Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

petulka26
4. srp 2009

Arwenko, taky si myslím že to budeš mít v nemocnici lepší, alespoň si tě tam pěkně pohlídají. Hlavně na sebe a mimča dávej pozor. Moc na tebe myslím.

darling007
4. srp 2009

Arwenko, moc na tebe myslím! Drž se, holka a jdi si opravdu raději lehnout do nemocnice. Není to legrace, aspoň budeš pod dohledem. Pošlu ti IP...

naatasa
4. srp 2009

Lucy, no jo, vymalováno je, ještě podlaha a můžem stěhovat.

Arwenko, já myslím, že danny sport je nejlepší volba, co se týká vybavené vs peníze, lepší jsem nenašla. My už ho máme na prodejně týden, ale vyzvedávat budem až po porodu. A kterou barvu máte? my ten šedooranžový, chtěla jsem ten zelený, ale když jsem ho viděla ve skutečnosti, tak se mi moc nelíbil. A jezdí se s ním úžasně, tak snad vydrží. Máme k němu objednané i ty autosedačky, za slušnou cenu a jdou na něj nahodit, i když s našima miminama to asi moc v tom období nevyužijem.
Jinak prý žádný kočár, který má aretační kolečka nemá přehazovací rukojeť, páč jinak bys měla aretační kolečka vzadu, místo ve předu a s tím b y se nedalo jezdit, takhle mi to bylo řečeno.
Držím palce ať co nejdýl vydržíš, ale i kdyby už to přišlo, to nejhorší máš za sebou, teď už jsou mimča plně vyvinutá, to nejhorší máš za sebou...jé taky bych se chtěla dočkat 36 tt

miradka
5. srp 2009

Dobré ránko holky, Arwi, si ešte doma alebo už ležíš v nemocnici? Držím palce, aby si ešte vydržala.. 🙂

lopata49
5. srp 2009

dobré ránko děvčata,
moc sem nepřispívám, jen občas pročítám, jsem dnes ve 14.týdnu(13+1) a čekám dvojčata po IVF.Prosím vás, jak je to s cestováním autem, když se čekají dvojčata? Rádi bychom jeli k rodičům-řídil by manžel-cca 120 km, z toho 90 po dálnici.
Cestujete v 2.trimestru taky autem delší trasy, nebo je toho lepší se vyvarovat-jak to máte vy?
Díky 😉

petulka26
5. srp 2009

Lop, já jezdím úplně bez omezení. Jízda autem mi nedělá vůbec žádný problém. Dokonce i sama řídím 😉

lopata49
5. srp 2009

petulka 26
no tak to by bylo fajn, já se musím přiznat že jsme dosud fakt tak daleko nejezdili, nejvýš do tesca na kraj Prahy 😔

darling007
5. srp 2009

Lop, já taky jezdím denně, naprosto bez omezení. Bez auta bych být nemohla, řídit musím sama a žádné problémy s tím nemám.
Arwenko, jakpak je?

sindynka
5. srp 2009

Lopata49.My jezdily normálně autem,na moravu což je 250 km.Jely jsme i ve 33 tt a všechno bylo v pohodě.Jen manžel koupil takový ty cvoky na pás,aby mě neškril..

arwenka
5. srp 2009

Ahojky maminky, jeste jem porad tady, cela, ale nevyspala a hotova. Celou noc jsem prolitala na zachod, jeste tady mam mamku, Danulicek spinka. Vcera jsem vlezla do vany, jestli by mi trosku neulevila (ulevila, ale asi na 30 minut), z ni me musel opet vytahout jerab (Jarda), pak jsem sebou svihla do postele a spala asi hodku a pul a od te doby co pulhodina, to curani. Oba maji hlavicky dole a domluvili se, ze mi budou tlacit na mocak 😠 😠

arwenka
5. srp 2009

K jezdeni autem: Ja jezdim a ridim doted a denne, mam druhou praci, u niz se jezdit musi a nemam moc na vyber - pokud chci penize, proste musim. Jezdila jsem a nic se mi nestalo (asi to ovsem neni nejlepsi volba, natrasat deti na dirach na silnici, ale nepotratila jsem ani neporodila). Myslim si ale, ze omezit to jezdeni je lepsi 😉

Naat - opravdu to neni ono, ten zelenej?
😲 😲
Ja ho mam vybranej a objednanej.....muzes mi prozradit cenu, za jakou jsi ho sehnala - a sedajdy s adapterem?

naatasa
5. srp 2009

Ahoj holky:
lopato - já nemám problém s ježděním, taky jsem se původně bála, ale zvládli jsme i cestu na dovču do čech, nějaké 4 hodiny a děti v pořádku, doktor ani žádná omezení nedal, takže bych se nebála. Jen jsem si všimla, že se to dětem asi zrovna nadvakrát nelíbí, protože sebou docela dost kopou. Tak teď ve třetím už jsem to omezila, jezdíme pouze jednou týdně k rodičům 40 km.

Arwen - mě ten zelený fakt zklamal, na letáčku vypadal krásně, myslela jsem, že je ta barva trochu ostřejší, ani khaki by mi nevadila, ale ve skutečnosti prostě takový nic moc, no...ale asi je to na zvyku, snad si zvykneš.
Já ho sehnala ve Valašském Meziříčí, tam je výhradní dovozce, je to asi hodinu od nás. Kočárek 11 000 + sedačky 3 400 + adaptér 500 - takže jsme skončili na 14 900. To mi přijde rozumná cena na to, že už jsou v tom sedajdy. Moc se na něho těším, fakt se s ním bezva jezdí...teda s prázdným no. Původně jsem měla vybraný ten dorjan cross country, nebo jak, ale ten je bez těch koleček a to bylo hrůza, nešel ani otočit , jak byl těžký :(

arwenka
5. srp 2009

Naat - asi si budu muset zvyknout, protoze uz nemam ani omylem silu neco menit...na obrazku fakt vypada super, tak ja nevim. No co, treb nebude tak krasne zelenej, ale bude se nim dobre jezdit 🙂

naatasa
5. srp 2009

arwen, přesně tak 🙂 a třeba naopak tobě se líbit bude 🙂

sarri
5. srp 2009

Zdravím všechny,
holky máte zkušenost s průjmem a křečemi žaludku? - teda myslím, že je to žaludek, bolí to v horní části břicha. Dnes mě to postihlo, od rána křeče - a teda když to přijde, tak to bolí hodně A k tomu ještě průjem. Doufala jsem, že to přejde, no nepřešlo. Nic závdného jsem nesnědla - manžel jedl to samé a nic.

lucy82
5. srp 2009

Ahojky holky, tak jsem se dostala k netu až teď, odpoledne jsem byla na kontrole a dobrý, holky se mají čile k světu, cukr taky dobrý, a čípek se nezkracuje a je zavřený, hurrráááá 🙂 Za 19 dní velký UTZ ve 30tt, tak jsem zvědavá, ty jo letí to jako blázen.

Arwenko tak co kočko ještě se držíš?

Sarri a v kolikátem jsi tt? Já trpěla taky na průjmy, ale to jen ze začátku, ale teď už v pohodě. No pokud by to nepřešlo zajdi si k doktorovi, aby jsi nebyla moc odvodněná ☹ Hodně pij a i ten čajík pro těhotné

sarri
5. srp 2009

Lucy, teď jsem 24tt. Doteď mě trápila zácpa. Průjem by mi nevadil, ale ty křeče. Mám strach, aby to nějak neublížilo miminkám. Jestli to nepřestane, tak ráno šupu k doktorovi.
A co holky? Zeptala ses na tu váhu? By mě zajímalo, kolik tak v 28tt váží...

lucy82
5. srp 2009

No zeptala ale nic moc mi neřekl, že prý až v tom 30tt že by to musel vše měřit a balaba, no měl celkem zklus takže asi chvátal, ale říkal že kolem kila už by mít měly, tak snad jo 🙂
Pokud to nepřestane tak zajdi k dokimu, asi je to jen nějaká střevní chřipka, nebo i z jídla, chlapy jsou oddolnější takže manžovi nic není, ale tobě jo. Držím at to přejde, a hooodně pij ju

darling007
5. srp 2009

Ahoj Sarri, jak je ti, je to lepší? S křečemi zatím zkušenosti nemám, ale Lucy má pravdu s tou odolností vůči jídlu, v těhotenství určitě všechno snášíme a vnímáme víc než normálně...
Pij hodně minerálky, abys doplnila důležité stopové prvky.
Holky, jaký máte názor na barvení vlasů v těhotenství? Já mám dvoubarevný melír a už to mám strašně odrostlé a četla jsem už různé názory - barvit nebo nebarvit?
Arwenko, jakpak ti je?

arwenka
5. srp 2009

ahojky kocinky, jsem doma, byli jsme trosku nakoupit, odpoledne jsem byla u doktora, ktery zastupuje toho meho po cas dovolene a to zase byly rozdilne nazory, panecku....za prve mi rekl, ze mam hooooooodne zkraceny cipek, ale ze to jeste uplne na porod nevidi, kazdopadne pry dvojcatka vypadaji vetsi, nez mam vypocitane, posunul mi termin porodu na 30.8., napsal mi megamnozstvi horciku a rekl mi, ze kdyby se mi stahy stupnovaly a byly intenzivnejsi a pocetnejsi, nemam chodit ani k jednomu z nich, ale rovnou do nemocnice, kde se mam nechat hospitalizovat a naplanovat toho cisare. Dalsi vec, kterou mi rekl, je ta, ze musim vydrzet ne do 36.tt, ale do 37.tt, ze pred tim 37.tt jsou deti povazovany za nedonosene a na porod je brzy (podotykam, ze jde celou dobu o doktory z jedne nemocnice).
Obe deti vazi 2,5 kg a chlapecek se opet otocil napric (ja se z toho uz vazne picnu).
Tak budu cekat, kdy se mi teda udela hur, abych do te nemocnice jela - anebo az mi rupne voda a soupnou me pod celkovou....

lucy82
5. srp 2009

Arwenko to teda čumím, vždyť už děti váží hodně, tak už přeci nejsou nedonošený 😕 Kamarádka porodila jedno dítě v termínu a malej měl 2,4 Kg a nebyl ani v inkubátoru a za týden jely domů. Sice nemohly ještě ven ale malej to rychle dohonil. A to fakt teda čučím. Mě doktor řekl že když porodím kolem toho 35tt že to bude naprosto v pohodě 😕 Ta´k vydrž vyydrž 😉

Já jdu chrupkat a zítra nakouknu, jedu si zítra opravit car tak snad to bude v pohodě 🙂

koira
5. srp 2009

Ahojky, to vis co doktor, to názor........tak drzim palecky at vydrzis co nejdyl....chudacku uplne te lituju..ja furt narikam jak jsem jak slon v porcelanu, jak me vsechno boli..atd..ale kdyz vidim jaky to bude ke konci tak bych nejradsi porodila hned.

arwenka
5. srp 2009

Sarri, nemas nahodou predepsany horcik? Po nem jsou krece a prujem vystavni....
Darli - ahojky 🙂 Jsi hodnoucka, ze jsi mi napsala.....kdyby neco, jsi prvni, kdo se to dozvi 🙂

darling007
5. srp 2009

Ahoj Arwenko, holka, moc moc na tebe myslím!!! Ten telefon platí, kdyby něco, jsem na drátě a k dispozici. I kdyby ti třeba bylo jen smutno a chtěla sis popovídat nebo s někým napsat a třeba tu ostatní holky nebudou... Škoda, že jste všechny tak daleko!!! ☹
Drž se, holčičko, jsi moc statečná, že to takhle všechno zvládáš, do toho ještě Daníka a k tomu všemu práci... Jsi bojovnice 😉
Ale ono se ti to všechno vrátí, miminka se ti odvděčí, uvidíš, brzy tu budou obě s tebou a budeš z nich mít radost a štěstíčko... 🙂
Tak dobrou, maminy! Jdeme už taky zalézt do pelechu.

balina
6. srp 2009

Dobre rano holky, kdo by cekal ze se z tehotenstvi stane takova kovbojka 🙂. Arwenko drz se a kdyby neco sup do nemocnince. Ve 36 tydnu a s vahou jakou maji jsou preci jiz uplne v pohode. No fakt co doktor to nazor.

Vcera sem cely den stehovala pokojicky v byte, jako aby sme se s tim nemuseli delat ve vyssim stadiu tehotenstvi. Dneska se docela tesim, ze si pudu odpocinout do prace. Taky toho ted tolik naspite? Ja spim minimalne 12 hodin denne. No skoro sipkova ruzenka 😉

miradka
6. srp 2009

Arwi, len to vydrž čo najdlhšie, síce máš už skoro všetky týždne za sebou, ale aj tak...Dívala som sa teraz na to video Kozlučka s nemocnicou na youtube a to bol teda doják... 😢 Určite ste to videli - predčasne narodené holčičky...našťastie to dobre dopadlo 🙂

arwenka
6. srp 2009

Ahoj tehulinky,
Mirad - co myslis? Posli odkazek....
Psala jsem sefovi, jestli mi da do nemocnice notebook a neda ☹ Pry mam odpocivat (jako by nevedel, ze potrebuju penize ☹ )

Taky je vam tak neskutecny teplo? Ja sotva funim a ta noc - hruza a des, kdybych mohla, vezmu si prasek na spani, byla jsem co chvili vzhuru a valila se na zachod, kdyz se mi povedlo vstat. Holky, to je zabiracka 😠 😠

miradka
6. srp 2009

Arwi, tu je odkaz

https://www.youtube.com/watch?v=zPOayqtX3Ks


No je fakt, že potrebuješ klud a chvilku si oddýchnuť, ale chápem že s peniazmi to máte ťažké...dnes som zase volala na sociálku..pani tak znechutene "aha, to je ta škola..." no úchvatné, od června nemám prachy a jej je to fuk..

Mne bolo hrozne v noci, spím na ostro a aj tak som mala mokrú prikrývku..des 😖

maui
6. srp 2009

Ahoj holčiny, utekla jsem na chvíli z chalupy, tak zdravím a jsem ráda, že všechny přežíváte 🙂
Miradka, to videjko je úžasné...už bych taky chtěla mít holčičky u sebe, ale za takovouhle cenu si je ještě chvíli nechám 🙂

maui
6. srp 2009

O spaní mi ani nemluvte. Horko mi sice není, ale trpím nespavostí 😠 Jdu spát třeba ve čtvrt na dvanáct, usnu v půl jedné, v půl třetí se vzbudím na záchod a pak už neusnu 😠 Ještě že to můžu dohnat trochu přes den...
Arwenka, držím ti moc a moc palce, aby to všechno vyšlo tak, jak ty si přeješ 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru