Čekáme dvojčata

chiwule
3. bře 2008

Ahoj holky, protože jsem tu nikde na českém koníkovi nenašla podobnou diskuzi, rozhodla jsem se jí založit sama. Doufám, že jsem špatně nehledala 🙂
Jinak já jsem po 1. IVF, už 7. den od ET jsem měla //, minulý týden na UTZ potvrzeny dvě bublinky, dneska jsem 5tt+4 a už se do ničeho nevejdu - mám dojem, že s dvojčátkama bude všechno mnohem intenzivnější a rychlejší 😀
Tak jestli máte nějaká také stejné pocity a jste na stejné lodi, budu ráda, když se přidáte do téhle diskuze, mám spoustu otázek
zatím zdravím, páček 😉 😎 😀

juliet
20. bře 2008

já jsem na neschopence taky od začátku, doktorka mě už do práce nechtěla pustit

a vajíček jsme měli 17, 11 se vyvíjelo a jen 2 byly použitelné ... taky dost velký odpad

jo a až do 14 týdne jsem taky nic nepřibrala, až pak to začlo pomalu naskakovat

chiwule
autor
20. bře 2008

koukám holky, že řešíte dilema jestli ještě jedno těhu a tak... já bych si to taky chtěla užít ještě jednou, mám pocit, že ani nemám čas vnímat, co se všechno děje, ze všeho jsem vyplašená akorát...
a taky řeším další věc - v mrazáčku máme ještě 7 kousků, měli jsme skoro 100% úspěšnost (oplodňovali nám 10 vajíčk, jen jedno se přestalo správně vyvíjet druhý den). Je to pro mě zvláštní pocit, když bych měla všechny ty ostatní vlastně zabít a to jsou to "jen" embrya...jenže 9 dětí bychom fááákt asi nezvládli 😀

rezinka
20. bře 2008

ja skoncila shodou okolnosti v praci, takze jsem vyuzila ochranne lhuty a doktorka me rovnou pred tim prvnim pokusem rovnou nechala na nemocenske. Nastesti to hned vyslo.

s tou vahou jste me uklidnili. Ja mam sice uz maly brisko, ale na kila zatim nic. ted snad dostanu k narozkam (rodinnou oslavu mame ted v sobotu) konecne digitalni vahu, tak to muzu kontrolovat casteji 😵

fiallinka
20. bře 2008

holky, tak jsem dnes byla naposledy v CAR, už mám chodit ke svému gynekologovi, prý všechno vypadá v pořádku, tak v to taky doufám. A jinak - my jsme za ivf platili se vším všudy asi 28.000,- Kč, a to je normální cena, potřebovali jsme totiž isci, ha, prodlouženou kultivaci, a ještě jsme 3 embryjka zamrazili, a taky jsme před ivf mrazili spermošky, bylo jich tak málo, že jsme měli strach, že když budou potřeba, nebudou žádné 🙂.. a vajíček jsem měla 14. z toho 12 oplodnili a z toho 5 se vyvíjelo dobře...

chiwule
autor
20. bře 2008

fiallinko, to se máš! o to víc jsem nervoznější, že mě si pozvali ještě na jednu návštěvu, než mě pustí k mému gyn... snad to neznamená nic špatnýho, jen že třeba chtějí za mě dýl inkasovat u pojišťovny 😉 🙂

fiallinka
20. bře 2008

chiw, já myslím, že myslím, že by mně tam taky klidně ještě drželi, ale musím dojíždět a 40 km není nic moc.. a jinak taky jsem dnes znervózněla, jestli jsou mimísi tak velcí, jak mají, údaje na netu se strašně liší, ale pak jsem našla i nějaké informace odpovídající těm mým 🙂

simonac
21. bře 2008

dobré ránko, vidím, že jsem největší ranostaj, já vůbec nemůžu v noci spávat, né že by to přes den bylo o moc lepší 😝 😝 😝

fiallinka
21. bře 2008

simonac: dobré ráno, já bych spala, ale jsem už v práci 😉

daiquiri
21. bře 2008

Dobré ráno 🙂
simonac: nejsi, já už jsem od šesti vzhůru a teď už jsem taky v práci 😀
Holky, já mám teda asi smůlu když nemám žádný zmražený, ale pořád doufám, že to třetí by šlo třeba samo 😀
Kamarádky ségra taky nemohla otěhotnět, povedlo se až čvrtý IVF a pak najednou hup druhý dítě přišlo ani nevěděli jak 😀
tak to mám štěstí, že mě to v CAR nic nestálo, ale asi taky proto, že jsme nic nemrazili 😖

juliet
21. bře 2008

Ahoj, dobré ráno všem 🙂

chiwule
autor
21. bře 2008

dobré ráno všem 🙂

daiquiri
21. bře 2008

Holky, proč když jste doma, tak proč vstáváte tak brzo? 😅

chiwule
autor
21. bře 2008

daiqui - protože i když "jsem doma" tak jsem v práci - soukromě podnikám z domova 😀 a kdybych si nestanovila pracovní a domácí hodiny, tak nic neudělám, musím mít nějaký režim 😉

daiquiri
21. bře 2008

chiwu: já vím, a nechce se ti spát, nejsi unavená? A je ti pořád dobře?

juliet
21. bře 2008

já dýl nevydržím spát max. do 8

chiwule
autor
21. bře 2008

to si piš, že bych spala a jak!
ale s tím stěhováním je taky spousta organizačních věcí - nikdy jsem si neuvědomila, kde všude budu muset nahlásit a změnit adresu! zdravotní pojišťovna, banka, FÚ, PSSZ, ŽL, řidičák, distribuční společnosti, všichni dodavatelé, elektřina, plyn, inkaso, internetové připojení atd atd atd... šílený! a spousta z toho je navázaná na změnu občanky, u které je ale lhůta 30dní! Změnit jí ale můžu až poté, co nám katastr zapíše změnu majitele a tomu pražskýmu to trvá od 2 do 6 měsíců! takovej začarovanej kruh...

chiwule
autor
21. bře 2008

jo a od tý doby, co jsem si koupila rennie je mi luxusně! včera mi bylo po dlouhé době tak skvěle od žaludku, že jsem se přejedla jak zvířátko a zas mi z toho bylo zle 😀 😀 😀
jinak nevydržím dlouho do noci jako dřív, takže se zas ale vzbudím brzo ráno, ještě než manžovi zvoní budík do práce... no ale pak kolem poledního zvlášť po obědě bych si dala dvacet 😅

daiquiri
21. bře 2008

Tak to já mám pravý opak, i když nemusím vstávat, nejpozději v 7 jsem vzhůru☹
Nás to taky čeká, teda až v červnu. Ke všemu jsme se dozvěděli, že družstvo si za výměnu bytu účuje 12 000,-Kč 🙄

Když jsem byla ten měsíc na neschopence, tak jsem chodila pravidelně po obědě hodit krátkýho šlofíka 😅
Třeba i jen půl hodiny.

chiwule
autor
21. bře 2008

Jo to je dobrý nápad takový polední poleženíčko 🙂 jenže já se pak vzbudím třeba za 3-4hodiny, neumím si to načasovat jen na krátký odpočinutí 😅

daiquiri
21. bře 2008

Tak si nastava budíka 🙂 Já neumím spát moc přes den, takže dýl než na hodinku neusnu 🙂

chiwule
autor
21. bře 2008

😉 😀 když já si zas říkám, že když to tělo chce, tak si ten spánek vezme a asi ho potřebuje 😉

helisek84
21. bře 2008

Hooooj

chiwule
autor
21. bře 2008

hoooj 🙂

daiquiri
21. bře 2008

chiwu...tak se pořádně prospi, miminka vědí co potřebují 😉

hoj, helisek... 🙂

chiwule
autor
21. bře 2008

my si dáváme ke svačině kedlubnu 🙂

daiquiri
21. bře 2008

Vy si dopřáváte 🙂 My jdeme za chvíli na oběd na kuře s nádivkou a bramborama 😀

fiallinka
21. bře 2008

dai: my jsme se taky doma "shodli", že třetí se podaří, ani nebudeme vědět jak 🙂

daiquiri
21. bře 2008

Ono je to tak vždycky, když se moc snažíš tak to nejde, pak máš jiný starosti, nemyslíš na to a je to 😅

simonac
21. bře 2008

to mi jedno doma už máme, manžel chtěl druhé hned, já chtěla trochu změny - na čas do práce ...., v unoru jsem přestala brát antikoncepci, pak jsme si dávali půl roku pozor, abych se pročistila a pak šup, byla to dvojčata, můj říká, že to mám za to jak jsem furt nechtěla druhé. ted jsem ráda, že jsou dvě, ale prý jsme ještě neskončili, já nevím jak on, ale já už ano 😉

ema.no
21. bře 2008

Gratuluji všem aminám s dvojčátky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru