Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

arwenka
18. črc 2009

Darling, Lucy, ahoj 🙂
Ted jsme vstavali, protoze jsme meli vcera navstevu, prisli sousedi s osmiletou holcickou a sli jsme vcetne deti spat nekdy v 11, kdyby to videla babicka, tak ji odvezou 😎

Asi je to fakt tim pocasim, protoze ted je mi lip a hlava me neboli, i kdyz jsem stejne takova nejaka pitoma 😠 😠

Dar - a Ty jsi ho zkusila vysadit uplne? Aspon na chvilku?

darling007
18. črc 2009

Ahoj Arwen, já ho beru teprve druhý týden a z toho už počtvrté se objevilo to krvácení. Takže jsem zatím nevysazovala, ještě vydržím. Třeba opravdu má nějakou funkci, prý působí ze začátku proti potratu a potom proti předčasnému porodu. Docela mě včera uklidnila ta kamarádka, že to měla taky.
To je dobře, že už ti je dneska líp, tady celou noc lilo, obrovská bouřka, ale je příjemný vzduch.

naatasa
18. črc 2009

Ahoj holky,
Lucy, my se rozhodovali mezi tím zeleným a šedooranžovým, nechli jsme si ukázat ten zelený a nebyl nic moc, tak vyhrál ten šedý. Jinak si můžeš nechat udělat jakoukoliv barvu, co je pro mono, z toho danny sport, jsou tam pěké barvy, ale prý už je docela pozdě a neví, jestli by to stihi ušít, takže jsme to nechali na tom standartním. A taky se za to doplácí, ale nevím kolik

naatasa
18. črc 2009

Darling, já brala utrouš jen do 12tt s postupným snižováním dávky. Prý později už je to zbytečné, je dobrý na udržení těhu ze začátku, zvlášť po nějaké léčbě hormony, vytváří progesteron, který si od 12 tt tvoříš už sama.
Je to fakt divné, že ho bereš takhle

darling007
18. črc 2009

Zdaleka nejsem sama,kdo to takhle bere. Záleží na IVF centru, každé má jiné zvyklosti a v Plzni to nasazují takhle. Do 12. tt jsem píchala agolutin a fraxiparin a brala duphaston a estrofem.

sarri
18. črc 2009

Darling, to je fakt divné, já jsem trogestan brala do 13tt, pak mi doktor řekl, že placenta už vyživuje děti sama a neni potřeba nic brát. Prý se to dává jen v I. trimestru, kdy plody vyživují ještě vaječníky.

naatasa
18. črc 2009

Tak jsem se právě dočetla, že utrouš je od 12 tt v podstatě zbytečný, ale na druhou stranu není škodlivý, prý takový placebo efekt, takže asi když to takhle v plzni dělají, tak mají své důvody 🙂
Zpousta odpovědí na utrouš je tady, ale musela by sis to probrat, je tam toho fakt moc.
http://www.porodnice.cz/search/node/utrogestan

Ale rozhodně Ti do ničeho nechci kecat, jen vím s tím vysazováním, že postupně, nevím, jak ho bereš, ale já brala 1-1-2 a pak mi to postupně snižovali na dva denně a pak nic, takže raději sama nic nevysazuj

darling007
18. črc 2009

Ahoj Naatasa, díky moc, mrknu na ty stránky a uvidím. Každopádně mám doma ještě tři balení, tak tohle ještě doberu. Snad doktoři ví, co dělají, těm klatovským moc nevěřím, ale doufám, že v Institutu jsou snad odborníci 😉
Já beru jen dvě kuličky na noc, přes den nic.

naatasa
18. črc 2009

Darling, tak to docela jde, pamatuju, že jsme z něj byla hrozně unavená, na spaní je to zase dobré 🙂
A ještě si pamatuji, že mi říkali, že lepší je zavádět, než polykat, je fakt, že při polykání mi z něj bývalo docela špatně, od žaludku a motáky hlavy

maui
18. črc 2009

Ahoj kočendy 🙂 U nás dnes od oběda leje a leje, ale aspoň se líp dýchá. Od včerejška bolí hlava pro změnu mě 😠 Ale trochu mi to naštěstí tlumí paralen, tak se to dá vydržet. Nejhorší to bylo včera večer.

Darling, a nechceš to zkusit polykat? Já si ho zezačátku taky zaváděla, ale vadilo mi, že jsem permanentně plná té břečky, tak jsem ho začala polykat a neviděla jsem žádný rozdíl. No, možná jsem byla ospalejší, ale to bylo docela fajn 🙂

miradka
18. črc 2009

Ahoj holky, s tou bolesťou hlavy je to fakt divné, to bude asi aj tehotenstvom. Pomaly na každej diskusii čítam o tomto probléme a aj v knižke Čekáme miminko sa o tom píše. No našťastie sa mi pred chvíľkou urobilo lepšie a to bude asi tým, že začalo pršať.
Ja beriem utroš 2-2-2 a je to poriadna otrava. Furt s ním ležím a potom si musím dávať milión vaty aby mi to nešlo na spodné prádlo. je to dosť nepríjemné...tiež by som s ním zž rada sekla 😖

darling007
18. črc 2009

Taky už jsem si říkala, že ho zkusím polykat, i když holky píšou, že je jim po něm dost špatně. Asi vyzkouším, uvidím a pak podám hlášení 😉

petkan
19. črc 2009

Ahoj holky! Tak jsem dnes po probuzení myslela, že se zblázním, začala jsem špinit. Tak jsme okamžitě jeli na pohotovost Nic mi nenašli, ale nabídli mi, že tam můžu zůstat na pozorování, ale že tam stejně se mnou nic dělat nebudou. Utroš beru dál, ptala jsem se, zda to není z toho, prý ne. Břicho mě pobolívá pořád, už jsem se pomalu radovala, že jsem to nejhorši období docela v klidu překlepala a teď na konci 12. týdne tohle. Jsem z toho vynervovaná, snad to bude v pořádku

petkan
19. črc 2009

jo a dr. mi říkala, že jsem za poslední dny už asi pátá s tímhle problémem, prý je to i z toho počasí... ☹

maui
19. črc 2009

To jsou trable, petkan, ale vydrž, špinění je dost běžné. Mě to střídavě trápilo taky někdy až do 4.měsíce.
Mě zase dnes dopoledne z ničehonic chytla záda v kříži. Nejdřív to byl jen takový mírný pocit pnutí při některých pohybech a třeba při předklonění hlavy, ale doteď se to zhoršilo tak, že v podstatě neexistuje pozice, ve které by mě to nebolelo a nechodím, ale lezu 😠 Nevím, co budu dělat v noci, fakt to bolí jako čert ☹

sarri
19. črc 2009

Petkan, já taky špinila a krvácela, ležela jsem v nemocnici a brala léky proti krvácení nitrožilně i tablety a obsolutní klid na lůžku, tak se šetři a hodně lež.
Apropos už víš, jaká dvojčítka čekáte - jestli bichoriální biamniální, monochoriální monoamniální nebo monochoriální biamniální???

balina
19. črc 2009

Ahoj , prave sem se vratila z chalupy tak vas dohanim 🙂
S tim ultrousem neni dokonce v navodu napsano ze v tehotenstvi se nesmi polykat ale jen zavadet? Myslim ze sem tam neco takoveho cetla.

darling007
19. črc 2009

Ahoj holčiny! S tím utroušem je to nějaký zamotaný, každý doktor říká něco jiného a koukám, že i každá z nás s ním máme jiné zkušenosti 😨 Tak nevím, ještě ho zavádím, ale jestli budu pořád krvácet, tak se na něj asi taky vykašlu.
Holky, mějte se krásně, Mauísku ať tě to moc netrápí, to jsou starosti, co? ☹

sindynka
19. črc 2009

Petkan.Já měla na 15tt to samý,ale já si poležela týden.Ale já brala jen magnesium v práškách.Nic jinýho,jak Vás tady pročítám,tak bud dr.mě zanedbal,a nebo bylo všechno o.k.

arwenka
19. črc 2009

Ahoj maminky dvojcatkovy, jen jdu nahlasit, ze jsem jeste cela, vcera jsem mela totalne debilni den, byli jsme u mamky a ja tam usinala vestoje, nepreslo to vubec, vstavala jsem dneska v deset, je to trosku lepsi, ale stejne nic moc, kez by tam ti dva jeste vydrzeli, ale vsecko nasvedcuje tomu, ze to asi uz moc dlouho nepotrva, ach joooo...
Rada ctu, ze jste vsechny v poradku, sice to pitomy spineni, ale miminka se drzej, to jsem rada !

Jdu delat rizoto

arwenka
20. črc 2009

Tady ale vubec nikdo neni ☹ 😢

haassinka
20. črc 2009

Ahojky, jsem tu poprvé, jsme teprve na začátku 8tt a čekám dvojvaječná dvojčátka.... jsem ale dost nešťastná, nejsem ani ve 3.měsící a už jsem přibrala 3kg, váha jde nahoru v podstatě každý den a už budu muset nosit těhu kalhoty...je to normální?? ☹ dost mě to trápí, protže nejsem úplně štíhlá a nechci brzy vypadat jako vorvaň🙂

jak to máte ostatní s přibíráním? asi dělám něco blbě

arwenka
20. črc 2009

Ahoj Haassi, vitej mezi nami,

prosim Te, v 8.tt 3 kila ? Vzdyt to nic neni. Podivej se mi do alba, jak vypadam, jo? 🙂
Ono se to jednou zastavi a s dvojcatky vypada kazda mamka jako vorvan 🙂

http://www.dvojcata.kat.cz/
Tady se podivej na Galerii tehulek - to uvidis velrybky 🙂

haassinka
20. črc 2009

arwen: vždyť ti to sluší🙂 takže myslíš, že to není nic hrozného? koukala jsem, že už se asi pomalu chystáš k porodu? ani tě nikdo nenutil k hospitalizaci?

sindynka
20. črc 2009

fiallinko:Nic si z toho nedělej.Já s klukama přibrala 19.kg.Do porodky jsem šla s 94 kg a odcházela se 73,5 takže jsem tam ještě kg nechala 😀 .Ono se to za chvilku zastaví,je fakt,že se mě držela hodně voda v těle.

petulka26
20. črc 2009

Ahoj dvojmamči,

dlouho jsem se sem nedostala, tak teď honem honem dočítám 🙂 Jsem ráda že jste všechny i s mimčama v pořádku 🙂

Haass, 3 kila? 🙂 Já nabrala 6 jenom při stimulaci na IVF 😀 Takže klid, a užívej si to. Uvidíš že zachvilku už nebudeš tolik nabírat, mimča povyrostou a zjistíš že se ti najednou do žaludku skoro nic nevejde 🙂

lucy82
20. črc 2009

AHojík holky, včera nám nešel odpoledne net tak jsem se sem už nedostala, a dneska jsem se poprvé konečně dobře vyspala 🙂
A zítra mě čeká test na cukrovku, jaký to bylo? Arwenko nebo jinej kdo na tom už byl?
Hassinko z toho si nic nedělej 🙂 Já jsem při stimulaci přibrala kolem 5 kilo, celkově co jsem do sebe ládovala hormony asi kolem 9 kilo, a v 8tt jsem si šla pro své první těhu rifle páč jsem se do ničeho nevešela. K dnešnímu dni mám navrch 12kilo 😒

arwenka
20. črc 2009

Jeeee, Haas, stokrat....ja nemam cas lezet v nemocnici 🙂

Peti, jak je?

Lucinko, cauky, neni to nic strasneho, akorat to zere cas, rano Ti naberou na lacno krev, pak Ti daji vypit ukrutne hnusnej napoj - a hodne, tak asi 300 ml, proste velkej hrnicek - pak musis dve hodky sedet jak trubicka tam u nich a nesmis nikam jit a pak Te naberou znova a odectou vysledky...nic to neni 🙂 Jak je?

petulka26
20. črc 2009

Lucy, já tam byla před týdnem. A bylo to celkem v klidu. Jak píše arwenka, ráno nalačno krev a moč, pak vypít ten humáč (dovolili mi tam dát citrón, takže se to dalo zmáknout) no a pak 2 hoďky čekáš. U nás se může jít pryč, takže já jsem jela domů a za ty 2 hodiny jsem se vrátila. Pak znovu krev a moč.

Arwenko, jsem celkem v pohodě. Ve čtvrtek jdu na 3D ultrazvuk, tak už se samozřejmě nemůžu dočkat, až ty moje lumpíky zase uvidím. Doma je celkem klid, manžel si našel podnájem takže se za 14 dnů odstěhuje, mám z toho smíšený pocity, ale asi to tak bude nejlepší. Taky jsem někoho potkala, a je mi s ním moc dobře, takže se mi teď všechno mnohem snáze zvládá 🙂

A co ty? Doufám že se snažíš alespoň trošku odpočívat.

lucy82
20. črc 2009

No u nás se myslím sedět nemusí ale musí se tam po hodině docházet 😒 Takže naštěstí má mamka dovolenou a budu mít auto takže budu jezdit sedět k mamce 😀 Blééé už se na to v¨ůbec netěším 😔
Jinak je mi zatím celkem fajn, holky kopou, sice to ještě není takové to velké kopání, ale břicho se mi občas i hýbe a i manža už je cítil až se lekl a hned ruku strhl že prej to byl mega kopanec 🙂
A jak je tobě? Koukám že už se ti to blíží. Já už z toho všeho mám opět hrůůůzu 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru