byl malý dal ruku a říkal.."Karlíku,tak jak se máš"... 😀

daiquiri
20. bře 2008

Naše miminka mají přezdívku Hugo a Kvído 😀 A nejlepší je, že spousta známých to nepochopila a myslí si, že
jsou to jako oficiální jména 😀

nikij
20. bře 2008

Marrho, koukám, že naši chlapi jsou na tom velmi podobně. 😀 Ten můj je tak přesvědčenej, že budu mít zas kluky, že by snad byl i z holčičky zklamanej. Blázen jeden. Ale ono by ho to rychle přešlo - teda aspoň si myslím... 😅
Dai, dobrá přezdívka! 😀 Ale teda jako oficiální jména je to dost pecka. 😀 😀 Já jim zatím říkám prostě - prckové. 😅
Já jsem taak vyklepaná z těch tripple testů - furt na to musím myslet. Mám totiž takovou dosti ráznou doktorku, která, když jsem se jí zeptala, co když vyjdou špatně, že u dvojčat tak vycházej, tak mi nekompromisně sdělila, že půjdu na plodovku. No a když jsem jí řekla, že nechci, tak na mě koukala, jak na marťana. 😠 A to mi NT vyšlo naprosto v pořádku... Takže teď se fakt dost bojím.

marrha
20. bře 2008

Nikij...hlavně se nenech do něčeho nutit....

mně mudr.vysvětlila i rizika odběru plodovky..ale konečné rozhodnutí nechala na mně..já to odmítla...
a jestli jsi byla na NT není co řešit..a´t Tě pošle na genetická UTZ 😉

nikij
20. bře 2008

Marrho, dík! No, já jsem přesvědčená, že prcci jsou v pořádku. Jenže paní doktorka je fakt dost drsná. Jindy jsem celkem od rány a řeknu si svoje, ale na tuhle fakt nemám. 😠 Pokud mě k tomu bude nutit, tak to bude síla. No, nebudu předbíhat. Počkám na testy a pak to budu řešit. Zatím se modlím, aby byly v pořádku...

nikij
20. bře 2008

Tak já pádím pro kluka do školky, pak na s ním na tréning, na nákup a večer padnu za vlast. Zatím se mějte a opatrujte mrňousky a pupíky!!! 😀

marrha
20. bře 2008

To víš,že jsou proč by nebyli 😉

já jsem si říkaal,že v rodině nic tkového nemáme...takže žádné rizika...a dala jsem si pro a proti...a odmítla jsem to 😉

juliet
20. bře 2008

nikij, nemůže tě nutit a když ti vyšel dobře ten NT screening tak bych se na ni vybodla

daiquiri
20. bře 2008

nikij a četla si co jsem včera psala co mi říkal doktor? že když ti první měření dopadne dobře, tak je zbytečný na tripply chodit? Právě proto, že s dvojčatama vycházejí špatně, tak abych se nestresovala. tak nepůjdu a počkám až na UZV ve 20 tt.

rezinka
20. bře 2008

ahoj holky, asi vam budu pripadat, jak kdyz jsem spadla z visne, ale prosim vas, co je to NT aty tripple testy? Fakt netusim, mozna me o tom bude doktorka informovat na ultrazvuku ve 13. tydnu, ale zatim se o nicem takovem nezminovala...

jo a marrho, muzu se zeptat, kolik jsi celkove s mrnouskama pribrala? Teda jestli to neni moc osobni otazka. Ja vazim docela malo (51kg) a vsude pisou, ze s dvojcatkama se pribere az 20 kg, to si vubec nedovedu predstavit ...

daiquiri
20. bře 2008

rezinka: mně ve 13 tt dělali ten velký NT screening, tam se měří šíjové projasnění + riziko Downova syndroma.
Pak se chodí na tripple testy, já měla jít příští týden. To ti vezmou krev a zjišťujou se další rizika.
Ale jak už jsme tu psaly, tak kolikrát nám s dvojčatama vychází falešně špatně, proto mi ho i dr nedoporučil.
Cca ve 20 tt se jde na další velký UZV.
Holky, jestli to píšu špatně - opravte mě.

Taky jsem četla, že tak 20 kg, mně to jde nahoru jak raketa, začínala jsem n 47kg a te´d mám 54 kg, ale prý to není nějak moc vidět 🙂

rezinka
20. bře 2008

dekuju za vysvetleni! No ja jeste vubec nepribrala, coz je mi docela podezrele. My jsme daiquiri s terminem presne o mesic (me to vychazi na 13.10.) , jsem v 10. tydnu, ale navic ani kilo 😒 Nevim, co si o tom mam myslet, snad to neznaci nic spatneho ... 😨

rezinka
20. bře 2008

taky jsem si dneska volala moji doktorce kvuli tomu sijovemu prosviceni a ona to nedela, tak jsem si zavolala primo do nemocnice, tak tam to delaji, pristi Ut si mam zavolat, abysme si dohodli termin. Uplne jsem se zapomnela zeptat, kolik se tam za to plati, ale to uz neni zase az tak podstatne, hlavne, ze me objednaji a pujdu na to, clovek bude zase hned klidnejsi (teda doufam) !

marrha
20. bře 2008

Rezi...ne není to osobní už jsem to tu psala ,přibrala jsem 18kg a 12kg jsem nechala v porodnici 😉
a u první dcery jsem přibrala 20kg 😀 a byla tam sama....a já do 6 měsíce moc nepřibrala,ale pak to šlo nahoru i 2kg za týden 😀

kdybych věděla o tom NT na začátku těhu,taky bych si ho zaplatila a šla na něho..přece jenom kdyby nebylo něco v pořádku,pořád to jde jinak řešit než někde vě 20tt 😒 🙂

rezinka
20. bře 2008

marrha tak to neni zase tak hrozny, vid? to moje segra pribrala s jednim prckem 😵 Ja se zeptala, kdyz tu holky komentovali, ze jsi mela hodne velike brisko. Tu fotku jsem uz asi prosvihla, vid? Uz jsi ji smazla? Abych pravdu rekla, tak ani nevim, kde ji hledat ...

daiquiri
20. bře 2008

rezi: to vůbec neřeš, spousta kamarádek v 1.trimestru taky nepřibrala! To jen já se trochu víc rozjedla, tak neboj!
Já nejsem zrovna ukázkový případ 😀 Ale asi to tělo potřebovalo, měla jsem pořád hlad. Spíš jsem i chtěla přibrat, byla jsem fakt hodně hubená a bála jsem se, abych mimča donosila 😉

Určitě na něž běž ať to stojí co to stojí! U mě to bylo zadarmo, kamarádka třeba platila 1 000,-Kč, je to jak kde.

marrha
20. bře 2008

rezi vydrž chvilku..hodím Ti ji tam,bude v mém albíčku 😉

jinak ta váha hodně záleží jak je kdo zavodnění...tím,že léto bylo dost horké..mně bylo už zle a byla jsem celá nateklá,takže se ve mně držela voda....ale to se nedá ničím ovlivnit...

znám hoplky co s jedním přibrali 25kg a četla jsem jak psala maminka dvojčátek a přibrala jen 9kg.. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru